Letná kuchyňa v krajine

Budovaním vlastného domova si každý želá, aby bol čo najpohodlnejší a najpohodlnejší. Nezáleží na tom, či je interiér vyzdobený v rovnakom štýle alebo nie. Hlavná vec je, aby sa rodina cítila pohodlne. Každá izba v dome má svoj osobitný účel, avšak kuchyňa bola a zostáva skladovým priestorom ohniska.

V súkromnom dome, krajine, chalupe poskytnúť miesto, kde sa skladujú potraviny, kuchynské potreby, umývanie riadu, príprava jedla. Bez kuchyne nemôže robiť. Ale v lete, keď príde teplo, je čas otočiť sa, je neznesiteľne v dome. Je oveľa príjemnejšie tráviť čas na čerstvom vzduchu, vykonávať svoje aktivity pod baldachýnom v odvetrávanej budove. Pochopenie tejto situácie, váženie všetkých kladov a záporov, mnoho majiteľov postaviť letné kuchyne na svojich stránkach.

Letná kuchyňa - variácie a výhody

Po rozhodnutí o vybudovaní stavby je potrebné určiť jej typ, vybrať si miesto, zamyslieť sa nad prechodným obdobím prevádzky, varenie sa uskutoční v teplej sezóne alebo nepretržite, bez ohľadu na sezónnosť. Zvážte možné typy štruktúry ulíc:

 1. Outdoor. Ide o stavbu podobnú altánku, prístrešku, pod strechou ktorej sú umiestnené všetky potrebné atribúty (stôl, stoličky, plynový sporák, umývadlo, chladnička). Líši sa úplným alebo čiastočným nedostatkom stien. Takáto konštrukcia má jednoduchú konštrukciu, dá sa rýchlo postaviť s minimálnymi nákladmi, v dôsledku prirodzenej cirkulácie vzduchu nebudú žiadne cudzie pachy. Izba má nevýhody: môže sa používať iba na jar av lete, keď je vzduch teplý a teplý; s nástupom chladného počasia, bude väčšina položiek musieť byť odstránené z ulice.
 2. Zatvorené. Kapitálová výstavba. Má steny a okná. Počas jeho výstavby je zabezpečená inžinierska infraštruktúra: osvetlenie, vodovod, elektrina, kanalizácia, kúrenie. Takéto opatrenia umožňujú používanie budovy po celý rok. Okrem toho, pavilón môže mať nielen štandardné plynový sporák, mnoho inštalovať krby, kachle. Takáto štruktúra bude drahšia ako otvorená.
 3. Kombinovať. Budova kombinuje otvorený a uzavretý priestor pod spoločnou strechou. Jedlo sa pripravuje v chránenej miestnosti a platforma na jedlá sa nachádza na čerstvom vzduchu. Je tu pohodlný odpočinok. Existujú nevýhody - je to najnákladnejší a najkonštruktívnejší projekt.

Podľa spôsobu umiestnenia v kuchynskej časti sú rozdelené do dvoch typov:

 • Sused. Odstránené z domova. Postavený v prítomnosti veľkej plochy domu susedí. Toto miesto neumožňuje prenikanie dymu a zápachu do domu.
 • Priľahlé k domu. Majú spoločnú stenu s hlavnou konštrukciou. Dobrá voľba je umiestnenie rozšírenie na terase, veranda, komunikácia s domom je veľmi pohodlné. V tomto susedstve sú nevýhody: vôňa jedla na varenie, teplo vstupuje do hlavnej budovy; časť letnej kuchyne slúži ako prechod do domu. Aby sa tomu zabránilo, musí byť kuchyňa pripevnená na prednej strane.

    

Výber umiestnenia

Po rozhodnutí o vzhľade, po pevnom rozhodnutí postaviť letnú kuchyňu na svojom pozemku, budú hľadať optimálne miesto, ktoré zaberie. Neúspešné umiestnenie komplikuje konštrukciu, povedie k nepríjemnostiam pri prevádzke objektu. Ak chcete urobiť správnu voľbu, mali by ste zvážiť nasledujúce nuansy:

 • Odľahlosť od domova. Čím bližšie objekt, tým ľahšie a lacnejšie vykonávať všetky potrebné komunikácie. Obyvatelia sa ľahšie pohybujú medzi budovami nachádzajúcimi sa v blízkosti. Samozrejme, z estetického hľadiska, postavený v záhrade, v blízkosti fontány, umelé nádrž, štruktúra vyzerá veľkolepé, ale chôdza trikrát denne na jedenie na druhom konci stránky nie je príliš pohodlné.
 • Nedostatok cudzích pachov. V každom súkromnom nádvorí sú ďalšie budovy, bez ktorých nemôže robiť, ale nie vždy vyžarujú príjemné arómy. Pri výbere miesta je potrebné čo najviac odstrániť z klietky pod holým nebom so zvieratami, prístreškom, pouličnými ihlami, kanalizačnou studňou a inými zdrojmi s nepríjemným zápachom.
 • Pri plánovaní otvorenej, polootvorenej kuchyne je potrebné zvážiť ochranu pred vetrom a slnečným svetlom. Hustá koruna stromov ochráni pred prírodnými faktormi. Môžete tiež závod lezenie ampelous rastliny.
 • Požiarna bezpečnosť. Horľavé predmety a budovy by nemali byť v okolí. Ak sa používa otvorený oheň, vzdialenosť od týchto objektov by mala byť od 8 metrov.

Pri umiestnení na kuchynský sporák s grilom, by mal byť odstránený z priľahlého priestoru tak, aby dym nespôsobil konflikt.

    

Rozhodovanie o kuchynskom projekte

Pohodlie, praktickosť, funkčnosť, estetika - vlastnosti, ktoré by toto rozšírenie malo mať, čo od neho majiteľ očakáva. Projekt letnej kuchyne má veľký význam. Všetko v nej je natreté do najmenšieho detailu, od jednej časti až po konečnú štruktúru ako celok. Môžete si vziať hotový plán, obrátiť sa na profesionálov, vyskúšať si úlohu projektanta.

Práca sa začína kresbou, pričom sa vytvorí rozloženie. Zohľadňuje sa všetko: základ, podlaha, fasáda, strecha, prítomnosť okien, dvere. Poskytuje osvetlenie, kanalizáciu, prívod plynu. Po vykonaní projektu sa plánuje vnútorná situácia. Zvažujeme návrh budovy, ktorý by mal byť kombinovaný so všeobecnými budovami, aby nenarušoval okolitú krajinu. Stavebné materiály sú vybrané rovnako ako pre bytový dom.

Fáza návrhu zahŕňa umiestnenie objektu na spoločnom mieste, výpočet veľkosti stavby, počet materiálov na výstavbu, možnosť využitia budovy celoročne alebo sezónne. Dôležitú úlohu zohráva rozpočet vyčlenený na tento podnik, ktorý môže vykonať vlastné úpravy.

    

Návrh a dizajn letnej kuchyne

Estetická stránka je rovnako dôležitá ako funkčnosť budovy. Samozrejme, nemalo by to odporovať dizajnu domu, ale všetko to záleží na preferenciách majiteľa. Ak je to žiaduce, môže byť prízvuk celej oblasti.

Usporiadanie stavby začína starostlivo premysleným dizajnom. Pôvodná štruktúra poteší hostí, poteší domácnosti, najmä ženy, ktoré tu trávia veľa času. Elegantné izby sú vyrobené v nasledujúcich štýloch:

 • Rusky. Vonku sa budova podobá pevnej drevenej chate. Hlavnou atrakciou je sporák. Vnútri majú masívny, hrubo upravený drevený nábytok, ktorý spravidla nemá čalúnenie.
 • Provence. Dekorácia je vyrobená z dreva, ktoré je zámerne venované starému vzhľadu. Vnútorné farby - béžová, biela. Použité kované predmety. Na stenách sú charakteristické maľby. Vyberajú ich ľudia, ktorí sú unavení z honosného luxusu, ktorí chcú znovu vytvoriť romantický vidiecky život v interiéri.
 • Country. Najčastejšie sa používa pre kombinované stavby, navrhnuté v štýle domu severoamerického farmára. Rozlišuje skromnú povrchovú úpravu, prirodzenú farebnú paletu. Používajte iba nábytok, dekoráciu, riad z prírodných materiálov - drevo, kameň, sklo, hliník, meď. Líši sa v hojnosti textilu, ručne vyrábaných predmetov.

Existuje mnoho štýlov dizajnu, často sa nachádzajú: Stredomoria, Škandinávska, Orientálna, minimalizmus, ecostyle a ďalšie.

    

Budova otvorenej letnej kuchyne v domácnosti

Stavba je postavená na princípe prístrešku, altánkov. Je to nosné trámy inštalované na základni, pokryté zhora strešnou krytinou. Otvorený objekt môžete vytvoriť sami. Existuje mnoho spôsobov, ako stavať, všetko je však v nasledujúcich fázach:

 • Výber umiestnenia, navrhovania, prípravy nástrojov, stavebných materiálov;
 • Usporiadanie zvolenej lokality, jej príprava;
 • Odlievanie základov;
 • Inštalácia nosníkov, nosníkov;
 • Inštalácia strechy;
 • Výzdoba interiérov, komunikačné inžinierstvo;
 • Inštalácia vhodného nábytku;
 • Výstavba prístupov v podobe chodníkov, chodníkov, vo vzdialenosti od domu.

     

Nadácia a jej typy

Pred začatím zaplnenia základne sa miesto vybrané na výstavbu vyrovná a všetky cudzie sa odstránia. Potom urobte značenie, ktoré začína kolíkom, zatĺkol do zeme a symbolizuje uhol budúcej budovy. Slúži ako referenčný bod, z ktorého sú čiary vedené kolmo k sebe, do ďalších rohov. Ďalej napnite reťazec medzi nimi, zmerajte dĺžku uhlopriečok. Označením oblasti výstavby prejdite na základňu.

    

Letná kuchyňa je postavená na páse, stĺpcovom, monolitickom základe. Napríklad základňa stĺpikov je dostatočná pre drevené steny a základňu z tehál pre základňu pásky. Ak máte v pláne na miesto: ruský sporák, gril, gril - nalejte monolitický základ, ktorý niektorí majitelia používajú ako podlahu. Pozrime sa podrobne na každý typ a spôsob jeho vyplnenia:

 • Stĺpovitý. Pri malých budovách s rozmermi 2x3 metrov stačí vykopať rohy označenia jamy do hĺbky jedného metra. Ich priemer bude závisieť od materiálov použitých na základ. Piesok a drvený kameň sa lejú na dno a zhutňujú. Môžete umiestniť kanalizačné plastové potrubie, naliať betón, vnútri alebo na vrchole stĺpika bude umiestnený nosný nosník; alebo položte štvorec z tehly s kovovým profilom, tyč, hromadu inštalovanú vo vnútri muriva. Výška základu je určená úrovňou, zvyčajne je to pretiahnutý povraz.
 • Opasok. Značením je vykopaný výkop do hĺbky 60 cm a šírky 40 cm, na každej strane je inštalované debnenie, položená je výstužná vrstva. Vrchný roztok liateho betónu.
 • Monolitické. Vrchná vrstva zeminy sa odstráni do hĺbky 30 cm, geotextílie sa položia po celej ploche, na sutinu sa naleje piesok. Ďalej sa postupnosť liatia uskutočňuje podľa analógu so základom pásu.

    

Dajte dole komunikácie

Bez inžinierskych komunikácií bude letná kuchyňa chybnou stavbou. Veď pri varení budete potrebovať plynový sporák, kachle na drevo, v tme, ktorý sa nedá bez elektrickej energie, a po každom jedle sú hory jedál, ktoré je potrebné vyčistiť. Pozrime sa podrobne, ako vytvoriť funkčnú miestnosť.

Vodovodné a kanalizačné systémy

Zapojenie vody je možné vykonať nezávisle. Zdrojom je centralizovaný a decentralizovaný systém zásobovania vodou. V závislosti od vzdialenosti objektu od domu je možné potrubie vytiahnuť priamo z neho, napojiť na spoločný systém, alebo je možné vŕtať studňu a inštalovať čerpadlo.

Pre otvorenú kuchyňu je celkom vhodný letný prívod vody, ktorý sa používa len v teplom počasí. Môže byť skladací a stacionárny. Prvá sa vyznačuje rýchlou montážou a demontážou umiestnenou na povrchu. Druhý je položený v podzemí v malej hĺbke. Pozostáva z gumovej hadice s hrubými stenami, plastových rúr. V zime je voda vypustená.

Okrem opísaných príkladov ako zdroja vody: studne; prírodné, umelé nádrže; zozbierané v dažďovej vode nádrže. Avšak tekutina v nich je špinavá, má veľa nečistôt, a preto vyžaduje špeciálne čistenie, filtrovanie.

Ďalšia vec je s odpadovými vodami. Pripojenie k domu bude ťažšie. Pre prietok vody je potrebný určitý sklon. Preto vykopávajú vedľa nej odtokovú šachtu, inštalujú septik a betónové krúžky. Rúry sú umiestnené v podzemí, preto pre kuchyňu s monolitickým betónovým podkladom sú umiestnené pri stavbe nadácie. Uvoľňovanie odpadových vôd z kuchyne sa vykonáva v hĺbke najmenej tridsať centimetrov.

elektrina

Práca začína prípravou všeobecnej schémy energetického zariadenia. Na výkrese by malo byť vyznačené usporiadanie vodičov a elektroinštalácie. Pre letnú kuchyňu pripojenú k domu, je oveľa jednoduchšie viesť elektrinu, stačí pripojiť elektrický bod v dome s káblom v predĺžení.

Samostatné zariadenie vyžaduje napájací kábel v súlade s bezpečnostnými normami. Napríklad, ak je na výstupe uzemnenie, musí byť naň položený trojžilový kábel, ktorého jeden vodič bude uzemnený.

Káblové vedenie je možné vykonať dvoma spôsobmi: vzduchom; podzemí. Druhá možnosť je najspoľahlivejšia. Chráni vodič pred zrážaním, mechanickým poškodením. Hĺbka linky by mala byť viac ako sedemdesiat centimetrov, v blízkosti budovy sa kábel vedie von a vrhá sa do štítu. Konečná fáza bude zapojená do elektrických bodov.

Zemný plyn

Ak sa vodovodné a elektrické rozvody ešte dajú stráviť samostatne, potom so zemným plynom je situácia oveľa zložitejšia. Na splynovanie letnej kuchyne by ste sa mali obrátiť na službu dodávky plynu. Musia vydať nový projekt splyňovania pre danú lokalitu. V tomto prípade sa berú do úvahy iba kapitálové štruktúry. Môžete sa pripojiť neformálne, ale ak zistíte, že porušenie zodpovednosti neopustí.

Po zozbieraní požadovaných dokumentov nie je ťažké vykonávať zemný plyn. Skúsení technici, ktorí zvyčajne pripájajú kuchyňu k systému centralizovaného zásobovania plynom, sú zvyčajne pozvaní na montážne práce.

Alternatívou zemného plynu môže byť plynová fľaša. Inštaláciu a výmenu musí vykonať aj kvalifikovaný remeselník pri dodržaní všetkých požiadaviek protipožiarnych predpisov.

Montáž podpery a inštalácia vrchlíka

Nosné ložiská môžu byť z tehál, kameňa, dreva, kovových rúr, profilov, betónových stĺpov. Existujú kombinované návrhy. Inštalovaný na základoch v určených uhloch vzpriamenej konštrukcie. Drevené a kovové podpery môžu byť plnené betónom, tzn. čiastočne umiestnený v základoch, s potrebným pravým uhlom. Pri konštrukcii prístrešku sa výška strechy nosníkov líši v závislosti od uhla strechy. Gables, chetyrehskatnye - založené na pomerne vysokej podpore. Horné hrany stĺpikov sú zviazané páskami, nad ktorými sa nastavujú nohy krovu.

Ďalším krokom bude inštalácia strechy. Vo vonkajšej štruktúre nevyžaduje strešnú izoláciu. Ale môžete nainštalovať hydroizolačnú vrstvu, ktorá je umiestnená na krokvách. Potom namontujú prepravku, pristúpia k upevneniu strešnej krytiny, ktorú predstavuje kovová dlažba, kovový profil, bridlica, polykarbonát a iné materiály.

    
    

Podlahové zariadenie

Existuje mnoho možností na usporiadanie podlahy. Ako podlahu môžete použiť betónovú dosku, podlahu, palubovku, šindľ, tehly slinku, dlažby, keramické obklady. Pre každý typ stavebného materiálu má svoj vlastný dizajn.

Ak je monolitický základ nalievaný, môžete ho použiť ako podlahovú krytinu. Najlepšou možnosťou je keramická dlažba. Je najvhodnejší pre kuchyňu. Jednoduché čistenie, neutrálne až teplotné zmeny. Pred položením pripravte podklad, mal by byť hladký. Najlepší základ je betónový poter, ale môžete použiť drevo, drevotrieskové dosky. Ďalej sa umiestni označenie, zmieša sa lepidlo, vykoná sa pokládka. Ak chcete zarovnať švy, prejdite rohy dlaždíc.

Slinuté tehly, dlažobné dosky sa položia na pripravený základ pozostávajúci zo zhutnených sutín a piesku. Podlahy, palubovky sú pripojené k dreveným podlahám, prepravka.

Usporiadanie stacionárneho ohniska alebo sporáku

Inštalácia kachle vyžaduje kapitálovú základňu. V letnej kuchyni je racionálne postaviť multifunkčnú, komplexnú stavbu, ktorá zahŕňa ohnisko, ohnisko, tandoor, kotol, krb, udiareň, drevenicu. Usporiadanie pecí by malo byť zabezpečené v projekte postavenej konštrukcie.

Pekáč môžete postaviť vlastnými rukami. K tomu musíte pripraviť nástroj na nákup stavebných materiálov. Počkajte, kým nadácia nezmizne. Vedľa neho sa hodí hydroizolácia (strešná krytina, pokrytá plastovým obalom). Potom môžete postaviť tehlové múry. Postup krok za krokom je nasledovný:

 • Plastová fólia jemne posypaná pieskom. Na vrchole celej roviny je položená suchá tehla. Len spoje medzi radmi sú mazané roztokom;
 • Rozložte základňu;
 • Ďalej sa stáva rozdelenie pre drovnitsu, výstavba stien pokračuje;
 • Nad priečkou je inštalovaný gril, sieť na grilovanie;
 • Poslednou fázou je inštalácia kapoty.

    
    
    
  

Konštrukcia komína

Kachle a komín sú postavené len zo žiaruvzdorných tehál. Tento dizajn rýchlo odstraňuje dym, ľahko sa udržuje, ohrieva menej kovu, má vynikajúci dizajn. Kapotu je možné lemovať len tehálami, vo vnútri je kovová kopula, obklopená cyglom. Klapka je inštalovaná v spodnej časti a ochranný dáždnik chrániaci pred atmosférickými zrážkami zhora.

Aby komín plnil všetky svoje funkcie, vezmite do úvahy jeho vlastnosti. Horný bod by mal byť vo výške viac ako tri metre od úrovne zeme. Choďte za strechu. От высоты трубы напрямую зависит тяга. Форма вытяжки влияет на оптимальный внутренний размер. Для круглой трубы диаметр должен составлять более 15 см, для квадратного дымопровода подойдет диагональ, превышающая 35 см.

Особенности постройки закрытой кухни

Rozmanitosť uzavretých budov je veľká. Príprava staveniska, odlievanie základov, rámová montáž, zastrešenie sú identické s otvorenými predmetmi. Hlavným rozdielom je prítomnosť plných stien. Pre svoju konštrukciu vhodný tehál, penový blok, laminované rezivo, iné materiály. Zvážte možnosť vybudovania uzavretého typu kuchyne na príklade stavby zrubového domu.

Najpohodlnejšia konštrukcia spodného rámu rámu sa skladá z dvoch radov tyčí, zostrelených navzájom, namontovaných na stĺpikovom základe. Na začiatku boli nosníky spracované strojovým olejom a potom vysušené. Pri pokládke pomocou spôsobu rezania do rohu, keď sa kontaktné hrany tyčí dostanú do seba. V trámoch horného radu sa vyrezané drážky prekrývajú.

Ďalej prejdite na usporiadanie hypotekárnej koruny (dolný riadok). Vyberú sa najťažšie protokoly. Dno, v mieste adhézie k páskovaniu, sú drevené paluby zmenšené na maximálny kontakt. Po naskladaní zostávajúcich riadkov logov. Medzi nimi poskytuje izoláciu (mach, plsť). Spojenie zámku môže byť: "v miske", "v tlapke", sekanie, fínsky dom, švédsky hrad a iné. Mauerlat - horná koruna, je oporou strechy.

    

Plánovanie a usporiadanie

V súkromnom nádvorí je navrhnutý letný kuchynský dizajn, ktorý esteticky zodpovedá hlavnému obytnému domu. Zároveň v krajine nepoužívajte prísne štýl viazanie jednej budovy na druhú.

Po vybudovaní letnej kuchyne pokračujte v usporiadaní miestnosti. Za týmto účelom vykonajte vnútorné obloženie. Napríklad, môžete plášť steny s plastom, sadrokartón, šindel. Ďalej nainštalujte nábytok, pripojte elektrinu, tzn. aby bola budova funkčná. Takže, aby bol kuchynský priestor vhodný pre život, potrebujete:

zariadenie

Aby sa budova stala kuchyňou, musí byť vybavená vhodným vybavením. Hlavné kuchynské vybavenie je:

 • Varná plocha, rúra, sporák;
 • Umývadlo na riad;
 • Chladničky na skladovanie potravín;
 • Výfukový kryt;
 • Pomocné zariadenia: mlynček na mäso, mikrovlnná rúra, mixér, parný hrniec, iné predmety.

Výber nábytku a zón

Typ nábytku bude závisieť od typu uvažovanej konštrukcie. Pre otvorené konštrukcie vhodné predmety bez mäkkej povrchovej úpravy, ktorá absorbuje vlhkosť. Používajte stoličky, lavice, stôl, drevo alebo plast. Pre uzavreté izby nie sú žiadne obmedzenia. Tu to bude vyzerať skvelá mäkká jedálenský set, pohovka pre odpočinok.

Ak kuchyňa a jedáleň nie sú oddelené priečkou, často v zóne. K tomu môžete urobiť podlahu z rôznych stavebných materiálov, maľovať steny v dvoch farbách, vybaviť pódium. Môžete tiež použiť obrazovku, nábytok. Často používať bar, rovnako ako tie, ktoré sú inštalované v kaviarni. Dokonale rozdeľuje miestnosť do pracovného priestoru a rekreačnej oblasti.

    

osvetlenie

Svetlo správne je veľmi dôležité. Ak je miestnosť malá, pripojená k domu alebo chate, potom bude dosť dosť lampy a pouličné osvetlenie bytového domu. Pre veľké budovy, či už rámové kuchyne alebo budovy uzavretého typu, je nevyhnutné jedno svietidlo alebo centrálny luster. Malo by sa prijať ustanovenie na: t

 • Všeobecné osvetlenie. Nachádza sa v strede miestnosti alebo nad stolom na jedenie. Používajú sa štandardné ploché lustre;
 • Zvýraznenie pracovnej plochy. Miesto, kde sa cesto hnetie, mäsové výrobky sú krájané a zemiaky sú ošúpané, musíte byť navyše vybavené pomerne jasnými lampami. Sú umiestnené na spodnej strane nástenných skriniek, vo forme LED pásikov, alebo inštalovaných stojanových svietidiel;
 • Zvýraznenie jedálenský kút. V prvom rade sa berie do úvahy poloha tabuľky vzhľadom na okno. Nevyžaduje príliš jasné svetlo. Dostatok nástenných svietidiel, svietidiel s nastaviteľným zavesením.

Okrem týchto typov je možné inštalovať aj dekoratívne osvetlenie, ktoré je určené výhradne na dekoráciu interiéru.

    

Záhradníctvo - výber a výsadba rastlín

Objekt bude vyzerať pôsobivejšie, ak ho vysadíte. Na tento účel je najlepšie použiť horolezecké rastliny. Je potrebné, aby mali atraktívny vzhľad, vyžarovali dobrú vôňu, lámali sa pozdĺž stien a vytvorili dodatočný komfort, ochranu pred slnečnými lúčmi. Zvážte možnosti najvhodnejších zariadení pre letnú kuchyňu:

 • Divoké hrozno;
 • Wisteria (Wisteria);
 • Odrody jahôd odrody Ampelnye;
 • Lomonos (Clematis);
 • chmeľ;
 • Shizandra.

Celoročné kvety, kríky, trpasličí stromy môžu byť zasadené okolo. Pre každý štýl sa vyberie charakteristická sada vegetácie.

    

záver

Zostavte si letnú kuchyňu s vlastnými rukami na vlastnom pozemku, ktorá každému dá silu. Problém môže nastať pri vedení zemného plynu, ale všetko je vyriešené. V závislosti od želania možno disponibilné finančné prostriedky vybudovať tak otvorenú, ako aj uzavretú. Ak chcete, aby potravina mala prirodzenú príchuť, nainštalujte sporák, tandoor, gril, dodržiavajte všetky bezpečnostné predpisy. Byť v takejto miestnosti je pohodlné, príjemné.

Zanechajte Svoj Komentár