Projekty domov 8 x 8 metrov

Dom je 8 metrov dlhý a široký a má kompaktný tvar. Tieto parametre vám umožňujú inteligentne plánovať územie pozemku. Ale pre funkčnosť a komfort dvojpodlažného domu stačí 8 × 8 m. Budova je len zdanlivo malá - je tu dostatok priestoru pre plánovanie priestorov, najmä ak má budova viac ako jedno poschodie. Interiér budovy zabezpečuje kombináciu izieb, ale nemal by chýbať priestor pre rodinu 4-5 osôb. Dvojpodlažnú verziu je možné rozdeliť do dvoch zón: aktívna a oddychová. Prvé poschodie je vyhradené pre hostí, varenie, oslavy. Na druhý odpočinok a spať. Domy so základňou 64m2. K dispozícii sú aj podkrovia, terasy a jednoduchá jednopodlažná verzia. Pevný základ ponecháva priestor pre ďalšie poschodie.

Ponúka domy 8 až 8

Z hľadiska celkovej rozlohy areálu je možné tieto domy porovnať s veľkými troj-, štvor- a päťizbovými apartmánmi. Pri správnom plánovaní bude vnútorný priestor ešte väčší. V budove 8 o 8 je miesto pre niekoľko kúpeľní, dve spálne, veľká obývacia izba a kuchyňa / jedáleň. Pri stavbe takéhoto bývania sa musíte postarať o pevnosť základne. Pevný základ umožní dokončenie podlahy. Ľudia často stavajú dom v rozpočte možnosť a potom sa chcú premeniť na veľké a drahé sídlo. Dizajn budov 8 x 8 m sa vyznačuje tým istým typom: prvé poschodie je vyhradené pre obývaciu izbu, chodbu, kúpeľňu a kuchyňu, druhé - pre jednu alebo dve spálne. Podkrovie je prepracované a používané ako ďalšia izba alebo podkrovie. Vyhrať miesto môže byť spôsobené kombináciou niektorých priestorov. Sála je často kombinovaná s kuchyňou, pričom zároveň zlepšuje dizajn týchto dvoch izieb.


Pravidlá umiestnenia domu na pozemku

Bytový dom by mal byť vo vzdialenosti najmenej 3 metre od červenej čiary cesty a nie menej ako 5 metrov od červenej línie ulíc. Vzdialenosť medzi dommi na oboch stranách chodby by mala byť od 6 do 15 metrov. Ak sú budovy vyrobené z nehorľavých materiálov, postačí 6-metrová vzdialenosť, a ak by boli oba domy postavené s použitím veľkého množstva dreva, potom budete potrebovať aspoň 15 metrov. Najmenší prípustný odstup od domu k hranici iného úseku je 3 m. Medzi obytným domom a zariadením na vaňu / studňu / kompostovanie sa vytvorí odstup najmenej 8 m. rohy nechať čo najviac priestoru pre nádvorie. Avšak veľa záleží na ploche pozemku. Čím menšie je, tým bližšie k okraju musíte mať budovu.


Výber materiálu pre výstavbu

Najprestížnejšie domy sú drevené. Sú externe reprezentatívne a vo vnútri takýchto budov je vždy dobrý zápach. Dom môže byť ešte postavený z oblého dreva. Všetky tieto možnosti však majú nízku požiarnu bezpečnosť. Najčastejšie používaný materiál na výstavbu súkromných stavieb - tehla. Toto je tradičná verzia. Jeho konštrukcia so správnym technologickým murivom môže stáť po stáročia. Tento materiál uľahčuje prideľovanie priestoru pre technické priestory. Ak sa ako stavebný materiál použijú železobetónové panely, potom bude navonok dom pozoruhodný. Počas výstavby je možné použiť aj ľahké betónové bloky. Niektoré poddruhy tohto materiálu môžu výrazne znížiť náklady na projekt. V tomto ohľade stojí za to zdôrazniť penové bloky. Ďalšími typmi ľahkých betónových blokov sú blokovanie betónu a betónu.


Výhody a nevýhody drevených materiálov

Medzi drevené materiály patrí: t

 • rezivo;
 • dyha;
 • lepené.

Rez môže byť ďalej spracovaný a vďaka tomu môže byť kalibrovaný na šírku, čo robí povrch hladký. Je to lacné. Nevýhodou medzier je tendencia k deformácii, možnosť úniku vody do švov, veľké množstvo času na spracovanie. Výhody hobľovaného dreva - je zachovanie pôvodného tvaru, pevnosť, odolnosť voči účinkom slnka, teplotné výkyvy, odolnosť voči vlhkosti, tepelnoizolačné vlastnosti. Tam sú tiež nevýhody, ktoré sú vyjadrené v možnom zmrštenie domu až 15 cm a tendenciu k tvorbe medzier v dôsledku inverzie. Lepené laminované drevo má vysokú pevnosť. Vyznačuje sa absenciou zmrštenia, deformácie a sušenia. Takýto materiál má optimálny obsah vlhkosti, ktorý zabraňuje vzniku hnilobných procesov. Nevýhody sa prejavujú nižšími možnosťami cirkulácie vzduchu a vysokými cenami.

Výhody a nevýhody murovanej konštrukcie

Na stavbu domov z tehál, keramiky a kremičitanov sa najčastejšie používa. Prvý typ je ekologický a hustý. V stavebníctve sa oceňuje aj jeho tepelná vodivosť a odolnosť voči vode. Tento materiál má pórovitosť, ktorá umožňuje zahrnúť vyššie uvedené výhody. Treba tiež poznamenať mrazuvzdornosť keramických tehál. Jednou z nevýhod je nepravidelný tvar niektorých výrobkov. Odchýlky nie sú vždy viditeľné, čo sťažuje pokládku. Stále v zložení tehál môže zostať určité množstvo vápenca. Silikátová tehla je tiež ekologický materiál. Je kompatibilný s takmer všetkými murovanými maltami. Silikátová tehla je vybavená veľkým množstvom pozitívnych vlastností. Každý prvok má dokonalú geometriu. Materiál má vysokú pevnosť v tlaku, mrazuvzdornosť, dobrú zvukovú izoláciu. Je však ťažší ako keramika, takže potrebujete silnejší základ. Silikátový materiál netoleruje vysoké teploty.

Silikátová tehla je krásny materiál, ale keramická verzia má viac rozmanitosti, pokiaľ ide o dekoratívne detaily.

Výhody a nevýhody rámových domov

Tieto budovy - možnosť rozpočtu v porovnaní s tehlou. V tomto prípade môže byť obloženie týchto budov menej zložité a rôznorodejšie. Začať dokončovacie práce ihneď po dokončení stavby. Montované domy si udržiavajú teplo oveľa lepšie. Okrem toho je možné stavbu vybudovať v lete aj v zime. Je možné ušetriť na základoch, pretože základňa s veľkou nosnosťou sa nevyžaduje. Konštrukcia rámovej konštrukcie je rýchla. Dom o výmere 8 × 8 m je možné postaviť za niekoľko mesiacov (vrátane dokončenia). Zlá izolácia - nedostatok rámových domov. Monolitické, tehlové a blokové budovy v tomto pláne sú lepšie. Treba poznamenať a nebezpečný faktor v prípade použitia nekvalitných materiálov. To sa týka tak hotovej stavby, ako aj rizika pre pracovníka počas výstavby.


Aký druh nadácie si vybrať

Hlavné typy nadácií: t

 • pás;
 • doska;
 • píle;
 • stĺpovitý;
 • plávajúce.

Všetko záleží na stavebných materiáloch použitých na stavbu domu a na vlastnostiach pôdy. Základ pásky dokonale zvláda veľké zaťaženie (ťažké steny a podlahy okolo domu). To platí pre zapustený typ základne. Na to môže byť postavený tehlový alebo kamenný dom s rozmermi 8 x 8 m. Plytký základ je slabší a používa sa na stavbu ľahkých drevených konštrukcií. Do určitej miery je univerzálny základ univerzálny. Je použiteľný na takmer všetky druhy pôdy a v akejkoľvek hĺbke podzemnej vody. Na tomto základe je možné postaviť rám, barový a murovaný dom. Náklady však budú vysoké. Za zmienku stojí kvalita pilotových základov. Keďže ide o najspoľahlivejší typ základne, používajú sa na nestabilnej pôde. Pre stavbu nízkopodlažných vidieckych domov sa často používajú základy na skrutkových pilótach.

Podlahy a dispozície domu

Veľkosť 8 x 8 metrov umožňuje umiestniť budovu na malej ploche a zároveň zabezpečiť pohodlný pobyt v nej. Počet podlaží sa zvyčajne volí medzi jedným a dvoma. A druhá možnosť môže byť vykonaná rôznymi spôsobmi: bude to buď dom s druhým poschodím a malým podkrovím, alebo s priestranným podkrovím. Pri navrhovaní domu by ste mali zvážiť využitie priľahlého územia - skvelé miesto pre terasy a letné ihriská. Plánovanie vnútra budovy je zložitý a náročný proces. Je dôležité správne rozhodnúť o počte spální, veľkosti haly, konfigurácii prvého poschodia. Stojí za zváženie možnosti kombinácie viacerých cieľových miestností do jedného. Povinným atribútom všetkých súkromných domov je priestranná hosťovská izba. Všetky tieto aspekty je potrebné skombinovať do jedného riešenia.


Dvojpodlažný dom

Budova na 2 podlažiach - skvelá voľba pre uloženie územia. To vám umožní vytvoriť a vybaviť ho malými budovami. Zo štandardnej výšky 3 m je možné upustiť v prospech 2,8 metra. V dvojpodlažnom dome to ušetrí energiu na vykurovanie. Budovy na 2 podlažiach s parametrami 8 × 8 metrov a strechou s miernym sklonom sú plánované podľa toho, či ide o bytový dom, chalupu na trvalý pobyt alebo sezónnu možnosť. Optimálne usporiadanie dvojpodlažného bytového domu znamená prítomnosť na prízemí: obývacia izba v kombinácii s chodbou, kuchyňa spojená s týmto priestorom, detská izba a jedna alebo dve kúpeľne. Druhé poschodie je miesto pre veľkú spálňu a štúdiu, ktorej veľkosť je o niečo menšia. Vedľa schodov sa nachádza chodba a ďalšia spálňa / kúpeľňa. Na druhom poschodí je potrebné mať 1 až 3 balkóny.


Jednoposchodový dom

Usporiadanie jednopodlažného domu s rozmermi 8 × 8 m by malo zohľadňovať počet detí v rodine. Ak sú dve z nich, potom je pre nich možné vybrať jednu veľkú miestnosť alebo dve malé. Jednou z možností sú dve spálne, jedna pre dospelých a jedna pre deti. Izby sú multifunkčné: so stolmi a skriňami. Minimálny odporúčaný priestor pre dospelých je 12 metrov štvorcových. m, za prítomnosti jedného okna. Miestnosť pre deti sa vykonáva o niečo viac a najlepšie s dvoma oknami. Pre obývaciu izbu je dosť pre 20 m2. Hala, kuchyňa, kúpeľňa a WC by mali byť umiestnené na 14-16m2. m. V kuchyni je zabezpečiť miesto pri vchode. Z malej chodby sa odporúča urobiť čo najviac východov do iných miestností. Obe spálne, ak je to možné, sú umiestnené na opačných stranách. Tam je ďalší dobrý layout možnosť, ktorá znamená prítomnosť jednej spálne a štúdio s priestorom na spanie za priečkou.


Dom s podkrovím

Najbežnejšou možnosťou je budova s ​​podkrovím ako druhé poschodie. Predná a zadná časť domu môže byť vyhotovená čo najpodobnejšia. Pod strechou podkrovia sa zvyčajne vyhradí určité množstvo voľného priestoru. Komíny ozdobia strechu veľkým svahom. Na prízemí štvorpodlažného domu s podkrovím by ste mali vybaviť vstupnú halu šatníkovou skriňou, kuchyňu s malým prídavkom ako špajzu a veľkú hosťovskú izbu. Ak máte v pláne prideliť 2 spálne, jeden z nich sa vykonáva na prvom poschodí a je vyrobený tak, aby mohol prijímať hostí. Je lepšie stavať schodisko vedúce hore, nie na chodbe, ale v obývacej izbe. V podkroví je potrebné vyhradiť niekoľko izieb. Prvou je veľká spálňa spojená so štúdiom. Malo by to byť aj veľké dieťa. Podkrovie - to pravé miesto pre izbu s cvičebným vybavením.


Dom s prístavbou

Budovanie štvorcového usporiadania nezasahuje do rozšírení, ako sú terasy a verandy. Toto je spoločný spôsob, ako zvýšiť životný priestor. Tam si môžete oddýchnuť, stráviť čas v teplých dňoch, zorganizovať sklad alebo jednoducho umiestniť nejaké predmety. Terasy sú otvorené, uzavreté, nastaviteľné posuvnými konštrukciami. Glazovaná možnosť - plnohodnotná doplnková miestnosť s viacúčelovým, predovšetkým pre rekreáciu. Na vykurovanie terasa môžete uložiť. Vo väčšine domov, namiesto toho je otvorená alebo uzavretá veranda po celej dĺžke steny. Pri navrhovaní domu je jednoduchšie. Garáž by mala byť umiestnená v blízkosti obytného domu. V ideálnom prípade má spoločný dom s domom. To je ďalší dôvod na zváženie všetkých možných rozšírení vo fáze návrhu domu a územia.

Existujú ďalšie zaujímavé možnosti rozšírení:

 1. Skleník. V chladnom počasí bude možné rýchlo zobrať zeleninu alebo ovocie z uzavretej záhradnej postele.
 2. Oranžéria je veľmi zaujímavá možnosť. Okrem rastlín, môže byť naplnený nábytkom. Bude to krásna a originálna izba s dobrým prirodzeným osvetlením.

Vlastnosti umiestnenia izieb v dome

V prípade prvého poschodia je dôležité kombinovať niekoľko miestností do jedného priestoru. Vstupná hala a šatňa sú v tej istej miestnosti. V kuchyni je lepšie robiť s malou špajzu. Izba pre hostí vyžaduje schodisko vedúce do druhého poschodia alebo podkrovia (ak je k dispozícii). Odporúča sa prideliť jednu kúpeľňu na poschodie, a ak je budova jednoposchodová, budete potrebovať dve na jednej (1 kombinovaná a 1 WC). Spálňa na prvom poschodí je univerzálna, vhodná pre ubytovaných hostí. Ak v dome býva staršia osoba alebo zdravotne postihnutá osoba, musí byť mu daná spálňa v dolnom poschodí oboch. Druhú úroveň dopĺňajú cieľové miestnosti, ktoré nie sú na prvom mieste. Tu je miesto na odpočinok a ticho. Schodisko v druhom poschodí by malo byť obklopené veľkým množstvom voľného priestoru. Nemala by byť zaťažená veľkým množstvom zariadení.

Základné požiadavky na usporiadanie horného poschodia:

 1. Škôlka so šatníkovou skriňou;
 2. kúpeľňa;
 3. Kompaktný úložný priestor pre predmety;
 4. Veľká spálňa s balkónom.

Moderné projekty domov 8 až 8

Možnosti, ktoré možno nájsť v katalógoch hotových projektov, majú niekoľko podobných charakteristík: počet obytných miestností je 4-5, úžitková plocha je viac ako 100 m2. m, prítomnosť terasy. K dispozícii sú možnosti suterénu, podkrovia. Jeden z klasických projektov domu 8 až 8 m poskytuje malú štvorcovú chodbu, ktorá vedie do chodby so schodiskom do druhého poschodia. V blízkosti vstupných dverí je kúpeľňa. Oproti schodom je veľká dlhá obývacia izba (asi 27 m2). Chodí do kuchyne na druhej strane budovy. Na druhom poschodí - dve spálne. Medzi ďalšie obľúbené možnosti patrí absencia dlhých izieb, schodisko priamo v obývacej izbe, jedna / dve spálne na inom alebo len na druhom poschodí. Charakteristickým znakom moderných bytových projektov je veľká celková plocha okenných otvorov a krátkych chodieb.

Pri výbere projektu doma, musíte najprv vziať do úvahy potreby všetkých členov rodiny.

záver

Plocha 8 x 8 metrov postačuje na realizáciu architektonických nápadov. Štvorcová konfigurácia je dobre kombinovaná s obdĺžnikovou krajinou, ktorá je väčšinou. Plánovanie budovy tohto formulára je zriedka sprevádzané problémami s dodržiavaním bezpečnostných noriem. Hlavným problémom je práve výber usporiadania interiéru, pretože existuje viac ako dosť variácií. Bude potrebné rozhodnúť, koľko spální budete potrebovať a či to stojí za to v prvom poschodí, ako aj za zváženie mnohých ďalších nuans. Obývacia izba je zvyčajne spojená s kuchyňou alebo chodbou. Kúpeľne sú umiestnené na oboch úrovniach, a ak to nie je možné, potom na prvej. Na druhom poschodí je potrebné zabezpečiť priestor pre veľkú spálňu a priestrannú izbu pre deti. Mal by byť postavený aspoň jeden balkón. V niektorých prípadoch trvá výstavba a konečná úprava len niekoľko mesiacov.

Pozrite si video: Ako urobiť základy domu a základovú dosku aj svojpomocnepozrite si VIDEO (Február 2020).

Zanechajte Svoj Komentár