Umelý kameň v interiéri - 50 fotografií nápadov

Drevo, kameň, tehla, hlinka sú tradičné materiály pre výstavbu obytných budov. Po migrácii z exteriéru do interiéru sa používajú aj na dekoráciu interiéru. Vďaka rozvoju technologických procesov, ktoré vytvárajú všetky druhy farieb pre dekoráciu, rozsah veľkostí a textúr, sa umelý kameň v interiéri stal obľúbenou metódou dizajnérov dizajnu a rôzne murivo sú silnými akcentmi, ktoré robia životný priestor individuálnym. Použitie umelého analógu prírodného kameňa vám umožní odolať interiéru domu v širokej škále štýlov od štýlu Empire, ako napodobeniny starovekého Grécka, až po akékoľvek variácie moderného minimalizmu.

Odrody umelého kameňa

Podľa úloh, ktoré je potrebné riešiť použitím povrchových úprav z umelého kameňa, sa používajú tieto odrody: t

Druh kameňaUmelé odlievanieUmelý betónUmelá sadra
názovAkrylový kompozitný materiál

Odlievaný mramor

tehla

Divoký kameň

Kamienky, valoun

Odlievaná omietka
oblasť použitiaKuchynské dosky

Podstavec pre umývadlá v kúpeľni

Krbové police

Parapety

Krbové portály

konzola

Horizontálne povrchy jedálenských stolov, nočné stolíky, komody, konferenčné stolíky

Krbové portály

Vyčnievajúca časť vnútorného komína

Povrchy stien (čiastočne alebo úplne)

Dokončovacie oblúky, vstupné portály

Hromadné tvarované kamenné zhluky

Klasické povrchové úpravy

stĺpce

filé

kapitály

odkvap

Stropné zásuvky

Nástenné basreliéfy

Nástenné nálepky

Rysy, výhody dať

Na rozdiel od prírodného kameňa má jeho umelá verzia významné výhody:

  • Váži menej, čo znamená, že sa dá pripevniť na ľahšie konštrukcie;
  • Vyžaduje nízku spotrebu lepidla;
  • Predstavuje širokú škálu veľkostí a paletu odtieňov, čo uľahčuje výber možností pre navrhnutý interiér.

Pri dokončovaní povrchov umelým materiálom z kameňa sa injektáž stáva dôležitým prvkom s dodatočnou dekoratívnou funkciou. Podľa pomeru farieb môže:

  • zachovať základný tón;
  • byť ľahší ako hlavný tón;
  • byť tmavší ako hlavný tón.

Šírka škáry vyplnená injektážnou maltou sa určuje podľa rozmerov fragmentov kameňa a pohybuje sa od 3 do 15 mm.


Prvá možnosť sa používa vtedy, keď potrebujete vytvoriť murované pozadie interiéru. Druhým je, ak je dekoratívny panel vyrobený z fragmentov umelého kameňa, ktorý je stredom miestnosti.


Treťou možnosťou sú duté švy, ktoré obmedzujú vyčnievajúce fragmenty. Používa sa pri použití materiálu pod "divokým" kameňom na zvýraznenie muriva, na zdôraznenie komplexnej textúry kameňa.

Kamenná výzdoba v interiéri

Druhy a farebné možnosti umelého kameňa sa používajú vo vnútri rôznych miestností domu. Betónový dekoratívny kameň v interiéri obývacej izby slúži na dekoráciu stien, veľké zvislé plochy. Čím väčší je priestor na kladenie, tým väčšie sú kamenné fragmenty, tým výhodnejší je konečný výsledok.


Krbové portály a komíny chát - chaty, zdobené imitáciou buta, ktoré prechádzajú cez druhé svetlo do stropných trámov, vyzerajú ako dokončené dielo majstra. A vzácne inklúzie kamenných pásikov na centrálnej stene obývačky sú dielom amatérskeho.

Móda pre otvory zdobené malými kúskami tehál je minulosťou. Dnes, podľa štýlu znamená používať veľké plochy z umelého kameňa.


Dekoratívny kameň v interiéri, organicky napustený rustikálnym štýlom, sa nachádza pri dokončovaní malých zvislých povrchov: stĺpy, tyčové podstavce, kuchynský ostrovček. Klasická pokládka, dokončovanie oblúkov so širokým lúčom, reprodukcia prirodzeného a chaotického usporiadania divokého kameňa účinne vyzerá.

Nemali by sme však zabúdať, že aj chaos podlieha zákonom harmónie. Preto pred vykonaním práce je potrebné urobiť náčrtok, položiť kameň na vodorovný povrch a preniesť ho presne na dekorovaný predmet.


Ak navrhnete interiér bytu v štýle podkrovia, potom by ste si mali uvedomiť, že podkrovie je továreň haly starých tovární prevedených na bývanie. Tehla omietnuté steny sú dedičstvom výrobcov, ktorí zachránili na výzdobu interiéru, ktorý sa stal charakteristickým znakom tohto štýlu. Pre podkrovie je potrebná tmavo červená "staršia" tehla alebo jej imitácia umelého kameňa na všetkých stenách veľkého otvoreného priestoru.

Chodba: "jaskynný vek" alebo modernita

Vnútri tejto miestnosti je potrebné pri zdobení stien použiť dekoratívny kameň, ktorý sa dá položiť jedným alebo niekoľkými povrchmi, alebo zdobiť veľký priestor vstupného priestoru, umiestniť oddelené balvany a dlažobné kocky, ktoré dokonale podporia etnický alebo minimalistický štýl.

Zaujímavou, ale časovo náročnou metódou zdobenia chodby je aj zariadenie na dne podlahy plytkých kanálov so zabudovanými svetlami. Tieto kanály sú naplnené umelými „kamienkami“, alebo sa rozprestierajú ozdobným kameňom typu dlažby alebo dlažby.


Spláchnutie s povrchovou úpravou podlahy, kanály sú uzavreté tvrdeným sklom, ktoré sa tiež používa pri stavbe schodov sklenených schodov, aby sa priehľadné "okno" s kovovým rámom. Svetlo prichádzajúce z podlahy chodby ho robí nezvyčajným, vytvára odtieň tajomstva.

Biela spálňa v kameni: pokoj, pohodlie a zdravý spánok

Ideálny tón kameňa v interiéri spálne je biely, mliečny, odrážajúci svetlý textilný dizajn, kované detaily, natreté svetlými farbami, patina na svetlom nábytku.


Zdobenie spálne umelým tehál pokojných tónov poskytne psychologické pohodlie. Tmavo bohaté farby môžu vytvoriť zaujímavú atmosféru, najmä ak zostanete v tomto priestore na krátky čas, ale pre dobrý odpočinok potrebujete svetlú, neutrálne zariadenú izbu.

Na jednej zo stien spálne v rustikálnom alebo škandinávskom štýle si môžete zariadiť falošný portál pre krb tým, že zostavíte primerane veľkú sádrokartónovú výklenok a ozdobíte ho murivom z ozdobného kameňa.


Je ľahké ozdobiť vnútorný priestor výklenku dimenzionálnymi sviečkami, zvolenými naladenými alebo na rozdiel od celkovej povrchovej úpravy, aby sa tam nainštaloval elektrický náprotivok ohniska alebo biokrbu. Po vytvorení podobného prvku interiérovej výzdoby priestoru na spanie si zaistíte útulné večery a bezpečné teplé svetlo živého ohňa.

Kamenná výzdoba v extrémnych podmienkach: kuchyňa a kúpeľňa

Použitie umelého kameňa na zdobenie stien miestností s vysokou vlhkosťou alebo prudkými výkyvmi teploty (kúpeľňa a kuchyňa) vyžaduje osobitný prístup a niektoré opatrenia.


Aj keď umelý kameň má v porovnaní s prírodnými typmi žuly alebo mramoru vyššiu pevnosť a výkonové charakteristiky, stále podlieha deštruktívnemu vplyvu vody, vysokým teplotám, horúcej pare.


Preto, ak je túžba mať stenu z umelých tehál v kuchyni je veľký, potom je lepšie, aby ho vedľa sporáku, aby nedošlo k plytvaniu časom odstraňovanie tukových škvŕn, alebo zaobchádzať so špeciálnymi ochrannými látkami (laky, vodoodpudivé).

Ak použijete kameň vo vnútri kúpeľne, jeho použitie znamená prítomnosť objemového priestoru, pretože miestnosť malej veľkosti, lemovaná úlomkami kameňa, sa bude zdať ešte menšia a užšia.


Ak to rozmery kúpeľne dovoľujú, potom je opodstatnené použitie muriva, veľkoformátových dosiek pre štýly, ktoré stelesňujú 20. a 21. storočie, alebo stĺpy s veľkými písmenami, reliéfne vložky, sochy, ktoré menia miestnosť na staroveké výrazy.

Malé formy s ozdobným kameňom

Prúdenie vody dodáva špeciálny dôraz do vnútra priestoru pre relaxáciu: svetelné bublacie zvuky upokojujú, naladia sa na tvorivú náladu, harmonizujú vnútorný duševný stav človeka a najmenšie odparovanie vody zvlhčuje suchý vzduch. Preto je zariadenie domov fontány nielen ozdobiť miestnosti, ale aj zlepšenie zdravia obyvateľov.

Pri stene s umelou kamennou fontánou je potrebné doplniť dizajn skleneným zvislým povrchom, pozdĺž ktorého budú prúdiť vodné toky.


Vizuálne priehľadná bariéra nie je viditeľná, ale je ľahšie ju udržiavať čistú, pretože z dlhého kontaktu s vodou sa na povrchu kameňa tvoria vápencové vápence. Sklo bude chrániť spojku pred vlhkosťou, zabrániť zničeniu štruktúry, ale celkový vzhľad nebude trpieť - dom bude skutočný, nie umelý vodopád.

Zanechajte Svoj Komentár