Mozaika v kúpeľni: typy, materiály, farby, tvary, dizajn, výber miesta dokončenia

Mozaika v kúpeľni je nielen praktická, ale aj veľmi elegantné riešenie, ktoré vám umožní výrazne osviežiť každodennú atmosféru a vytvoriť skutočne majstrovské dielo.

Vlastnosti dokončenie kúpeľne mozaiky

Niektoré špecifické nuansy:

 • Pre výzdobu malej kúpeľne v byte urobí jemná lesklá mozaika v jasných farbách.
 • Aj malá miestnosť môže byť vizuálne rozšírená pomocou mozaikového okraja kontrastného odtieňa, ktorý sa nenachádza vysoko od podlahy.
 • Mozaiková výzdoba okolo zrkadla nielenže dodá tomuto výrobku estetický vzhľad, ale tiež ho ochráni pred vniknutím do vody.
 • S týmto dizajnom je možné vykonávať územné plánovanie, napríklad oddeliť sprchovací kút od kúpeľne.

Mozaikové typy

Existujú tri odrody:

 • Mozaikové dlaždice. S jeho pomocou môžete dosiahnuť najkomplexnejšie kompozície, vzory a kresby a tým dotvárať interiér jasnými a originálnymi poznámkami.
 • Samolepiaca mozaika. Má špeciálnu flexibilitu, ktorá vám umožní ľahko kresliť akékoľvek zložité, zaoblené a zakrivené roviny.
 • Dlaždice pod mozaikou. Je to tuhý výrobok s mozaikovým vzorom so štrbinami. Dlaždice mozaika je možnosť rozpočtu, zrejme nie je odlišný od originálu.

Z akého materiálu je?

Táto povrchová úprava je klasifikovaná podľa rôznych materiálov použitých na jej výrobu.

 • Keramické dlaždice (dlaždice).
 • Plast.
 • Glass.
 • Smalt.
 • Kov.
 • Kameňa.

Nielen vzhľad tejto podšívky, ale aj jej životnosť závisí od typu materiálu.

Čo môže byť v kúpeľni zdobené mozaikami?

Najobľúbenejšie povrchové úpravy.

steny

S prejavom určitej predstavivosti sa ukazuje, že vytvára skutočne jedinečný, originálny a krásny dizajn stien v kúpeľni. Nástenné dlaždice mozaika môže byť zdobené ako celý povrch, a len niektoré z jeho častí. Tiež veľmi originálne na stenách vyzerajú mozaikové panely umiestnené vedľa sprchy, umývadla, skrinky so zrkadlom alebo vaňou.

Fotografia ukazuje svetlo ružovú mozaiku s obrázkami na stenách v interiéri kúpeľne.

Na podlahe

Pre výzdobu podlahy je vhodné vybrať si trvanlivejšiu a hrubšiu mozaiku. Dizajn podlahy vyzerá rovnako dobre, a to ako v jednofarebnom prevedení, tak aj ozdobený ornamentmi alebo krásnym panelom.

Stolová doska

Vďaka obkladaniu mozaikových dlažieb získava stolová doska pod umývadlom estetický, elegantný a rafinovaný vzhľad.

Na fotografii, interiér kúpeľne a pultu pod drezom, lemované modrou mozaikou.

Sprchová kabína

Pre návrh sprchovacej vaničky, z bezpečnostných dôvodov, by ste mali zvoliť nekĺzavú mozaiku s vysokou odolnosťou voči vlhkosti. Z hľadiska farby sa uprednostňujú pastelové aj svetlé tóny harmonicky podriadené dominantnému dizajnu kúpeľne.

Na fotografii je sprcha v kúpeľni, zdobená smaragdovými mozaikami.

police

Skvelého a neobvyklého mozaikového kameňa obloženie, v dizajne políc, zase z jednoduchého miesta pre uloženie rôznych položiek do nezabudnuteľného dizajnérskeho prvku.

Na obrazovke s vaňou

Obrazovka s takou výzdobou je odlišná nielen svojou funkčnosťou, ale aj vysokou dekoráciou, ktorá jej dáva drahý, pevný a veľmi štýlový vzhľad.

strop

Je to najjednoduchší a najneobvyklejší spôsob, ako vytvoriť jedinečný dizajn kúpeľne. S pomocou mozaikového obkladu stropu sa ukáže, že miestnosť zaplní atraktívnou čarovnou krásou.

Farba kúpeľne

Vďaka širokému spektru farieb, vrátane jasných kontrastných a všetkých druhov pastelových farieb, je možné realizovať akékoľvek nápady na dizajn.

biela

Má skutočne štýlový a moderný vzhľad a dokonale sa prelína so širokou škálou farieb a odtieňov, čím prispieva k atmosfére potrebnej individuality.

modrý

Bohaté modré prevedenie je spojené s prvkom vody a umožňuje plne ponoriť sa do morskej témy.

Fotografie ukazuje modrú mozaiku na stenách v interiéri modernej kúpeľne.

zlato

Tento dizajn je vhodný najmä pre tých, ktorí oceňujú krásu, ušľachtilosť a eleganciu. Zlatá povrchová úprava, vďaka brilantnému a trblietavému efektu, dodáva miestnosti teplú žiaru, priestrannosť a útulnosť.

modrý

Výrazne osviežuje a harmonizuje priestor a dodáva mu sviežosť, chlad a čistotu.

striebristý

Je to celkom veľkolepá voľba, ktorá prináša zaujímavé dojmy do interiéru. Strieborná mozaiková dlažba vyzerá rovnako dobre, a to ako s plnou a čiastočnou dekoráciou povrchov.

béžový

Napĺňa situáciu ľahko a prispieva k pohodlnej relaxácii. Béžová je považovaná za tieň vznešenej mierky, ktorý vám umožní obdariť miestnosť špeciálnou eleganciou a dokonalosťou.

zelená

Príjemný zelený alebo svetlomodrý obklad, dodáva do interiéru sviežosť a prírodné motívy.

šedá

Vďaka tejto módnej farebnej schéme sa ukazuje, že vytvára nielen ideálne základné pozadie, ale aj vytvorenie skutočne aristokratického dizajnu.

hnedý

Klasická verzia, ktorá má veľmi ušľachtilý a drahý vzhľad a zároveň prináša do atmosféry pohodlia a pevnosti.

Fotografia ukazuje sklenenú mozaiku hnedej farby v dizajne malej kúpeľne.

perla

Bezpochyby sa z neho stane najkrajší prvok dekoru, ktorý, keď je vystavený svetelným lúčom, začne žiariť a hrať s pestrofarebnými zvýrazneniami.

čierna

Neuveriteľne štýlová tmavá mozaika, okamžite priťahuje pohľady a dodáva atmosfére určitú záhadu.

tyrkysový

Dá interiéru ideálny a estetický vzhľad. Pomocou takejto kreatívnej myšlienky je možné naplniť miestnosť harmoniami a čistotou.

Mozaikový tvar

Možnosti spoločného formulára:

 • Round. Stáva sa jasným akcentom celého interiéru a vďaka svojim vysokým dekoratívnym vlastnostiam harmonicky dopĺňa ďalšie prvky, čím dodáva priestoru mimoriadnu krásu.
 • Honeycomb (hex). Šesťhrany vám umožňujú vytvoriť unikátne zhotovené vzory a tým nastaviť interiér jednotlivých charakteristík.
 • Square. Je to najbežnejšia a najčastejšia forma, ktorá sa najčastejšie používa pri zdobení kúpeľní.
 • Obdĺžnikový. Pomerne známa možnosť, ktorá sa vyznačuje univerzálnosťou.
 • Diamantový tvar. Takýto geometrický tvar vo forme kosoštvorca sa nepochybne stane veľmi štýlovým interiérovým riešením.
 • Prišiel. Fantasy figúrky fragmentov rôznych tvarov a veľkostí sú mimoriadnym spôsobom zdobenia, ktorý vám umožní obohatiť vizuálny obraz miestnosti.

Na fotografii je kúpeľňa zdobená kruhovou mozaikovou mozaikou.

Vďaka určitému tvaru môžete vytvoriť skutočne veľkolepý a neobvyklý dekor, ktorý sa bezpochyby stane najvýraznejším a najzaujímavejším prvkom celého dizajnu.

Varianty mozaikového dizajnu v interiéri miestnosti

Niekoľko originálnych riešení.

zrkadlo

Vzhľadom na tieto prvky s odrazivosťou sa ukazuje, že zmení priestorové vnímanie miestnosti. Zrkadlová mozaiková dlažba, dokonale prisťahuje pod najrôznejšími štýlmi a farebnými schémami a získa odtieň okolo nej.

panel

Pomocou panela matrice alebo štiepanej mozaiky môžete ľahko ozdobiť nielen steny, ale aj podlahu alebo strop. Takýto dekor môže byť umiestnený ako na určitom mieste, tak aj po celom obvode kúpeľne, čo umožňuje jeho premenu na jeden jedinečný obraz.

S kresbou

Je to hlavný interiérový zákrut a jasný akcent, ktorý nepochybne priťahuje pozornosť. Vďaka mozaikovej dekorácii so vzorom sa ukáže, že každá myšlienka fantázie je realitou.

Kombinácia mozaiky a dlaždíc

Táto kombinácia s dlažbou, úplne mení vzhľad miestnosti a dáva jej istú úhľadnosť, vysoké náklady a skutočnú neodolateľnosť.

Mozaikové voštiny

Šesťhranný tvar je veľmi obľúbený v interiéri. Mozaikový plást je pomerne aktívny dizajnový prvok, ktorý môže byť ešte výraznejší vďaka jasným farbám.

Pod kameňom

Má štýlový a sofistikovaný vzhľad, textúru s imitáciou travertínu, žuly alebo mramoru a vyznačuje sa bohatosťou prírodnej palety odtieňov, vďaka čomu je atmosféra jedinečná a harmonicky vhodná pre všetky štýlové rozhodnutia.

okruhliaky

Prirodzená hladkosť, príjemná na dotykový povrch a jedinečnosť mozaiky kamienkov dodáva priestoru hladké línie, prirodzené odtiene a atraktívny vzhľad.

Na fotografii je kúpeľňa so stenou zdobenou bielou kamienkovou mozaikou.

Mozaikové vložky

Jeden alebo niekoľko pruhov mozaiky, v závislosti na mieste, môže nielen opraviť geometriu priestoru, ale tiež poskytnúť veľmi pôsobivé čiastočné obloženie, ktoré vďaka hre oslnenia a mäkký lesk, dodá atmosfére zvláštne tajomstvo a rafinovanosť.

Kombinácia rôznych farieb

Klasická čierno-biela kombinácia je najtradičnejšia, ale zároveň celkom štýlová a originálna. Vďaka rôznym farebným kombináciám, ako je žltá s oranžovou, béžovou s hnedou alebo inou, je možné vytvoriť striktný aj grafický, ale aj luxusný a umelecký dizajn.

Príklady usporiadania mozaiky

Existuje niekoľko základných usporiadaní, napríklad šev do švu, diagonálne, alebo mnoho ďalších možností uvedených nižšie.

V behu

Táto inštalácia pripomína murivo. Na vytvorenie takéhoto efektu sa najčastejšie používajú obdĺžnikové prvky, ktoré sa posúvajú s každým druhým riadkom.

netto

Je to hotová matrica malej alebo veľkej veľkosti na mriežke, ktorá je lepená na určitý povrch, čo umožňuje výrazne zjednodušiť a uľahčiť dokončovacie práce.

šach

Klasická verzia layoutu, ktorá je veľmi populárna a poskytuje príležitosť na výhodné zdôraznenie špecifickosti interiéru.

uhlový

Mozaikové dlaždice sú vďaka svojej plasticite ideálne pre rohový dizajn. Tento dekor vyhladzuje ostré rohy rôznych výčnelkov alebo kanálov a vytvára dramatický prepad povrchov.

Foto stena modrá mozaika s rohovým rozložením v interiéri kúpeľne.

lineárne

V dôsledku kontinuálnych, diskontinuálnych, paralelných, pretínajúcich sa, symetrických, rozbitých, chaotických alebo iných línií, napríklad vo forme vlny, nadobúda situácia skutočne výrazný vzhľad.

Foto mozaika na WC

Tento dizajn, v súlade s celkovým obrazom interiéru, je naozaj neobvyklý a atraktívny. Napríklad, pre toaletu v štýle minimalizmu alebo hi-tech, je lepšie zvoliť šedú, metalizovanú mozaiku alebo povrchovú úpravu v iných nie príliš svetlých a efektných farbách a pre izbu v štýle Provence alebo Country, drevenú dyhu alebo mozaiku v mozaikovom štýle.

Fotografia zobrazuje marockú mozaiku na stenách v záchode, vyrobenú v orientálnom štýle.

S dobre premyslenými dekoračnými momentmi je možné nielen vytvoriť harmonický interiér na toaletách, ale napríklad aj vizuálne zväčšiť veľkosť.

Nápady pre návrh kombinovanej kúpeľňovej mozaiky

V kombinovanej kúpeľni, vďaka rôznym mozaikovým obkladom, sa ukázalo, že určujú, vyberajú a vizuálne oddeľujú určité funkčné oblasti, alebo jednoducho vytvárajú veľkolepé prostredie okolo jednotlivých prvkov.

Na fotografii je kúpeľňa s kontrastným fragmentárnym dizajnom mozaiky stien a podlahy.

Vďaka svojej spoľahlivosti, odolnosti a praktickosti vám tento dekor umožní ozdobiť steny, podlahy alebo strop v kúpeľni a vytvoriť elegantný interiér.

Fotogaléria

Mozaika nie je len dokončovacím materiálom, ale skutočnou umeleckou metódou dekorácie, ktorá vám umožní odkloniť sa od zvyčajných klišé, priniesť do života akékoľvek dizajnové nápady a dať kúpeľni osobitnú osobnosť.

Zanechajte Svoj Komentár