Kvetinárstvo Design

Obyčajné obchody s potravinami alebo domácnosťami zdobia ďalšie dekorácie, ktoré vychádzajú z pozadia predávaných výrobkov, čím sa vytvára štýl pre celý interiér. A čo vlastníci kvetinárstva alebo salónov, kde je tovar hlavnou dekoráciou miestnosti? V tejto situácii sa musíte uchýliť k projektu profesionálneho dizajnu, kde hlavnú úlohu bude zohrávať obchod. Bude musieť začať pri výbere rôznych farieb, dokončovacích materiálov a ďalších dekorácií, ktoré z väčšej časti budú vykonávať aj niektoré užitočné funkcie paralelne. Dizajn kvetinárstva je možné vymyslieť a realizovať nezávisle. Typicky, tieto obchody majú malú oblasť, kde je ľahšie realizovať projekt. O tom, ako správne vybaviť a ozdobiť malú oázu v obrovskej mestskej púšti, budeme hovoriť ďalej.

Potreba vypracovať projekt projektu

Potreba projektového projektu vzniká vo fáze vývoja podnikateľského plánu. Celkový rozpočet bude zahŕňať náklady na dokončovacie materiály, vybavenie, dekoratívne predmety. Bez projektu, v ktorom sa vykonávajú presné merania priestorov, nie je možné povedať, koľko napríklad bude drevo alebo plast potrebné na zakrytie prízvukovej steny. Je ťažké určiť, či všetky potrebné zariadenia a výplne budú „stláčať“ do obchodu, ak sa územné členenie priestoru a jeho dispozícia nevymýšľajú. V konečnom dôsledku nemôžete vyzdvihnúť dekor bez toho, aby ste sa dozvedeli o smeru dizajnu, ktorý bude stelesnený v interiéri. Môžete samozrejme vytvoriť pestré potpourri, ale bez pochopenia pravidiel fúzie alebo eklektického štýlu je ťažké získať naozaj krásny výsledok. Ale dizajn interiéru a výkladov je hlavným „lákadlom“ pre kupujúcich, súčasťou reklamnej kampane, ktorá je zase dôležitou súčasťou marketingovej stratégie. Bez toho je jednoducho nemožné vytvoriť základňu pravidelných zákazníkov, ktorí budú vytvárať pravidelný príjem a udržiavať priemerný účet. Koniec koncov, v prípade, že obchod je nepohodlné, ak niekto chce vrátiť sa k nemu, keď je desetník tucet "typické" obchody v meste. Preto projekt nie je len potrebný, ale je potrebné vytvoriť úspešné podnikanie v oblasti obchodu.


    

Ponúka dizajn obchodu

Keď urobíte kvetinárstvo vziať do úvahy množstvo nuansy, ktoré priamo súvisia so špecifikami produktu:

 • Špeciálne osvetlenie. Keďže rastliny sú veľmi citlivé na svetlo, musia byť distribuované správne. Pre tie farby, ktoré milujú slnko, usporiadajú sedadlo do okna alebo ho kompenzujú umelými žiarovkami. Tropické exotické, ktoré uprednostňujú tieň, umiestnené v odľahlých rohoch.
 • Územné a dispozičné riešenie. Rastliny by mali byť zoskupené a umiestnené v samostatných zónach. Živé vnútorné kvety na jednom mieste, a rez komponenty pre budúce kytice v inom. S prísnou taxonómiou bude pre kupujúcich jednoduchšie pochopiť množstvo tovaru.
 • Finish. Ak financie umožňujú, potom kvetinárstvo salón je lepšie sheathe prírodné materiály. Po prvé, toto rozhodnutie bude spojené s obsahom obchodu. Po druhé, prírodný povrch vždy vyzerá drahý a štýlový.
 • Palety. Je ťažké vybrať správny gamut, ak obchod už vyzerá ako zmes farebných škvŕn.
 • Showcase. Kvetinárstva v každom meste veľa. Ak chcete prilákať zákazníkov do svojej vlastnej, musíte ju rozdeliť medzi ostatné pomocou originálne zdobenej vitríny a reklamy vonku.
 • Každý skúsený kvetinárstvo bude hovoriť, že bez špeciálneho vybavenia, ktoré bude poskytovať požadovanú úroveň vlhkosti a teploty, žiadny kvetinárstvo nemôže robiť. V zime sa budú kvety ohrievať av horúcom lete budú ukryté v špeciálnych chladničkách (ide o rezané kvety).

Mali by ste sa tiež rozhodnúť o „mierke“ obchodu a cieľovej cieľovej skupine, na ktorú sa bude obchod orientovať. To je užitočné pri výbere štýlu dizajnu. Vzhľadom na túto špecializáciu existujú tri typy predajní: malý obchod, malý obchod (pavilón), salón alebo butik.


    

Stylistické smery

Pri výbere štýlu obchodu ukladá obmedzenia iba jeho špecifickosť. Vždy sa musíte zamerať na klienta. Medzi populárne trendy patria tieto štýly:

 • Pre konzervatívnu verejnosť používajú prísne art deco alebo moderné. Vo farebnej palete aplikujte hnedé a jeho teplé odtiene (šumivý orech, zlato, béžová), biela, čierna. Pre konečnú úpravu vyberte strom a keramickú dlažbu. Všeobecne platí, že interiér vyzerá solídne, elegantné a drahé.
 • Moderné obchody zdobia high-tech alebo eko štýl. V prvom prípade sa do dekorácie používajú plasty, sklo a kov a v palete farieb sa dáva prednosť "trojici" šedej, bielej a čiernej. Na tomto pozadí budú kvety vyniknúť výhodne. Pre ekologický štýl používajte iba prírodné materiály a rovnaký dekor. „Kytice“ z konárov, skutočných suchých stromov, šišiek, ihlových ihličiek, fyto stien z machu alebo kamenných skaliek budú vyzerať originálne.
 • Ak je kvetinárstvo určené pre VIP kupujúcich, potom je vyrobené v luxusných klasických smeroch alebo elegantnom podkroví. V prvom prípade využívajú štýl ríše, baroka a rokoka, kde prevláda drevo vo výzdobe a kvetinové ornamenty v výzdobe. Pre podkrovie, izba je zdobená tehál alebo kameňa, otvorené komunikačné systémy, originálne lampy. Farebná schéma je vo veku hnedých a čiernych odtieňov.
 • Eklekticizmus je vhodný pre obchody, ktoré každý deň využívajú veľké množstvo rôznorodých zákazníkov. Smer je zmesou štýlov, kde sa niekedy nachádzajú nezvyčajné kombinácie a originálne kompozície.
 • Provence. Najviac roztomilý a elegantný rad vidieckych oblastí. Štýl je jednoduchý v dizajne: interiér môže byť naplnený teplým, útulným dekorom "babičky". Okrem toho zdobí miestnosť s vlajúcimi motýle a včely. Namiesto nudných plastových nádob sa používajú ručne vyrábané vázy. Neobvyklé bude vyzerať dodanie pod kvetmi v podobe drobných bicyklov, maľované bielym.
 • Zchátralý šik. Štýl sa vyznačuje jemným, ľahkým dizajnom. Na diaľku sa podobá zmesi Provence a Classics. V palete farieb sa uprednostňujú biele, ružové, broskyňové a iné pastelové odtiene.
 • Vintage. Tehlové steny sú zdobené malebnými panorámami. Klietka visiaca zo stropu sa stane prízvukovým prvkom interiéru. Ozdobte obchod starými riadmi (misy, hrnce, vázy) a prútené košíky.

Samozrejme, interiér môže byť vyzdobený aj v iných štýlových rozhodnutiach: etnických, škandinávskych, koloniálnych smeroch, biedermeieri, pop artu, avantgarde, minimalizme.

    

Osvetľovací systém

Pri výbere osvetľovacích zariadení v prvom rade venujte pozornosť spektrálnemu zloženiu žiaroviek. Výhodná je modrá, červená alebo oranžová škála, ktorá je ideálna pre rastliny. Pamätajte, že v zime, keď slnko nestačí, bude musieť byť kompenzované umelým osvetlením, takže sa musí dostať do najvzdialenejších kútov obchodu tak, aby sa ani jeden z jeho zelených obyvateľov necítil zbavený. Ako voliteľné príslušenstvo získate špeciálne fitolampy, ktoré sú špeciálne určené na vykurovanie citlivých zariadení. Tiež zariadenia musia mať minimálne infračervené žiarenie, to znamená, že "neohrievajú" vzduch. S pomocou dekoratívneho osvetlenia sa určite zdôraznia najúspešnejšie, akcentové kytice a kompozície. Takéto riešenie nie je potrebné pre rastliny, ale pre interiér skladu. Priečelie je navyše vybavené LED podsvietením.

Vo veľkých skleníkoch sa používajú sodné labky. Dávajú veľa červenej spektrálnej žiary, ale majú zlé podanie farieb. Zariadenia dokonale stimulujú kvitnutie rastlín a rozvoj koreňového systému, pomáhajú prispôsobiť sa novým podmienkam. Spektrálnu kompozíciu môžete vyvážiť pomocou ortuťových žiaroviek.


    

Rozsah farieb

Kvety samotné majú silnú energiu a vďaka jasným farbám vytvárajú potrebnú rozmanitosť v palete. Ak chcete zaplniť obchod, ktorý ste hrali v obchode, ešte jasnejší, mali by ste pre pozadie vybrať neutrálne tóny. Na to sú vhodné čierne, sivé, biele, hnedé, tmavo fialové, bohaté modré a pastelové odtiene. Ak chcete pridať kúzlo do obchodu, použite striebro a zlato. Prvá možnosť je vhodná pre minimalizmus, high-tech a moderný štýl. Zlato bude vyzerať v klasickom smere, Rokoko, Baroko a Ampire. Bronz a mosadz sú v súlade s retro, steampunk alebo vintage štýlom.


    

Výber dokončovacích materiálov

Pri dokončovacích materiáloch sa uprednostňujú prírodné možnosti. Príroda sama osebe bola koncipovaná tak, že kvety vyzerajú najlepšie proti krajine a v interiéri sa ich krása vydáva kameňom a drevom. Pre dokončenie podlahy je vhodnejšie vybrať si trvanlivý materiál. Môže to byť keramická dlažba, kameň alebo tehla. Ten je vhodný pre etnický dizajn v španielskom alebo talianskom štýle. Ak je obchod je rozpočet a musíte ušetriť peniaze, potom vyberte linoleum s prírodným vzorom. Strop je omietnutý, natretý, pokrytý sadrokartónom. V drahších prípadoch sa používa elastická tkanina. Steny sú ukončené masívnym drevom, jeho imitácia je vo forme dlaždíc alebo panelov, kameňa alebo muriva, PVC. Výber materiálu závisí od štýlu. Prírodný kameň a tehly, ktoré v rovnakom čase môžu byť problémom, ak sú zimy drsné a vykurovanie v miestnosti necháva veľa byť žiaduce, najlepšie sa zapustia do kvetinárstva.


    

Potrebné vybavenie a jeho umiestnenie

Kvetinárstvo so štandardným nábytkom obsahuje police, police, vitríny a pult. Čakanie na kytice pre zákazníkov však môže byť rozjasnené aj tým, že sa izba vybaví malou rohovou pohovkou a konferenčným stolíkom. Toto riešenie nie je vhodné pre malé obchody, ale je ľahko stelesnené v salónoch s priemernou plochou. Pokiaľ ide o špeciálne vybavenie, táto súprava obsahuje tieto jednotky:

 • Chladiaca jednotka. Existujú dvoj- a jednokomorové zariadenia. Ak je rozpočet obmedzený, je lepšie vybrať prvý, aj keď druhý je priestrannejší (až 500-600 ruží).
 • Klimatizácia. Pre kvetinárstvo je životne dôležité, pretože vďaka svojej pomoci môžete vytvoriť príjemnú teplotu pre rastliny.
 • Tepelná opona. Špeciálna jednotka, ktorá vytvára "stenu" z prúdenia vzduchu. Nachádza sa na predných dverách. Prístroj zabraňuje prenikaniu vzduchu z ulice do miestnosti a naopak, zachováva nezávislosť skladu od klimatických podmienok v životnom prostredí.

Pokiaľ ide o police, sú vyberané na princípe priestrannosti. V tomto ohľade sa najlepšie riešenie považuje za „diapozitívy“ a „pyramídy“. Prvé sú inštalované proti stenám a druhé sú určené pre centrálne umiestnenie.

    

Zvláštnu pozornosť venujeme oknu a fasáde

Prezentácia je hlavným reklamným nástrojom obchodu. Nemusíte ho úplne nútiť v kvetináčoch a vázach so všetkými druhmi kvetov a kompozícií. Mali by ste si vybrať len to najlepšie alebo zriedkavé a predstaviť tieto produkty ako lákavú ponuku. Originálne riešenie pre "svetlé" štýly (shebbi chic, Provence, country, ethnics) bude miestom malebného zloženia stúpajúcich kanvíc a zdobených kvetináčov, v ktorých sú umiestnené kvety. Doplňte dizajn riadu, drevených krabíc, prútených košíkov, kovaných kmeňov. V prísnejších štýloch sa odporúča vytvoriť nenápadnú perspektívu pomocou zrkadiel, ktoré zdobia steny. Zvýšia dosah a fascinujú kupujúcich. Nezabudnite pridať súvisiace produkty do farieb, ak nejaké existujú. Napríklad, keď sa kvetinárstvo súbežne zaoberajú balenie darčekov, vzorky z najlepších darčekových krabíc sú uvedené v okne. A samozrejme, znamenie. Názov obchodu, písmo, v ktorom je napísaný, musí byť v súlade so všeobecným štylistickým pojmom.

Ak to klimatické podmienky umožňujú, potom ozdobte okno čerstvými kvetmi, ktorých vetvy sa tiahnu do ulice cez sklenené okno na vrchole. Niektorí majitelia obchodov idú ďalej a vytvárajú „oblečenie“ z kvetov na figuríny, ktoré si dali na prah.

    

záver

Kvetinárstvo vytvára pre svojich zákazníkov náladu. Predtým sa výskumníci mylne domnievali, že ľudské kytice sú spojené výlučne s dovolenkami, a teda s pozitívnymi emóciami. Ukázalo sa však, že samotný rastlinný druh má priaznivý vplyv na náladu a spôsobuje neúmyselný a úprimný úsmev. Preto sa kytice snažia mať najvýznamnejšie miesta v reštauráciách, kaviarňach, hoteloch. Kvetinárstvo do určitej miery predáva príjemné emócie, ako keby sa zaoberal kúzlom v domácnosti, takže jeho dizajn by mal zdôrazniť krásu náplne na zvýšenie pozitívneho efektu. A spokojní a spokojní zákazníci automaticky prejdú na zoznam pravidelných zákazníkov.

Zanechajte Svoj Komentár