Projekty domov 6 až 6

Jeho bývanie, aj keď veľmi malé - to je vždy dobré. Optimálna oblasť, kde sa rodina dvoch alebo troch ľudí - 30-36 metrov štvorcových - bude ubytovaný s komfortom a minimálnymi nákladmi. Dispozičné riešenie domu je 6 x 6 m2. m. vám umožní pohodlne umiestniť všetko, čo potrebujete pre život, najmä ak je budova, aby sa dvojpodlažný. Drevená, tehlová, bloková chata tejto veľkosti sa stane chatou alebo zariadením na trvalý pobyt. Projekt je vyhotovený na papieri alebo pomocou špeciálnych počítačových programov.

Výhody, nevýhody domov 6 až 6 m

Na námestí domu s podlahovou plochou 36 metrov sa nachádza mnoho výhod a nevýhod.

Pozitívne vlastnosti:

 • pretože budova je postavená v tvare námestia, priestor sa nevynakladá na usporiadanie dlhých, takmer zbytočných chodieb;
 • úspora materiálu a času na komunikačnom zariadení - vykurovanie, vodovodné potrubia, rozvody atď.
 • relatívne ľahké je postaviť druhé poschodie v budove vydaním točitého schodiska;
 • Pripravované projekty rezidenčných budov tejto veľkosti ponúkajú mnohé firmy špecializujúce sa na vidiecke stavby.

Negatívne faktory:

 • nadmerne strmé schody do druhého poschodia sú nepohodlné, najmä ak sú v rodine malé deti, starší dospelí;
 • je problematické umiestniť budovu v úzkom priestore tak, aby sa pohybovala okolo nej.

Výber rozpočtových materiálov pre výstavbu

Pomer ceny a kvality stavebných materiálov posudzuje väčšina vlastníkov budúcej chaty, najmä ak je rozpočet obmedzený.

Pre použitie v stavebníctve:

 • bloky z penového betónu;
 • pórobetón;
 • lepené laminované drevo;
 • CIP panely;
 • guľatina;
 • tehla;
 • arbolit.

Každý z týchto materiálov má svoje výhody a nevýhody. Konštrukcia konštrukcie závisí od toho, z čoho je postavená: kanadské, alpské štýly sú vyrobené z guľatiny, ktorá by mala byť vopred zaokrúhlená, stredoveký štýl je obnovený výlučne z tehál, ako je gotika. Penové bloky sú vhodné pre konštruktivizmus, kubizmus, grécku verziu a dom v ekologickom, vidieckom a japonskom štýle je často postavený z laminovaného reziva.


Penový betón

Bloky pórovitého pórobetónu majú nízku hmotnosť, vysoké tepelno-izolačné vlastnosti, nízku hygroskopickosť, trvanlivosť. Materiál je odolný voči ohňu, ľahko sa cez neho dá komunikovať, a to tak, že sa vytvoria potrebné otvory. Dom vyrobený z penových blokov, plynových blokov je postavený veľmi rýchlo a cena štvorcového metra steny je o 25-35% lacnejšia ako tehlová. Nie je potrebné silne ohrievať budovu, ako aj vytvárať nadmerne ťažký základ.

Nevýhody materiálu zahŕňajú pórovitosť, čo komplikuje montáž upevňovacích prostriedkov, dlhé obdobie zmrštenia hotovej konštrukcie. Betónové steny potrebujú vystuženie, vyzerajú škaredo bez povrchovej úpravy špeciálnou farbou, omietkou.

Pri stavbe blokov je potrebné presne vypočítať všetky zaťaženia.


drevo

Profilované rezivo návrhy sú vystavené najviac minimálnej deformácie pozdĺž špirálovitej čiary - materiál nie je deformácia, hotový dom nemusí byť tesnenie, bude dostatok tesniacich tesnení. Zmršťovanie je tu minimálne, pretože stavbu je možné dokončiť čo najskôr. Dokončovanie nie je potrebné - steny budú hladké.

Nevýhodou dreva je, že všetky detaily budovy musia byť periodicky ošetrované antiseptickými zlúčeninami a pre celoročné bývanie je žiaduce opláštiť konštrukciu zvnútra pomocou šindľov alebo iného podobného materiálu.


Domček s rámovým štítom alebo panel SIP

Variant rámového štítu a konštrukcia panelov CIP sú dva rôzne spôsoby konštrukcie. Rámový dom je postavený pomerne dlhý, vyžaduje pásový základ a jeho rám nie je veľmi silný, pretože detaily sú navzájom prepojené bodkované. Konštrukcia panelov CIP je niekedy postavená v priebehu niekoľkých dní, prvky konštrukcie sú navzájom spojené celkom pevne a obloženie s izoláciou je po celom povrchu. Základom je vhodný stĺpik alebo hromada.

Náklady na výstavbu panelov CIP sú vysoké, ale kvalita je vhodná. Takýto dom bude trvať až sto rokov, kým rám - maximálne 35-45. Hlavnou nevýhodou panelov CIP je nízka priedušnosť, preto je tu najdôležitejšie zariadenie núteného vetrania.


tehla

Tehlový dom je ekologický, odolný, spoľahlivý. Stavia sa pomerne rýchlo - nie je potrebné čakať na zmrštenie materiálu. Tehla nie je hniloba, nie je poškodený chyby, plesne, pretože liečba nevyžaduje antiseptické. Teplo v tomto dome je dokonale udržiavané, budova je vodotesná, ohňovzdorná, má estetický vzhľad.

Nevýhody stavby v cene stavby - murovanie, jeho náklady sú pomerne veľké a náklady sa zvyšujú s rastúcim počtom podlaží. Prístroj je najodolnejší základ vysoko kvalitného betónu je tiež potrebné, pretože tehál je veľmi ťažký materiál.


Hlavné etapy plánovania dvojpodlažného domu

Vytvorenie nového domova začína kompetentným dizajnom, najpodrobnejším plánom. Projektová dokumentácia predpisuje materiály, z ktorých je stavba zhotovená, veľkosť, plochu každej miestnosti, umiestnenie pece alebo pece. Dôležitým prvkom dvojpodlažnej stavby je schodisko, ktoré vám umožní ísť hore.

Keď sa projekt pripravuje samostatne, je potrebné brať do úvahy hrúbku stien - to môže byť až 50 cm. Miestnosť, kde bude umiestnený kotol, ktorý vykuruje budovu. Kúpeľne sú žiaduce, aby sa na každom poschodí, najmä ak je viac ako tri alebo štyri osoby v rodine.

Je dôležité okamžite zahrnúť do projektu verandu, verandu - mali by tvoriť jeden súbor s hlavnou štruktúrou. Ak je plánované usporiadanie suterénu, potom je základ pre to špeciálne.

Keď je dom dvojpodlažný, pôda je využívaná s maximálnym úžitkom.

Rozloženie domu s podkrovím

Mansard je druh druhého poschodia, zdobené šikmým, štítom, chetyrehskatnoy, "zlomený", kužeľovitá strecha. Obvykle je užitočná plocha takejto konštrukcie o niečo menšia ako dvojpodlažná, ako aj konečná cena. Problémy vznikajú len v interiéri, najmä ak sú na svahoch početné okná.

Pohodlná výška stropu v najvyššom bode - najmenej dva a pol metra. Táto zásada by mala zodpovedať veľkej časti areálu mansardových priestorov. Tu umiestnia plnohodnotnú spálňu, šatňu, kúpeľňu, pracovňu, atď. Ak je to potrebné, obývacia izba môže zaberať takmer celé poschodie.

Pri navrhovaní podkrovia berte do úvahy uhol sklonu strechy - záleží na ňom maximálna výška priestorov, ich racionálne využitie. Príliš nízke podkrovie je obvyklé podkrovie, kde si môžete uložiť iba staré veci.


Vlastnosti dispozície, umiestnenie izieb

Keď má dom dve poschodia, nie je ťažké zabezpečiť všetko, čo je potrebné pre pohodlné bývanie v ňom. Je dôležité správne orientovať okná budovy - najlepšia možnosť sa zvažuje, keď sú okná spální orientované na východ, juhovýchod, obývacia izba je orientovaná na západ, kuchyňa je orientovaná na juh. Klimatizácia je potrebná v izbách s južnými oknami - v lete tam bude príliš horúca. V prítomnosti detí, okná obývacej izby alebo akejkoľvek miestnosti, kde dospelí s najväčšou pravdepodobnosťou vyrazia von na nádvorie - je ľahšie sledovať, čo robí dieťa pri hraní na čerstvom vzduchu.

Interiér domu sa vykonáva v akomkoľvek štýle, ktorý poteší interiér - z časti závisí od typu stavebných materiálov.


 

Dispozície prízemia

Na prízemí sa zvyčajne nachádza kúpeľňa so sprchovacím kútom alebo vaňou, kotolňa, ktorá ohrieva celý dom, kuchyňa, obývacia izba. Najlepší tvar pre každú miestnosť je štvorcový alebo blízko štvorca, optimálna šírka je 2,5-3 metre. Neexistuje prakticky žiadna chodba ako taká - šírka chodby, kde sa nachádza schodisko, je asi jeden a pol metra.

Nedovoľte, aby kuchyňa izba príliš preplnený - to je nepohodlné. Kúpeľňa by tiež nemala byť malá, najmä ak je tam umiestnená práčka. Suterén je často pod podlahou - dom bude s ním teplejší, ale základ v tomto prípade je vyšší.

Usporiadanie druhého poschodia

V druhom poschodí robia kanceláriu, priestrannú spálňu alebo dokonca dve, je povolené vybaviť ďalšie WC - to je obzvlášť dôležité, keď je rodina veľká. Často je tu balkón - jeho veľkosť závisí len od preferencií majiteľov domu. Niekedy je na poschodí len obrovská obývacia izba s biliardovým stolom, niekoľkými pohovkami, domácim kinom. Je vhodné si tu zacvičiť v posilňovni.

Schodisko vedie do druhého poschodia, miesto jeho spojenia s hornou miestnosťou musí byť oplotené zábradlím, aby sa zabránilo pádu. Konštrukcia prvého a druhého poschodia sa môže mierne líšiť, ale je žiaduce vykonávať obidva priestory v jednom štýle.


Ako umiestniť schody

Vybaviť druhé poschodie začína zo schodov - inak je ťažké sa tam vyšplhať. Rebrík je zvyčajne umiestnený na chodbe - nikomu to nevadí. Pomocou tohto prvku sa niekedy vykonáva zónovanie prvého poschodia. Keď starí a malé deti žijú v dome, je potrebné vybaviť ho zábradlím. Schodisko je tiež oplotené, vybavené osvetľovacími zariadeniami, ak svetlo z okien nestačí.

Rebrík je vyrobený z betónu, dreva alebo kovu, jeho šírka je vyrobená z jedného metra, čím menší je uhol výstupu a zostupu, tým bezpečnejší je samotný dizajn. Najčastejšie, schodisko je v geometrickom strede domu, to môže byť skrutka alebo pochod, na dne zvyčajne robiť pár zabezhnyh krokov. Celkové kroky s priemernou výškou stropu 2,7-2,9 metra budú 17-19 kusov.

Pod schodmi je šatňa, kancelária, šatník pre rôzne veci.


Dispozičné riešenie prístavby k domu: veranda, terasa

Správne umiestnenie verandy, veranda, terasa výrazne rozšíri využiteľný priestor, nie príliš neprehľadné miesto. Odporúča sa vybudovať kôlňu nad týmito rozšíreniami: toto sa dá použiť aj v daždivom počasí av prípade vytvorenia presklenej verandy - dokonca aj v zime.

Na verande, obzvlášť vysoké, nie je chránené zábradlím, osvetlenie je určite hotové - to vám umožní, aby ste z neho nevypadli, aj keď sa budete musieť vrátiť domov v noci. Na verande vybaviť letnú kuchyňu, zimnú záhradu, spoločenskú miestnosť. Strecha je vyrobená z polykarbonátu, dreva, steny - z tehál, dreva, skla. Čím ťažší materiál na stenu, tým pevnejší je základ pod predĺžením.

Plne uzavretá veranda poskytuje dodatočnú ochranu pred chladom v zime.


 

Spôsoby, ako navrhnúť fasádu domu

Fasády hotovej budovy sú zdobené veľmi odlišne - zvyčajne záleží na zvolenom dizajne celej lokality, miestnej oblasti. Drevené vyrezávané, sústružené prvky sú vhodné pre dom v ruskom ľudovom štýle. Budú to okenice pre okná, zábradlie a priezor nad verandou, veranda. Diely sú pokryté antiseptickou impregnáciou, lakom, natreté v rôznych farbách. Prísnejšie, priame fragmenty vytvoria štýl hrabavého škandinávca.

Štuk zo skleneného vlákna, penový polystyrén, polyuretán zdobia klasiku a barok. Rímsy a výlisky, rohy a konzoly, polostĺpy a celé reliéfne panely dodávajú budove neuveriteľne luxusný vzhľad. V prípade potreby sú takéto prvky pokryté špeciálnymi kompozíciami obsahujúcimi mramorové triesky, tónované všetkými možnými spôsobmi atď.

Vinylová alebo kovová vlečka je zvolená takmer pod akýmkoľvek existujúcim štýlom - od ruského panstva k neokoloniálnemu, od krajiny k modernému. Materiál imituje drevo, kameň, tehlu s ľahkosťou.
Dizajn môže byť tiež „prispôsobený“ rôznym stylistikám - gotickému, klasickému, minimalizmu. Ďalej použité suterénne panely, dekoratívne omietky, prírodný kameň, kované výrobky pre verandu.

Aké chyby je potrebné sa vyhnúť

Bežné chyby pri stavbe domu:

 • stavba bez projektu - je takmer nemožné stavať takýto dom vo vysokej kvalite, pravdepodobnosť jeho kolapsu je veľmi vysoká;
 • keď sa geologické prieskumy lokality nevykonávajú vopred, je nepravdepodobné, že by dom vydržal dlho;
 • nesprávna inštalácia nadácie ohrozuje skutočnosť, že stavba „pôjde“ do zeme, doslova sa za niekoľko rokov skosí;
 • ak vopred neurobíte odhad, peniaze nemusia stačiť, výstavba bude musieť byť odložená na dlhú dobu - počas tejto doby, ktorá už bola postavená, čiastočne alebo úplne sa stane nepoužiteľnou;
 • kúpa najlacnejších stavebných materiálov je tiež zlou voľbou - je lepšie preplatiť si niečo, než by bolo možné takmer celú budovu prebudovať za menej ako päť až sedem rokov;
 • nejakým spôsobom vyrobená strecha urobí stavbu extrémne krátkou;
 • neodporúča sa, aby boli miestnosti príliš blízko - je to veľmi nepohodlné;
 • úspora vo výške stropov tiež nestojí za to - vysoký dom vyzerá pevnejšie, má viac vzduchu a svetla;
 • ak budova nie je postavená samostatne, je dôležité vybrať si dobrých špecialistov, ktorí budú stavať budovu kvalitatívne v súlade s požiadavkami klienta.

Oplotenie a brána by mala byť venovaná menšia pozornosť ako samotný dom - oblasť by mala byť dobre chránená pred neoprávneným vstupom, nechcenými hosťami.


záver

Jednopodlažný alebo dvojpodlažný dom s rozmermi 6x6 metrov a pohodlnou výškou, v ktorej je všetko usporiadané takmer ako v mestskom byte, bude skvelým miestom na život v lete alebo po celý rok. Všetky tieto konštrukcie, od výkresu až po hotovú konštrukciu, od základov až po strechu, si môžete vytvoriť sami s potrebným množstvom kvalitných materiálov, ako aj bezporuchovými nástrojmi.

Pozrite si video: ID 492-6 vizualizácia projektu domu v Novej Lesnej (Február 2020).

Zanechajte Svoj Komentár