Ako opticky rozšíriť úzku miestnosť?

Rozviňte úzku miestnosť môže byť veľmi jednoduchým prostriedkom bez použitia stavebných prác. Čo robiť, ak máte priestor nedokonalých proporcií? Pre ich "opravu" je potrebné vo fáze opravy a dekorácie.

  • Vizuálne roztiahnite úzku miestnosť pomôžu prvky, ktoré usmerňujú pohľad "naprieč" priestorom. Podlahy s výraznými pruhmi, napríklad laminát alebo linoleum so vzorom, je lepšie nasmerovať pozdĺž krátkej steny alebo pod uhlom. Umiestnené pozdĺž dlhej steny, takéto povlaky ďalej zužujú miestnosť. Ďalšou možnosťou je použitie monochromatického povlaku, napríklad koberca, linolea bez vzoru, korku.

  • Pokrytie stien tiež pomôže. rozšíriť úzku miestnosť, Použite horizontálny pásik na koncových plochách. Široké pruhy a šikovne vybrané farby pomôžu zvýšiť efekt expanzie.

  • Prípadne sa snažte maľovať krátke steny v jasných, bohatých farbách a dlhých - v neutrálnych farbách, alebo na nich použiť tapetu s nenápadným vzorom. Táto technika pomôže "stlačiť" miestnosti správnym smerom, bude to viac "námestie".

  • Stropné nosníky rovnobežné s krátkymi stranami miestnosti tiež pomôžu vnímať to inak, vizuálne roztiahnite úzku miestnosť, Môžu byť čisto dekoratívne, vyrobené zo sadrokartónu. Takéto riešenie je veľmi vhodné v dnešnom populárnom stredomorskom štýle domácej dekorácie.

  • Pokúste sa vypustiť štandardný obdĺžnikový priestor. Napríklad neštandardný zavesený strop môže zmeniť vzhľad a rozšíriť úzku miestnosť, Maľovanie stien nie s rovinami, ale s kučeravými prvkami podporí tento efekt. Ale také zložité možnosti dizajnu sú najlepšie ponechané profesionálnym dizajnérom.

Ak nechcete opraviť, ale vizuálne roztiahnite úzku miestnosť Chcem, môžete použiť jednoduché a cenovo dostupné techniky pre každého.

  • Ak je to možné, odstráňte nábytok z dlhých stien, nebojte sa dať prvky nábytku napr. Skrine na konci krátkej steny alebo umiestnite nábytok proti stene s oknom - môžete dať stôl, je funkčne pohodlný a umožňuje vizuálne roztiahnite úzku miestnosť.

  • Rozdeľte celkový objem do funkčných zón pomocou stojana otvoreného na oboch stranách a umiestneného kolmo na dlhú stenu - táto technika vám umožní rozbiť priestor a opraviť nepriaznivé proporcie.

  • Hrajte so svetlom. Od štandardného lustra v strede stropu je lepšie odmietnuť. Rozviňte úzku miestnosť reflektory umiestnené v strede stropu pomôžu, ak ich svetlo smeruje do stien.

  • Zaveste obrázok, veľkolepý plagát alebo veľký dekoratívny prvok (napríklad hodiny s veľkým číselníkom) na koncovú stenu, čo pritiahne pozornosť, ostatné steny by mali byť v neutrálnych farbách.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár