Zrkadlová mozaika v interiéri: príklady dizajnu, tvar dlaždíc, možnosti dokončovania

Medzi rôznymi typmi obkladačiek je veľmi obľúbená mozaika v interiéri. Tento nezvyčajný dekor dodáva priestoru nádech luxusu a pomáha vytvoriť magickú atmosféru v každej miestnosti.

Výhody a nevýhody používania v interiéri

V interiéri sa už dlho používajú zrkadlá. Doteraz mohol byť vytvorený mozaikový panel z fragmentov rozbitého zrkadla. Moderná mozaika je vyrobená z vysoko odolného materiálu. Vďaka svojim vlastnostiam sa osvedčil na najlepšej strane:

výhodynedostatky

Odolný voči oderu, nestráca čas v priebehu času.

Ak mozaika nie je upevnená na mriežke, ale pozostáva z jednotlivých častí, inštalácia trvá veľa času a úsilia.

Ekologický, bez strachu z vlhkosti a agresívnych čistiacich prostriedkov.

Ak je miestnosť, zdobená mozaikou, nie je vetraná, pod vplyvom vlhkosti, tkanina hmly a stmavne.

Silný a trvanlivý materiál, teplotné kvapky na ňom nemajú žiadny vplyv.

Možnosti zrkadlenia mozaiky

Zrkadlová mozaika je skutočne univerzálny materiál. Vyzerá skvele na každom povrchu: steny, strop a dokonca aj vnútorné predmety - nábytok, krby, zrkadlá. Pridanie zrkadlových pruhov alebo vložiek do cieľa vám umožní zmeniť priestor bytu. Inštalácia dlaždíc pripojených k mriežke je jednoduchá: list je prilepený na pripravený povrch. Grout je zvolený ako biely alebo odtieň "grafit".

Kuchynská zástera

Z dôvodu svojich výhod sa v kuchyni ako zástera často montuje zrkadlový panel. Tento dekor nielen rozširuje priestor, ale tiež chráni steny pred znečistením v varnej zóne.

steny

Povrch, zdobený zrkadlovou mozaikou, je veľmi praktický, takže môže byť konfrontovaný s akýmkoľvek rohom domu: kuchyňa, spálňa, predsieň. Táto výzdoba vyzerá skvele v halách a môže tiež zdobiť kúpeľňu.

Vo fotografii kúpeľňa v štýle minimalizmu. Interiér je oživený stenou kombinovaných mozaikových dlaždíc, ktoré sú zložené do vzoru.

strop

Mozaikové dlaždice sa odporúčajú na obloženie časti stropu, aby sa zabránilo preťaženiu interiéru. Úsek, kde visia lustre, je úspešne vyzdobený: takto zrkadlový povrch odráža svetlo a na stenách vrhá malebné vrcholy. Ohraničenie mozaiky rozmiestnené po obvode stropu vyzerá originálne - zvyšuje množstvo denného svetla prenikajúceho z okien.

Fasádna skriňa

Môžete ozdobiť zrkadlovými fragmentmi takmer akýkoľvek nábytok: stoly, skrine, kuchynské ostrovy, bar pulty. Fasáda skrine posuvných dverí, zdobená mozaikou, vyzerá výnimočne.

Na fotografii je šatníková skriňa s dverami zdobenými zrkadlovými štvorcami. Diagonálny štýl odráža podlahu a hrany fazety robia interiér bohatším.

Rám pre obrázok alebo zrkadlo

Zdobené mozaikovými interiérmi vždy vyzerajú štýlovo a unbanálne. Takéto zrkadlo môže byť vyrobené vlastnými rukami lepením mozaikových kúskov na akýkoľvek povrch.

výklenok

Nika, zdobené mini-zrkadlá, bude "zvýraznenie" interiéru, vizuálne zvýšiť a prilákať pozornosť hostí.

Na fotografii je fragment kuchyne s výklenkom zdobeným tenkými lesklými pruhmi, ktoré vizuálne prehlbujú priestor.

ohnisko

Mozaika je odolná voči vysokým teplotám a napriek vonkajšej krehkosti je veľmi trvanlivá. Tento náter je ideálny pre obloženie krbového portálu.

Dizajnové nápady a mozaikové obklady

Modernú mozaiku predstavuje široká škála. Typy zrkadlových dlaždíc sa líšia typom spracovania, tvaru, odtieňov a veľkosti.

  • Hrany výrobkov sú spracované rôznymi spôsobmi: povrch môže byť brúsený a leštený. Taktiež sa používa Fatt, ktorý dodáva obkladačkám ďalší objem.
  • Na predaj nie sú len výrobky štvorcového tvaru, ale aj vo forme kosoštvorcov, obdĺžnikov a šesťuholníkových buniek. Špeciálna originalita je iná okrúhla dlažba.
  • Ak chcete diverzifikovať obvyklý odtieň zrkadla "pod striebrom", výrobcovia sa naučili odtieňovať výrobky pod čiernym zrkadlom, bronzom a zlatom.

Na fotografii je kúpeľňa, v ktorej sa priestor rozširuje zvláštnym spôsobom vďaka kombinovaným zrkadlovým detailom rôznych veľkostí.

Mozaika sa tiež líši svojou veľkosťou: od malých (10x10 mm) po veľké (niekoľko centimetrov v oblasti).

Fotografie v interiéri izieb

Zrkadlové plátna vždy dávali interiérovej slávnosti a rozširovali priestor. Mosaic dlaždice vyzerá veľkolepé, a čo je najdôležitejšie, poskytuje dostatok príležitostí pre kreativitu: môže byť kombinovaný s inými materiálmi, kombinovať rôzne veľkosti a tvary, vytvárať figurálne kompozície.

V kuchyni

Zrkadlový náter sa dobre hodí k chrómovaným povrchom riadu. Ak je kuchyňa kombinovaná s obývacou izbou, takáto zástera bude doplnkovou výzdobou interiéru.

Fotografia ukazuje kuchyňu s figurálnou mozaikou vo forme šesťuholníkových plástov.

V kúpeľni a WC

Malé miestnosti budú širšie a jasnejšie, ak ich ozdobíte mozaikami. Zvyčajne jedna stena alebo prvok kúpeľne vyniká: stolom, sprchou alebo zónou, v ktorej sa nachádza zrkadlo.

V spálni

Zloženie mini zrkadiel je možné umiestniť na čelo postele alebo pred posteľ. V malej miestnosti budú vhodné vertikálne panely. Vďaka tejto zaujímavej recepcii môže byť spálňa vizuálne vyššia.

Na fotografii je znázornený futuristický interiér v spálni s akcentovou stenou plnou zrkadlovej mozaiky.

V chodbe a chodbe

Použitie mozaiky v chodbe kvôli nielen dekoratívnym aspektom, ale aj malej ploche areálu. Nábytok a nástenné maľby s mozaikovými prvkami sú vhodné na chodbe. A ak ozdobíte priestrannú sálu s lesklými štvorcami, bude to priaznivo zdôrazňovať jej kráľovskú veľkosť.

V obývacej izbe

Interiér obývacej izby, zdobený mozaikami, získava zvláštne čaro.

Na fotografii je obývacia izba zdobená pruhmi mini zrkadiel. Takéto architektonické prvky s osvetlením nesú dekoratívnu funkciu, ktorá spája priestor.

Aká je kombinácia zrkadlovej mozaiky?

Zrkadlová mozaika je všestranný dekor, ktorý vyzerá dobre v kombinácii s mnohými materiálmi. Najčastejšie sa kombinuje s mozaikou zo sklenených alebo plastových a keramických obkladačiek.

Na fotografii - elegantná kombinácia ľahkých dlaždíc a zrkadlových detailov, ktoré pripomínajú tok vody a dodávajú osobnosť do zvyčajného interiéru.

Fotogaléria

Zrkadlová mozaika je materiál odolný voči opotrebeniu s vysokými dekoratívnymi vlastnosťami. Jeho použitie v interiéri je skvelý spôsob, ako ozdobiť akýkoľvek priestor.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár