Moderné kuchynské kútiky v interiéri kuchyne

Moderné kuchynské kútiky pomôžu premeniť kuchyňu na útulnú a funkčnú miestnosť. Dnes je to multifunkčný kus nábytku, ktorý nielen sám nahradí stoličky v jedálenskej skupine, ale aj pohovku na relaxáciu, ale aj pohodlný skladovací systém.

Dizajn kuchynských kútov môže byť odlišný, ale spravidla majú všetky sklápacie sedadlá, pod ktorými sú pohodlné boxy na skladovanie kuchynských potrieb, textilu, predvalkov alebo iných predmetov. Zásuvky môžu byť tiež zasúvateľné.

Hlavnou výhodou tohto nábytku je praktickosť. To však vôbec neznamená, že nie je možné premeniť kuchynské kúty v interiéri na miesto pre útulnú zábavu. Aby ste to dosiahli, musíte vo fáze plánovania nákupu vziať do úvahy niekoľko dôležitých bodov av budúcnosti sa riadiť jednoduchými odporúčaniami dizajnérov a vo vašej kuchyni sa objaví štýlové a útulné miesto na odpočinok.

Možnosť výberu kuchynky

Ak sa chystáte kúpiť moderné kuchynské rohy, venujte pozornosť nasledujúcim:

 1. Function. Ak roh nahradí stoličky jedálenskej skupiny - môže sa stať dominantou jedálenského priestoru. Ak sú kuchyňa a obývacia izba kombinované v jednom priestore, roh môže byť použitý na oddelenie funkčných priestorov, v tomto prípade je dôležitá aj výška operadla, ako aj jeho výzdoba.
 2. Formulár. V závislosti od toho, akú úlohu bude hrať kuchynský kútik v interiéri bytu, môže mať iný tvar: zakrivený, oválny, okrúhly, vo forme latinského písmena L s rôznymi dĺžkami strán, alebo kombinovať prvky viacerých foriem naraz. Pri veľkých veľkostiach miestností môžu byť rohy umiestnené na oboch stranách stola a môžu mať rôzne tvary a rôzne veľkosti.
 3. Kombinácia. V každom rozhodnutí o plánovaní musí byť dizajn kuchynských kútov kombinovaný s dizajnom bytu. Farba základného materiálu, čalúnenie, ich textúra - to všetko by malo harmonicky zapadnúť do interiéru.
 4. Lokalita. Uistite sa, že premýšľať vopred, kde bude stáť roh a vypočítať rozmery. Nábytok by nemal zasahovať do ľahkého prístupu a prístupu k sporáku, chladničke alebo umývadlu. Tiež by nemal blokovať dvere.
 5. Rozmery. Moderné kuchynské rohy môžu mať rôzne veľkosti, ale niektoré parametre musia byť zachované. Napríklad, hĺbka sedadiel nemôže byť viac ako 50 cm, inak to bude nepohodlné mať večeru pri stole. Súčasne sa výška chrbta môže výrazne líšiť, takže ak ste rozdelili jedálenský a kuchynský kútik s rohom, môže skryť sediacu osobu za vami a ak stojí proti stene, končí na úrovni čepelí. Jedinou požiadavkou je dostatočná tuhosť, aby osoba sediaca „nespadla“ dozadu a pohodlne sedela.
 6. Čalúnenie. Kuchynské rohy v interiéri môžu zdôrazniť jeho štýl, stať sa svetlým dekoratívnym prvkom, alebo naopak, zlúčiť s pozadím - to všetko záleží na vašej túžbe. Materiál čalúnenia hrá významnú úlohu. Obvykle sa používa tkanina, prinajmenšom - koža alebo jej náhrada. Hlavná vec je postarať sa o čalúnenie nie je ťažké, pretože kuchyňa je ľahko farbiť. Odnímateľné kryty - najvýhodnejšia možnosť, ktorá dáva priestor aj pre dekoratívne nápady.
 7. Design. Pri premýšľaní o dizajne kuchynských kútov experimentujte s materiálom na čalúnenie alebo kryty na odnímateľné vankúše. Vyberte si unbanal kombinácie vzorov, farbené a potlačené látky, svetlé a upokojujúce tóny.
 8. Cena. Túžba zachrániť je celkom pochopiteľná, ale nie vždy oprávnená. Nezachovávajte na kvalite - len vtedy vám bude nákup dlho slúžiť a poteší vás.

Tri základné pravidlá kvalitného nábytku, ktoré potrebujú pozornosť:

 1. kvalita výplne vankúša (ako dobre si zachovávajú svoj tvar, ako rýchlo sa zotavujú po odstránení nákladu),
 2. kvalita spojovacích materiálov (závesy by sa mali udržiavať na 6-8 skrutkách, nie menej),
 3. kvalita čalúnenia (žiadne vrásky, záhyby, lezecké hrany, trhliny, ako aj pevnosť upevnenia čalúnenia).

Zanechajte Svoj Komentár