Dizajn kuchyne-jedáleň-obývacia izba v súkromnom dome

Kombinované priestory predstavujú viac výziev v kombinácii krásy a funkčnosti. Existujú riešenia, ktoré vám umožnia vytvoriť dizajn kuchyne a jedálne nielen esteticky bezchybne, ale odrážajú vaše progresívne pohľady na záťaž, ktorú by mala kombinovaná miestnosť mať. Vyberte si vhodný štýl a farebné fotografie, ale len opatrné, rozumné rozloženie tejto oblasti umožní miestnosti ubytovať všetko, čo potrebujete.
S ohľadom na vlastnosti usporiadania a všetky multitasking vašich osobných preferencií, môžete si v kuchyni pohodlné, a jedálenský kút rafinovaný. Potreba umiestniť prvky obývacej izby nebude prekážkou pri vytváraní jedinečného a jedinečného interiéru, ktorý bude odrážať najnovšie moderné trendy, dokonca aj pre klasický výkon.

Stylistika: jednoduchá a prirodzená

Jednota kuchyne-jedáleň znamená podobné prevedenie v štýle. Ale materiály, farby sú vybrané pre kompatibilitu: každý štýl má svoje vlastné charakteristické vlastnosti. Takže pre súkromný dom sa prirodzené pokračovanie blíži k prírode a prírode, rustikálne a jednoducho príjemné, ako napríklad Provence, Stredomorie.

Ale aj medzi majiteľmi mestských apartmánov sú tí, ktorí chcú premeniť svoju kuchyňu-jedáleň na taký útulný priestor, ktorého atmosféra sa prenáša aj cez fotografiu. Nechceme opustiť výslednú miestnosť tým, ktorí oceňujú interiér s primeraným podielom na životnom prostredí, výhodami prírodných materiálov, celkovým vizuálnym mierom:

 • Scandinavian. Biela farba a prírodné drevo je módnym duetom nedávnej doby. Neexistuje tu únavný lesk: aj drevo je ošetrené matným povrchom.
 • Provence. Bielený kameň, svetlé odtiene, kompaktný nábytok všeobecne bude hrať na zvýšenie priestoru, a jemné zelené, fialové motívy na textil zdôrazňujú večeru skupiny.
 • Eco. Minimalizmus je kompenzovaný prírodnou zeleňou. Tmavé drevo vyzerá dobre na svetlých plochách.
 • Retro. Oblé tvary, výrazné doplnky, vintage nábytok, smaltované povrchy, maľované drevo.

Moderné alebo klasické?

Hoci je vždy v móde, je aktívne ponúkaný výrobcami kuchynských súprav, nie je vždy plne realizovateľný. Je vhodný pre vidiecky dom s významnými oblasťami, ktorý umožňuje použitie všetkých charakteristických, rozpoznateľných znakov.

Ale neoklasicizmus ako interiérové ​​riešenie viac vyhovuje bezprostredným potrebám majiteľov kombinovanej kuchyne - jedálne, pričom zostáva krásny. Aké črty tohto štýlu sa budú zdať príťažlivé vo vzťahu k dizajnu kuchyne s prvkami jedálne a obývačky:

 • moderné materiály uľahčujú rozmnožovanie kuchynskej a jedálenskej miestnosti (napr. hotové výlisky, štukové prvky);
 • praktickosť vyhrá početné dekor - rethought pohľad vám umožní obetovať čas, starostlivosť o takú krásu;
 • Kombinácia klasických, neotrasiteľných štýlových prvkov a moderných, napríklad kožených stoličiek pre jedálenskú skupinu dopĺňa moderná verzia stola.

Ak sa moderné motívy zdajú byť atraktívne, potom sa používa betón, tehla, kov, sklo, unikátny kamenný vzor, ​​striktná geometria používaná v priemyselných štýloch. To všetko je doplnené novou generáciou plastových, neobvyklých dizajnérskych objektov, ktoré sa nazývajú umelecké predmety a nie vždy prenášajú užitočné zaťaženie. Nie sú podobné štandardným, preto je interiér jedinečný.

V skutočnosti. Skryté zásuvky a vodiče - najlepšie riešenie pre akýkoľvek štýl.

Konštruktívne využitie

Bez ohľadu na usporiadanie, oblasť, to sa nestane prekážkou. A niekedy rysy miestnosti naznačujú logické, ale zároveň efektívne riešenia. Interiéry kuchynských a jedálenských miestností s výklenkami, stenami, arkýřovými oknami sú často pozoruhodnejšie.

