3d panely pre steny v interiéri - 45 foto príkladov

Hromadné panely nemožno nazvať niečo nové na stavebnom trhu. Vo verzii omietky sa používajú veľmi dlho. Ďalšia vec je, že moderné materiály a výrobné techniky z nich urobili oveľa zaujímavejšie, rozmanitejšie a lepšie.

Úloha trojrozmerných panelov v dizajne: nuansy výberu a dizajnu

Po prvé, 3D panely sú módnym trendom v interiérovom dizajne, zatiaľ nie veľmi bežným. Takáto dekorácia dodáva miestnosti dodatočný objem, vytvára zaujímavé vizuálne efekty vďaka hre svetla na reliéfnom povrchu a vždy sa stáva centrálnym objektom na pozadí celkového dizajnu.

Moderné 3D panely pre steny v interiéri môžu byť asistentmi pri riešení problémov zónovania, dokončovania a zdobenia horizontálnych alebo vertikálnych povrchov, vnútorných priečok.

Tipy pre návrh 3D panelov

 • Povrchová úprava s veľkými objemovými textúrami je vhodnejšia pre priestranné miestnosti, zatiaľ čo malé vzory možno použiť aj pre menšie miestnosti.
 • Samotná reliéfna stena, dokonca aj bielej farby, je celkom nápadným dekorom. Nie vždy stojí za to zdôrazniť to ešte viac, sfarbenie príliš jasne s vzrušujúcimi farbami.
 • Ak sa používajú jasne natreté panely, ostatné steny by mali byť čo najľahšie.
 • Vizuálne sa 3D efekt prejaví v akomkoľvek svetle. Okrem toho sa mení v závislosti od uhla pohľadu. Aby to bolo viac zrejmé a zaujímavé, vzor je často zvýraznený stenovými, podlahovými, páskovými alebo stropnými svietidlami.

 • Ak návrh zahŕňa použitie reliéfu lokálne, ako samostatný umelecký predmet, trojrozmerné panely sú perfektné. Mnohí výrobcovia ponúkajú ready-made možnosti, ale môžete tiež kombinovať dlaždice z akejkoľvek kolekcie na váš vkus.
 • Je dôležité zvoliť správny materiál pre farbu, tvar. Prvky sa môžu líšiť v ultra-modernom dizajne, potom budú vynikajúcim doplnkom high-tech, moderných techno štýlov. Klasické motívy sú vhodnejšie pre historické štýly. A takmer nepostrehnuteľné, ľahké a nenápadné sa dajú použiť aj pre etnické skupiny.

 • Stenové panely sú nielen dekorácie, ale aj dekorácie, takže by sa nemali prekrývať s objemnými kusmi nábytku, takmer nikdy nie sú doplnené samostatným príslušenstvom.
 • Hlboké textúry sú vhodné na výzdobu obývacích izieb, kancelárií alebo kancelárií, a jemné, mäkké a stručné vyzerať lepšie na stenách spální alebo kúpeľní.
 • Okrem rôznych farieb povrchu sú matné a lesklé, čo je tiež dôležité zvážiť pri výbere materiálu. Lesklý náter poskytuje viac optických efektov, opticky rozširuje priestor. Matte sa jednoducho vyznačuje svojou textúrou, vytvára potrebnú náladu a dopĺňa atmosféru útulnosťou a pokojom.

Typy dekoratívnych nástenných panelov

V skutočnosti nestačí prilepiť cez stenu s ľubovoľnými panelmi, ktoré sa vám páčia. Ak chcete dosiahnuť požadovaný výsledok, pridať, na výzdobu interiéru bude môcť len tie typy povrchových úprav, ktoré sú správne vybrané vo veľkosti, textúry a materiálu. Než sa vydáte na takéto dizajnové potešenie, mali by ste sa zoznámiť s vlastnosťami existujúcich možností, ich výhodami a nevýhodami.

Sadrové panely

Sadrové panely sú jedným z najbežnejších, sú bezpečné, netoxické, odolné voči zmenám teploty, poskytujú dodatočnú zvukovú izoláciu, majú dlhú životnosť. Možnosť zafarbenia umožňuje aktualizovať priestory doslova za niekoľko hodín, zaviesť nové poznámky. Pri inštalácii je možné dosiahnuť hladký povrch. V prípade poškodenia pomôže brúsny papier s tmelom vykonať rýchlu obnovu.

plastický

Pri výrobe PVC stenových panelov pomocou technológií, ktoré vám umožnia vytvoriť imitáciu mnohých prírodných materiálov, vrátane dokončovacie kameň a drevo. Polyméry tiež úspešne napodobňujú textúru látky alebo kože a jednotlivé kolekcie zahŕňajú panely, ktoré sú skutočne pokryté vysoko kvalitnou kožou zástupcom alebo textilom. Plastové panely nie sú rovnaké v rôznych farbách a textúrach. Hĺbka reliéfu závisí od hrúbky materiálu, mení sa v rozsahu 30-120 mm. Plastové obklady sú ľahké, vodotesné, jednoduché z hľadiska starostlivosti.

sklo

Tento typ dekorácie sa objavil jeden z posledných, ešte nemal čas stať sa veľmi populárnym. Sklo 3d panely pre steny vyzerajú veľmi krásne, majú vynikajúce vlastnosti, ale ich cena je cenovo dostupná pre nie každého. Okrem toho, vzhľadom na veľkú hmotnosť, nie sú vhodné pre všetky steny, najmä priečky.

hliník

V poslednej dobe sa s radosťou používajú profesionálni dizajnéri aj obyčajní majitelia domov, ktorí sa rozhodli zrekonštruovať interiér sami. Povrchová úprava sa nebojí vystavenia teplote alebo vlhkosti, je odolná voči UV žiareniu, rôznym alkalickým prostrediam. Ďalšie spracovanie alebo farbenie sa neočakáva. Výrobná technológia umožňuje experimentovať s textúrou a farbou. Vďaka svojej nízkej hmotnosti môžu byť namontované aj na sadrokartónové priečky, ale panely sú namontované na kovovom ráme profilu, takže z miestnosti vezmú určitú oblasť.

Reliéfne panely z MDF

Podobne ako predchádzajúce verzie, panely z MDF môžu mať rôznu textúru, textúru, farbu. Sú vyrobené z vysoko kvalitného zloženia, ktoré zaisťuje stabilitu a dlhú životnosť. Neodporúčajú sa však používať v miestnostiach s vysokou vlhkosťou, v kúpeľniach, saunách, kúpeľoch. Najobľúbenejšie maľované povrchy s dizajnérmi. Funkciou MDF panelov je ich schopnosť používať nielen ako dekoráciu na steny, ale aj na dekoráciu priečok, nábytkových fasád, dverí.

Možnosti použitia 3D panelov

Na základe dlhoročných skúseností dizajnérov, dekoratérov môžeme vybrať najúspešnejšie možnosti použitia 3D panelov v interiéri miestností na rôzne účely.

Panely obývacej izby

Je to dizajn obývacích izieb najčastejšie zdobených týmto typom dekorácie. Originálne pridanie nástenných panelov bude v oblasti televízora. Zaujímavé sú najmä modely napodobňujúce vlny, povrch vody alebo moderné geometrické tvary.

Objem na stenách priaznivo zvýrazní krb. Zároveň je dôležité zvoliť správny materiál tak, aby sa štýl krbu zhodoval so štýlom, textúrou, vzorom povrchu. Pre miestnosti vyrobené v klasickom štýle, často si vyberte panely, ktoré napodobňujú tkaninu capiton alebo vozík uzáver.

Svetelná verzia zároveň vyzerá nízko, ale veľmi rentabilne as tmavou je možné dať miestnosti určitý druh mystickej nálady. Stĺpy s rovným prierezom, štvorcové, obdĺžnikové, panely poskytnú špeciálnu eleganciu, najmä ak ich doplníte osvetlením.

Použitie v kuchyni

Druhou najobľúbenejšou možnosťou je použitie 3D panelov na steny v interiéri kuchyne alebo jedálne. Tu sa spravidla uprednostňujú plastové alebo MDF panely, pretože sa ľahko udržiavajú a sú odolné voči vlhkosti. Ak hovoríme o použití sadrových materiálov, sú dodatočne pokryté vodou odpudzujúcimi lakami.


Najčastejšie materiál preberá pracovnú stenu. Aj v kuchyni môžete úspešne zvýrazniť jedálenský kút. V priestranných izbách sa tento typ povrchovej úpravy môže používať súčasne na dvoch miestach, čím sa vytvára ucelenejší dizajn.

Spálne dekorácie

V spálni zvyčajne nie je toľko miest, kde objem textúry bude vyzerať ziskové. Vo väčšine prípadov je to stena v čele postele. Je dôležité, aby zvolená štruktúra a farba materiálu úspešne dopĺňali celkový dizajn.

Ak je dekor iný malý vzor, ​​niekedy prideliť celý priestor na spanie: dokončiť šírku postele zdvihnúť celú stenu a viesť tri štvrtiny k stropu. V malých miestnostiach bude lepšie pozrieť sa na malý dekoratívny panel na stene. Menej často sa pred posteľou spravidla vytvára hromadná stena, ak je tam umiestnená televízia.

Pre detskú izbu

Niektorí výrobcovia ponúkajú špeciálny modelový rad pre detské izby. Takéto panely majú často vzhľad Lego kocky, rôzne geometrické tvary, farby.

Zaujímavý prírastok do detskej izby bude súčasťou steny s vlnovou textúrou, ktorá je vymaľovaná v dúhových farbách. V detskej izbe sa tento dekor odporúča používať len na ihrisku.

Smerom do kúpeľne s 3D panelmi

V kúpeľniach sa lokálne používajú objemové panely alebo zvýrazňujú samostatnú zónu v kombinovaných kúpeľniach. Ak vyberiete materiál, ktorý nie je ovplyvnený vlhkosťou a teplotou, môžete vybrať ľubovoľnú zónu.

Najčastejšie objem tvorí stenu nad kúpeľňou alebo úplne voľnú stenu. Neobvyklá výzdoba pomôže zvýrazniť toaletu a nebude na ňu klásť veľký dôraz, ak budú svetlejšie odtiene.

3D panely sú tak rozmanité a všestranné, že ich možno použiť všade. Okrem vyššie uvedených miestností, môžete vyzdobiť lodžiu, vykonať nástenné dekorácie v blízkosti schodov, v chodbe alebo chodbe.

Výhody a nevýhody stenových panelov

Rovnako ako ktorýkoľvek iný moderný materiál, 3D panely majú svoje výhody a nevýhody.

výhody:

 • Obrovský výber farebných paliet, tvarov a textúr;
 • Miestnosť sa stáva vizuálne objemnejšou a zaujímavejšou;
 • Táto výzdoba je tiež dekorom miestnosti;
 • Umožňuje skryť chyby vo forme nepravidelností povrchu steny, ako aj prvkov inžinierskych systémov.

nevýhody:

 • Nevýhody rôznych panelov sa líšia v závislosti od zdrojového materiálu. Napríklad sadra je pomerne krehká a nie je vhodná pre miestnosti s vysokou vlhkosťou, ako je napríklad MDF;
 • Nie pre každú miestnosť budú vhodnými možnosťami 3D panely. Odporúča sa použitie v priestranných miestnostiach;
 • Táto povrchová úprava vyžaduje dodatočnú starostlivosť, pretože prispieva k hromadeniu prachu na reliéfe.
 • Prebytočný objem môže v pneumatikách oči, rovnako ako robiť situáciu viac kancelárie.

Varianty použitia stenových panelov v interiéri nespočetných. Je to vďaka širokému výberu materiálov, ich dizajnu a spôsobu aplikácie v interiéri. Ale pred prijatím konečného rozhodnutia, stojí za to posúdiť veľkosť miestnosti a prispôsobenie cieľa celkovému štýlu.

  
    

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár