Do-it-yourself pneumatiky remeslá: kreatívne nápady

Staré pneumatiky môžu byť užitočné nielen v garáži. Ich tvar umožňuje vytvárať malé a veľké návrhy: potiahnutie, pohovky, stoly, hojdačky, postavy zvierat. Pneumatiky budú cestou, ak je potrebné šetriť pri terénnych úpravách. Môžete vytvoriť skutočné dekoratívne majstrovské diela, či už je to lúka s kvetmi z pneumatík, labute alebo divých zvierat - deti nájdu nové miesto na hranie. Zvieratá sú maľované v rôznych farbách - papagáje a pávy vyzerajú obzvlášť dobre. Ušetrené peniaze umožnia vybaviť otvorenú časť územia inými dôležitými zariadeniami. Nábytok z pneumatík slúži na organizovanie letných ihrísk. Z tohto materiálu môžu byť vytvorené cesty a záhony. Dokonca aj poškodené pneumatiky sa hodia - užitočné produkty sa skladajú z jednotlivých fragmentov. Položky vyrobené z pneumatík sa používajú aj na obchodné účely.

Záhony

Sú horizontálne, vertikálne, zavesené, pripevnené na stenu, atď. Na vytvorenie záhonu v tvare misky sa najprv na pneumatiku nanesie výkres. Odporúča sa urobiť aspoň osem rohov, zatiaľ čo prechody medzi nimi sú hladké. Tvar je narezaný a odstránený ako viečko. Zvyšok sa otočí naruby. Úloha "krku" dizajn bude vykonávať disk kolesa. Výrobok je natretý. Ďalšou alternatívou bežného kvetinového záhonu je zavesená konštrukcia pneumatiky. Každý z nich je rozrezaný na dva polkruhy. Pomocou povrazu a skrutiek pneumatiky sa upevní na rám. S úlohou základov vyrovnať futbalové ciele. Výška ubytovania je upravená dĺžkou lán. Potrebujete aspoň 3 riadky a 3 stĺpce, aby kompozícia vyzerala "slušne". Pneumatiky sú natreté v rôznych farbách. Poslednou fázou je príprava a výsadba pôdy.


    

Zavesený kvetinový papagáj

Tento produkt diverzifikuje rozsah farieb. Budete potrebovať nástroje a materiály, ako je nôž, krieda, farba, kefa a pneumatika. Ideálnou voľbou je automobilová pneumatika. Prvým krokom je vytvorenie samotnej formy. Iba jedna polovica pneumatiky je ponechaná, pričom je potrebné zachovať tvar vo forme krúžkov pozdĺž okrajov. Hlava a chvost papagája sú odrezané od okrajov pneumatiky. Výrobok musí byť vypnutý tak, aby si udržal svoj tvar lepšie. krúžky musia byť zviazané drôtom. Potom nasleduje farbenie. Miesta v blízkosti očí a nosa by mali byť natreté bielou farbou. Ak chcete maľovať telo, musíte použiť aspoň 3 jasné farby: čím viac farieb, tým lepšie. Nájdite perfektnú farbu v katalógoch s kresbami divých zvierat. Okrem figúr vo forme papagájov robia aj tukany a iné tropické vtáky.

    
    
    

Postavy záhradných pneumatík

Niektoré zaujímavé možnosti sú:

 • Palma;
 • labute;
 • žirafa;
 • plameniaky;
 • zebra.

    
    
         

Ak je miesto má mŕtvy strom - môžete robiť remeslá vo forme palmy. Avšak, viac alebo menej dlhý denník bude robiť, stačí sa riadiť do zeme. Po prvé, pneumatiky sú narezané na dlhé kusy. Fragmenty sú natreté zelenou farbou. Aby boli koruny objemné, listy sú podopreté úzkymi pruhmi, tiež zelenými. Pre výrobu labutí bude potrebné nakresliť detailný nákres. To bude trvať niekoľko úzkych krúžkov spojených s pneumatikou a niektoré početné široké polkruhy z pneumatík. Krk je vyrobený z dlhého špicatého kusu. Produkt je nainštalovaný na stojane z disku. Niekoľko podobných metód tvorby žirafy a zebry. V prvom prípade bude na napodobenie krku potrebný vysoký stĺpik a v druhom postačujú samotné pneumatiky. Telo zvieraťa je vyrobené z jednej alebo viacerých uložených pneumatík. Dokonca aj plamene môžu byť vyrobené z pneumatík. Z autobusu musíte znížiť masívnu strednú časť a dlhý úzky krk. Telo je postavené na tenkých nohách.

    

Vidiecky nábytok

Nielen stopy sú vyrobené z pneumatík, ale aj nábytkových prvkov. Na záhrade si môžete pripraviť konferenčný stolík. K tomu budete potrebovať vosk alebo lak, vŕtačku, skrutky, lepiacu pištoľ, šnúru na dekoráciu, lano, kábel, preglejku a auto pneumatiky. Z preglejky sú vyrezané dva kruhy. Sú pripevnené k pneumatike z dvoch strán. Na tento účel použite skrutky. Kruhy zatvoria otvory. Potom je celý povrch pokrytý šnúrou. Je pripevnený horúcim lepidlom. Na konci sú nohy pripevnené - výrobok je pripravený. Plavidlo bude vyzerať dobre ako v otvorenom priestore, tak aj v interiéri. Pneumatiky sa vyrábajú aj z puffov a stoličiek. Ak chcete vytvoriť čalúnený stoličku, dosť dvoch lepených pneumatík. Mali by byť zabalené do siete a nasadené na textil. Pre kreslo budú potrebovať 3 pneumatiky. Sedadlo je vyrobené z dvoch a dve kruhy sú vyrezané z tretej. Zadná časť je vyrobená z celého krúžku a pre lakťovú opierku budete potrebovať strih s voľnými koncami.


    

Kreslá a pohovky

Môžete dokonca vytvoriť pohodlné kreslo z pneumatík. Z príslušenstva budete potrebovať skrutky s maticami, skrutkami, skrutkami, skrutkovačom, vrtákom a sekáčom. Najprv sa z pneumatiky odreže úzky krúžok. Potom rozrežte dva tenké pásy s voľnými koncami. Na druhej strane pneumatiky musia urobiť to isté. Potrebujete manipulovať s 2 kolesami. Vo všetkých štyroch krúžkoch sú na protiľahlých okrajoch vytvorené dva otvory. Sú spojené do konštrukcie, ktorá vyzerá ako štvorec. Základne pre nohy sú k nej pripojené. Sedadlo je vytvorené z úzkych pruhov. Na konci je široká chrbát. Najvhodnejší variant možno považovať za produkt dvoch častí - horného polkruhu a spodku vo forme celej pneumatiky. V tomto prípade sú dutiny ukončené hustými materiálmi. Je možné vytvoriť pohovku pomocou dvoch bežných alebo jednej hrubej pneumatiky. Pneumatiky musia byť oboustranne orezané. Plavidlo je zdobené textilom alebo tenkým lanom.

   

   

Ak chcete vytvoriť pohovku, musíte získať tieto zariadenia:

 1. lak;
 2. lepidlo;
 3. Preglejkové dosky;
 4. Elektrická vŕtačka;
 5. Povrazov.

   

   

Návrhy stolov

Existujú 2 hlavné možnosti implementácie tejto položky nábytku. V prvom prípade sa disk odstráni, na sebe sa umiestni niekoľko pneumatík a na vrchu sa pripevní okrúhla doska. Stôl bude kompaktný a pohodlný. Dekoračné prvky môžu byť umiestnené v prázdnom priestore vo vnútri pneumatík: prázdnota je naplnená mincami a na vrchu je inštalovaná priehľadná stolová doska. Takýto produkt bude „upútať oko“. Malé konferenčné stolíky pokryté prútikom. Ak je povrch príliš malý, vždy bude možnosť pripojiť veľkú dosku. Prázdny priestor vo vnútri pneumatiky môže byť naplnený mincami a na vrch môže byť nainštalovaný priehľadný vrch stolu. Takýto produkt bude „upútať oko“. Druhá možnosť zahŕňa použitie celého kolesa vrátane disku. Bude nainštalovaný na podporu. Z priehľadného stola sa zapína. Pre dekoratívne účely by mala byť pneumatika natretá tak, aby zodpovedala chodidlám. Stoly sú vyrábané aj s bicyklovými kolesami. V tomto prípade sa kovová konštrukcia neodstráni.

    
    
    

Pneumatická hojdačka

Z pneumatík si môžete urobiť hojdačku na ihrisku. Budú bezpečnejšie ako drevo. Na ich výrobu bude potrebné silné lano alebo reťaz, skladačka, ostrý nôž a samotná pneumatika. Okrem toho by ste mali dostať U-skrutky a matice. V pneumatike je vyvŕtaných šesť otvorov - dve v tesnej blízkosti. Nanášajte farbu na farbu a nechajte úplne vyschnúť. Potom sa do otvorov vložia U-skrutky. Sú upevnené maticami. Vonku by malo byť medzi pneumatikou a zaobleným koncom skrutky niekoľko centimetrov priestoru. Na území musíte nájsť silnú horizontálnu vetvu na zaistenie lana. Trojitá montáž postačuje na to, aby sa konštrukcia vyrovnala so záťažou. Tiež hojdačka môže upevniť dva alebo štyri konce lana a pneumatika sa usadí kolmo alebo rovnobežne so zemou.

Pneumatika musí byť v bezchybnom stave, inak nebude trvať dlho!

Lôžka pre vaše obľúbené domáce zvieratá

Plavidlo môže byť novým miestom odpočinku pre domáce zvieratá. V strede hotového výrobku by mal byť umiestnený vankúš. Jeho hrúbka je prispôsobená šírke pneumatiky. Na to nakreslite obdĺžnikový pásik. Jeho dĺžka by sa mala rovnať obvodu pneumatiky. Potom sú všetky detaily vankúša nakreslené na textil. Jedným z prvkov je dlhý obdĺžnik, ostatné dva polkruhy. Je potrebné pamätať na prídavky. Všetky diely sú narezané a zošité. Cez otvor sa vnútorná časť otočí naruby a potom sa do vankúša vloží výplň - mäkká časť je pripravená. Ďalším krokom je zdobenie pneumatiky. Je natretý hypoalergénnymi farbami bez výrazného zápachu. V dôsledku toho zostáva len vloženie mäkkej časti do stoličky. Pneumatika je pripravená na použitie v tejto forme, ale môže to byť aj pripevnené nohy. Ak je lôžko určené pre mačku, potom pneumatika vo forme hojdačky bude dobrou alternatívou k obvyklému.

Vytvorenie rezervoáru pomocou pneumatík

Okrem samotných pneumatík budete potrebovať:

 • Zariadenia na dekoráciu;
 • kamene pre "pobrežie";
 • štrk;
 • piesok;
 • PVC fólia.

Vyžadujú sa nástroje ako napr. Elektrická píla, úroveň budovy, lopaty a bajonetové lopaty. Prvá vec pripravila pneumatiku. Horná časť je vyrezaná elektrickou skladačkou. Potom sa v zemi bagrovanie von. Šírka je o desať centimetrov väčšia ako pneumatika. Spodok jamy je vyrovnaný a pokrytý pieskom. Ďalším krokom je hydroizolácia. Budete potrebovať hustý materiál určený na ochranu bazénov. Nepoužívajte bežný polyetylén. Materiál je rozdelený pozdĺž dna a hrany sú zobrazené pol metra za krajnými bodmi pneumatiky. Nádrž je naplnená vodou do spodnej časti, ktorá má formu. Hrany materiálu sú vyhladené a posypané štrkom a pieskom. Vďaka tomu sa membrána nebude plaziť. Potom je vyzdobený mini rybník. Je orámovaný kameňmi a maľovaný.

    

Obrubníky, ploty a nielen

Obrubníky sú bežné v malých komunitách. Týmto spôsobom sú kvetinové záhony oddelené od zvyšku priestoru. Pneumatiky sú vyrobené z nízkych plotov pre ohraničenie zón v záhrade az veľkého množstva pneumatík získate plný plot. V druhom prípade sú umiestnené na sebe a dutiny sú vyplnené vegetáciou. Treba poznamenať, že takáto stavba bude stáť značné množstvo. Hromada pneumatík vo forme pyramídy bude obľúbeným miestom na hranie s deťmi do 10-11 rokov. V hornej časti stavby by mala byť umiestnená veľká pneumatika, napríklad od firmy KamAZ. Pneumatiky naložené môžu byť použité na ukladanie koľají. Ak sú na stavenisku významné výškové rozdiely, pneumatiky budú užitočné pri vytváraní schodov. Musia byť upevnené v pôde aspoň na jednej strane a naplnené vo vnútri zeminou a pieskom.

Dekoratívne dobre

Budete potrebovať nasledujúce prvky:

 • hustá vetva;
 • reťazca;
 • pot;
 • laminátové podlahy;
 • malý vedro.

Bude trvať 3-4 pneumatiky. Musia byť na sebe, maľované v rôznych farbách. Môžete urobiť "tehla" vzor. Stredná časť konštrukcie je pokrytá zeminou alebo sutinou. Veľký okrúhly hrniec ozdobí vrchol improvizovanej studne - hlaveň je pripravená. Ďalej prichádza konštrukcia špičky. Dve dlhé dosky vytvárajú bočné regály pre bránu. Samotný navijak môže byť vyrobený z kusu hrubej vetvy. To môže byť spievať alebo farebné, aby sa brána inú farbu. Páková brána je vyrobená z niekoľkých rúrok. Sú spojené uhlovými štruktúrami. K navijaku je pripevnená železná reťaz. Vzhľadom k tomu, že nebude možné spustiť nadol, budete musieť navíjať páku a bránu. Stredný plastový vedro je pripevnený na koniec reťaze. Baldachýn je vyhotovený vo forme kopule alebo duo-strechy. Použitým materiálom je laminát. V prípade potreby je dizajn zdobený rôznymi prvkami.

Krmítko na vtáky

Pneumatiky vyrábajú žľaby: pre domáce zvieratá a vtáky. V druhom prípade ho budete musieť zavesiť nad zem. Z pneumatiky sú vyrezané 3 identické kusy. Sú navzájom priskrutkované, k sebe sa pripájajú dlhými hranami. Tento prvok bude slúžiť ako strecha. Paleta bude pripevnená PVC rúrkami. Prilepenie nepravidelností musí byť starostlivo vyleštené. Potom sa z malého kusa dreva vyrežú vložky pre rúrky. Ak chcete získať požadovaný tvar a veľkosť, použite nôž a kladivo. Perfektný valec je možné vyrobiť pomocou miniatúrnej brúsky. Skrutky upevňujú vložky do okrajov rúrok. Bude to trvať 4 kmene. Sú upevnené cez pneumatiky s tenkými klincami alebo pomocou horúceho lepidla. Paleta samotná je vyrobená z jedného veľkého kusu pneumatiky. Mala by byť horšia ako horná časť, asi 2-3 krát.

Parkovacie miesta pre bicykle

Je to dobrá alternatíva k kovovým konštrukciám. Bude to trvať asi tucet parkovacích miest. Vzdialenosť medzi pneumatikami by sa mala zhodovať so šírkou kolies alebo byť o niečo menšia. Najprv sa musíte rozhodnúť, kde presne budú parkovacie miesta umiestnené. Pre spoľahlivé upevnenie je do zeme vykopaná jamka pravouhlého usporiadania. Pneumatiky sú pevné a pokryté zeminou presne do stredu. Voľná ​​časť krúžkov môže byť omietaná niečím, napríklad preglejkovými doskami. Mali by byť natreté farbou pneumatík. Pneumatiky môžu byť tiež natreté. Ak odstránite bicykle z improvizovaného parkoviska, získate zaujímavé miesto pre deti. Pre spoľahlivejšiu fixáciu vozidiel môžete vytvoriť dva rady pneumatík - pre predné a zadné kolesá. Pneumatiky môžu byť použité na cvičenie.

Iné použitie pre pneumatiky v interiéri

Pestrofarebné pneumatiky budú plným prvkom interiéru. Pneumatika sa môže "otočiť" do umývadla. V tomto prípade nie je nutné maľovať - ​​výrobok bude vyzerať štýlovo aj v pôvodnom stave. V dizajnérskych domoch a apartmánoch môžete vidieť lustre z takého neštandardného materiálu, ako sú pneumatiky. Vrcholom interiéru bude improvizovaný stojan na dáždniky. Ak chcete, musíte vrtať široké otvory vo vzdialenosti nie viac ako štvrtina kruhu od seba. Z 2-3 pneumatík malej veľkosti bude krásny kvetináč. Malý dekoratívny stôl s čalúnenou textíliou "bude podľa chuti" malých detí. Ďalšou možnosťou je nahradiť obyčajný odpadkový kôš výrobkom z viacfarebných pneumatík. Môžete implementovať vlastné nápady. Napríklad umiestnite nízkofrekvenčný reproduktor do zbernice.

Na pneumatikách, môžete urobiť veľa malých otvorov rôznych tvarov, a vnútri - umiestniť podsvietenie, potom dostanete veľmi krásny dekoratívny prvok za nízku cenu.

záver

Prispôsobenia vykonané použitím pneumatík, vrátane pneumatík samotných, sú bežným javom na súkromných územiach, letných chatách. Pneumatiky boli použité v interiéri, hoci vo vnútri budov sú menej bežné. Dekoratívny účel je vyjadrený v tvorbe krásnych foriem vo forme zvierat a rastlín. Pôvodný vzhľad postavy bocianov, papagájov, tukanovcov, pávov. Nebude existovať ďalšia prekážková dráha pneumatík - toto zariadenie je v takmer každom dvore. Na vlastnom pozemku môžete pokračovať a nainštalovať lezeckú stenu z pneumatík. Musia sa dodržiavať bezpečnostné opatrenia: remeslá a nábytok z pneumatík sa musia uchovávať mimo dosahu zdrojov ohňa. Pre výrobu užitočných a krásnych vecí je potrebné trochu trpezlivosti a minimálnych nástrojov - predovšetkým skrutiek, skrutiek, skrutiek, noža a skrutkovača. Celý proces bude pozostávať z niekoľkých jednoduchých krokov.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár