Vlastnosti interiéru obývacia izba v štýle "moderné"

Existuje mnoho jedinečných štýlov v interiéri a všetky majú charakteristické vlastnosti. Ak hovoríme o smerovaní "moderného" (z francúzštiny. Moderne - moderné, nové), potom jeho podstata spočíva v názve.

V tomto článku, slovo "moderný", zámerne používané v úvodzovkách, pretože moderný štýl sám prevládal na konci 19. a začiatku 20. storočia, bol jedným z najviac rafinovaných a aristokratických štýlov v interiérovom dizajne, ktorého charakteristické znaky boli: používanie prírodných materiálov (drevo) , omietky, mramoru), zakrivené, zaoblené čiary, vitráže, kvetinové ornamenty.

Dnes sa výraz "obývacia izba v modernom štýle" stále viac používa v úplne inom zmysle. Moderný dizajn znamená moderný smer dizajnu, ktorý sa vyznačuje funkčnosťou a praktickosťou. Dizajn obývačky v modernom štýle je schopný poskytnúť vám pohodlie, pohodlie a pohodlie, pričom budete mať možnosť neustále meniť niečo v interiéri, pridávať nové detaily, nahradiť niektoré prvky. Integrita obrazu interiéru v tomto prípade nebude porušená.

Moderný je vhodný pre byty strednej triedy a luxusné domy, čo ho robí univerzálnym. Jeho funkciou je schopnosť vytvárať návrhy založené na štandardných skladbách, pričom viac pozornosti venujete detailom, ktoré budú odrazom vášho individuálneho štýlu.

Rozdelenie do zón v dizajne obývacej izby v modernom štýle

Funkčnosť moderného štýlu dáva veľa priestoru pre predstavivosť pri zonovaní obývacej izby. Okrem prideľovania štandardných priestorov pre rekreáciu, majú možnosť využiť obývaciu izbu a ako štúdiu alebo výber oblastí na spanie. Aj v takejto obývacej izbe môže byť pridelený priestor pre skladovanie, ihrisko pre dieťa, a možno aj miesto pre jedálenský stôl, ak priestor dovolí.

Najobľúbenejšie sú nasledujúce metódy zónového priestoru:

 • Použitie obrazovky alebo záclon, možno aj z ľahkej tkaniny;
 • Tvorba priečok zo sadrokartónu alebo iných odolnejších materiálov;
 • Výber niektorých zmenou výšky podlahy alebo stropu (napríklad malé pódium na podlahe);
 • Použitie kombinovaného osvetlenia (napríklad v pracovnom priestore, svetlo môže byť jasnejšie ako v odpočívadle);
 • Používajte vysoké skrinky alebo regály.

Interiér obývačky v secesnom štýle umožňuje vykonávať funkcie viacerých miestností naraz, bez toho, aby stratil svoje čaro.

Odporúčania pre výber nábytku

Vzhľadom k tomu, že dizajn obývačky v secesnom štýle často znamená prítomnosť najrozličnejších v jeho funkčných zónach, ovplyvňuje to výber nábytku. Preto je hlavným odporúčaním pri výbere nábytku venovať pozornosť univerzálnym objektom, bez akýchkoľvek ozdôb. Jednoduchosť takého nábytku umožňuje, aby interiér zostal relevantný, a zároveň sa nestretol s módnymi trendmi. Okrem toho tento nábytok vydrží dlhšie.

Napríklad, ak potrebujete pracovné a jedálenské priestory v obývacej izbe, ale priestor vám neumožňuje umiestniť veľký stôl alebo dva stoly v jednej miestnosti, potom by ste mali venovať pozornosť modelom, ktoré zvládnu dve funkcie naraz. To umožní, bez toho, aby sa preplnil priestor, mať miesto na obed a papier. Tento princíp platí pre iné kusy nábytku, kde jedna vec môže vykonávať niekoľko funkcií naraz.

Základnými princípmi moderných obývacích izieb v modernom štýle sú vonkajšia neutralita, ale zároveň estetika interiéru, ako aj harmonická interakcia dizajnu a funkčnosti miestnosti.

To však neznamená, že je potrebné opustiť luxus v podobe drahého nábytku. A také interiérové ​​predmety ako mini-bar sa stanú nielen indikátorom elitárstva, ale aj funkčnou súčasťou vašej obývačky. Luxusné interiérové ​​predmety umožňujú kombinovať funkčnosť s estetickým pôžitkom a zároveň demonštrovať nádherný štýl majiteľa.

Interiér obývacej izby v modernom štýle

Okrem funkčnosti a ďalších základných charakteristík má dizajn obývacej izby v secesnom štýle určité funkcie:

 1. Použitie pódií, schodov a viacúrovňového stropu je v tomto štýle celkom bežné, ale nie vždy spojené s rozdelením miestnosti do zón.
 2. Jasné osvetlenie, ktoré pokrýva celú miestnosť, je nevyhnutne prítomné v interiéri obývačky v modernom štýle.
 3. Neutrálne farby sa často používajú na zdobenie stien, ale to nie je požiadavka. Možno použiť aj svetlé farby. Alebo kombinácia neutrálnych farieb s jednou stenou, prelepená pestrými tapetami.
 4. Pri dokončovaní podlahy sa uprednostňujú svetlé odtiene laminátu alebo parkiet. To vám umožní vizuálne zosvetliť a uvoľniť priestor, a tiež je ľahší a priestrannejší.
 5. Moderný štýl zahŕňa použitie moderných materiálov. Sklo a koža, ako aj lesklé kovové povrchy budú veľmi užitočné. Toto kritérium sa uplatňuje pri výbere nábytku. V tomto interiéri sa objavia nezvyčajné veci.
 6. Technika v modernej obývacej izbe v modernom štýle bude určite držať krok s dobou a spĺňať najvyššie štandardy: plazmové televízory, počítačové vybavenie, vysoko kvalitné audio systémy.
 7. Secesný štýl znamená minimálne využitie dekoratívnych prvkov. Prítomnosť izbových rastlín, možno aj exotických.

Interiér obývacej izby v modernom štýle je kombináciou jednoduchosti a luxusu, čo je vďaka funkčnosti, dobrej technickej zložke a pohodliu. V tomto štýle sa používajú vysoko kvalitné moderné materiály, nové vybavenie, neštandardný nábytok, ktorý vytvára bohatú a sofistikovanú atmosféru.

Nižšie uvedený výber fotografií vám umožní oboznámiť sa s možnými možnosťami dizajnu obytných miestností v tomto štýle.

Zanechajte Svoj Komentár