Návrh malého bytu - nápady interiéru (fotografie)

Keď sa v osobnom vlastníctve objaví malý, ale stále vlastný obytný priestor, majiteľ bude okamžite čeliť úlohe krajinotvorby a správnej optimalizácii priestoru. Dizajn interiéru malého bytu je celkom realistický, aby sa vyvíjal tak, že priestor sa bude vizuálne zvyšovať, objaví sa pocit priestrannosti a pohodlia.
Absurdne preplnená miestnosť s časom začína spôsobiť len podráždenie, nenecháva myšlienku, že v takýchto stiesnených podmienkach nie je možné žiť v pohodlí. Nevzdávajte sa, keď premýšľate o tom, ako zmáčknuť všetko, čo potrebujete, dodržiavajte známe pravidlá a odporúčania, potom sa čoskoro doma budete cítiť ako v luxusnom byte.

Americký štýl v interiéri

Nie každý si môže dovoliť žiť vo viacizbovom byte s niekoľkými spálňami, veľkou obývacou izbou a priestrannou jedálňou. Možnosti s kombinovanou kuchyňou a izbou sú veľmi populárne, keď medzi nimi nie sú žiadne hlavné steny. S pomocou jednoduchého príjmu sa miestnosť zdá byť väčšia, voľnejšia, ideálna pre jedného alebo dvoch ľudí. Tento typ rozloženia si požičal zo Spojených štátov. Možno, že niekto zistí, že je to nepohodlné, ale zaujímavý dizajn, pohodlné zónovanie môže neutralizovať všetky nedostatky a obracať ich dôstojnosť.


Docela často v dizajne malého bytu možno vysledovať americký štýl. Nie je možné presne povedať, ako to vyzerá, nie je to možné, pretože samotná Amerika je krajinou, v ktorej žijú ľudia rôznych národností, a smerovanie má tak úcty, stuhnutosť a flexibilitu, demokraciu, jednoduchosť a funkčnosť situácie. Hlavné rysy amerického štýlu harmonicky zapadajú do interiéru malého bývania, zvážte niektoré z nich.

 1. Vytvorenie dojmu o použití drahých materiálov. Vysoké náklady na vybavenie je možné napodobniť pomocou kvalitných náhrad v prírode. Napríklad, drevené dosky, nábytok, vybrať z MDF.
 2. Správne zónovanie. Rozdelenie celkovej plochy sa vykonáva vizuálne pomocou ladných asymetrických pseudo-priečok, obrazoviek, výklenkov, oblúkov, ktoré zdôrazňujú určité oblasti miestnosti, vytvárajú priestor pre osobný priestor. Zvyčajne kombinovaná obývacia izba s kuchyňou alebo spálňou, chodba.
 3. Osvetlenie v americkom interiéri zahŕňa inštaláciu stolových lámp, stojacích svietidiel, nástenných svietidiel a stropných svietidiel len v jedálni a recepcii. To vytvára potrebnú atmosféru, zdôrazňuje hranice.
 4. Čalúnený nábytok, veľké pohovky, kreslá sa nachádzajú v centre, elegantné konferenčné stolíky, polstrované stoličky, šatníky a komody sú umiestnené v dostatočnej vzdialenosti od seba. Celá miestnosť nie je nútená po obvode. V obývacej izbe nájdete všetko, čo potrebujete pre pohodlný pobyt a chatovanie s priateľmi.
 5. Kombinácia kuchyne s obývacou izbou si vyžaduje inštaláciu výkonného digestora a ventilačného systému. Američania milujú vybaviť túto oblasť všetkými najnovšími technickými inováciami. Podlaha je zvyčajne dlažba, samotný nábytok je z ľahkých tónov, pridávajú sa dekoratívne prvky, zaujímavé lampy, vázy s kvetmi.
 6. Hlavným detailom spálne je veľké, vysoké lôžko klasického dizajnu, elegantné nočné stolíky a mäkký chlpatý koberec. Inštalovaná ďalšia stojanová lampa s mäkkým svetlom dodá večerný priestor na spanie.

Dizajn interiéru malého ateliéru nie je potrebné, aby sa pokúsili vyhovieť všetkým vyššie uvedeným bodom, najmä pokiaľ ide o 20-24 m2. Stačí len nasledovať základnú myšlienku a spojiť fantáziu.

Ak si nie ste istí svojimi vlastnými schopnosťami, využite služby profesionálneho dizajnéra, ktorý sa opakovane stretol so zariadením malého obývacieho priestoru, pozná techniky racionálneho využívania priestoru.

Ako urobiť byt priestrannejší

Bez ohľadu na to, ako žiaduce, metrov štvorcových už nebude, takže musíte premýšľať o tom, ako najlepšie vykonať zónovanie, ktorý z nábytku musí byť prítomný, rozhodnúť o farebnej schéme miestnosti a jednotlivých sekcií.


Vizuálne zvýšenie plochy malého bytu môže byť kvôli použitiu niekoľkých svetlých farieb, s pridaním elegantných svetlých akcentov, je lepšie odmietnuť tmu. Držte sa pastelových odtieňov by mal nielen v dizajne stien, záclon, prehozy, koberce by mali pridať svetlo do interiéru. Dodržujte jednotu štýlu a materiálov, nedovoľte rozdrvenie rovín rôznych povrchových úprav. Viditeľnosť priestorovej expanzie je vytvorená zrkadlovými povrchmi, napríklad dverami skríň, ale objemným nábytkom a mnoho malých detailov pred nimi posilňuje pocit tesnosti.


Jedným z dôležitých tajomstiev pri výbere nábytku pre skromný obytný priestor je súlad jeho dimenzií so samotnou miestnosťou. Každý chce sedieť pred televízorom na obrovskej mäkkej pohovke alebo v masívnom kresle. Treba si uvedomiť, že táto možnosť túto situáciu ešte zhorší a opäť sa pretláča úzkou uličkou, že narážanie hrboly necíti nič iné ako negatívne emócie. Mäkké rohy, pohovky v jedálenskom priestore a varenie, hlboké skrine na chodbe nebudú dlho potešiť, a pocit brnenia sa čoskoro začne kaziť náladu.
Iba jedna cesta von - výber nábytku vhodný do priestoru bytu. V sortimente nie je žiadny nedostatok, môžete si objednať model záujmu podľa vlastnej veľkosti, umiestniť ho kompaktne, presne tak, ako to vyžaduje vybavenie izby, čo nie je prípad hotového headsetu. Takže sa ukáže optimálne využiť všetky voľné miesta, je výhodné použiť všetky výklenky. Plytké skrinky k stropu samy o sebe padnú vhod.

Transformácia nábytku

Kreatívny prístup v projekte projektu malého bytu je vítaný. Nábytok neobvyklého dizajnu môže byť výhodne použitý na úsporu miesta.


Skúste si vybrať pre izbu niekoľko multifunkčných možností:

 • Posteľná skriňa je stena, ktorá sa sklápa a mení sa na plnohodnotné miesto na spanie.
 • Regály, ktoré sa zmenia na výšku a šírku rozšírením, zmenou počtu políc.
 • Rozkladacie pohovky s iným skladacím mechanizmom: kniha, francúzske skladacie lôžko, akordeón, delfín, roll-out. Osobitná pozornosť je venovaná lôžkam inštalovaným na pódiách - výškam, kde sú umiestnené pohodlné boxy a sekcie na veci. Samozrejme, táto možnosť nie je vhodná pre byty s nízkymi stropmi. Niekedy je k dispozícii pohovka s kreslami, konferenčný stolík na pódiu, priestor na posedenie je vyhotovený, veľká manželská posteľ môže ísť zdola.
 • Pohovka, premenená na poschodovú posteľ, ideálna pre malé deti.
 • Transformačný stôl je skutočným nálezom pre malý byt. Špeciálne navrhnutý systém umožňuje používať ho ako časopis a večeru pre veľkú spoločnosť.

Je potrebné chápať zložitosť mechanizmu nábytku, ako aj frekvenciu používania závisí od toho, ako dlho bude trvať. Pri výbere požadovaného modelu, najmä pre trvalé použitie, venujte pozornosť kvalite zostavy a príslušenstva, aby nedošlo k preplatku za opravy.

Správne štúdio zón

V jednoizbovom apartmáne musíte správne označiť kuchyňu, jedáleň, obývaciu izbu, spálňu a pracovisko. Úplne otvorený priestor s existujúcimi výhodami môže spôsobiť nepohodlie v dôsledku nedostatku možnosti odlúčenia. Preto, zvážte možnosti nie sú masívne spôsoby, ako oddeliť určité oblasti.


Priestor na spanie by mal byť umiestnený ďaleko od priechodu a predných dverí. V prípade, že oblasť umožňuje inštalovať, okrem pohovky, klasické postele, zdôrazniť, že s hustou viacvrstvové alebo priesvitné záclony. Vyzerá štýlovo, vytvára útulnú atmosféru. Vhodné sú aj priečky zo sadrokartónu, sklenené tvárnice, sitá 1 / 3-1 / 2 výšky miestnosti, úplne alebo čiastočne zakrývajúce lôžko. Skromné ​​zábery z ateliéru často zahŕňajú rozpustenie priestoru na spanie v obývacej izbe. Niekedy je to jediné správne rozhodnutie, inak nebude možné dosiahnuť pohodlný odpočinok kvôli označeniu veľmi malých oblastí. Budete potrebovať nainštalovať pohovku s priestrannými zásuvkami na uloženie posteľnej bielizne, ktorá sa večer premení na plnohodnotnú posteľ na spanie.


Obytný priestor zvyčajne predpokladá prítomnosť stoličiek, konferenčného stolíka, skriniek a políc. Môžete si ho vybrať pomocou umelého osvetlenia, koberca. Zariadenie sa často používa ako priečky. Napríklad pomocou knižnej šmýkačky podčiarkuje oblasť obývačky, ktorá je ohraničená chodbou. Dizajn chodby by sa nemal výrazne líšiť od všeobecnej myšlienky dizajnu, pretože je to logické pokračovanie miestnosti. Je vhodné usporiadať malú šatňu alebo funkčnú špajzu na uskladnenie rôznych vecí. V malej chodbe stačí umiestniť elegantný vešiak na šaty s háčikmi, malú lavičku alebo vypchatú stoličku, zavesiť zrkadlo. Pre dekoráciu na stenu nepoužívajte tmavo nasýtené farby, tapety s veľkými vzormi, ktoré zdôraznia malú plochu.


Usporiadanie pracoviska si nevyžaduje veľa: malý stolík s umelým svetelným zdrojom, stoličku alebo stoličku, úhľadný regál na knihy, priečinky a ďalšie príslušenstvo, ktoré môže slúžiť ako priehradka.


Kuchynský priestor sa vyznačuje pomocou iného dizajnu stien a podláh v dlažbe, inštalácie ďalších svietidiel. Barový pult niekedy slúži ako stôl na jedlá a druh hranice medzi jedálňou a obývacou izbou.


Ak chcete zachovať príjemné prostredie, snažte sa nenútiť všetky dostupné povrchy so suvenírmi, dekoratívne prvky, potom budete môcť vyhnúť dojem z preplnenej miestnosti. Urobte si zvyk, že sa nebudú hromadiť zbytočné veci, zbavíte sa zbytočných vecí, odstránite z interiéru bytového nábytku, ktorý nezodpovedá všeobecnému plánu. Pravidelný audit vášho domova pomôže udržať útulnú atmosféru a vyhnúť sa blokovaniu.

Zanechajte Svoj Komentár