Dizajn jednoizbového bytu s výklenkom: fotky, dispozície, usporiadanie nábytku

Konštrukcia jednoizbového bytu s výklenkom je vynikajúcim dizajnovým riešením, ktoré je obzvlášť vhodné v prípade nedostatku obytného priestoru. Okrem toho, existujúci výklenok je vhodný na úplne iné účely, z miesta na spanie na pracovisko.

Odporúčania pre dizajn malých jednoizbových apartmánov

Niektoré základné tipy:

  • Pri návrhu jednoizbového bytu by mal mať výklenok ľahší povrch a vysoko kvalitné osvetlenie, takže na pozadí celej situácie nevyniká ako tmavé a nepohodlné miesto.
  • Dôležitú úlohu zohráva tvar miestnosti a jej kombinácia s vybraním, napríklad vertikálny výklenok bude vhodnejší v predĺženej miestnosti, výhodne vybavenej nízkym nábytkom.
  • Ako osvetlenie pre jednoizbový byt, nemali by ste si vybrať príliš objemné lustre, ktoré vizuálne váži priestor.

Rozloženie odnushki s výklenkom

Obľúbené možnosti plánovania.

Veľký výklenok

Pomerne často, veľká prestávka sa nachádza v schémach jednoizbových bytov, ako je Brežnevka, so starým usporiadaním alebo v Chruščov domy v panelových domoch.

Úzka výklenok

Ak tento výklenok riadne vybavíte kompaktným a funkčným nábytkom, môžete aj taký veľmi malý a úzky priestor premeniť na útulný kútik a vytvoriť originálny akcent v dizajne jednoizbového bytu.

Výklenok s oknom

Výklenok s jedným alebo dvoma oknami je tou najlepšou voľbou interiéru, ktorá je iná, nielen s krásnym výhľadom, ale tiež vám umožní priniesť maximum prirodzeného svetla do priestoru, čo je vhodné najmä pri vybavovaní výklenku s posedením.

Na fotografii, design jednoizbový byt s miestom na spanie umiestnené vo výklenku s oknom.

Izba s balkónom

S balkónom je významný bonus, ktorý môžete využiť vo svoj prospech. Napríklad, vyhrievaný a vybavený ľahkou lodžiou, môže byť štúdia, štýlový salónik s párom pohodlných stoličiek alebo veľkým súkromným miestom na pódium s posteľou.

Nepravidelná izba

Táto miestnosť môže mať zaoblené steny, tupé a ostré rohy, neštandardné otvory, napríklad vo forme oblúka, alebo môže mať akúkoľvek inú konfiguráciu, ktorá sa líši od obvyklého obdĺžnikového tvaru. Takýto plán môže byť upevnený montážou a vybudovaním stien, pomocou ktorých sú vytvorené rôzne zárezy, ktoré vizuálne spôsobujú, že miestnosť vyzerá správne.

Ako zariadiť nábytok v miestnosti s výklenkom?

Pre tieto priestory sa používa funkčný, neštandardný, skladací nábytok zabudovaný do výklenkov, ako sú zdvíhacie lôžka, transformačné pohovky, kompaktné skrine, posuvné stoly a iné mobilné objekty.

Foto dizajn jednoizbového apartmánu s priestorom na spanie a pracoviskom umiestneným vo výklenku.

Odporúča sa vybrať a zariadiť, nie príliš objemný nábytok, ktorý nepreťaží priestor. Ak je v tejto miestnosti potrebný veľký počet kusov nábytku, je lepšie ho umiestniť čo najbližšie k sebe, ale zohľadniť, že sa pohodlne pohybuje v priestore.

Na fotografii je malá pohovka a posteľ vo výklenku v dizajne moderného jednoizbového bytu.

Možnosti použitia výklenku v interiéri

Aplikácia v rôznych interiérových riešeniach jednoizbový byt.

kuchyne

Vo výklenku si môžete zariadiť kuchynský set a umiestniť ho do jedálenského priestoru s kompaktným stolom a stoličkami. S týmto dizajnom sa ukazuje, že dodá interiéru pevnejší a premyslený vzhľad.

Na fotografii je znázornený dizajn jednoizbového bytu a kuchyne s pracovným priestorom umiestneným vo výklenku.

spálne

Výklenok pre posteľ, umožňuje efektívne a plne využiť využiteľný priestor. Vynikajúcim dizajnovým riešením bude umiestnenie vo výklenku postele, vybavené zásuvkami, ktoré poskytujú pohodlný skladovací systém pre posteľnú bielizeň alebo ubytovanie vo výklenku priestranných políc.

Pracovný priestor so stolom vo výklenku

Voľné prehlbovanie sa ľahko stáva plnohodnotnou skrinkou alebo malým hobby kútikom. Tento priestor môžete ozdobiť pomocou počítačového stola, políc alebo skríň vyrobených podľa individuálnych veľkostí.

Na fotografii je pracovisko s pracovným stolom vo výklenku v dizajne jednoizbového bytu.

Detská izba

Vo výklenku si môžete zariadiť pracovný priestor, miesto na spanie s polnocou pre dieťa alebo dvojpodlažný dizajn pre dve deti. Ak v tomto výklenku nie je žiadne okno, malo by sa v ňom vytvoriť vysokokvalitné umelé osvetlenie, napríklad: bodové svietidlá, stolné lampy alebo rôzne svietniky. Taktiež pohodlne pojme rôzne police na knihy, učebnice a hračky, alebo iný funkčný a pohodlný nábytok.

Na fotografii je návrh jednoizbového bytu s detskou škôlkou umiestnenou vo výklenku.

šatník

Ak tento priestor vhodne vybavíte policami a skladovacími systémami, vytvorí sa ideálna šatňa, ktorá sa dá oddeliť od miestnosti pomocou posuvných dverí alebo závesov.

Ako izolovať výklenok v miestnosti?

Najobľúbenejšie možnosti pobočiek sú:

  • Oddelenie miestnosti priečkami. Dekoratívne priečky umožňujú nielen dať miestnosti pohodlnejší a útulnejší vzhľad, ale aj správne rozdeliť priestor, vizuálne, čím sa stáva priestrannejším.
  • Obrazoviek. Sú to celkom krásne a zároveň funkčné interiéry, ktoré vďaka ľahkej transformácii a rôznorodým štýlovým rozhodnutiam perfektne zapadajú do každej miestnosti.
  • Záclony. S touto metódou sa ukazuje, že proporcionálne rozlišuje malý priestor, pričom ho nevidí vizuálne.
  • Police. Rack vzory sú považované za veľmi populárne v zón. Vďaka voľnému prieniku svetelného toku cez priechodné police sa javí ako veľmi pohodlný dizajn odnímateľnej zóny.

Na fotografii je výklenok s lôžkom, zdobený svetlými závesmi bielej farby.

Tieto najpohodlnejšie a funkčné možnosti územného plánovania sa stávajú dokonalým dizajnovým riešením pre oddelenie a zdobenie potrebného priestoru jednoizbového bytu.

Príklady výklenku štúdio dizajn

V štúdiovom apartmáne je vždy málo miesta, kvôli čomu vznikajú nejaké nepríjemnosti. Pri správnom návrhu a plánovaní však môžete vytvoriť veľmi praktický a kompaktný interiér nielen pre jednu osobu, ale aj pre malú rodinu.

Na fotografii je priestor na spanie vo výklenku v dizajne moderného ateliéru.

Tento kompaktný priestor v dôsledku prehlbovania a racionálneho využívania priestoru, vizuálne sa zdá byť oveľa priestrannejší.

V ateliéri foto dizajn štúdio v jasných farbách s posteľou, umiestnené vo výklenku.

Foto výklenky v rôznych štýloch interiéru

V súčasnej dobe existuje obrovské množstvo štýlov trendy, ako je loft, Provence, krajiny, high-tech, minimalizmus, škandinávske alebo moderný štýl. Štúdio apartmán v určitom dizajne sa môže zmeniť na krásny byt.

Na fotografii sú výklenky s miestom na spanie v dizajne jednoizbového bytu v škandinávskom štýle.

Každý štýl má svoje vlastné nuansy a farebnú schému, čo umožňuje vytvoriť skutočne individuálny a elegantný dizajn v typickej odnushke.

Fotogaléria

Dizajn jednoizbového bytu s výklenkom vám umožňuje nielen vytvoriť určité prostredie a originálny a krásny dizajn miestnosti, ale prináša aj praktické výhody priestoru.

Zanechajte Svoj Komentár