V štýle art deco v interiéri bytu

História art deco začína v 20. rokoch, keď bohatí a ušľachtilí ľudia začali plniť svoje domovy luxusným vybavením. Drahý interiér s prvkami nádherných šperkov, krásne drahé doplnky, predmety rôznych druhov umenia - to všetko je výsadou návrhy v štýle art deco, Napriek tomuto luxusu v nábytku, výzdobe a ďalších dekoráciách by mala mať miestnosť jednoduché formy a zdržanlivosť.

V súčasnosti sú prvky art deco dobre používané v moderných interiéroch:
  • Art Deco dizajn dostal výrazný rys - krok-rýchlosť, pretože veľa bolo prevzaté z architektúry viacstupňových štruktúr z Asýrčanov, Babylončanov, Sumerov, atď.

  • Apartmán Art Deco nemusí byť s rovnými čiarami. Väčšina foriem miestnosti má kľukatý vzhľad;

Cikcak-tlač na stenách v interiéri obývacej izby v fialovej tóny.

  • Dekorácie a výzdoba s prvkami Sunburst (slnko);

  • Obrysy foriem sú jasne definované, často pomocou jasných farieb alebo rámovania.

  • Pri dizajne dverí, okien, nábytku, lichobežník je prijateľný.

Farby a materiály

Art Deco v interiéri bytu by nemali mať svetlé farby, zvyčajne sú zvolené neutrálne: béžové, sivé, biele alebo strieborné, hnedé. Môžete pridať odtiene zlata alebo kovu. Zvyčajne sa dizajnéri riadia prirodzenými farbami (zem, zeleň, kamene, prírodná koža atď.), Ale existujú aj prípady, keď sa pridávajú modrá, zlatá, červená. Všetky tieto "riedenia" by však mali byť minimálne a nemali by vyniknúť.

Hlavné dokončovacie materiály apartmány v štýle art deco môže byť nazývaný: zebra, oceľ (nerez), lesklé dlaždice z keramiky alebo kameňa, sklo, hliník, drevo (obyčajné alebo vykladané).

Nábytok a dekor

Keď už hovoríme o nábytku, ktorý by mal byť umiestnený v miestnosti s art deco štýlu, môžeme si všimnúť nasledovné: kožené alebo látkové čalúnenie musí byť prítomný. Ako je uvedené vyššie, Art Deco v interiéri bytu doplnená čalúneným tvarom lichobežníkového nábytku. Aj v miestnosti si môžete dať lakované skrine, komody, skrine. Drevený nábytok je lepšie ozdobiť štylizovanou maľbou.

Prvky dekoru sú často prítomné v množstve lámp, aj vo forme viacstupňového a lichobežníkového. V prípade moderného nábytku, najlepšia voľba pre návrhy v štýle art deco tam bude osvetlenie umeleckých predmetov, schodov, rohov, atď Nezabudnite na zrkadlá v podobe slnka alebo slnečné lúče.

Okrem toho apartmány v štýle art deco môžete použiť maľbu s čierno-bielymi pruhmi, obrazy zebrej kože (vo forme škvŕn), tapisérie, prikrývky a pod. Mali by byť zdobené kresbami slnečného svetla alebo geometrickými tvarmi.

Kultúra 20-tych rokov bola taká, že mnoho ľudí sa začalo zapájať do športových aktivít a plážové dovolenky sa aktívne rozvíjali. Preto sa stali populárnymi sochy dievčat - športovcov, športovcov s projektilmi. Art Deco v interiéri bytu Toto je často zahrnuté.

Zanechajte Svoj Komentár