Biele dvere v interiéri: typy, dizajn, nábytok, kombinácia s farbami stien, podlahy

Biele dvere v interiéri sú veľmi relevantným riešením, pomocou ktorého sa ukáže, že nielen harmonicky dopĺňa dizajn miestnosti a umiestňuje do nej určité akcenty, ale aj vizuálne rozširuje priestor, ktorý mu dáva svetlo a vzdušnosť.

Vlastnosti biela

Niekoľko základných nuans:

 • Táto farba umožňuje vizuálne rozšíriť miestnosť a posúvať jej hranice, čo je obzvlášť vhodné pre malé miestnosti.
 • Biely odtieň robí dizajn oveľa stručnejším a vyváženejším a vytvára harmonické interiérové ​​zloženie.
 • To má obrovské množstvo odtieňov, ktoré ľahko umožňuje kombinovať s rôznymi farbami.

Výhody a nevýhody

Výhody a nevýhody bielych dverných panelov.

goodiescons

Umožňujú vytvoriť vzhľad viac priestoru a dodať miestnosti svetlosť.

Nie sú to veľmi praktické riešenie, ktoré vyžaduje neustálu starostlivosť.

Dobre odrážajú svetelný tok, vďaka čomu sa miestnosť stáva oveľa ľahšou.

Miestnosť s takouto dekoráciou môže byť príliš sterilná a nudná.

Obrazy tejto neutrálnej farby dokonale harmonizujú a miešajú sa s akýmikoľvek farebnými riešeniami.

Pri použití tohto odtieňa v príliš veľkom množstve môže v miestnosti vzniknúť pocit nepohodlia a nepohodlia.

Biele vzory majú hlbší a výraznejší vzhľad.

Typy dverí

Existujú dva hlavné typy.

interiér

Podľa konštrukčných riešení sú biele plátna rozdelené do niekoľkých odrôd:

 • Louvered.
 • Skrytý.
 • Dvere kupé.
 • Skladací.
 • Mušle.
 • Orámovaný.
 • Hojdačka.
 • Tsargovye.

V závislosti od vzhľadu a typu konštrukcie sa plachty harmonicky hodia do dverí a zabezpečujú tak pohodlnú prevádzku a dodávajú interiéru originalitu.

vstupy

Zároveň sú dôležitým vonkajším a vnútorným prvkom. Vstupné modely by mali byť nielen štýlové a originálne, ale predovšetkým veľmi trvanlivé a spoľahlivé a poskytovať ochrannú funkciu.

Na fotografii je malá škandinávska vstupná hala s bielymi dverami.

Materiál dverí

Na výrobu bielych vzorov dverí sa najčastejšie používajú tieto materiály:

 • Wood.
 • Kov (oceľ).
 • Plast.

Kompetentný a premyslený výber materiálu s prihliadnutím na chuťové preferencie, prevádzkové charakteristiky a finančné faktory splnia očakávania a poskytnú maximálnu životnosť obrazov.

Farebné kombinácie s bielou farbou

Biela farba pomáha odhaliť ďalšie odtiene alebo sa stane ich nádherným doplnkom. Napríklad kombinácia so zlatom alebo striebrom dodá dverovému výrobku ešte ľahší, ľahší a prirodzený luxus, čím dodá interiéru originálne akcenty a urobí ho skutočne elegantným a elegantným.

Dverový dizajn

S pomocou rôznych vzorov, môžete premeniť biele krídla dverí do skutočného umeleckého objektu.

S vložkami

Dizajny sú zdobené dvoma možnosťami vloženia:

 • Mirror. Pravidelné, tónované alebo vzorované zrkadlové vložky, vizuálne zväčšujú plochu miestnosti a robia ju esteticky atraktívnou.
 • Glass. Takéto vložky dávajú výrobku viac ľahkosti a vzdušnosti, vďaka čomu dverné konštrukcie nerobia priestor ťažším a neprinesú viac svetla do miestnosti.

Na fotografii sú posuvné biele dvere s priehľadnými sklenenými vložkami v interiéri spálne.

Funkčné a estetické biele dvere s vložkami umožňujú nielen zónovanie a zateplenie miestnosti, ale stávajú sa aj plnohodnotným dekoračným prvkom, ktorý harmonicky podporuje zvolený štýl rozhodnutia.

Pod stromom

Elitný pohľad na dizajn bielych drevených dverí dodá interiéru osobitnú farbu a eleganciu. Takýto nezávislý dekoratívny prvok dokonale dopĺňa akékoľvek štýlové rozhodnutie.

S patinou

Takéto plátna vyzerajú obzvlášť unikátne. Vďaka odstráneniu horných vrstiev sa prirodzená štruktúra dreva stáva výraznejšou a získava kontrastný vzor.

lesklý

Lesk, ktorý nielenže dodáva výrobku reflexný efekt, ale ďalej zdôrazňuje jeho ľahkosť. Modely bieleho laku robia toto nastavenie atraktívnejším a sofistikovanejším.

matný

Majú matný, hladký a mierne drsný povrch, takéto lakonické výrobky môžu byť hluché alebo majú vložky z rôzneho skla.

Vysoké dvere

Originálne, elegantné a slávnostné vysoké dvere vám umožnia vzdialiť sa od stereotypov a vytvoriť vlastný a individuálny dizajn. V otvorenej forme dávajú priestor, hĺbku a nejaký druh enfilade.

dlhoročný

Stelesnite skutočné starožitnosti, s exkluzívnym a luxusným vzhľadom. Vo veku dizajny sú indikátorom rafinovanej chuti, elegancie a vysokých nákladov.

Fotografia ukazuje staré biele dvere v interiéri podkrovného štýlu kuchyne.

S kresbou

Pomocou rôznych výkresov môžete z bieleho plátna urobiť jedinečný dizajnový výrobok s výraznou dekoratívnou funkciou. Takéto výrobky sa považujú za samostatný umelecký predmet, ktorý priťahuje všetku pozornosť k sebe samému.

S usporiadaním

Umiestnenie vnútri alebo mimo dispozície môže byť rôzne geometrické alebo figurálne vzory. Anglická mriežka plní nielen dekoratívne funkcie, ale umožňuje aj spevnenie skla vo veľkých dverách.

stodola

Tieto konštrukcie sú vďaka svojmu typu otvorenia ideálne aj pre malé priestory, pričom kľúčovým dekoratívnym prízvukom, na ktorom spočíva celý interiér, sa bezpochyby stali sýpkové konštrukcie.

Dekor a doplnky

Odrody dekorácie a doplnkov pre biele maľby.

Zlaté perá

Zlatý odtieň má ušľachtilý, mierne tlmený lesk, ktorý dodáva každej miestnosti dotyk tepla.

Čierne perá

Sú stelesnením štýlu av kombinácii s klasickými bielymi dverami vytvárajú skutočne harmonickú kompozíciu.

futro

S pomocou takéhoto špeciálneho rámu, ako je napr. Čierna, hnedá, béžová alebo iné svetlé a farebné platbands sú win-win voľbou pre zdobenie bielych plátien.

Na fotografii je kúpeľňa s bielymi dverami zdobenými v čiernej farbe.

Akú farbu steny si vyberiete pod dverami?

Kombinácia farebnej palety dverí so stenami lemovanými tapetami, sadrou, dlažbou alebo inými materiálmi na povrchovú úpravu môže byť kontrastná alebo čiernobiela alebo čiernobiela.

biela

Vzhľadom k tomuto efektu zlúčenia sa ukázalo, že zamaskuje dvere a dáva miestnosti veľmi priestranný a takmer neobmedzený vzhľad.

šedá

Tento farebný tandem bude vynikajúcim riešením pre tých, ktorí chcú získať nie príliš svetlý dizajn, ale zároveň zriediť a osviežiť trochu prísnejší interiér.

žltý

Ide o pomerne spoločnú alianciu, ktorá je vhodná najmä pre malé miestnosti s nedostatkom prirodzeného svetla.

béžový

Elegantný a diskrétny tandem, kde oba odtiene nevytvárajú kontrast, ale len navzájom kladne kladú dôraz.

hnedý

Klasická kombinácia čistej, neuveriteľne jednoduchej snehobielej farby s prírodným a prírodným hnedým alebo čokoládovým odtieňom vytvára originálny a očarujúci dizajn.

Na fotografii je kúpeľňa a biele dvere v kombinácii s hnedými drevenými stenami.

Farba podlahy pre biele dvere

Správne zvolená kombinácia farby podlahy, vo forme laminátu, parketovej dosky, dlaždíc, kobercov alebo iných povrchových úprav s bielymi modelmi dverí, vo všeobecnosti zmení vnútorné vnímanie.

béžový

Tradičná, klasická a veľmi jemná kombinácia, ktorá je najbežnejším riešením pre harmonizáciu celého priestoru.

tmavý

Najjednoduchšia, ale zároveň veľmi štýlová, univerzálna farebná schéma. S pomocou tohto odtieňa únie sa ukazuje, že dáva interiéru moderný a moderný vzhľad.

šedá

Laconic kombinácia šedej a bielej bude vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí ocenia prísny dizajn a poriadok.

Na fotografii sú biele dvere v kombinácii so šedou dlažbou v interiéri chodby.

hnedý

Táto kombinácia vyzerá jednoducho skvele. Biele riedi mierne tmavohnedý odtieň a dodáva mu svetlo a sviežosť.

Farba základnej dosky

Vďaka bielemu soklu môžete navrhnúť dvere s určitou dôkladnosťou, ľahkosťou a hĺbkou a pomocou tmavej farby ju vybrať a urobiť z nej detailný detail celého interiéru.

Nápady kombinácie nábytku

Farebné prispôsobenie nábytku a dverí ovplyvňuje celkový koncept interiéru a harmóniu celého dizajnu. Voľba plátna vo farbe nábytku je pomerne úspešná, je však žiaduce, aby sa vzájomne dopĺňali, a to nielen z hľadiska tonality, ale aj štýlu a štruktúry.

Foto v interiéri bytu

Možnosti dizajnu pre rôzne miestnosti.

Chodba a chodba

Moderné a univerzálne dvere snehovo bieleho odtieňa urobia dizajn haly komplexnejším a úplnejším a stanú sa dobrým rozhodnutím najmä pre úzke chodby.

Kúpeľňa a WC

Matné, lesklé modely, v kombinácii so sklom, oceľou, bronzom a pozlátenými tvarovkami alebo výrobkami s nezvyčajnou textúrou, umožnia zriediť dizajn kúpeľne a urobiť z nej nezvyčajné.

kuchyne

Vnútorné dvere od sivobielych až po špinavo sivé tóny, plátna zo slonovinovej farby, výrobky z dreva a MDF alebo modely zdobené matným alebo farebným sklom sa nepochybne stávajú dekoratívnym prvkom celého priestoru kuchyne.

Obývacia izba

Pre obývaciu izbu sú modely zdobené vzormi, rezbami alebo vzormi, ozveny nábytku a textílií, sklopné plátna doplnené sklenenými vložkami, kovovými a plastovými prvkami, ako aj dvere s pozlátenými alebo chrómovanými armatúrami, ktoré sú vybrané v súlade so štýlovým rozhodnutím haly.

spálne

Hladké prevedenie v podobe jednokrídlových, dvojkrídlových alebo posuvných modelov z dreva a MDF alebo ozdobené sklom, obzvlášť harmonicky zapadajúce do interiéru spálne.

Na fotografii je interiér spálne s bielymi jednokrídlovými drevenými dverami.

šatňa

Tu bude vhodné používať praktické a pohodlné drevené, plastové alebo vyrobené z MDF a drevotrieskových dosiek, dverných priehradiek, modely typu akordeónu, skladacie, roštové konštrukcie, charakterizované nízkou hmotnosťou alebo výrobky so zrkadlovými vložkami.

Príklady v rôznych štýloch

Biele dvere harmonicky zapadajú do akéhokoľvek štýlu. Nižšie sú najobľúbenejšie.

klasický

Krídla krídiel bielej, smotanovej, mliečne zafarbenej alebo slonovinovej farby sú ideálne pre pokojný a luxusný klasický dizajn. Konštrukcie zdobené rezbou, štukou, bagetou a zlatým kovaním prinesú do miestnosti ešte viac elegancie, bohatstva a aristokracie.

moderný

Pre tento štýl, vhodné pre striktnú geometriu a jasné línie, hladké matné alebo lesklé modely budú vhodné bez zbytočného zdobenia. Kovanie by malo byť jednoduché tvarované kľučky dverí v bronzovej, čiernej, chrómovej alebo kávovej farbe.

škandinávsky

Interiér Scandi má rád bielu farbu, jednoduchosť a čistotu línií. Kľúčovými prvkami severského štýlu budú lakonické, prírodné a prírodné výrobky z maľovaného dreva bez prílišného množstva dekorácií a príťažlivých doplnkov.

Na fotografii sú biele skladacie dvere so sklenenými vložkami v interiéri škandinávskeho interiéru.

Provence

Pre Provence, ktorý kombinuje francúzsky luxus a rustikálnu jednoduchosť, budú vhodné dvere zdobené sklenenými vložkami, umelo starnúcimi výrobkami, vzory zdobené vyrezávanými ornamentmi, vzory, rastlinné výtlačky, maľované plachty alebo modely decoupage.

Na fotografii je obývacia izba v štýle Provence a biele interiérové ​​presklené dvere s dispozíciou.

Country hudba

Posuvné, jednoduché alebo dvojité dvere z prírodného dreva s kovacími prvkami alebo konštrukciami, zdobené originálnymi kovovými alebo bronzovými držadlami, budú vynikajúcim doplnkom rustikálneho dizajnu.

podkrovie

Prísne, lakonické modely s dekoratívnymi vložkami z tónovaného alebo matného skla, výrobky s efektom umelého starnutia, patinovania a kefovania budú tu vyzerať skvele. Spoľahlivý, trvanlivý, podkrovný bielizeň by mal mať high-tech a mierne vintage vzhľad, ktorý je v súlade s týmto štýlom.

Na fotografii sú biele drevené stodoly v interiéri obývacej izby v podkroví.

minimalizmus

Pre jednoduchý a asketický minimalizmus budú výborným riešením biele alebo perleťové plátna zdobené jednoduchými kovaniami a doplnenými bielymi soklami. Takýto dizajn sa organicky zmestí do interiéru a bude veľmi výhodný.

High-tech

Biely lesklý alebo matný dizajn s kovovými, sklenenými alebo chrómovými prvkami sa bude harmonicky spájať s inými achromatickými farbami, ktoré sú prítomné vo futuristickom dizajne.

neoklasický

Modely vesla s prísnym symetrickým dizajnom, vyrobené z drahých drevín, plátna doplnené rezbami a pozlátenými dielmi alebo glazovanými modelmi sa stanú neoddeliteľnou súčasťou neoklasicistického interiéru.

Fotogaléria

Biele dvere majú špeciálnu stručnosť a úžasný estetický obraz, vďaka ktorému sa výrazne zmení, osvetlí a zladí celý interiér.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár