Kúpeľňa dizajn v drevenom dome

Donedávna vo väčšine súkromných dedinských domov nebol ani normálny prívod vody, nehovoriac o plnej kúpeľni. Toaleta bola na ulici, za stodolami, umyla sa na vedre alebo z umývadla, malý letný kúpeľ sa zhromaždil výhradne v letný deň, vyhrievaný slnkom. Časy sa zmenili, teraz návrh kúpeľne v drevenom dome nie je luxus, ale indikátor pohodlné bývanie, kde je všetko, čo potrebujete.

Vlastnosti organizácie kúpeľne

Moderné, dobre vybavené domy nemajú prakticky žiadne obmedzenia na inštaláciu sanitárneho vybavenia akejkoľvek konfigurácie - to všetko závisí od predstavy majiteľa, jeho materiálnej pohody. Najnovšia technológia, ktorá ponúka potery na guľatiny, poskytuje možnosť umiestniť do kúpeľne drevený dom sanitárnej keramiky, rôzne vodovodné armatúry, vykurované podlahy. Miestnosť je dyhovaná keramickými dlaždicami, menej často - kameňom, všetky rúrky sú úhľadne skryté. Technické alebo konštrukčné problémy, ak sa práca vykonáva správne, zvyčajne nevznikajú.

Dizajn je starostlivo premyslený - keď sú kanalizačné potrubia, kanalizácie sú položené správne, voda nebude ísť tam, kde to nebude nasledovať, strom nebude vlhký, povrch nebude deformovaný. V príjemnom, krásnom interiéri sa každý člen rodiny bude cítiť pohodlne. Kvalitné vybavenie, vhodné materiály pomôžu realizovať akúkoľvek myšlienku.

Je potrebné začať pracovať so zariadením hydroizolácie - pohodlie, spoľahlivosť prevádzky zariadenia kúpeľne závisí od neho.

    

Hydroizolačné priestory

Vysoká vlhkosť, časté kvapky teploty ničia aj najtvrdšie drevo, čo vedie k vzniku plesní a húb. Steny, podlahy vyžadujú viacvrstvovú, komplexnú ochranu - v prípade náhodného poškodenia rúrok alebo jedného z nich, ktorý sa prejavuje nízkou kvalitou a netesnosťou, potom bez vážnych následkov.

Najčastejšie používané metódy hydroizolácie kúpeľne:

 • Okleechny - použité valcované materiály s bitúmenom, ďalšie komponenty. Patrí medzi ne strešná lepenka, strešné železo, bitúmenové sklo. Sú vyrobené zo samolepiaceho a namontovaného plynového horáka. Inštalácia je pomerne jednoduchá, ale vyžaduje veľmi rovnú rovinu. Ďalšia úprava sa zvyčajne vykonáva okamžite;
 • maľovanie - najekonomickejší, ale nie príliš trvanlivý, nespoľahlivý spôsob. Na podlahy sa aplikujú dve alebo tri vrstvy bitúmenového laku;
 • odliatok - veľmi trvanlivý, účinný. Podlaha je vyplnená nepretržitou vodotesnou vrstvou hydroizolačnej hmoty. Inštalácia sa vykonáva pomocou horúceho alebo studeného materiálu;
 • omietka - povlak v niekoľkých vrstvách, ktorý je navrchu potiahnutý dvoma alebo tromi vrstvami polymérneho roztoku. Metóda je veľmi jednoduchá, široko používaná;
 • naplnenie - naplnenie podlahy drobivým hydroizolačným materiálom.

Pri práci s omietkami najprv vykonajte prípravné práce - podlahu poteru, čistenie povrchu, základný náter. Po príprave sa suchá zmes naleje do vody, dôkladne premieša, rovnomerne nanesie na celú podlahu štetcom, valčekom, na niektorých miestach - špachtľou. Vrstva by mala ísť 2-3 mm. Nepriepustná páska je prilepená k spojom stien s podlahou, potom je znova a priestor okolo nej dodatočne potiahnutý. Povlak sa aplikuje dvakrát v intervale 5 až 7 hodín, ale až po vyschnutí predchádzajúcej vrstvy - keď je posledná vrstva suchá, vykoná sa ďalšia povrchová úprava.

Ak je vo zvitkoch zvolená hydroizolácia, najprv sa meria podlaha, odrezá sa príslušný kus materiálu. Asfaltová základňa valcovaného materiálu sa zahrieva horákom, ochranný povlak sa odstráni, prilepí na rovný povrch. Aby sa vrstva bezpečne upevnila, dôkladne sa vyhladí špeciálnym valčekom, spoje sa namažú tmelmi, prilepia sa páskou. Potom môžete dokončiť podlahu, steny, inštalatérske práce atď.

Úroveň podlahy v kúpeľni je o 2-3 cm nižšia ako v ostatných miestnostiach.

    

Pokladanie podlahy, jej vlastnosti

Podlaha je vyrobená z niekoľkých vrstiev, jej konštrukcia je maximálne posilnená, najmä ak sa kúpeľňa nenachádza v prvom poschodí, ale nad ňou. Sila prekrytia je dostatočná, aby zariadenie umiestnené v miestnosti nespadlo - priemerná kúpeľ naplnená vodou váži v priemere 150-250 kg.

Začať distribuovať miesto medzi oneskoreniami. Prvá vrstva je vodotesná fólia, na ktorej je vrstva štrku s pieskom, 17-18 cm hrubá, rozptýlená, dobre podkopaná. Druhá vrstva je expandovaná hlina, je utláčaná, je vyliata betónom, sušená. Po tom, na vrchole nosníkov, inštalujú vlhkosť odolnú preglejku, 20-50 mm hrubú, upevní ju. Vodotesný filmový materiál je umiestnený na vrchole, pričom ponecháva prídavok 10-20 cm na ochranu rohov medzi podlahou a stenami.

Po naliatí majákov, ktoré sa po vysušení odstránia, sa zmes naleje na poter podlahy. Malá odchýlka je urobená v smere odtoku alebo je vľavo a spája otvor v podlahe s potrubím. Aby sa malé predmety, odpadky nedostali do diery, vybavili ju špeciálnym roštom, používali korok ako ochranu pred nepríjemným zápachom. Spojka je uzemnená strojom pokrytým hydroizolačnou zmesou.

Povrchová úprava sa vykonáva na žiadosť majiteľa. Môže to byť dlažba, hrubé linoleum, laminát odolný proti vlhkosti, keramická žula, drevo so špeciálnou impregnáciou atď.

    

Vetranie miestnosti

Teplota, vlhkosť v miestnosti priamo závisí od správnej inštalácie ventilácie. Dizajn je inštalovaný v hornom rohu potrubia, ktorý je zobrazený cez odvzdušňovací otvor von. Často je napojený na potrubie tak, že prúd prúdi do potrubia umiestneného na streche, pre väčší prietok vzduchu je namontovaný špeciálny ventilátor. S ním, kúpeľňa priestor schne rýchlo. Aby mohol prúdiť čerstvý vzduch do domu, vytvára sa medzera medzi prahom a dverami vo výške 12-17 mm.

Pri nesprávnom usporiadaní systému výmeny vzduchu sa na lietadlách vytvára kondenzát, v dôsledku čoho je povrch poškodený hubami, plesňou, čo vedie k jeho nezvratnému poškodeniu.

    

Usporiadanie komunikačných systémov

Zásobovanie vodou, kanalizácia v drevenom dome je žiaduce plánovať pre etapu projektu - v základoch sú vytvorené špeciálne otvory pre prívod a odvod vody potrubím. V už vybudovanej konštrukcii je to ťažšie, pretože je potrebné vŕtať základ, čo niekedy vedie k jeho praskaniu. Usporiadanie sa vykonáva v dvoch prístupoch: po prvé, konštrukcia sa montuje do zeme, kde potrubie vstupuje do budovy, a keď sa naleje ponorný poter, všetko, čo sa vyžaduje v kúpeľni, je usporiadané so vstupom do každého spotrebiča.

Na dlážke sú potrubia držané tak, aby neboli viditeľné, ale slúžili dlhú dobu. Aby ste to urobili, dierované otvory v stenách. Inštalácia kanalizácie sa vykonáva pod "pravým" svahom, zbierajú stúpačky, a potom zvyšok častí. Zariadenie radiátorov, podlahového kúrenia, inštalatérskych prác sa vykonáva vtedy, keď sú všetky kanalizačné potrubia položené po požadovaných cestách. Niekedy vykurovacie rúrky, zásobovanie vodou sú naskladané po obvode stien, zatváranie ozdobnými krabicami.

Keď sa potrubia nedajú natiahnuť na požadovaný bod kvôli malej hrúbke poteru, vodovodné zariadenie sa posunie na vhodnejšie miesto.

    

Materiály na steny

Pre steny v dome guľatiny, laminované drevo reziva, zvyčajne používajú keramické dlaždice, ktoré napodobňujú prírodné drevo, plastové panely, obloženie stien. Sú impregnované špeciálnymi zlúčeninami, ktoré zabraňujú opuchu, výlisku, tvorbe plesní. Materiály sa niekedy navzájom kombinujú. Je tiež dôležité zorganizovať hydroizoláciu dna stien do výšky 20-25 cm.

Drevo čalúnenie je najprijateľnejšie pre dom guľatiny, reziva. Často sa používa:

 • dub;
 • buk;
 • popol;
 • jilm;
 • orech;
 • teak;
 • smrekovec;
 • céder;
 • korkový strom.

Nepriepustná povrchová úprava drevených povrchov by mala byť obnovená každé 2-3 roky.

    

Stropné dekorácie

Dôležitá je aj hydroizolácia. Strop je zvyčajne vyrobený z drevených materiálov, vodotesný sadrokartón - to vám umožní maximalizovať. Menej často maľujú vo svetlých farbách alebo ju rozťahujú. Niekedy sú namontované zrkadlové stropy, ale starať sa o ne je veľa problémov. Pri obkladaní stropu pomocou šindľovky sa vytvorí latovanie, na ktorom sú upevnené lamely - to vytvára dodatočné vetranie. Ak je materiál položený uhlopriečne, bude priestor opticky rozširovať.

Strop by mal byť o niekoľko tónov ľahší ako podlaha, ale pri zdobení drevom sa môže zhodovať s farbou stien.

    

Elektroinštalácia, osvetlenie

Osvetlenie v kúpeľni sa vykonáva pomocou centrálneho stropného svietidla, lokálneho - nad každým hygienickým zariadením, zrkadlom. Všetky z nich môžu byť inline. Na zapnutie práčky, sušiča vlasov, elektrického holiaceho strojčeka potrebujete tiež aspoň jednu zásuvku.

Pri inštalácii elektrického vedenia sa dodržiavajú niektoré pravidlá:

 • na kladenie drôtov pomocou vlnitých rúr;
 • skrútenie, spojovacie skrinky, prípojky v miestnosti sú zakázané - povolené sú len celé vodiče;
 • spínače, zásuvky nastavené najmenej 70-80 cm od zdroja vody, 85-95 cm od úrovne podlahy;
 • drôty do zásuviek, ventilátory, spínače sú držané oddelene;
 • Používajú sa iba elektrické spotrebiče s vysokou triedou ochrany proti vode.

Zásuvky sú vybavené špeciálnymi krytmi, zrkadlo sa niekedy používa špeciálna - make-up miestnosť, s LED diódami po obvode.

    

Stylistické pokyny pre kúpeľňu

Štýl pre dizajn kúpeľne je prijateľný pre takmer každého. Najvýhodnejšie:

 • Provence - drevené povrchy. V prítomnosti závesov vytvárajú bunku, malý rastlinný vzor. Nábytok je vyrobený z tmavého dreva. Akýkoľvek dekor vyrobený ručne z prírodných materiálov je vítaný.
 • Classic - vyberte najjasnejšie tóny. Vybavenie je často vyrezávané; steny, podlahy - dlažba, mramor, žula, benátska omietka. Draperie, textílie preferujú svetlo.
 • Moderné - strop má penové výlisky so zlátením; Kúpeľ nôh v strede miestnosti. Z interiéru sa používajú porcelánové morské panny, anjeli, mini-fontány. Tu je niekoľko rôznych zrkadiel, elegantný nábytok.
 • Rustikálne - použité hrubé drevo, takmer bez povrchovej úpravy, alebo kameňa. Všetky položky vyzerajú veľmi neohrabane. Ak je tam okno, zelené kvetináče sú umiestnené na kvetináče.
 • Loft - vhodný pre priestranné izby. Drevo, nábytok sa umelo starne, jedna zo stien je z kameňa, strop je vhodnejší ako vysoký, osvetlenie je svetlé.
 • Etnický - len prírodné materiály. Tu, jednoduchý drevený nábytok, prútené koše na prádlo, rohož rákosu na podlahe, ľanové závesy, kvetinové ozdoby, rastliny vo vani.
 • Minimalizmus - jednoduché formy nábytku, všetko, čo potrebujete, je umiestnené na policiach pod kúpeľňou v uzavretých skrinkách. Tam je zrkadlo v jednoduchom ráme alebo úplne bez neho, dekor je takmer chýba.


    

Rozsah farieb

Hlavným materiálom kúpeľne v súkromnom dome je drevo, preto sú vhodnejšie všetky jeho odtiene. Prítomnosť jasných kontrastov je povolená, ale nie viac ako 5-7% celého dizajnu. Často je v miestnosti okno, potom je zvolená farba s ohľadom na prítomnosť denného svetla. Ak je okno otočené na juh, zvolia sa nasýtené studené odtiene; na sever - výnimočne teplé, svetlé. Je vhodnejšie, aby boli podlahy tmavšie ako steny, aby sa vytvoril dojem stabilnej podpory pre nohy, nábytok a inštalatérske práce; strop je najľahší.

Najvhodnejšie kombinácie:

 • mliečne biela s kávou;
 • béžová so svetlozelenou farbou;
 • ružovo žltá s fialovou farbou;
 • striebro s meďou;
 • sušienka s bledo purpurovou;
 • brilantná žltá s čokoládou;
 • močiar s tyrkysom;
 • vanilka s hnedou;
 • olivovo hnedá s vistáriou;
 • štrkovitá s terakotou;
 • dymovo biela s železnou hnedou;
 • hruška s grafitovou čiernou;
 • melón so svetlošedou farbou;
 • vŕba s čajovou zelenou;
 • granát so sledovanými;
 • ľan s gaštanom.

V jednej miestnosti sa odporúča použiť najviac dve alebo tri farby. Ak je v dome niekoľko kúpeľní, sú zdobené rôznymi spôsobmi.

    

Výber, montáž inštalatérskych prác

Často v kúpeľni nie je len vaňa s WC, ale aj sprcha, bidet. Je to jednoduché, ak je priestor miestnosti najmenej šesť až osem metrov štvorcových. Vyzerá to dobre inštalované v centre, ktoré je možné len vo veľmi priestranných izbách so zosilneným podlahovým dizajnom. V prípade obyčajných podlahových krytín sú všetky steny inštalované pozdĺž stien.

Ak to priestor dovolí, uprednostňuje sa veľké umývadlo. Pre rodinu s viac ako tromi alebo štyrmi ľuďmi sú dve umývadlá. Samotný kúpeľ je niekedy vyrobený z cédrového dreva, smrekovca so špeciálnou impregnáciou. Vo veľkých izbách je inštalovaná vírivka a menšia je so sprchovacím kútom so sprchovacím kútom alebo bez nej. Pre veľmi malé izby, bude kratšia vaňa, rohové umývadlo a závesné WC bude robiť. Pri usporiadaní sprchovacieho kúta je potrebné dbať na to, aby sa voda nenachádzala na podlahe, nerozširovala sa po celej miestnosti.

Inštalatérstvo nie je nevyhnutne zvolené biele - je vybrané pre určitý štýl interiéru, je kombinované s farbou pozadia alebo s ním kontrastuje.

    

Potrebný nábytok do kúpeľne

Nábytok je často zvolený drevený, ale je možné ho kombinovať so sklom, kovom, plastom. Z nábytku bude potrebovať:

 • Pultová doska pod umývadlom;
 • Komoda alebo toaletný stolík so stoličkou;
 • Závesné skrinky;
 • Spodná skrinka;
 • Otvorené police.

V šatni sú k dispozícii náhradné uteráky, župany, na policiach - kozmetické, čistiace prostriedky na každodenné použitie. Koše na prádlo sú umiestnené na policiach alebo priamo na podlahe. Neformálne uteráky sú zavesené na hákoch, umiestnené na stenách, alebo rozložené, zavesené na kov, drevené rámy. Pohodlné organizátory pre hrebene, špendlíky a ďalšie potrebné drobnosti sú pripevnené na stenu a skrinku. Položky, ktoré sa používajú len zriedka, sa skladujú na vzdialených policiach pod stropom.

Keď sú v dome malé deti, potrebujú malú stoličku, aby sa dostali k umývadlu.

    

záver

Pohodlná kúpeľňa v drevenom dome sa veľmi nelíši od mesta, pretože tam je všetko rovnaké. Keď je dom dostatočne veľký, sú vyrobené dvoma alebo viacerými - pre dospelých, deti, hostí, atď. Prakticky každý majiteľ dachy môže zorganizovať najjednoduchšiu kúpeľňu vlastnými rukami, ale pre kvalitu usporiadania sú potrebné určité znalosti a zručnosti. Ak sa vyskytnú ťažkosti, pochybnosti o správnom návrhu, usporiadaní, výbere vhodných stavebných materiálov, je lepšie vyhľadať pomoc odborníkov.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár