Naplnenie šatníka: organizácia vnútri

Skladovacie systémy rôznych vecí sú nepostrádateľným atribútom obyčajného mestského bytu, súkromného domu. Moderné množstvo dizajnov nábytku vám umožní vybrať si obsah skrine, ktorý je vhodný pre potreby konkrétnej osoby alebo celej rodiny. Vnútrajšok priameho alebo uhlového kusu takéhoto nábytku sa značne líši v závislosti od šírky, výšky, hĺbky, celkovej veľkosti, počtu a dizajnu dverí. Ale aby bola skrinka čo najpohodlnejšia, vyberú sa len tie zariadenia, ktoré sú skutočne potrebné, a nie všetky, ktoré existujú.

Varianty plniaceho šatníka

Čo treba vziať do úvahy pri výbere vnútorného vybavenia skrinky:

 • veľkosti stien, priestory, kde je táto položka vložená;
 • účel - čo má byť v ňom uložené;
 • ktorí budú používať dospelí, deti, celá rodina;
 • celkový počet položiek;
 • rozpočtu.

    

Pri vytváraní klasického projektu je akýkoľvek model podmienečne rozdelený na výklenky:

 • pre "dlhé" predmety - plášte, obleky, šaty, lyže s lyžiarskymi palicami, mopy na čistenie atď.;
 • na bežné nosenie - tričká, džínsy, svetre, sukne, dresy, atď.
 • spodná bielizeň, posteľná bielizeň, stolová bielizeň, pančuchy;
 • na príslušenstvo - opasky, kravaty, rukavice, dáždniky;
 • na ošetrovacie predmety - krémy na obuv, kefy na oblečenie atď.;
 • domáce spotrebiče, kuchynské potreby, riad atď.

Veľkosť každej sekcie závisí od počtu určitých položiek - niekto miluje dlhé šaty, ale takmer nenosí opasky a kravaty, druhý má rozsiahlu zbierku vysokých topánok a takmer všetky odevy sa hodia na niekoľko políc. V kuchynskej štruktúre alebo objekte pre priestrannú kúpeľňu bude umiestnená práčka a zariadenie na mokré čistenie.


    

Najjednoduchšie, cenovo dostupné modely sa dajú ľahko kúpiť v najbližšom obchode s nábytkom, ale modely so špecifickou sadou zásuviek, vešiakov, lamiel a dizajnu vhodného pre konkrétnu miestnosť by sa mali objednať individuálne.

Priečky, zberače, vešiaky

Najvyššie tyče sú vybavené závesmi, na ktorých sú umiestnené pláštenky, plášte a šaty - tieto veci sú najdlhšie, pretože montáže sú namontované vo výške 150-180 cm od dna nábytku. Ešte vyššie (190-210 cm.) Miesto pantografy, ktoré sú kovové rúrky, ktoré možno zvýšiť a znížiť, s blúzkami, košele, nohavice, ktoré sa nosia veľmi zriedka. Priečky pre bežné nosenie malej dĺžky sú umiestnené 120-140 cm od spodnej časti sekcie.


    

Police, zásuvky

Na horných policiach skladujte veci, ktoré sa občas nosia a sú schopné sa natiahnuť, keď visia na pleciach. Tam sú tiež kufre, tašky, niektoré športové vybavenie, inteligentné topánky. Posteľná bielizeň, prikrývky, prikrývky, prikrývky sú uložené na najširších policiach a topánky v boxoch a koši sú na spodných policiach. Malé výsuvné zásuvky sú najvhodnejšie na skladovanie rukavíc, ponožiek, pančuchových nohavíc, spodného prádla, šperkov, kefiek na oblečenie. Otvorené bočné police sa niekedy používajú ako toaletný stolík, tácky pre malú televíziu, rôzne dekoratívne predmety, knihy, hodinky, pohľadnice.


    

Skladovacie systémy

Dostupnosť, konfigurácia, umiestnenie, vzdialenosť od seba rôznych úsekov na skladovanie závisí od toho, čo presne plánujete umiestniť tam. V detskej izbe to bude nielen oblečenie, knihy, ale aj hračky, remeslá - takéto návrhy v bielej, modrej a vápennej farbe často navrhuje Ikea. Kuchyňa je vybavená modelom, v ktorom je možné vložiť práčku a zhora alebo dole výsuvné zásuvky na rôzne drobné predmety, organizéry na riad, koše na stolnú bielizeň, regály pre malé domáce stroje.
Ak chcete zistiť, aký druh skrinky je potrebné, musíte urobiť základnú skicu, systém so všetkými rozmermi - dizajn, ktorý je vložený do výklenku, je obmedzený na jeho veľkosť. Pre stiesnenú miestnosť s rozlohou menšou ako desať metrov sa odporúča zvoliť si model s 1 až 2 dverami, úzky kompaktný variant umiestnený na výhodnom mieste.

Je žiaduce, aby každý sektor mal samostatné dvere, ale dve priehradky sú umiestnené hneď za veľmi širokým.

Brunetka ženy

Táto časť je zahrnutá v štandardnom balíku, čo znamená, že sa veci dobre skladujú. Bryuvnitsa nezaberá príliš veľa miesta, najviac zatiahnuteľné modely, a môžete dokonca uložiť uteráky, vreckovky, kravaty, opasky na nich. Prvok je namontovaný na boku, v hornej časti, okamžite k dvom stenám sekcie. Existujú možnosti, ktoré umožňujú súčasne zavesiť osem až dvanásť párov nohavíc, ako aj modelov, doplnených o kôš na bielizeň, s možnosťou zatlačiť tyče na vhodnú vzdialenosť.


    

Výška inštalácie brezarny, sukne nie je menšia ako 60 cm od spodných políc.

Pre kravaty

Väzby sa môžu ukladať niekoľkými spôsobmi:

 • v skrútenej forme - vyžaduje sa krabica so sieťovými priečkami, ktorá je umiestnená na akejkoľvek polici;
 • na špeciálne závesy alebo háčiky - dizajn je namontovaný na dvere, vnútornú stenu skrine.
  Rovnako tak bude možné skladovať opasky, opasky, náhrdelníky a šatky.


    

Na každom háku alebo v každom oddelení by sa nemalo klásť viac ako jedna kravata - je to nepohodlné, keď ich často musíte dostať.

Pre topánky

Aby sa obuv udržala čo najpohodlnejšia, bez straty jej tvaru, používajú sa boxy vrátane okien, úzkych šatníkových skríň a závesných organizátorov. Vešiaky na topánky sa používajú, ak je veľa miesta - zvyčajne držia svoje topánky na držiakoch s kolíkom na prádlo, čím im pridelia špeciálnu činku. Pre tenisky, baletné topánky, tenisky, topánky sa vyrábajú špeciálne naklonené podpery, ktoré umožňujú umiestniť ich najkompaktnejšie. Povolené a uložené hore nohami, nosené na špeciálnych podložkách, tvar. Výška políc s košmi pre štandardné topánky - 30 cm, pod topánkami - o niečo viac.


    

Boxy s topánkami, veci, ktoré sa neustále používajú, je žiaduce, aby neboli na dne, aby sa nemuseli ohýbať.

zariadenie

Na zavesenie žehličky a stierky sa používa špeciálny držiak, ktorý možno ľahko namontovať na akúkoľvek vertikálnu rovinu. V ďalšom uskutočnení je žehliaca doska zatiahnuteľná, zapustená do akéhokoľvek plochého boxu, železo je potom uložené na polici.
Televízor s plochým panelom sa dá ľahko skryť za posuvnými dverami, ale pre pohodlné používanie je potrebné naplánovať vstupy pre elektrické káble. To isté platí pre kancelárske zariadenia - počítač, notebook, tlačiareň, skener, fax atď.
Vysávač je uložený v krabici, úzkej sekcii alebo vo zvislej zásuvke - to vám po každom použití nedá rozobrať. Kompaktný robotový vysávač sa ľahko zmestí na akúkoľvek poličku v zásuvke.
Skladovanie kuchynských spotrebičov sa zvyčajne vykonáva s riadom. Hriankovače, vaflové žehličky, mikrovlnné rúry, mixéry, elektrické mlynčeky na mäso, stroje na pečenie chleba, kávovary a iné spotrebiče sú umiestnené na otvorených a uzavretých policiach, ktoré sa používajú podľa potreby.


    

nábytok

V skrini si môžete zariadiť zariadenie s rozkladacím alebo rozkladacím lôžkom vrátane manželskej postele. Tento dizajn je obzvlášť funkčný, keď priestor v miestnosti nestačí. Napríklad v detskej izbe - posteľ sa v noci opiera o chrbát, ráno sa vznáša, uvoľňuje priestor pre hry.
Vstavané písacie alebo počítačové stoly sú tiež veľmi praktickým riešením. Stôl je umiestnený v strede, na bokoch - zvislé časti na ukladanie papierov, predmety denného použitia. V šikmej skrinke tvaru L sa stôl opiera o vonkajšiu stenu, v modeloch pre kuchyňu je aj barový pult. Tam sú tiež možnosti, keď je vysoké lôžko postavené v priestore, ktorý sa opiera v popoludňajších hodinách, otvorenie plnohodnotný desktop.

Pri nákupe modelov so skladacími prvkami by ste mali skontrolovať, ako ľahko, bezpečne sa štruktúra zloží a rozloží, upevnená vo vertikálnej polohe.

Rozloženie výplne

Rôzne priestory majú rôzny počet dverí - jednokrídlové, dvojdverové, trojdverové, štvordverové. Väčší počet sa robí menej často, najmä vo veľkých usporiadaniach určených pre priestranné šatne. Šírka sekcií sa zvyčajne zhoduje s veľkosťou fasád. Základná konfigurácia môže byť zvyčajne mierne upravená usporiadaním políc, ktoré prevažujú nad niektorými časťami.
Vzhľad štruktúry závisí od zvoleného štýlu miestnosti, v ktorej sa bude nachádzať. Symetrická, svetlá farebná schéma, optimálne vhodná pre klasiku, polomer, hladké uchytenie dvoch priľahlých stien, so zložitým kovaním - pre moderné, a fasáda, bohatá na zrkadlá - na high-tech štýl. Monofónne "hluché" fasády sú charakteristické pre minimalizmus, japonský štýl je doplnený obrazom sakury alebo hieroglyfov.


    

Dizajn určený pre škôlku môže mať nielen množstvo regálov na hračky, ale aj zasúvací prebaľovací pult a pre staršie deti švédsku stenu umiestnenú na vonkajšej stene.

Príklady plnenia skrine do 180 cm.

Minimálne rozmery skrine sú 110-150 centimetrov a sú tu zvyčajne dve posuvné dvere, menej často je len jedna. Táto skrinka je vhodná do stiesnených priestorov alebo na uloženie doslova niekoľkých druhov vecí. V úzkom koridore bytu "Chruščov" v ňom vybaviť časť pre vonkajšie pouličné oblečenie, šírka - asi polovica z celkového priestoru. V druhej priehradke bude umiestnený vysávač v krabici alebo bez nej, krabica s stolárskymi nástrojmi, kolieskové korčule. Nižšie - police na topánky, na hornej - časti pre klobúky, klobúky a kufre. Vonkajšia konštrukcia je zdobená zrkadlom, na jednej z bočných plôch je dekoratívny držiak kľúčov, organizér pre hrebene.
Dobrou možnosťou pre malú spálňu je skriňa-posteľ s mezanín, v jednej sade na boku je miesto pre police, ktoré ukladajú spodnú bielizeň a posteľnú bielizeň. Dvojité prevedenie má len stropné podhľady. Zrkadlá tu môžu byť umiestnené len na bočných plochách.

Štandardná hĺbka skrine je asi 60 centimetrov, ale pre stiesnené izby je povolená už trochu - 40-50 cm.

Príklady plnenia skrine do 270 cm.

Usporiadanie vnútorného priestoru tu pozostáva z jednej alebo dvoch pozdĺžnych alebo priečnych priečok na umiestnenie vrchného ošatenia, šiat, blúzok. Tento model má najčastejšie tri dvere, až 90 cm široké alebo štyri užšie - za predpokladu, že vnútorné časti majú tiež malú šírku. Pri veľkom počte dverí je dôležité, aby hladko kĺzali, bez vytvárania nadmerného hluku, bez prílišného vzájomného rušenia.
Pantografy rôznych veľkostí, nohavicové nohavice, sukne, kravaty, pohodlné obuvníky, sieťové koše na tričká a tričká, zásuvky pre kozmetiku, bižutéria sa tu budú nachádzať úhľadne.

V rozpočte skladu skrine často nie je všetko, čo je potrebné, pretože každý prvok robí návrh drahšie. S určitými zručnosťami pri práci s drevom, vŕtačkou, skrutkovačmi sa skrinka dá ľahko doplniť domácimi policami, háčikmi, doplnkami atď.

Príklady plnenia skrine do 400 cm.

Veľkorozmerný produkt je vhodný pre šatňu, domáce sklady, dlhé chodby - je dôležité, aby bola táto viacdverová konštrukcia naplánovaná správne. Môže sa rozprestierať od rohu až po roh miestnosti, alebo sa nedotýkať jednej, ktorá sa nachádza medzi dvoma dverami.
Usporiadanie veľkého vnútorného priestoru je ťažšie ako malé, ale všetko sa tu zmestí - posuvný stôl s jedným alebo dvoma sedadlami, vrchné oblečenie, obuv každého člena veľkej rodiny, veľa tašiek a kabeliek, vysávač, detský skúter, sánky, skateboard, lopty, dáždniky, papin tesárske náradie, mama pletací alebo šijací stroj.
Odporúča sa kombinovať otvorené a uzavreté časti - pre položky, ktoré sa nepoužívajú neustále a veci denného nosenia. Rozsiahle medziposchodia by tiež nemali byť prázdne - staré knihy čítané tu, ale drahý srdcu, vzácne hračky, cestovné suveníry, takže nezhromažďujú prach na otvorených policiach v obývacej izbe.


    

Ak sa takáto šatníková skriňa nachádza v úzkej spálni, môže sa stať jediným nábytkom, vrátane postele, skladacieho stola, množstva vhodných miest na uloženie oblečenia, obuvi, kozmetiky a ďalších nenahraditeľných vecí.

Príklady naplnenia rohovej skrine do 270 cm.

Štandardná dĺžka stien takéhoto sériového modelu je najmenej 120-130 centimetrov, ale sú tu aj "malé ženy" - 80-100 cm. Dizajn môže byť dvojnásobný (pre diagonálne varianty), trojnásobný, dokonca štvornásobný, ak hovoríme o uhlovom päťuholníkovom modeli. Hlboká šatníková skriňa sa ľahko stáva plnohodnotnou šatňou, domácou mini kanceláriou naplnenou vhodným vybavením, vybaveným počítačovým stolom so stoličkou, policami na papiere, organizátormi denníkov atď.
V asymetrickej skrini v tvare L sa krátka strana používa na rôzne zariadenia alebo nástroje a dlhá strana sa používa na skladovanie vecí. Tu je dôležité poskytnúť čo najpohodlnejší prístup k tomu, čo leží alebo visí v samotnom rohu - aby sa ušetrilo málo miesta, je v rohu namontovaný valcový stĺp, na ktorom spočívajú jednotlivé police.
V pláne na plnenie kuchynskej skrinky do domácnosti sa nachádzajú nielen jednoduché police na kanvice a panvice, ale aj výsuvné mechanizmy pre ťažko prístupné rohové časti na skladovanie pracích prostriedkov, čistiacich prostriedkov, plochých zásuviek na "stolové striebro" - nože, lyžice, vidličky.


    

Pri plánovaní vnútorných rozmerov zabudovanej skrine sa berie do úvahy, že jej steny, priečky, police vyrobené z MDF, drevotrieskovej dosky, preglejky a prírodného dreva „odoberú“ najmenej 17-20 milimetrov použiteľného priestoru na každej strane.

záver

Veľké a malé skrine, inštalované v chodbe, obývacia izba, detská izba, šatňa alebo spálňa, môže ľahko, kompaktne držať potrebné predmety, ktoré boli predtým rozptýlené, napchaté do čohokoľvek. Tam môže byť niekoľko takýchto modelov nábytku, ak je byt veľký, a existuje veľa vecí - často šatňa vyniká oblečenie, topánky, doplnky a športové vybavenie. Štandardné vyhotovenie vhodnej série, nákup v obchode alebo prostredníctvom internetu, napríklad v "IKEA". Vstavaný, s originálnym dizajnom - vyrobený na zákazku, alebo to urobte sami, podľa nezávisle vyvinutých výkresov, orezaných prvkami vhodnými pre konkrétny interiér.

Zanechajte Svoj Komentár