Spálne v podkroví: príklady dizajnu

Loft - atraktívny a hrubý štýl, jednoduchý a štýlový, nenáročný a originálny. Tento dizajn je typický pre veľké priestory s vysokými stropmi, veľkými oknami, jasným osvetlením. V takomto štýle je takmer každá izba zariadená. Originálny dizajn spálne v loftovom štýle je vhodný pre dizajn mužských aj ženských izieb. Často existujú niektoré prvky klasického, ekologického štýlu, moderného, ​​ktoré neporušujú všeobecný štýl.

Funkcie štýlu

Interiér podkrovia vznikol v 40. rokoch dvadsiateho storočia v Amerike. Potom sa podkrovia nazývali podkrovím, podkrovnými podlažiami alebo priestrannými obchodmi, kde už nie sú prevádzkované továrne alebo závody. Nebolo to príliš útulné, ale veľa svetla, veľa priestoru, vzduchu, vysokých stropov. Ďalšími charakteristickými znakmi sú hrubé drevené stropné trámy, lesklé vlnité rúrky, nekryté potrubia, vykurovacie radiátory, miestnosti bez vnútorných priečok, panoramatické okná. Steny sú z tehál, omietnuté alebo maľované „ako v továrni“ - v hladkých sivastých farbách sú podlahy drevené alebo betónové. Ventilačné šachty, núdzové východové dvere, strmé železné schody, "starý" nábytok - to všetko nie je zamaskované a je na najvýznamnejších miestach.

Moderná doba umožňuje väčšine ľudí žiť nie v podkroví alebo v dielni, ale vybaviť si uveriteľný loft doma. Bude tu stále ten istý hrubý povrch alebo elegantný štýl, staromódny, aj zberateľský nábytok, množstvo svietidiel, okná bez záclon, ale zároveň aj najmodernejšie domáce spotrebiče, skladové priestory, kvalitné kúrenie a všetko, čo závisí od bezpečnosti pohybovať okolo bytu, domu.

    

Použité farby v dizajne

Hlavné farby sú považované za čierne, sivé, biele, tehlovočervené - často sú základom interiéru. Prípustné sú však aj iné kombinácie:

 • achát šedý s baklažánom;
 • antracit s čokoládou;
 • mliečne biela s béžovou červenou;
 • bledomodrá s červenohnedou farbou;
 • bobor so strieborným plátnom;
 • sivohnedá s olivami;
 • štrkovitá s tmavou hlinkou;
 • perlovo biela s oceľou;
 • horčica s fialovo-čiernou farbou;
 • nazelenalý asfalt s camelopardom;
 • kanárka svetlohnedá;
 • krém s pečeňou;
 • grafit s pásovým;
 • ľan s mahagónom;
 • meď s maticou;
 • okrovo-žltá s perlovo zlatými;
 • Jedľa s fialovo-čiernou farbou.

Odporúča sa používať najviac dve alebo tri farebné schémy naraz, pričom jeden z nich bude zvýraznený - interiér bude matný a bez života bez oddelených svetlých škvŕn.

    

Materiály používané na konečnú úpravu

Vo výzdobe tohto štýlu, hlavná vec je minimálna cena, minimum "pokaziť" s opravami, skrášlenie. Materiály sú uprednostňované prirodzene, ale ako výnimka sú prípustné umelé. Ide o tehlový a troskový betón, prírodné drevo a sklo, prírodný a umelý kameň, hrubú omietku a farbu, menej často keramiku, laminát, tapetu, samolepiace fólie.

Vzhľadom k tomu, že priestor je prevažne otvorený (v interiéri len toaleta, niekedy - skriňa, kúpeľňa), zónovanie priestoru tu na prvom mieste. Interiéry podkrovných spální sú veľmi zriedka obkolesené stenou zo všetkých strán, zvyčajne je oddelenie čisto symbolické. Vyrába sa pomocou:

 • sklo, sadrokartónové priečky;
 • rôzne povrchové úpravy podláh a stien;
 • obrazovky;
 • textilné záclony;
 • kusy nábytku;
 • podlahové vázy, figúrky;
 • svetelné zdroje;
 • stĺpy;
 • mriežky, prelamované kovové sitá;
 • stropné trámy so surround dekorom.

Odborníci odporúčajú, aby podlaha tmavšia ako strop, steny - to vytvára stabilnú podporu pre nohy obyvateľov, ich nábytok.

    

Paul

Ako podlaha odporúčame betón, prírodný kameň. Tieto materiály sú však veľmi chladné, čo je pre spálňu neprijateľné, pretože sú nahradené:

 • podlahové dosky;
 • laminát "pod stromom";
 • mozaikový betón;
 • veľkoplošné poťahovanie;
 • parketové podlahy;
 • umelý kameň;
 • husté linoleum, imitujúce drevo, kameň.

Koberec sa používa len ako výnimka - potom sa zvolia jednofarebné, diskrétne farby. Základové dosky vo farbe sa zhodujú s podlahou, dôraz na nich nie je hotový.

steny

Steny z červenej, bielej tehly, šedej betónu, sa už dlho stali "volacou kartou" štýl. Vo viac "útulnej" verzii tejto povrchovej úpravy je nahradená tapetou, so vzorom "pod tehlou", dekoratívne omietky, s príjemnejším povrchom na dotyk ako betón. Voliteľne - steny sú jednoducho natreté akoukoľvek farbou, vrátane šablón. Photowall-papier je tu tiež prípustný, ale monochromatický, s obrazom priemyselnej krajiny, dávnych miest, rôznych zariadení, automobilov, atď. Menej bežne používané stenové panely - drevo, plast, kameň.

V otvorenom priestore podkrovia alebo len vo veľkej miestnosti, stĺpiky vyzerajú dobre - pôsobia ako zónový prvok, sú vymaľované vo farbe stien, alebo sa stávajú hrubým akcentom.

    

strop

V starých podkrovných priestoroch sa pozornosť venovala najmenej. Často mali hrubé drevené trámy, ktoré boli ošetrené snáď impregnáciou z hniloby a plesne, alebo betónovými nosníkmi natretými v bielej farebnej schéme. V moderných apartmánoch sa používa jednoduchá technika: celý náter, ktorý bol natretý farbou, omietkou, tmelom, je úplne odstránený a holé betónové zvyšky. Ak takýto dizajn vyzerá úplne neatraktívne, je opatrený vrstvou cementu, v extrémnych prípadoch je zavesený strop betónovej farebnej dosky. Stropná kovová mriežka vyzerá originálne: umožňuje zakrytie stropných komunikácií, ale nie celkom skrytých - ventilačný systém, vodovodné potrubia, elektrické rozvody atď. Ak to umožňuje výška stropu, sú na ňom namontované falošné trámy a priestor medzi nimi je natretý bielou, svetlohnedou , sivá.

osvetlenie

V interiéri podkrovia by malo byť veľa svetla - čím viac, tým lepšie. Hlavný stropný luster je inštalovaný v priestore spálne a v každej logickej zóne je nainštalovaný samostatný osvetľovací prvok. Pri vytváraní projektovej miestnosti, ktorá sa týka elektrickej energie, osvetlenia, sa v neposlednom rade berie do úvahy. Ale nezáleží na tom, či sa svetlo spomínalo, keď bola oprava takmer dokončená - drôty, plastové boxy pre nich, zásuvky, spínače sa stanú jasným znamením štýlu. Dôležité je len usporiadať prvky tak, aby nezasahovali do pohybu, nedostali sa na nohy.

Stropný luster je vyrobený plochý, nenápadný alebo veľký, s kovovým tienidlom zaveseným na reťaziach alebo pohybujúcim sa cez strop na špeciálnej koľajnici. Nad posteľou pripevnené svietniky, zdobené "starožitnosti", dal podlahové lampy na hrubé kovové "nohy". Tieto predmety sú zvyčajne umiestnené na oboch stranách postele, ale je povolené jedno svietidlo.

    

V prítomnosti šatne - šatne, vyrobenej zo vstavanej skrine, je toto miesto lokálne zvýraznené. Lampa na koľajniciach, malé, ale početné reflektory, bude robiť ďalší stropný luster. Keď je v miestnosti písaný počítačový počítač, teda pracovisko, je osvetlený čo najjasnejšie. Ideálna možnosť - stolná lampa na "clothespin", flexibilný držiak.

Dekoratívne LED osvetlenie začína pozdĺž podlahy, stropu, niekedy s pomocou toho vyžarujú samostatné interiérové ​​doplnky - maľby, plagáty, regály. S pomocou svetla je ľahké zmeniť tvar spálne, ak sa nachádza v samostatnej miestnosti. Natiahnutá miestnosť je viac „štvorcová“, zvýrazňujúc dlhé steny, tieňujúce krátke steny, ak je strop nízky, svieti celkom jasne a nezabúda ani na spodnú časť stien. Prirodzené osvetlenie by sa nemalo ignorovať - ​​okná by nemali byť závesné, v zriedkavých prípadoch sú prijateľné tenké, nenápadné závesy rovnakého tónu so stenami.

    

V prítomnosti odtieňov lampy sa vykonávajú v nenápadných farbách - dôraz na tieto prvky sa takmer nikdy neurobil. "Nahé" žiarovky, s rôznym stupňom jasu, viseli na niekoľkých miestach v miestnosti, nie sú obzvlášť pohodlné, ale niekedy sú celkom prijateľné.

Výber nábytku

Nábytok je vybraný pohodlné, ale zdobené "starožitnosti", vinobranie. Prírodné drevo je uprednostňované z materiálov, jednotlivé kované sklenené prvky sú možné, vzácne prísady z iných materiálov. Posteľ - hlavný atribút každej spálne, často sa nachádza na pódiu, najmä ak je miestnosť veľmi veľká.

Keď je miestnosť malá - nie viac ako desať metrov štvorcových, odporúča sa tu umiestniť len posteľ s nočným stolíkom. V opačnom prípade je nábytok zvolený tak kompaktný, ako je to len možné, neusporiadanie priestoru. Tu je prípustná vintage knižnica s vytesanými nohami, vyrezávaný obväzový stolík, stará komoda, počítačový stôl z matného skla a hrubé drevené regály zavesené na reťaziach.

S niektorými stolárskymi zručnosťami sa všetok nábytok vyrába ručne - z europaliet.

    

Dekor, doplnky, textil

Textil v podkroví je o niečo menší - len v minimalizme. Je žiaduce vybrať prírodné tkaniny, ale ich vysokokvalitná imitácia je povolená. Koža a vlna, ľan a semiš, plsť a vlna - sú povolené rôzne kombinácie. Textilné vzory znázorňujúce tehly, keramickú mozaiku, prírodné drevo, popraskané farby sú zaujímavým trendom posledných niekoľkých rokov, ktoré najlepšie zapadajú do dizajnu podkrovia. Grafické výkresy organicky vyzerajú na zónových závesoch, vankúšoch, prikrývkach, zebre, leoparde, tigrovom výtlačku budú vhodné na koberce.

Výzdoba, doplnky sú vyberané hlavne surové - domáce police, lampy z chrómových rúr, časti z motocykla, vázy zo starých dosiek, rámovacie zrkadlá z kolíkov na prádlo, kompaktné disky. Strop je zdobený rekvizitami, napodobňujúcimi rôzne bytové nástroje, na oknách a podlahách sú umiestnené vázy s rozbitými tehlami a cementom, v ktorých rastú kaktusy. Drevené truhly, kufre, vinobranie hodiny, kresby stanovené z drôtov na stenu sú vítané.

    

Možnosti dizajnu spálne

Interiér obyčajného bytu alebo vidieckeho domu nemusí byť v jednom štylistickom štýle úplne naplnený - stáva sa, že otec má rád rustikálne, matku - Provence, babičku do baroka a dospievajúce deti si vybrali techno štýl. Loft štýl je dobrý, pretože aj zmiešané, ktoré majú samostatné objekty, jasne patrí do iných oblastí interiéru, stále zostáva sám, a to je okamžite zrejmé. Preto je prípustné ozdobiť spálňu rodinného príslušníka v roztomilom štýle podkrovia a doplniť ho o prvky týkajúce sa iných oblastí.


    

Pre dievčatá, ženy

Žena spálňa je vždy viac než ponuka, útulnejšie ako muži. Tu, viac textílií, menej hrubý povrch. Povinný atribút tu - toaletný stolík. To môže byť elegantný, rovnako ako v budoári z minulého storočia, alebo majú jasný tvar, byť vyrobený z tohto make-up zrkadlo, ale je vhodný pre prácu v notebooku, vyšívanie. Skriňa je prednostne vstavaná: je žiaduce, aby mala zrkadlové dvere - takže miestnosť, dokonca aj malá, vyzerá oveľa priestrannejšie vzhľadom na odrazené svetlo lampy. Obrázky, rodinné fotografie, falošný krb, črepníkové rastliny, vešiaky na podlahe - najvhodnejšie prvky dekoru.


    

Pre chlapa

Interiér mužskej spálne, predovšetkým, pohodlné, praktické, a až potom - krásne. Neexistujú žiadne nepotrebné predmety: polo-rozobratý motocykel, zavesenie na stenu, polica s počítačovými časťami, hrubé boxy nástrojov - ekologicky dopĺňajú zariadenie a zároveň sa používajú. Textílie sú len na posteli, stôl a stolička sú doma, posteľ je na železných kolesách, v rohu je vodorovný bar a dvojica činiek. Zóna šatníka je sotva znateľná, ale zvyčajne je tvorená zrkadlom plnej dĺžky. Stále sú však prijateľné ďalšie sentimentálne prvky - mäkká bezrámová stolička, kožušinový mýval, darovaný niekým, akvárium so zlatou rybkou.


    

Pre tínedžera

Dospievajúce dievčenské podkrovie spálňa je v takmer romantickom alebo ekologickom štýle. Z podkrovia je vinobranie posteľ s chrbtom kované železo, hrubé chróm lampy, tapety s tehál, svetlé plagáty na stenách, zámerne opotrebované parkety. Romantické prvky - tenké ružovkasté závesy na oknách, medvedíky, medvede na policiach. Ekologický štýl pripomína prútený kôš s predmetmi na vyšívanie alebo kozmetiku.

Spálňa dospievajúceho chlapca vyzerá ako mužský, ale stále trochu detinský. Skriňa na niekoľko hračiek, ktoré zostali z detstva, je vymaľovaná modrastou farbou, ale skôr ako železný trezor, ktorý je zvyčajne umiestnený vo výrobných miestnostiach, dizajn stolnej lampy je vyrobený zo železného konštruktéra zo ZSSR a vankúš v tvare dinosaura vytvára jasný akcent. Tmavý koberec, deka, nábytok umožňujú teenagerovi sústrediť sa.

Ak v miestnosti žijú dve dospievajúce deti rôzneho pohlavia, každému z nich je pridelené nielen samostatné miesto na spanie, pracovisko, ale aj meniace sa rohy, oplotené plátnom, opona.

    

záver

Skutočný dizajnérsky podkrovný interiér je prijateľný ako pre stiesnený mestský byt, tak aj pre vidiecky dom postavený ručne. Môže ľahko hraničiť s retro štýlmi, klasikou, priemyslom, umením a inými. Kvalitný interiérový dizajn v štýle loftu sa dá ľahko vytvoriť vlastnými rukami, pomocou šrotu, truhlíc, nábytku nachádzajúceho sa v podkroví, ďalších zaujímavých vecí. Ak máte nejaké ťažkosti, môžete vždy kontaktovať profesionálnych dizajnérov.

Zanechajte Svoj Komentár