Interiér obývacia izba v odtieňoch zelenej

Obývacia izba v zelených tónoch môže pôsobiť veľmi pôsobivo, pričom v dome vytvorí atmosféru pokoja a pohodlia. Zelená je farba prírody, je najvhodnejšia pre videnie, nespôsobuje únavu. A vzhľadom na to, koľko odtieňov tejto farby možno použiť, je jasné: každý si nájde niečo pre seba.

Menšie izby sú lepšie zdobené svetlozelenými tónmi - vytvoria pocit priestrannosti a dodajú sviežosť a vzduch. Tmavé tóny vyzerajú slávnejšie a sú vhodné pre veľké miestnosti.

Zelená farba v obývacej izbe je priaznivá pre psychologické pohodlie. Spôsobuje asociácie s lesom, trávou, pripomínajú leto, dovolenku v prírode. Je to farba sviežosti, prírodnej krásy. Zelená blahodarne pôsobí na nervový systém a celkovú pohodu človeka, uvoľňuje, zmierňuje stres, robí z vás pokoj, čo z neho robí jeden z najobľúbenejších a najžiadanejších interiérov.

Zelený interiér obývacej izby vyzerá rovnako dobre v klasickom štýle aj v súčasných moderných dizajnérskych trendoch, ako sú eko-štýl, podkrovie, hi-tech a ďalšie. Použitie rôznych odtieňov zelenej v dizajne dáva výrazné a veľkolepé kombinácie, čo vám umožní plne vyjadriť individualitu majiteľov.

kombinácie

Obývacia izba v odtieňoch zelenej ide dobre s ostatnými farbami.

biela

Táto farba je dokonale kombinovaná s celou paletou, vrátane zelenej. Zjemňuje tmavé odtiene, dobre dopĺňa svetlo, umožňuje vizuálne zväčšiť malé miestnosti. Zvlášť dobre vyzerá v kombinácii s bielymi bielenými tónmi zelenej. Interiéry, v ktorých sú tmavo zelené odtiene kombinované s bielym alebo rozptýleným svetle zeleným, pôsobia veľkolepé.

drevo

Kombináciu zelenej v obývacej izbe s farbou stromu možno považovať za ideálnu - koniec koncov, bola to pôvodná kombinácia: kmene a listy stromov, zeme a trávy. V takomto prostredí sa človek cíti prirodzene av pohode.

Pastelové farby

Ak chcete vytvoriť jemné, "akvarel" interiéry do zelene sú perfektné pastelové farby - béžová, káva s mliekom, mliečna čokoláda. To prispeje k atmosfére tepla a pohodlia.

čierna

Zelený interiér obývačky môže byť zvýraznený čiernou farbou. V tejto verzii návrhári odporúčajú pridať bielu ako tretiu - zmäkčiť a "zosvetliť" účinky ponurej čiernej.

Súvisiace tóny

Farby umiestnené v spektre vedľa zelenej sú modré, tyrkysové a žlté. Sú veľmi blízko vo vnímaní a dokonale kombinované so zelenou, najmä ak si vyberiete tie správne odtiene.

modrý

Na použitie modrej farby v obývacej izbe v odtieňoch zelenej sa odporúča v kombinácii s bielou alebo béžovou farbou. Vhodné sú aj vanilkové odtiene. Tmavomodrá vyzerá lepšie s pistácií a svetlomodrá, s náznakmi lístia a mladej trávy.

hnedý

Zelená farba v obývacej izbe, doplnená o hnedé tóny, nevyžaduje prítomnosť tretej farby povinnej podľa dizajnérskych kánonov, pretože táto kombinácia je takmer dokonalá.

červená

Zelená a červená tvoria kontrast, ktorý, ak je šikovne porazený, môže z obývačky urobiť skutočný umelecký predmet. Dve z týchto jasných farieb v zelenom interiéri obývačky musia byť zmiernené neutrálnymi farbami, napríklad bielou alebo béžovou farbou. Vhodné sú aj žlté odtiene a usporiadať čierne akcenty.

V každom prípade, použitie zelenej v dizajne miestnosti dá jej pozitívne.

Zanechajte Svoj Komentár