100 fotografií nápadov, ako vyzdobiť dom na Nový rok

Každá dovolenka doma bude jasnejšia a zábavnejšia, ak dáte miestnosti primeranú náladu. Zdobenie priestorov v očakávaní nového roka, znamená získať poplatok za pozitívne emócie, rozveseliť všetky domácnosti. Tradičné prvky výzdoby a tematické atribúty pomôžu oddeliť dlho očakávané novoročné sviatky od každodenných rutinných dní.

Dovolenka k nám príde, alebo kedy začať zdobenie domu

Neexistuje žiadny všeobecne prijatý dátum, ktorý by mohol viesť k fantázii pre zdobenie miestnosti. V každej rodine sú rôzne predstavy o tomto sviatku. Niekto sa chce čo najrýchlejšie ponoriť do atmosféry Nového roka a vytvoriť náladu už začiatkom decembra a niekto začne prípravné aktivity niekoľko dní pred sviatkom.

Nový rok tovaru tovaru je v predaji v supermarketoch a tematických predajniach v novembri. V školách a materských školách v polovici decembra zdobia priestory a pripravujú sa na karnevaly a dopoludnia. Izby doma je lepšie mať čas pripraviť sa na deň sv. Mikuláša (19. decembra). Od tohto dátumu začína skutočný nový rok zhonu. Keď sa apartmán leskne a osvetlí sa slávnostnými svetlami, môžete bezpečne precvičiť s deťmi vyrezať snehové vločky, pripraviť zimné remeslá a suveníry, preskúmať novoročné menu.

Nezakrývajte gule a girlandy naraz. Je lepšie vyčleniť tento víkend niekoľko hodín, počnúc 10. decembrom. Takže si môžete vychutnať také príjemné povolanie. Ak sú deti zapojené, počas príjemnej práce, môžete im povedať príbehy o tom, ako rôzne národy sveta zdobia izby na Silvestra. Začíname môžete oslavovať s lahodným pečivom.


    

Čo je možné zariadiť pre slávnostnú atmosféru

Tak, aby príjemné dojmy z jednej z hlavných sviatkov roka zostali v pamäti už dlho, nie je potrebné rezervovať stôl v elegantnej reštaurácii alebo ísť do vlasti Santa Clausa. Ak ukážete predstavivosť a vopred si premyslite, ako si miestnosť originálne vyzdobiť, Silvester sa zdá byť nezabudnuteľný aj doma. Existuje mnoho zaujímavých nápadov pre akýkoľvek interiér.

Pred vytvorením novoročnej atmosféry sa musíte rozhodnúť, čo je za touto koncepciou. Väčšina ľudí nepredstavuje Nový rok bez vône ihličia, vône mandarínky a sviečok voskového vosku, množstvo blikajúcich svetiel. Tento zoznam môže byť doplnený a skrátený. Musíte sa zamerať len na svoje vlastné preferencie, vytvoriť nový rok náladu.


    

Hlavným atribútom dovolenky je vianočný stromček!

Dekorácia vianočného stromu je najobľúbenejšou tradíciou všetkých rodín. Takáto aktivita nastaví kohokoľvek na dovolenkovú náladu a svetlé pozlátko vám umožní zabudnúť na problémy v očakávaní mágie. Je príjemné obdivovať krásne zdobené bujné jedle. Pochádza z neho očarujúca vôňa nového roka. Tiež pod slávnostný strom, aby dary.

Hoci vianočný stromček a hlavný prvok novoročné výzdoba, priťahuje oči hostí, to neznamená, že musíte zavesiť na neho všetky hračky v dome. Ihličnatá krása preťažená pozlátko a gule bude vyzerať smiešne. Bude to vyzerať naozaj štýlovo, ak budete udržiavať proporcie umiestnenia všetkých prvkov dekorácie. Nasledujúce nemenné triky pomôžu zdôrazniť prednosti slávnostného stromu v Novom roku:

 • Výber a montáž smreka. Vianočný stromček by mal byť vybraný na základe veľkosti miestnosti, v ktorej bude. Bujný, vysoký strom bude vyzerať dobre len v priestrannej izbe. Nemali by ste ho umiestňovať v blízkosti vykurovacích zariadení. Mala by byť bezpečne pripevnená k základni. Nízky strom môže byť položený na podstavci alebo stôl, pred zakrytím nábytku krásnou látkou alebo papierom.
 • Spôsob, ako ozdobiť. Zdobenie vianočného smreka musí byť nevyhnutne kombinované s vnútorným priestorom miestnosti. Klasický štýl prijíma lopty, karamelové tyčinky, farebný dážď. Európsky model obsahuje iba tie isté hračky z dvoch, troch farieb, napríklad žltej a fialovej. Čísla rozprávkových postáv, kužeľov, peria podivných vtákov zodpovedajú americkému štýlu. Škandinávsky smrek je vždy biely, povolené sú len prírodné materiály.
 • Farebná schéma. Správna kombinácia farieb by mala byť dodržaná v celom dekore miestnosti. Výhodné farby - zlato, striebro a biela. Nenechajte smrek príliš pestrý. Správne zmiešanie dvoch farieb vytvorí nezabudnuteľný diskrétny obraz. Je lepšie používať techniky monochromatických, kontrastných alebo príbuzných kombinácií.
 • Výzdoba "princípu pyramídy". Je potrebné obliekať smrek, pohybujúci sa od základne k vrcholu. Čím väčší je dekoratívny prvok, tým vyššie by mal byť umiestnený. Malé detské remeslá, snehové vločky, cukríky, mandarínky by mali byť umiestnené na dne tak, aby sa k nim dieťa mohlo voľne dostať. Blahoželania, krásny dážď, umelý mráz, perníkové chalúpky je možné umiestniť na stredné vetvy. V hornej časti sú umiestnené veľké, ale svetlé gule, papierový dekor, zábavné girlandy.
 • Tip. Tradičné šperky - hviezda alebo veža. V modernom štýle si môžete ozdobiť hornú časť stromu lukom, postavou anjela.


    

Nenechajte sa ponáhľať, aby sa živý smrek umiestnil uprostred miestnosti. Strom privádzaný z ulice by si určite mal zvyknúť na teplotu v dome. Najlepšou možnosťou je zabaliť guľatinu mokrou handrou a nechať ju niekoľko dní na chodbe. Čím nižšia je teplota vonku, tým viac času trvá, kým si novoročná krása zvykne a chmýří.

dvere

Všetci sa stretnú so dverami skôr, ako sa dostanú do domu alebo bytu. Môžete ju ozdobiť rôznymi spôsobmi. Všetko závisí od predstavivosti, preferencií a dostupnosti dekoratívnych materiálov. Najjednoduchším a najoriginálnejším spôsobom je vianočný veniec. Môžete si ho kúpiť v špeciálnej predajni alebo si ho vyrobiť sledovaním hlavnej triedy na internete.

Môžete tiež použiť saténové stuhy akejkoľvek farby. Na križovatke visieť krásny luk alebo iné zloženie. Biele pozadie je vhodné pre aplikácie vo forme snehuliaka. Šablóna robí rôzne prvky obrazu pomocou šablóny a umiestni ju na povrch. Dobrý bude vyzerať svetlé girlandy z papiera, vtipné kresby a nápisy. Vonku môžu byť dvere zdobené podlahovými tematickými predmetmi: tvarované vázy s jedľovými vetvami, figúrkami jeleňov, zvieratami, rozprávkovými postavami.


    

windows

Existuje mnoho úžasných nápadov na zdobenie parapetov a skla v byte. Skutočne novoročné okno dá dobrú náladu nielen pre domácnosti, ale aj pre okoloidúcich na ulici. Zaujímavé dekorácie určite zaujmú hostí. Na vytvorenie novoročnej nálady potrebujete minimálne jednoduché šrotové materiály. Stačí, ak sa budete riadiť odporúčaniami školiacich dielní, aby ste sami a rýchlo vyrobili originály a dekory. Veľmi populárne sú nasledovné:

 • Maľovanie zubnej pasty na sklenené okno;
 • 3D snehové vločky lepiacej hmoty;
 • Tvorba papierových siluetiek;
 • Viacfarebné nálepky na oknách;
 • Sviečkové dekorácie;
 • Rozprávkové mesto na papierovom parapete;
 • Zmesi z ihiel;
 • Obliečky na servítky;
 • Girlandy z vaty.


    

strop

Najjednoduchší a lacnejší spôsob, ako ozdobiť strop nového roka je zavesiť loptičky a dážď. Visiace slávnostné vybavenie sa leskne vo svetle girlandy a dokonale dopĺňa celkový obraz. Môžete tiež použiť viacfarebné postavy kartónu, metalizovaného papiera. Vyzerá skvele na ručné práce korálky, svetlé korálky a ďalšie lesklé doplnky.

V miestnosti s vysokými stropmi môžete zavesiť kužele, matice na závity. Montujú sa na obojstrannú pásku, lepidlo alebo špendlíky. Kompozície z prírodných materiálov môžu byť doplnené jedľovými vetvami alebo textilom. Môžete vytvoriť krásne záveje na strope pomocou obyčajnej vaty.

Ak v miestnosti chýba novoročné blikanie, strop môže byť ozdobený LED páskou. Výrobok je upevnený na jednoduchej obojstrannej páske alebo so špeciálnymi príchytkami. Akrylové farby môžu byť použité ako výnimočná dekorácia. S pomocou šablón sa každý krok témy Nový rok aplikuje na strop krok za krokom.


    

stoličky

Jedným z najjednoduchších, najrýchlejších spôsobov, ako postaviť stoličky do slávnostného odevu, je zviazať jeden alebo viac lukov. Pre zdobenie, môžete použiť krásne kúsky látky, mesh PVC materiály. Kompozíciu dopĺňajú jedľové šišky, veľké korálky, brošne, loptičky a ďalšie prvky. Farba vianočného obväzu je lepšie vybrať zlato, šarlát, modrú alebo tmavozelenú. Tiež originálne na chrbte a nohách stoličiek vzhľad textilné kryty.

Vianočný veniec vyzerá krásne na zadnej strane stoličky. Je to veľmi jednoduché. Ak chcete začať, vyberte veľkosť produktu. Veniec by nemal presahovať kreslo. Ďalším krokom je výber materiálov. Akékoľvek šišky, živé, umelé kvety alebo konáre stromov, hračky, korenie a ďalšie maličkosti budú robiť. Spojíme základ s pripraveným vlascom a ozdobíme ho bobuľami, zvončekmi, mašľami.


    

Schodisko v vidieckom dome

Taký krásny prvok ako schodisko by nemal robiť bez slávnostnej dekorácie. Môžete si vytvoriť originálny girlandu z borovicových konárov a kužeľov. Pripojte všetky časti k drôtu a položte pozdĺž zábradlia. Krásne vence, kytice zo sušených byliniek doplnia prirodzený vzhľad. Ak je to žiaduce, všetky dekorácie môžu byť nahradené umelými náprotivkami. Tento dekor môže byť použitý na dovolenku budúci rok.

Skvelý a jednoduchý nápad - visiace gule medzi stĺpmi schodov. Môžu sa striedať s pohľadnicami pre hostí. Ak sú v dome deti, namiesto loptičiek môžete zavesiť tašky s sladkosťami, ovocím, hračkami v podobe symbolov nadchádzajúceho roka.


    

Pri výbere dekorácie na schody, musíte zvážiť ich spôsob pripojenia. Tlačidlá, dotiahnuté drôty môžu zanechať škrabance a odieranie. Dekor by nemal vytvárať nebezpečenstvo pri pohybe. Girlandy a prívesky by mali harmonicky zapadnúť do celkového štýlu a farebnej schémy interiéru Nového roka.

Krbový dizajn

V predvečer novoročných sviatkov by mala byť prítomnosť ohniska v dome určite zdôraznená jeho veľkolepým dizajnom. Často je priliehajúce k vianočnému stromčeku, takže je veľmi dôležité, aby ste ho nepreháňali, aby nezastrešovali hlavný symbol dovolenky. Tiež nezabudnite na bezpečnosť. Koniec koncov, krb je zdrojom otvoreného ohňa. Je lepšie dávať prednosť dekoru z nehorľavého materiálu (fólie, guma, sklo). Neodporúča sa používať priadzu, ľan, papier.

Krb je možné ozdobiť len po jeho obvode. Na tento účel je možné použiť girlandy kužeľov, jedľové vetvy, vianočné cítené topánky, dekoratívne cukrovinky. Špeciálne tajomstvo vytvorí hru malých svetiel na pozadí plameňa ohniska. Sviečky možno umiestniť na stojan pred krbom.

    

Slávnostné prestieranie

V predvánočních povstaniach posledná vec, o ktorej premýšľajú hostesky, je novoročné stolovanie. Vo väčšine rodín je prázdninový stôl zdobený rovnako pre všetky sviatky. Môžete zvýrazniť novoročné podávanie jedál, pridať tajomstvo a mágiu podľa nasledujúcich jednoduchých tipov:

 1. Víťazná kombinácia farieb. Dokonale v harmónii na Silvestra červená s čiernou, zlatou s bielou, fialová so striebrom;
 2. Označenie stredu tabuľky. Na najvýraznejšom mieste môžete umiestniť krásny stojan s vianočnými obrúskami, fľašu šampanského alebo svetlú sviečku;
 3. Svetlé prestieranie. Bude to veľmi užitočné pre rodinnú hostinu s deťmi. Môžete pridať kompozíciu so sviečkami, hračkami, sladkosťami, aby zodpovedali kobercom pod riadom;
 4. Ovocie v servírovaní. Zároveň krásny dekor a jedlé jedlo. Citrusové rezy môžu byť zdobené škoricami. Nie je to len krásne, ale voňavé;
 5. Vystavenie jednému štýlu. Dekor v ekostyle prijíma iba prírodné materiály. Pre klasiku fit kvety, jedľa pobočky. Škandinávsky novoročný stôl je jednoduchý a elegantný. Získanie popularity je tiež zaujímavá myšlienka slúžiť formou bufetu.


    

Nápady na registráciu izieb v dome / apartmáne

Bez tematickej výzdoby je ťažké predstaviť si obľúbenú zimnú dovolenku. Každá izba v byte alebo dome by mala byť naplnená novoročnou atmosférou. V predvečer magickej noci, chcete zmeniť známu atmosféru na očarujúce a tajomné, obvyklé farebné akcenty pre tradične Nový rok. Na základe účelu miestnosti a denného interiéru by ste mali zvoliť spôsob dekorácie, dekoračné materiály.

Obývacia izba

Než začnete, mali by ste zhodnotiť veľkosť miestnosti, vybrať štýl budúcej výzdoby. Obývacia izba je miestnosť, v ktorej sa hostia zhromaždia na Silvestra, preto je potrebné zohľadniť usporiadanie slávnostného stola. Tiež tam bude chváliť hlavný prvok dovolenky - strom. Jeho konštrukcia by mala byť venovaná osobitná pozornosť.

Zdobenie obývacej izby, mali by ste vydržať jednu farbu a štýl. Všetky detaily v hale musia mať rovnakú farebnú správu. Ak je malý priestor na vianočný stromček, alebo vôbec nie, zaujímavá imitácia môže byť vykonaná na stenu, dvere. Špeciálna atmosféra pohodlia vytvorí sviečky. Môžete ich umiestniť na prázdninový stôl, police, parapet, krb. Eco dekor, nezvyčajné reťazec girlandy bude tradičný Nový rok oslava štýlové.


    

škôlka

Kto, ak nie deti, sa môže úprimne radovať z nadchádzajúcich sviatkov a tešiť sa na novoročný zázrak. Zdobenie detskej izby je pre každého rodiča najviac odmenou a vzrušujúcou aktivitou. Môžete si vybrať ľubovoľný štýl. Hlavná vec je, že dizajn bol bezpečný, báječný a farebný. Výhodnejšie je dávať plastové materiály, penu, drevo.

Je potrebné vyzdobiť detskú izbu s dieťaťom. Spoločnú tvorivosť interiéru môže sprevádzať fascinujúci príbeh o princeznej v ľadovom hrade alebo statočný rytier. Obľúbené hračky sa obliekajú do novoročných kostýmov a pripravujú sa na karneval a samotná izba sa mení na báječnú krajinu.

Steny - vhodné miesto na Silvestrovskú aplikáciu. Dočasné nálepky, gule, girlandy, krásne panely budú robiť. Domáce papierové hračky možno zavesiť na strop. Mladšie deti budú potešené novým lôžkom s vianočnou tematikou. Pre starších ľudí si môžete vybrať listy s hviezdami, snehové vločky.


    

kuchyne

Hlavnou vianočnou výzdobou každej miestnosti je vianočný stromček. Ale nie v každej kuchyni sa zmestí, a ešte viac, sa zmestí do interiéru. Zimnú krásu môžete nahradiť prírodným ihličnatým vencom. Takýto prvok dekoru bude vyzerať skvele na stene, okne alebo dverách. Sklenené hračky a svetlé girlandy potešia domácnosti v predvečer sviatkov.

Dobrým spôsobom, ako ukázať individualitu, je umiestniť niektoré dizajnérske plagáty s novoročnými pozdravmi do kuchyne. Tematické figúrky, jedlá s Santa Clausom, snehové vločky dopĺňajú interiér tejto rozprávky. Kovové lesklé hviezdy, prírodné kužele vo forme girlandy, budú dávať veľa úsmevov. Zástancovia minimalizmu budú milovať tajomné vetvičky so vzácnym dekorom v kuchyni Provence.

    

Hala / chodba

Úplne prvá izba na ceste do domu alebo bytu často nie je pokrytá sviatkom. Opraviť situáciu a dovoliť dovolenku stretnúť hostí priamo z dverí môže byť veľmi jednoduchý spôsob. Vešiaky na šaty sú jednoducho vyrobené pre novoročný dekor. Je vhodné zavesiť na ne ploché remeslá, dážď, malé šišky. Pozdĺž okrajov poličky na topánky je vhodné umiestniť prázdninové tematické zloženie ihličnatých konárov, kvetov, hviezd a ďalších drobností.

Víťazná výhra pre chodbu - dekoratívny veniec na dverách. Zdobiť zrkadlo môže byť biela pozlátko, papierové snehové vločky. Veľké sviečky na palce, gratulačné samolepky na stenách pomôžu cítiť prístup dovolenky.

Nápady svetelného dizajnu: ako a kde je lepšie zavesiť girlandy

Magické svetlá, viacfarebné žiarovky vytvárajú skutočnú novoročnú náladu. Sú prítomné v každom dome, zdobia rôzne vnútorné prvky. Svetelný dizajn v jednej farbe urobí z dovolenky večer teplý a romantický. Viacfarebný lesk vám zdvihne náladu a vytvorí tajomnú atmosféru. Ľahké girlandy môžu ozdobiť tie najneobvyklejšie detaily:

 • Dvere a oblúky. Vo svetle pásky pripojenej pozdĺž otvoru sa bude každá miestnosť hrať so slávnostnými farbami;
 • Okna. Svietidlá neštandardných foriem budú vyzerať nezvyčajne. Hviezdy, snehové vločky, trojuholníky môžu byť pripevnené k samotnému oknu alebo dole od horného rámu k parapetu;
 • Priehľadná váza. Umiestnením veniec spolu s loptičkami môžete dosiahnuť ohromujúci svetelný efekt;
 • Nástenné maľby, fotografie. Túto myšlienku môžete implementovať pripojením pásky okolo obvodu rámu obojstrannou páskou alebo špeciálnymi tlačidlami.


    

Nápady na zdobenie súkromného domu

V očakávaní sviatkov tak ľahko zdieľať svoju dobrú náladu s ostatnými. Ozdobte tvár vášho domova alebo chaty je ľahké. Стильный дизайн, притягивающий взгляды фасад, не оставят равнодушным ни одного прохожего. Существует множество современных идей для праздничного украшения частного дома.

Veranda

Ни один владелец частного дома не откажется нарядить свое крыльцо на зимних каникулах. S girlandami, tematickými figúrkami, trblietavými umeleckými predmetmi môžete slávnostne sledovať zvyčajné kroky. Farby sú lepšie používať studené odtiene, v téme s ročnými obdobiami. Vhodné zelené, modré, strieborné.

Na oboch stranách predných dverí môžete inštalovať strážcov - snehuliakov alebo vtipných sobov. Výborný bude pozorovaný tematický koberec. Veľké saténové stuhy budú vyzerať originálne na stĺpoch alebo pozdĺžnych prvkoch. Snehom pokryté ihličie, konáre horského popola môžu byť použité na dekoráciu zábradlí a ďalších prvkov externého predĺženia.


    

fasáda

Najobľúbenejšou vianočnou výzdobou je osvetlenie. Môže byť vytvorený z jednoduchých svetiel alebo reprezentovať celú blikajúcu kompozíciu. Postava Santa Clausa, ktorá sa vyšplhá na balkón, spôsobí úsmev každému okoloidúcemu. Na stenách vidieckej chaty je vhodné umiestniť vence z textílií, ihiel a pozlátko. Originálne dekoratívne dekorácie na stenu.

Svetelné tematické figúrky sa budú vo výklenkoch vonkajších stien cítiť skvele. Sú chránené pred zrážkami a sú viditeľné niekoľko desiatok metrov. Veľké náčrty, obrázky, nápisy obklopené svetlami vyzerajú originálne.

súd

Prezentovateľný, slávnostný vzhľad dodá nádvoriu veľké svetlé luky. Môžu byť zavesené na plot, lampióny, náhodne alebo v súlade so vzorom. Je lepšie kombinovať prvky kompozície s masívnym vencom. Pouličné vázy zdobia suché byliny, konáre, farebné balóny. Žiariace gule girlandy sa rozprestierajú na kamenných tribúnach. Na miestnom území môžete umiestniť veľké boxy s darčekmi, dekoratívnu tašku Santa Clausa, sane.

Skutočne čarovný svet na mieste vytvorí žiariace stromy. Na to je potrebné vetrať kmene a vetvy zimných krás s viacfarebnými girlandami. Blikajúce rampouchy, snehové vločky, figúrky rôznych zvierat dopĺňajú rozprávkovú glade. Uprostred nádvoria môžete umiestniť stôl so slávnostnými krmítkami pre vtáky.


    

Čo robiť ručne

Môžete si kúpiť dekoratívne predmety, gule, girlandy v takmer každom obchode na Silvestra. Okná Supermarket sú plné farebných predmetov. Skutočné teplo však môžu sprostredkovať iba ručne vyrobené remeslá. V zásuvke stola môžete použiť rôzne nástroje a všetok dostupný materiál. Je len potrebné ukázať malú predstavivosť. Zimné večery v očakávaní dovolenky sú obzvlášť zaujímavé na strávenie užitočnej lekcie. Môžete vytvoriť jedinečné dekorácie z nasledujúcich materiálov:

 • Cítil. Môžete šiť symbol budúceho roka, malé vianočné stromčeky, snehové vločky;
 • Papiera. Je ľahké vytvoriť techniku ​​quilling, papier-mâché, robiť aplikácie, lucerny a girlandy;
 • Textil. Mäkké tkaniny sú vhodné na výrobu originálnych vankúšov, Santa's ponožky, vtipné zvieratá na vianočný stromček;
 • Prírodné materiály. Takéto šperky dávajú skutočné pohodlie. Môžete si vyrobiť vence, girlandy, šišky kužeľov, svietniky z dreva, voňavé remeslá zo sušených citrusových plodov.


    

Nový rok je najzáhadnejšia a dlho očakávaná dovolenka. Mnohí ezoterici veria, že priania, ktoré sa naplnia, budú naplnené, pretože je to práve tá noc, ktorá má najsilnejšiu energiu. Zdobenie všetkých miestností a splnenie všetkých tradícií, môžete získať ohromujúci efekt.

Zanechajte Svoj Komentár