Tekuté tapety na strope: fotografie v interiéri, moderné príklady dizajnu

Kvôli ich vlastnostiam, tekuté tapety na strope získal uznanie, pretože výrazne uľahčujú opravy a dodávajú interiéru jedinečný vzhľad. K dispozícii sú nasledujúce typy tekutých tapiet: hodváb, celulóza, schelkovo-celulóza, pripravené na použitie a na maľovanie. Vďaka svojej univerzálnosti sa dajú použiť aj na steny.

Rozsah farieb

Bohatá farebná paleta umožňuje realizovať akýkoľvek návrhový plán, ako aj vlastné nápady.

biela

Vizuálne zväčšuje priestor a zvyšuje strop. Všestranný a vhodný pre rôzne štýly interiérov, zlepšuje osvetlenie miestnosti a nespôsobuje podráždenie. Skvelá alternatíva k vápno, pretože táto možnosť je oveľa jednoduchšie a čistejšie.

béžový

Najviac prírodné a prírodné, ako je farba kože alebo piesku na pláži. Hoci béžová sa nestane jasným detailom, určite bude pôsobiť ako ušľachtilý podklad pre akékoľvek experimenty. Krása tohto pokrytia je v dokonalej kompatibilite s takmer všetkými tónmi, či už svetlými alebo pastelovými.

zelená

Zvlášť krásna v interiéri vyzerá zelene a nechať takéto riešenie je zriedkavé, pretože je to skvelá príležitosť na vytvorenie jedinečnej jedinečnosti miestnosti.

Na fotografii je strop vyrobený z tekutej zelenej tapety.

šedá

Jedná sa o klasický odtieň. Skvelá voľba pre uvoľnený a nenápadný dizajn. Šedá dýcha stabilitu a harmóniu do miestnosti.

modrý

Prinášajú do miestnosti sviežosť mora, vďaka čomu sú priestranné a svetlé. Modrá vám poskytne pocit neobmedzenej oblohy nad hlavou.

Na snímke obývacia izba s modrou tekuté tapety na strope.

Foto nápady v interiéri izieb

Tekuté tapety, môžete zariadiť akúkoľvek izbu v byte tým, že robí opravu sami, alebo sa obrátiť na odborníkov.

V kuchyni

Tento náter je vhodný pre všetky indikátory. Koniec koncov, je odolný voči odparovaniu vlhkosti a pary a tiež si zachováva zvuk a teplo. Tento materiál sa nezapáli, neabsorbuje pachy a nie je toxický, čo je dôležité pre kuchyňu.

V obývacej izbe

Je zaujímavé, aby sa hodvábne tapety ako základ, budú pridávať dotyk luxusu do obývacej izby. Oblasť okolo lustra môže byť porazená inou farbou alebo vzorovaná, aby sa vytvoril jasný akcent.

Na snímke obývacia izba s tekutým tapety na steny a strop.

V kúpeľni

Interiér sa okamžite zmení, aj keď je podlaha pravidelnou dlažbou. Ak správne vysušíte vysušený podklad s lakom, umožní vám to, aby strop bol vodotesný.

Na WC

Aj v takej malej miestnosti je možné prísť s veľkým množstvom možností dizajnu. Ak správne kombinujete tekutú tapetu s podlahou, kúpeľňovými svietidlami a svetlom, môžete vytvoriť štýlový interiér.

V spálni

V tejto miestnosti relaxujte telo a dušu. Tekuté tapety vhodné pre túto miestnosť môžu byť veľmi užitočné, pretože sú hypoalergénne a nezhromažďujú prach. A nechať tento strop kryt sa nestane silným odklon od pravidiel a umožní, aby sa obvyklé modernejšie.

Na fotografii je spálňa s tekutým tapety povrch.

Príklady návrhu

Mať predstavivosť a vynález, môžete úspešne pridať jasné a zaujímavé akcenty do interiéru.

Výkresy a vzory

Vzor môže vyjadriť charakter miestnosti. Obľúbené detské postavičky alebo zvieratá sa zmestia do detskej izby. Pre obývaciu izbu s nízkym kľúčom to môže byť geometrická kompozícia. Spálňa bude doplnená jemnými kvetinovými kresbami alebo hviezdami na nočnej oblohe.

flitre

Dajú strop väčší efekt a že výzdoba bytu sa ukázalo byť originálne.

Kombinácia viacerých farieb

Umožňuje vytvárať nielen jednoduché skladby, ale aj celé obrázky. Vizuálne zväčšuje priestor a tlačí strop, akoby ho zdvíhal. Použitím odtieňov farieb možno aplikovať mozaikový vzor na určité časti povrchu.

Na fotografii je spálňa s kombináciou niekoľkých farieb na strope.

žhavý

V tme vydávajú mäkké svetlo, ktoré vytvára útulnú atmosféru. Táto neobvyklá výzdoba miestnosti bude jej skutočným vrcholom.

Na fotografii je spálňa so svetelnou tekutou tapetou na strope.

S rustas

Môžu byť široké alebo tenké, bezfarebné alebo farebné. To všetko spolu vytvorí efekt prasknutého stropu. Vlastne v štýle chebbi-chic alebo otrhaný šik.

Ako požiadať o strop?

Mnoho ľudí sa odvoláva na tekuté tapety do kategórie exotických materiálov. Sú však skvelé pre dokončovacie stropy.

Čo je lepšie uplatniť?

Pre aplikáciu je najlepšie použiť nástroje ako špachtľa, valčeky, kefy a vŕtačky s prekrytím.

Príprava stropu

Tekuté tapety kompatibilné s sadrokartónové dosky, drevovláknité dosky, betón, drevo, omietky, preglejky, farby a dokonca aj kovu. Najprv sa musíte zbaviť starého stropu. Pomocou špachtle odstráňte uvoľnené miesta a vyčistite poškodené miesta. Trhliny a praskliny musia byť zakryté tmelom. Pre trvanlivé lepenie vrstvy tekutej tapety, musí byť strop najprv natretý. A až potom by malo ísť do ďalšej fázy.

Návod na aplikáciu krok za krokom

Aplikácia hotovej zmesi na strop poskytne kontinuálny povlak bez švov a švov.

  1. Vezmeme nádobu s teplou vodou, zaspíme zmes v malých porciách.

  2. Dobre premiešajte na požadovanú konzistenciu.

  3. Nechajte niekoľko minút stáť.
  4. Začneme proces tapetovania.

video

Fotogaléria

Nové trendy v stavebníctve a opravách sa nikdy nezastavia, každý deň sa vytvára čoraz viac zaujímavých a neobvyklých materiálov. Tento typ dizajnu sa stal novým a nekomplikovaným postupom, ktorý zvládne každý.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár