Zdobenie oblúkového ozdobného kameňa +50 fotografií

Jednou z možností, ako vytvoriť originálny a praktický interiér, môžete rozpoznať dizajn dverí v podobe krásneho oblúka. Teraz sa stalo módnym spojiť kuchyňu a jedáleň, obývaciu izbu a spálňu do jednej miestnosti. V tomto prípade klenutý otvor zjednocuje miestnosti, ale za každým funkčným priestorom zanecháva určitú izoláciu. V miestnostiach s veľkým krížom, chodbami, kuchyňami, jedálňami, sa zbavte dverí, pretože domácnosť sa neustále snaží otvárať a zatvárať ich, s neustále otvorenými dverami, jej prítomnosť sa stáva bezvýznamnou.

Odrody oblúkov

Rozmanitosť dizajnov tohto prvku umožňuje nájsť vhodnú možnosť umiestnenia akéhokoľvek štýlu. V závislosti od dizajnu má konštrukcia budovy rôzne podoby. Ak vezmeme do úvahy vzhľad oblúka, rozlišujeme tieto typy:

 • Classic. Najčastejšie, stručné a harmonické vo veľkom počte interiérov. Majú polkruhovú klenbu bez ríms, vhodné do priestranných, vysokých priestorov.
 • Romantické. Ich oblúky sú obdĺžnikové a rohy sú trochu zaoblené. Spravidla sa používajú v širokých vnútorných otvoroch.


    

 • Portal. Má lakonický štvorcový obdĺžnikový tvar, ktorý eliminuje prácu navyše, ale nie všade.
 • Moderné alebo britské. Priebežná forma, pripomínajúca klasiku a portál. Obvod je vyhladený, ale nemôžete pomenovať obdĺžnikový. Vyzerá dobre v otvoroch tých izieb s nízkymi stropmi.
 • Trapeze. Oblúk má lichobežníkový tvar.
 • Elipsa. Obľúbený univerzálny dizajn, kde sú zaoblené rohy. Najobľúbenejší typ dizajnu pre nízke priestranné izby. Je kombinovaný s inými typmi, stĺpcami.
 • Hemily alebo thajčina. Klenba je asymetrická, ľavá a pravá strana sú vyhotovené odlišne, kombinujúc uhol a zaoblenie neidentického polomeru v jednom dizajne.
 • Turkish. Pochádza z osmanských palácov a harémov. Vyžaduje si to harmóniu s celým interiérom, prítomnosť stredomorských motívov vo výzdobe a zariaďovaní.
 • Gothic. Má veľkolepý ostrý oblúk, schopný byť centrom interiéru.
 • Arch-priečka. Vrchná časť je vyrobená z plastovej vložky. Používajú sa vitrážové okná, detaily reliéfu.

O ozdobnom kameni

Z populárnych materiálov, ktoré sa používajú v dizajne klenutých otvorov je poskytnúť sadrokartónové dosky, drevo, tehla a kameň obloženie. Každý z materiálov je doplnený rôznymi dekoratívnymi prvkami. Zdobenie oblúka zdôrazňuje štýl miestnosti, pomáha meniť rozmery otvoru, maskovať niektoré chyby. Zdobenie štukom, kovaním a rezbou je dobré svojím spôsobom, ale oblúk dekoratívneho kameňa je najpozoruhodnejší. Neexistuje žiadny návrh, ktorý by sa nedal realizovať s kameňom.

Pri použití umelého kameňa vo vnútri domu alebo bytu sú jeho ochranné funkcie oveľa nižšie ako požiadavky. Ale aj tu je lepšie ako iné materiály odolávať mechanickému poškodeniu, nekoroduje a nehnije. Slovo "dekoratívne" by nemalo vystrašiť prirodzených milovníkov: ako súčasť materiálu, cementu, pemzy, expandovanej hliny, plnivá sú šetrné k životnému prostrediu, majú sopečný pôvod, deriváty ílu a bridlice. Neexistujú prakticky žiadne nedostatky surovín.

Výhody kamenného oblúka

Uvádzanie pozitívnych momentov dokončenia oblúkov v byte dekoratívnym kameňom je potrebné poznamenať jeho estetické a praktické vlastnosti:

 1. Jednoduchá starostlivosť. Nevyžadujú sa žiadne špeciálne čistiace prostriedky, vhodný je prostriedok, ktorý neobsahuje abrazíva.
 2. Imitácia nemá žiadne vonkajšie rozdiely s originálom. Výrobcovia dosiahli úplnú podobnosť. Cena a hmotnosť umelého kameňa sú zároveň oveľa atraktívnejšie. S ňou, orezať steny drevených domov, nebudú stáť hmotnosť prírodného žuly a mramoru.
 3. Špeciálny výcvik na opravu vlastných rúk sa nevyžaduje. Tvárou v tvár k oblúku si môžete urobiť sami po príslušnej inštrukcii, sledovať video na túto tému.
 4. Materiál má rôzne možnosti štýlu, starožitný, moderný.
 5. Široká škála farieb, problémy vyzdvihnúť pre váš interiér nebude.

    

Ako si vybrať dekoratívny kameň pre oblúkové dekorácie

Na začiatku sa posudzuje účel rekonštruovaných priestorov, v ktorých sa bude používať ako povrchová úprava. Po vypočítaní požadovaného množstva. Pri oblúkových otvoroch sa s väčšou pravdepodobnosťou zmestia úzke dosky, ktoré sa ľahšie upevňujú na zakrivené klenby. Je lepšie kupovať kamene s vodoodpudivými vlastnosťami alebo niekoľkokrát zakryť vodou odpudzujúcou zmesou.

Na výpočet požadovaného množstva materiálu sa do plochy obkladu pridá 5-10%. Materiál je uložený pomocou orezania kameňa v rohoch a pre ďalšie fragmenty. Primery sú prevzaté z výpočtu úpravy dvojitou stenou. Množstvo lepidla je približne 3 kg na 1 m2.

Pred položením na povrch obalu s kameňom sa otvorí obsah a obsah sa zmieša. Po prvé, jednotlivé fragmenty budúcej výzdoby sú položené na podlahe, vyberajú sa v odtieňoch a veľkosti. Krátke kombinovať s dlhou, ich umiestnenie by malo vyzerať vedľa prírodné. Dlažbu kontrolujú zo zadnej strany, na nej by nemala byť vrstva peny, ktorá by zhoršila priľnavosť. Ak je tam jeden, kefou s kovovou kefou.

Výber kameňa podľa farby

Niektoré faktory ovplyvňujú vnímanie farby obloženia. Pri výbere materiálu sa jeho farba vyhodnocuje v rôznych časoch dňa s prirodzeným a umelým svetlom. V južných a severných oknách, na zamračený a slnečný deň, budú vzorky vyzerať inak.

Venujte pozornosť tomu, čo bude priľahlé k vybranému obkladovému materiálu: tapetu, sklo, dekoratívne omietky. Textúra a farba výrobkov vybraných v súlade, ale nie v rovnakej nudnej farbe.


    

Výber farby ovplyvňuje históriu a štýl domu. Niektoré farby nemusia vyhovovať štýlu, pokaziť. Niekedy je čokoláda lepšia ako čierna a béžové kamene vyzerajú lepšie ako šedé. Ak sú farebné škvrny, kontrasty, hra odtieňov, vytvorí to krásnejší povrch.

Aké štýly sú vhodné klenby dekoratívne kameň

Štýly niekedy spolu žijú, niekedy sa rodí z iného. To je ovplyvnené vojnou, módou, krízami. Použitie dekoratívneho kameňa sa líši v závislosti od štýlu miestnosti.

klasický

Úspornosť a proporcionalita, kvalitné drevo, hodváb v kombinácii s rafinovaným povrchom. Mal by byť v malých množstvách ne-hrubý. Najvhodnejší tuhý dekoratívny kameň.

gotický

Vo svojej čistej forme sa takmer nevyskytuje, ale s prvkami sa musí vysporiadať. Vitráže, kované prvky sú v súlade s dekoratívnym kameňom. Dverové portály v rámci hrubého kameňa vytvárajú "hradný" efekt. To zapôsobí časťou oblúka s "stratami", kde tehla alebo zmiešané veľkosti murované peeps.

ríše

V bohatej slávnostnej výzdobe s bronzovými, krištáľovými, basreliéfmi bude výraznú textúru kameňa hrať dôležitú úlohu. Oblúky rozprestierajú úlomky reliéfu, orámované rámami, vlysy.

Country hudba

V bohatom vidieckom dome je vždy strom a dekoratívny tvarovaný kameň. Oblúky, obložené kameňom, harmonicky vedľa seba s omietnutými stenami.

Africký štýl

Oblúky sú obložené kameňmi teplých a horúcich farieb: farba korenia, hnedá, meď. Masky a drevené náčinie, kožky sa dobre hodia s mahagónom, palisanderom, reliéfnym kameňom okrovej farby.

    

Škandinávsky štýl

Laconic severný interiér zdôrazňuje svetlé prírodné farby vo výzdobe. Odľahčenie kameňa bude vyzerať oveľa výhodnejšie s viacúrovňovým osvetlením.

vinobranie

"Babiččina" starožitný nábytok a výstup z miestnosti cez oblúk údené tehly bude podľa predstáv milovníkov romantiky.

techno

Tu bude betón, otvorené stropné trámy, kov a sklo v súlade s hrubou textúrou oblúkového kameňa, bielej farby a lúpacej farby. Bolo by to celkom vhodné nerovnomerné uhly tehlovej steny s peep kovania.

Osvetlenie a iné spôsoby zdobenia oblúka

Vizuálna expanzia priestoru je dôležitá pre správne usporiadanie, aby bol výsledok zaujímavý. Iba dekoratívny kameň vytvára pocit neúplnosti. Ak je oblúk vedúci do chodby alebo do detskej izby navrhnutý ako vchod do jaskyne, tunela alebo ústia exotickej jašterice, v tomto prípade svetlo a rastliny pôsobia ako dodatočná metóda zdobenia. Bez vegetácie je ťažké vytvoriť oblúk, ktorý bude slúžiť ako tunel do podmorského sveta.


    

Svietidlá zabudované do klenutého otvoru neroztiahnu svetlo do miestnosti, ktorá je pohodlná v noci. Zvýraznenie dodá klenutému otvoru tajomstvo. Tu nemôžete robiť bez svetla, ak je oblúk hlavou draka.

Farebné nuansy a modulácie kameňa vyžadujú dobré osvetlenie. Na tieto účely zavesiť štýlové nástenné lampy, nainštalovať LED podsvietenie, v závislosti na špecifiká. Materiál je skvelý v kombinácii so živými bičovacími rastlinami, viničom. Široký nepohodlný otvor vyvážený policami a policami na bokoch.

Urob si sám oblúk obloženie

Na vytvorenie kamennej stavby v dome sú potrebné podrobné pokyny a zoznam materiálov, o ktoré sa postará vopred.

Nástroje a materiály

 1. Konštrukcia miešačky pre dôkladné premiešanie lepidla. Pre nedostatok nasadenia, namontujte vŕtačku.
 2. Úroveň, ruleta, kiyanka.
 3. Požadovaný rezací stroj.
 4. Kapacita lepidla.
 5. Štetce.
 6. Tužka, brúsny papier.
 7. Kefa na kov.
 8. Injekčná striekačka na injektážne malty.
 9. Špachtle alebo špachtľa.
 10. Drevené alebo plastové kliny.
 11. Vodoodpudivý. Na rozdiel od hydroizolácie, dá kameň "dýchať".
 12. Primer, lepidlo, kameň sám.

Povrch varenia

Táto fáza je tradičná: odstráňte zvyšky predchádzajúceho náteru, vyhladzujte nepravidelnosti pomocou brúsneho papiera, potom ich naneste pomocou primeru. Primer sa volí podľa materiálu stien.

Ak sú steny betónové, monolit, používa sa špeciálny lepiaci základ. Pri práci v horúcom alebo príliš vlhkom prostredí je zadná strana dlaždíc navlhčená. Vlhkosť odolná HL po základovaní je dobre vysušená.

Príprava kameňa na kladenie

Materiál pre pokládku znovu preskúmaný. V súlade s označením, strih kameň správne rez. Pri vývoji náčrtu zvážte spôsob pokládky: na konci alebo na vytvorenie švu. Orezávanie sa vykonáva pomocou stroja, čo dáva výrobku klenutý vzhľad. V prípade potreby sa opačná strana vyčistí kovovou kefou.

Pri použití ručnej píly musíte byť opatrní. Nadmerná námaha pri rezaní vedie k tomu, že kameň sa láme pozdĺž nepredvídaných línií.


    

Príprava lepidla

Materiál je pripevnený na stenu lepidlom zo silikónového obkladu. Vhodné tekuté klince, ako aj cementová malta. Najoptimálnejšia možnosť - špecializovaná kompozícia, ktorá sa pripravuje v vedre pomocou mixéra. Kompozícia sa dôkladne premieša až do úplnej homogenity.

Nákup lepidla by mal byť po získaní dlaždíc, variť v súlade s pokynmi. Veľké zásoby, pretože riešenie sa rýchlo nastaví.

Kladenie kameňa

Vytvorenie oblúkov začína zdola. Po prvé, pomocou stierky, lepidlo sa aplikuje na stenu, potom na zadnej strane kameňa. Na oboch povrchoch by mala byť hrúbka 5-10 mm.

Nadmerne hrubá vrstva spôsobí, že sa kameň tečie, dutina sa vytvára v kondenzáte. Počas procedúry pravidelne kontrolujte horizontálnu inštaláciu.

Na dokončovanie rohov sa používajú špeciálne tvarované prvky alebo sa kladie kameň tak, že jeho okraj vyčnieva z hrúbky dlaždice. Fragmenty na druhej strane rohu vyrovnajú výčnelok.

Doska sa aplikuje na vybrané miesto, mierne stlačené. Pomocou úrovne a úrovne palice dosiahnete plnú priľnavosť. Pri poklepaní, určujúcom vo vnútri dutiny sú prvky demontované, zoškrabané lepidlo, proces sa znovu opakuje. Hovorenie okolo okrajov lepidla sa odstráni špachtľou. Na koncoch prvkov sa lepidlo neodstráni, prispeje k lepšej vzájomnej priľnavosti lepidla.

Plynulým spôsobom sa dlažba tesne prilieha k sebe. Za predpokladu, že materiál bol predtým pripravený, je proces rýchly. Stohovaním zhora nadol získate jasné čiary hraníc.

Na pokládku maltou aplikujte špeciálne kliny požadovanej hrúbky. Na dlaždice môžete použiť pruhy sadrokartónu rôznej hrúbky alebo kríža. Krása oblúka v budúcnosti závisí od kompetentného a starostlivého výkonu práce. Ak použité fragmenty v hrúbke presahujú 15 mm, technológia predpisuje pauzu po položení 3-4 riadkov, čo im dáva možnosť chytiť sa.

Injektážne a dokončovacie kroky

Po stuhnutí roztoku niekde po dvoch dňoch sa pomocné prvky odstránia. Prebytočné riešenie je tiež odstránené. Pripravte si zmes na injektážnu maltu, ktorá vyplní všetky švy. Na vyplnenie trhlín pomocou stavebnej striekačky. Po pol hodine sa šev vyhladí špeciálnou stierkou, špachtľou. Na odstránenie prebytočnej malty môžete použiť špongiu na riad. V súlade s dizajnom používajte injektážne hmoty rôznych farieb a odtieňov.


    

Pravidlá a tajomstvo pre kladenie kameňa od odborníkov

Na vytvorenie prirodzenosti muriva je kameň v miestach s okrajom ozdobený ozdobnými trieskami. Na to, nôž nakreslí požadovanú čiaru, na to uhryzne prebytočné kliešte a snaží sa chytiť prebytok v malých kúskoch. Chips hladký súbor.

Kameň veľkých a malých rozmerov sa strieda a spoje dosiek by sa nemali zhodovať od riadka k riadku. Pri dokončovaní, ktoré nie je vyrobené z podlahy, je upevnený na stene pomocný kovový profil, ktorý sa po vyschnutí konštrukcie odstráni. Čisté a rovnomerné rohy, tvarované detaily sa získajú pomocou brúsky pomocou diamantového kotúča.

Oblúk môžete chrániť pred odieraním akrylovým lakom. Pri čistení používajú metlu, vysávač, striekaciu pištoľ, po ktorej jednoducho odstraňujú vodu z podlahy.

Na dekoráciu s ozdobným kameňom, oblúky, spravidla nekončí. Tento prvok vyzerá výhodnejšie a odráža rovnaké fragmenty na stenách miestnosti. Tento proces zaberá veľa času, ale oblúk, ktorý je takto zdobený, zdobí dom originálnym spôsobom a predstavuje dodatočný komfort.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár