Možnosti dizajnu pre jednoizbový apartmán s výklenkom - najúspešnejšie dizajnérske riešenia

Spoločnou, ako aj najzaujímavejšou možnosťou na vytvorenie kreatívneho usporiadania a dizajnu je štúdiový apartmán s výklenkom. Zdá sa, že je tu málo miesta, jediná miestnosť a výklenok, kde môžete fantazírovať? V skutočnosti všetko nie je, ako sa zdá - potreba poskytnúť dodatočný životný priestor prispieva k úniku tvorivej predstavivosti a vytvoreniu neuveriteľných dizajnérskych riešení, ktoré sú veľkolepé a praktické. Aké výhody môže dať návrh jednoizbového bytu s výklenkom.

Funkčné výklenky

Riešenia môžu osloviť osobu len v dvoch prípadoch - buď majiteľovi miestnosti - ideologickému minimalistovi, ktorý ochorie z akéhokoľvek prebytku, alebo je dostupný životný priestor spôsobený materiálnym stavom osoby. Neexistuje absolútne nič prekvapiť tu - v Hong Kongu (Čína) minimálna plocha bývania je 5 metrov štvorcových, takže výklenky v jednoizbovom byte sa stávajú skutočnou spásou.

Nika môže byť použitá nasledovne:

 • Detská izba (mini-hry);
 • kuchyne;
 • Jedno miesto na spanie (rekreačná oblasť);
 • Minimalistická kancelária pozostávajúca zo stola a počítača;
 • Mini-telocvičňa - pre jeden simulátor;
 • Spálne alebo šatňa. Najlepšou možnosťou je jednoducho nainštalovať veľký šatník.

Existujú skutoční milovníci výklenkov v jednoizbový byt, ktorý aj v ich neprítomnosti snažia znovu umelo z sadrokartónu, vytvorenie určitej ďalšie miestnosti s ich účelom vo výklenku jednoizbový byt.

Čo sa berie do úvahy pri vytváraní priestoru výklenku a priľahlej miestnosti?

V tejto situácii by sa mali navrhnúť dva spôsoby realizácie riešenia návrhu:

 • Výklenok jednoizbového bytu je akýmsi pokračovaním miestnosti, trochu sa rozširujúcim - prakticky a vizuálne;
 • Izba kontrastuje so všeobecným pozadím, vyznačuje sa farebným rozsahom a vďaka špeciálne konštruovanému dopadu svetla.

Pokiaľ ide o osvetlenie a výber farebnej škály jednoizbového bytu nika, je vhodné dávať len, ale neuveriteľne cenné rady - bez ohľadu na štýl miestnosti, výklenok by mal byť ľahší. Aj za predpokladu, že celkový dizajn miestnosti je v tmavých farbách - výklenok jednoizbového bytu by mal byť zvláštnym ostrovom svetla. Zdá sa však, že temný roh svetlej miestnosti je časťou negatívu, ku ktorému sa nechce priblížiť.


Aby sa vytvoril požadovaný charakter pádu lúčov, luster na strope nebude stačiť. A ešte viac, môžeme povedať, že to vôbec nie je potrebné - vizuálne lustre urobia štruktúru ťažšou, „tlačia“ na podvedomie. Jedna lampa na strope a niekoľko na bokoch - to by bolo perfektné osvetlenie.


Rovnako dôležitý je tvar miestnosti (tu sa myslí tvar výklenku) a jeho kombinácia s vnútorným priestorom, v ktorom sa skrinka nachádza. Napríklad, vertikálne výklenok jednoizbového bytu by bolo pekné kontrastovať s pretiahnutou izbou, vybavenou nízkym nábytkom.

Najúspešnejšie konštrukčné riešenia, ktoré boli implementované pomocou výklenku

Ako bolo uvedené vyššie, z výklenku možno zmeniť na veľmi funkčnú miestnosť. Zvlášť, keď je určitá praktická nevyhnutnosť. Tak, ako urobiť výklenok nielen esteticky navrhnutý, ale aj funkčný, nahrádzajúci plnohodnotnú miestnosť? Uvažujme o niekoľkých rozhodnutiach týkajúcich sa implementácie myšlienok dizajnu.

Kuchyňa umiestnená vo výklenku - na čo by ste mali dávať pozor?

Spravidla je realizácia tohto rozhodnutia o návrhu spôsobená nie tak estetickými potrebami, ako je životne dôležité - v apartmánoch, navrhnutých ako štúdiá, obyvatelia naozaj chcú izolovať sa od kuchyne trochu, izolovať vône spojené s varením.


Ak chcete naozaj stelesniť myšlienku, mali by ste izolovať výklenok čo najviac. Najlepšie sa to robí pomocou priečok alebo sadrokartónových stien, ponechávajúc len priestor na priechod. Ďalším veľmi dôležitým bodom - v ráme medzi vrstvami sadrokartónu (listov), ​​musíte nutne miesto hustú zvukovoizolačnú vrstvu z minerálnej vlny.
Hotové kuchynské opravy musia spĺňať požiadavky usporiadania obmedzeného priestoru. Musíte použiť všetky druhy techník, ktoré vám umožnia používať svetlo textúrované a reflexné svetlo lesklé povrchy, ako aj doplnky, ktoré prispievajú k vizuálnemu nárastu v miestnosti.

Kuchynský nábytok pre takýto kuchynský výklenok môže byť doplnený lesklými, zrkadlovými alebo matnými sklenenými fasádami, ktoré prispievajú k rozšíreniu vnútorných rozmerov kuchyne vizuálne.

K dispozícii je alternatívne riešenie problému - môžete inštalovať vo výklenku nie je kuchynská linka, ale minimalizovaný jedálenský kút. Na to bude stačiť umiestniť tam stôl, niekoľko stoličiek (v ideálnom prípade, ak sa zmestí bez poškodenia pohybu, bude tu aj nočný stolík). Uvažovaná verzia dizajnérskeho riešenia je o niečo menej bežná - faktom je, že človek na úrovni podvedomia chce jesť jedlo a komunikovať cez večeru s rodinou vo väčšej miestnosti. Navrhované riešenie je určené výhradne pre amatérske.

Usporiadanie v detskej izbe výklenku

Teraz je veľmi často možné nájsť možnosti ubytovania, keď v malom štúdiovom apartmáne sú ubytované deti a rodičia. V tomto prípade sa spravidla "kancelária" najmenšieho člena rodiny usadí vo výklenku. V zásade, so správnym prístupom, môžete urobiť veľmi dobrú „hru“ pre omrvinky.

Nie je nutné robiť steny zo sadrokartónu - pre túto funkciu je možné použiť ploty zo šatníkov alebo záclon. Najdôležitejšou vecou je tu čisto psychologický zmysel obmedzeného priestoru, ktorý sa formuje na podvedomí dieťaťa a vytvára dojem, že má svoje „súkromné ​​vlastníctvo“.

Farebné prevedenie - biele, matné odtiene žltej alebo béžovej (aj matné). S obrázkami postáv z karikatúr, príliš, nepreháňajte to - môžete mať niekoľko malých obrázkov bližšie k stropu. Ale nič viac než to - to netlačilo na psychiku.
Herňa vo výklenku môže byť umiestnená len vtedy, ak je priamy prístup k oknu - inak je naozaj ľahké kaziť zrak dieťaťa. +

Niche - kancelária

V tomto prípade, rovnako ako v herni, je potrebný zdroj denného svetla.
Vytvorenie štúdie je možné bez priečok sádrokartónu - skrine s regálmi budú stačiť.
Zaujímavý návrh je umiestniť črepníkové rastliny na skriňu, umiestniť ich cez poličku.

Vytvorte spálňu vo výklenku - niektoré praktické rady.

Čo by sa malo najprv zvážiť?

 • Umiestnenie - ďaleko od slnečného svetla, tento typ spálne je kútom tepla a pohodlia, určený pre "mäkké pristátie, po ktorom nasleduje príjemný sen." Všetko je presne opačné v porovnaní s kanceláriou alebo detskou herňou. Ak všetko, svetlo, preniká oknom do výklenku, potom by mal byť na výstupe z neho umiestnený nepriehľadný záves v súlade s farebnou schémou celého interiéru jednoizbového bytu.

 • Samotné osvetlenie v spálni môže byť na strope (lampy s nízkoenergetickými žiarovkami) alebo vo forme nástenných svietidiel na čelo postele.
 • Racionálnym návrhom je úspora miesta, ktorá už chýba, priestor pod posteľou môžete prispôsobiť pre uloženie oblečenia a obuvi.

Usporiadanie v telocvični výklenku

Je to tiež zaujímavé rozhodnutie, najmä za podmienky, že apartmán nemá balkón, kde by bolo oveľa jednoduchšie vybaviť športový kútik. Berúc do úvahy skutočnosť, že veľkosť výklenku zvyčajne nepresahuje 4 m2, potom maximum, ktoré môže byť nainštalované, je jeden simulátor a orbitrek. Alebo simulátor pre komplexné cvičenia a bežecký pás. Alebo tretí variant, najbežnejší - lavička na lavičke a bežecký pás. Celkovo by taký súbor športového vybavenia v kombinácii s prítomnosťou činiek a fitbalu stačil na vytvorenie základného súboru cvičení.


Pokiaľ ide o konštrukčné riešenia tohto prístupu. Farebnou schémou sú len svetlé farby v kombinácii so skrytými svetlami. To bude mať určitý stimulačný účinok na nervový systém človeka, ktorý ho tlačí k športovým úspechom. Bola by to túžba!

Obývacia izba s výklenkom pod výklenkom

Umiestnenie špajze alebo šatne

Skutočné, uskutočniteľné a efektívne využitie prázdneho priestoru. Spôsob sa stáva jediným možným, za predpokladu, že plocha vybrania v stene je asi 2 m2. Veľmi častým javom, najmä medzi vlastníkmi bytov starého bytového fondu.

Umiestnite špajzu do priloženého výklenku v stene, alebo objednajte šatníkovú skriňu vo veľkosti (hlavná vec je, že sa nevysunie do miestnosti) - to je najlepšia cesta zo situácie, o čom ani nemôžeme premýšľať!
Je možné, že v tomto prípade ide o mierne odlišný moment - pravdepodobne je už vstavaná skriňa, v ktorej sa zmestia všetky veci, ale je potrebná prístelka.

zistenie

Usporiadanie výklenku môže byť vynikajúcim dizajnovým riešením za predpokladu, že v byte je nedostatok obytného priestoru. Použiť existujúce výklenok naozaj úplne odlišné úlohy - zo spálne do kancelárie. Ale v drvivej väčšine prípadov ľudia uprednostňujú miesto odpočinku od výklenku.

To je úplne prirodzené - výklenok prispieva k tomu, aby tam bola posteľ a zabudol na sladký sen. Už v interiéri majiteľ vyberá chuť.

         

Zanechajte Svoj Komentár