Nezanedbávajte dvere. Jeho centrálna poloha pozdĺž jednej zo stien jedálne je dobrou príležitosťou na umiestnenie tej istej skrine na riad na oboch stranách. Symmetry je bezpečný príjem pre všetky miestnosti, čo umožňuje pridať harmóniu do interiéru prostredníctvom duplicitných položiek.

Nosníky, neupravené drevo v súkromnom dome sa aktívne využívajú, sú vystavené minimálnemu spracovaniu a odbočovaniu z núteného riešenia do štýlového: krajiny, rustikálneho. Niekedy sú stropné trámy špeciálne napodobnené, zdôrazňujúc myšlienku mimomestskej nálady.

Hlavnou vecou je včasné premýšľanie o technickej stránke: elektrina, umiestnenie klimatizácie, počet zásuviek, aby sa nič neodviedlo od výberu povrchových úprav. Moderné materiály nie sú obmedzené na kompatibilitu pri používaní. V jedálni sa nemôžete báť vlhkosti, pary, a napríklad, aby skutočné parkety, ktorý je vizuálne úplne nerozoznateľné od podlahy porcelán dlaždice do kuchyne. Nie je nezvyčajné dlaždice na steny, imitujúce drevené dosky. To všetko prispieva k tomu, aby sa nezastavila predstavivosť, výber textúry, farby.

Farbenie trendu

Držať krok s farebnými trendmi je nemožné - menia sa každú sezónu. Ale vybrať preferovaný prízvuk farbu na neutrálnom pozadí je záruka, že kuchyňa-jedáleň nie je nudiť. Biela farba je tiež v trende, v mnohých projektoch dizajnu: tak ako nikto iný nedáva pocit priestrannosti, ale štandardné béžové odtiene prestanú byť obľúbeným dizajnom.

Kuchyňa-jedáleň s neutrálnymi základnými, veľkými plochami v najlepšom svetle bude obsahovať farebné akcenty. Granátové jablko, mandarinka, mäta - tieto odtiene aj podľa ich mien dávajú určitú náladu. Iba priestor môže zaviesť určité obmedzenia globálneho kvantitatívneho použitia.

Osobitné pravidlá pre harmonické farebné prevedenie:

 • Ak je kuchynská súprava vyrobená v požadovanej svetlej farbe, mala by sa opakovať vo zvyšnej časti miestnosti, ale ako bodová farba.
 • Potom, čo urobil svetlé miesto zásteru alebo dizajnérske stoličky, miestnosť je transformovaná z monotónna na štýlové.
 • Mosaic je perfektný spôsob, ako spojiť niekoľko tónov do jedného.
 • Výber zóny jedálenskej skupiny s komplexnými farebnými vzormi a výtlačkami.

Aktuálny monochromatický

Monochromatické interiéry nie sú len jednoduchším riešením z hľadiska kompatibility a výberu všetkých komponentov. Aké skutočné životaschopné riešenia sú ponúkané s nepochybnými výhodami pre vlastníkov:

 • niekoľko odtieňov módnej šedej;
 • kompatibilita s drevom, ktoré je nevyhnutné pre súkromný dom;
 • okrajová textúra, zmes rôznych materiálov;
 • spotrebiče sa nestanú farebným problémom.

Čierna a biela geometria nevychádza z módy, niekedy hovorí len o spáse pre miniatúrne miestnosti, pričom aktívne používa sklenené prvky, zrkadlo, lesklé povrchy. Monochromaticky dokonale kombinuje mramor, ktorý sa stal posledným trendom. Mramorový vzor drviny sa nachádza v najnovších zbierkach jedál, lámp, servírovacích dosiek.

Rada. Prirodzená doska z prírodného kameňa je trvanlivé, ale nie naj hygienickejšie riešenie, ale len kvalitný aglomerát môže byť vhodnou náhradou.

Priestor kuchyne: hlavnou úlohou

Správne stanovenie priorít pomôže nielen ušetriť rozpočet projektu projektu, úspešne realizovať interiér malej kuchyne-jedáleň a čo je najdôležitejšie, cítiť sa v ňom príjemne. V súkromnom dome alebo novostavbe, s vysokými stropmi, dobrou architektúrou všeobecne, je prípustný akýkoľvek štýl alebo svetlá farba. Dôležitá je však aj veľkosť budúcej kuchyne a jedálne.

Ako kompaktný a inteligentne zvolený kuchynský set, vstavané alebo nie domáce spotrebiče, veľa záleží na tom, koľko využiteľného priestoru zostane pre jedálenský kút a prípadne v obývacej izbe, ak sú v plánoch nejaké. Kompromisná tabuľka vám povie, čo nie ste úplne pripravení vzdať sa.

Potrebné komponentyMalá plochaDostatočná plocha
Televízna zóna1 malá2 - v slúchadlách a jedálenskom priestore
stoličkykompaktnéNeobvyklé alebo dokonca kreslá
ChladničkaSamostatné modelyExtra mraznička, dvojkrídlové dvere
Domáce spotrebičeMinimálne rozmery, kombinované funkcieProfesionálne inovácie (kávovar, gril, vysávač)

Ak chcete zdôrazniť význam, krásu obytnej časti, aby jedálenský stôl viditeľný, potom kulinársky priestor by nemal vyniknúť. Moderné kuchynské súpravy môžu niekedy prekvapiť svojím neštandardným vzhľadom s pevnou prednou časťou. Niektorí sa zdajú byť príliš jednoduchí, ale nemôžu od nich brať - sú veľmi ergonomickí, nenároční vo svojej starostlivosti, čo uľahčuje zachovanie pôvodného vzhľadu.

Skutočné interiéry sú postavené na dostatočnom počte kuchynských spotrebičov a veľmi pokročilé, profesionálne. Ak chcete povoliť viac užitočných spotrebičov, kuchynských pomôcok, voľných plôch pre kulinárske experimenty, odporúčania pre výber nábytku sú nasledovné:

 • zabudovaný do stropu, použitie celej steny;
 • hladké fasády;
 • lineárne usporiadanie - najpresnejšie;
 • Roh - pohodlný, vrátane objemného umývadla.

Neštandardné jednoradové usporiadanie s iba spodnými časťami je veľmi priestranné, ak používate najnovšie úložné systémy a vysoko kvalitné príslušenstvo pre boxy.

Jedáleň

Jedáleň môže byť nezvyčajná, prispôsobená životnému štýlu a preferenciám: počet členov rodiny, prítomnosť detí, mnohí hostia sú braní do úvahy:

 • 2 malé stoličky a 2 stoličky z jednej série;
 • oválny, okrúhly stôl namiesto ostrých rohov;
 • rozloženie pozdĺž okna;
 • transformujúcich modelov.

Nie je to len jedálenský stôl, ale bez primeraného nábytku nie je možný pocit plnohodnotnej jedálne:

 • ukážka krásnych, slávnostných jedál;
 • komody na textil - obrusy, obrúsky;
 • Skriňa na víno;
 • Konzoly na vázy a iné ozdobné gizmos;
 • pár ležadiel alebo malá pohovka.

Ak je priestor pre umiestnenie dosť obmedzený, skriňa s uzavretou spodnou časťou skombinuje krásu a pohodlie. Horná sklenená časť nepreťažuje priestor a spodná časť bude držať všetko, čo je zbytočné, nie pre demonštráciu pre hostí.

Čalúnenie vyrobené z vysoko kvalitných syntetických materiálov, prakticky nerozoznateľné od skutočných, sa ľahko čistí. To poskytuje určité výhody počas prevádzky. Napríklad, zamatové semišové stoličky umiestnené v jedálenskom priestore nebudú ovplyvnené namiesto stoličiek, budú si zachovávať svoju farbu. A ekologická koža sa stala módnym trendom a často sa používa v autorských právach, dizajnérskych predmetoch, napríklad pre jedálenský kút.

odkaz

Jasne zóna kulinárske zóny a jedáleň je vhodnejšie pre otvorené dispozície a veľké plochy. Malé miestnosti však tento veľkolepý príjem nestratia. Bar tak často pôsobí ako veľmi prirodzený obmedzovač. Len obyčajný vzhľad vychádzajú z módy - sú nahradené stolom s úložnými systémami a expresívnym základným povrchom.

Nie vždy statická výška "raňajkového stojanu" spĺňa potreby všetkých členov rodiny. Hladina 110 cm sa zvyčajne odporúča pre poddimenzovaných majiteľov a 130 cm pre vysoké. Takýto rozbeh je ľahko kompenzovaný špeciálnymi modelmi stoličiek s nastaviteľnými.

Stoličky môžu byť tiež módne:

 • Priehľadné stoličky z moderného plastu;
 • klasický vzhľad sedadiel, chrbát v kombinácii s moderným stojanom bez nôh;
 • ročník stoličiek.

Kuchynský ostrov je ďalším vynálezom, ktorý umožňuje nielen varenie s komfortom, ale aj zdôrazňovanie dôstojnosti interiéru. To si bude vyžadovať zvýšenie nákladov, ak sa dodá voda. Ale jedálenský stôl môže byť prirodzeným rozšírením ostrova, čo šetrí čas a priestor.

Nielen na úkor nábytku, môžete zónu priestor. Vonkajšie funkčné riešenia sú tiež nájdené:

 • Jedáleň môže byť umiestnená na pódiu, keď má interiér jasnú geometriu.
 • Podlaha s LED osvetlením pod umelým kameňom zdobí priestor na sedenie a pridá svetlo.

Osvetlenie: funkčné a krásne

Pre globálne funkčné pridelenie spoločného priestoru, mali by ste starostlivo zvážiť všetky druhy svetelných scenárov. Komplexnosť sa vyplatí počas prevádzky a najnovšie inovácie pomôžu ušetriť v budúcnosti: senzory pohybu, LED diódy. Ak je pre pracovisko dôležitá kvalita osvetlenia, potom je estetická zložka dôležitá aj pre jedáleň.

Krásny luster alebo rad stropných svietidiel je umiestnený jasne nad jedálenským stolom, bez ohľadu na stred stropu. Ale ďalšie lampy, keď to priestor dovolí, a najmä výška, napríklad v súkromnom dome, môžu byť prítomné v zóne ostrova, barový pult.

Stojí za to pozrieť sa na majiteľov miniatúrnych priestorov:

 • lustre s priehľadnými odtieňmi;
 • perforované tienidlá;
 • módny tvar malých guličiek.

Rada. LED skrinka osvetlenia vitrína, otvorené poličky pomôžu prezentovať pokrmy v priaznivom svetle a vytvoriť príjemnú večernú atmosféru.

Nedostatok prirodzeného osvetlenia sa dá ľahko kompenzovať umelým, ale s väčším počtom okien. Ak sa v dôsledku prestavby získa iba jedno okno, nasledujúce nápady sa zdajú zaujímavé, kreatívne:

 • Falošné okno s krásnym dizajnom, s nepriehľadným podsvieteným sklom alebo matným filmom.
 • Stena kuchynskej zóny: pod ňou je spodná vrstva kuchynskej linky a na vrchu imitácia je okenný rám s fotografickou tlačou.

Drahé dekorácie

Tečkované, akcentované pridanie objektov vyrobených z drahých kovov dodá eleganciu a sofistikovanosť. Umožní aj lakonický dizajn kombinovanej miestnosti, s dobrým podielom módneho minimalizmu a dôležitých funkcií, aby sa stal výrazným.

Jemný lesk, nie nevyhnutne žltý kov, dobre sa prejavuje v kombinácii s rôznymi materiálmi a rôznymi prvkami:

 • obrus hrany
 • pár malých doplnkov;
 • doručovanie položiek;
 • dekoratívne vybavenie.

Táto technika je relevantná v moderných aj historických dejinách. Uprednostňujú med, mosadz, ružové zlato. Kov sa už nepovažuje za gýč, takže zručné prevedenie dizajnérskych predmetov s umelou dekoráciou osloví aj oponentov štandardného pozlátenia.

Logická výzdoba

Ak sa pre kuchyňu často vykonávajú dekoratívne funkcie objekty, ktoré majú sémantickú záťaž, potom pre kombinovanú miestnosť, ktorá zahŕňa prijímanie hostí, sú potrebné špeciálne metódy. Nástenné dosky, taký jednoduchý spôsob zdobenia, ktorý nezaberá užitočný priestor, je najlogickejší pre jedálenský kút. Konštruktéri sa neustále zlepšujú, pričom zostávajú relevantné, často sa nachádzajú v interiéri fotografie.

Dekoratívne dosky musia podporovať konkrétnu myšlienku, starostlivo vyberať. Môžu byť pripomienkou cestovania alebo inšpirovať vlastné kresby. Aké sú v súčasnosti najnovšie funkcie:

 • ročník maľby;
 • vydutý oproti;
 • neštandardné formuláre;
 • umiestnenie - chaotické alebo symetrické.

Okrem štandardných položiek, profesionálni dekoratéri vyzývajú na kreativitu, neštandardný pohľad na známe veci. Krásne kuchárky tak vyzerajú ako výrazná ozdoba, keď sú pred nimi postavené. Živá stena alebo obraz prírodnej zelene tiež mení interiér, na rozdiel od bežných hrncov umiestnených na parapete.

Odraz vášho osobného vkusu a preferencií umožní, aby kuchyňa-jedáleň vyzerala originálne, čo je už kľúčom k úspešnému dizajnu v každom zmysle.

    

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár