Kúpeľňa dizajn pod stromom: 75 fotografií nápadov

Moderný človek si ťažko predstaví kombináciu dreva a vody. Zdá sa, že sú veci nezlučiteľné. Obvyklé materiály, ktoré sa používajú pri dokončovaní kúpeľne, sa výroba samotného písma objavila pomerne nedávno. Po stáročia ľudia používali drevené žľaby, vane, sudy v každodennom živote, stavali drevené lode. Teraz sa strom opäť stáva luxusnou dekoráciou interiéru kúpeľne.

Výhody a nevýhody povrchovej úpravy drevenej kúpeľne

Myšlienka, že drevo nie je najpraktickejším materiálom na konečnú úpravu povrchov, je dlhodobo nepodstatné. Spôsoby práce s drevom dávajú výstupnému materiálu, čo je absolútne škaredá vlhkosť. Absolútna sila, nekonečná rozmanitosť dizajnu vám umožní vybrať si model pre akýkoľvek interiér.

    

Pozitívne aspekty obloženia dreva:

 • Environmentálna šetrnosť. Prírodný materiál, príjemný na dotyk, bezpečný.
 • Trvanlivosť. Výrobcovia a stavitelia používajú vo svojej práci dub, céder, teak. Tieto iné exotické plemená sa vyznačujú vysokou odolnosťou proti vlhkosti. Sú chránené pred deformáciou ošetrením špeciálnymi impregnáciami, brúsením, niekoľkými vrstvami laku.
 • Liečivé vlastnosti. Aróma, ktorá uvoľňuje prírodné suroviny, zmení obyčajné kúpanie na kúpeľnú procedúru, zmierňujú bolesti hlavy, únavu a nespavosť.
 • Estetika. Interiér sa stáva zdravým, získava črty šľachty.

Strom v kúpeľni má niekoľko vážnych nevýhod:

 • Cena. Steny, podlaha z prírodného dreva bude stáť viac ako iné moderné materiály. Ak je akrylové alebo liatinové písmo nahradené modelom wenge, zebrano alebo tic, bude to trvať veľa. Trochu lacnejšie, budú stáť tých, ktorí vytvoria exkluzívne vlastnými rukami.
 • Starostlivosti. Dlhodobá prevádzka zaručuje prísne dodržiavanie pokynov. Kúpeľ vyrobený z dreva je určený len na kúpanie, nie je nasiaknutý spodnou bielizňou, nevymývajte svoje obľúbené psy. Vľavo bez trhlín nádrže na vodu.
 • Opakovaná impregnácia. Raz za niekoľko rokov bolo opakované ochranné ošetrenie na odolnosť proti vlhkosti na správnej úrovni.

    

Výber materiálov a metód konečnej úpravy

Odolnosť použitých materiálov voči vlhkosti sa podstatne zvýšila. V dizajne s použitím dyhované dosky, drevené obloženie, ktoré pomáha znížiť náklady na dizajn.

Získať finálny materiál s prihliadnutím na parametre:

 • faktor deformácie;
 • stupeň odolnosti stromu voči vlhkosti;
 • schopnosť odolávať hubám, baktériám.

Prvky obkladu stien, stropu, podlahy by mali byť pred inštaláciou ideálne vysušené. V opačnom prípade proces rozpadu pôjde zvnútra, napriek všetkým typom hydroizolácie.

Stropy v konkrétnej kúpeľni musia byť zavesené. Za nimi je ľahšie skryť komunikácie, stávajú sa štítom na ceste vlhkého, teplého vzduchu. Rám je vyrobený zo špeciálneho profilu, ktorý sa zvyčajne používa v pouličných podmienkach. Má špeciálny povlak, ktorý odoláva korózii.

    

Použitie prírodného dreva

Povrchová úprava poľa je šetrná k životnému prostrediu, má dobrú tepelnú izoláciu. Moderné technológie používané výrobcami zaručujú bezchybnú prevádzku výrobkov vďaka špeciálnemu zloženiu impregnácie, sedemnásobnému lakovému náteru. Olejový, voskový náter.

Kliešť, africký Iroko, pomerne tvrdé drevo, odolné voči deformácii, s nízkou hygroskopickosťou, vykazuje absolútnu odolnosť proti vlhkosti. Buk, dub, borovica sú tradične populárne. Modrý, javor a jaseň sa dobre cítia vo vlhkých miestnostiach.

    

Zóny s vysokou vlhkosťou sú zdobené exotickými kameňmi: wenge, coumaru a padouk. Populárna oliva, eben, praktický eukalyptus, bambus. Trh ponúka rad prírodných odtieňov, tónované v ľubovoľných farbách.

Inštalácia stien, korkové podlahy nie je ťažké. Sú upevnené lepidlom, miestnosť sa stáva reprezentatívnym neobvyklým vzhľadom.

Dobrá odolnosť voči vlhkosti je preukázaná lepenou alebo dyhovanou doskou, nevyžaduje dodatočné spracovanie, dobre zapadá a je okamžite pripravená na montáž.

    

Materiály, štylizované drevo

Na vytvorenie neobvyklého interiéru kúpeľne najviac kácenia. Kvôli vysokým životným nákladom ho veľa ľudí nahrádza obkladačkami a panelmi s nádychom dreva. Keramická dlažba imitujúca parkety je vhodná na dokončenie podlahy. Ona sa nebojí vlhkosti, plesne.

Blok-dom vyzerá skvele, ale v kúpeľni je „vzácny“, takže sa používa len v dosť veľkých izbách.

Podšívka odolná voči vlhkosti vyzerá dobre a sú z nej vyrobené aj police. Ak rozpočet umožňuje, dokončovacie práce z porcelánu dlaždice pod laminát, kameň alebo betón, bude slúžiť dosť dlho.

Racionálne riešenie interiéru, aby sa šetrilo a neobťažovalo so starostlivosťou o povrchy, bude použitie dreva len ako doplnkového prvku dekorácie alebo len pre police a skrine.

Alternatívne materiály, ktoré úspešne kombinujú alebo nahrádzajú drevo, sú PVC panely. Nebudú trvať tak dlho, ale sú lacné, ľahko sa inštalujú, nevyžadujú tmel, rôznorodú farbu, vrátane dreva, dosky odolné voči vlhkosti preglejky s dyhou povrch.

Masívna doska do kúpeľne je hlavne vyrobená z tvrdého dreva, pripravená na montáž, nebude vyžadovať dodatočné ochranné ošetrenie. Rovnako populárna trojvrstvová podlaha. Sú vhodné pri inštalácii, dobre kombinované s kameňom, keramikou.

Jedným z nových produktov je nástenné linoleum. Je vyrobená z polyuretánového vlákna, na ktorom sú aplikované akvarely. Po predbežnom vyrovnaní povrchu prilepte lepidlo na stenu špeciálnym lepidlom. Suroviny majú vysokú odolnosť voči vlhkosti, široký výber farieb.

Lacnejší nešetriaci materiál je vlhkosť odolná drevená tapeta. Opravy sa vykonávajú rýchlo, ale často sa musia zmeniť kvôli skorému opotrebeniu a možnému vývoju huby.

    

Rozmanitosť farieb

Návrh kúpeľne pod stromom nebude pohodlný, ak nie je v procese opravy vedený určitými pravidlami. Pri výbere palety farieb:

 • Nevyberajte príliš tmavé odtiene;
 • Nepoužívajte bláznivé farby;
 • Kúpeľňa je jedinou miestnosťou v dome, kde je možné vytvoriť farebnú schému stropu a stien v jedinom kľúči.

V kúpeľni použiteľné kontrastné farebné kombinácie. Vždy účinná kombinácia svetla a tmy, kombinácia tlmeného a svetlého. Pravidlom je, že prevažujú jeden alebo dva tóny, ostatné len dopĺňajú.

Klampiarske priestory sú lepšie zdobené tónmi opačnej farby, teplé a studené. Ak chcete, aby sa situácia ľahšia, achromatická, uchýlila sa k použitiu sivých alebo tvarových konštrukčných povrchov.

Kombinácia lesklých a matných povlakov vyzerá zaujímavo, čo sa dá zdôrazniť denným svetlom prenikajúcim do miestnosti cez matné, vlnité sklo.

Farba stropu pre kúpeľňu má mimoriadny význam, jeho tónovanie vytvára najpriaznivejší dojem. Steny preťažené dekorom vyžadujú neutrálnu farbu podlahy.

    

Voľba inštalatérstva a nábytku

Biele inštalačné práce - najuniverzálnejšia možnosť. Farba bude vyžadovať špeciálny prístup. Aby sa zabránilo nesúladu vo farbe, je potrebné si kúpiť súpravu. Výber jasného umývadla a sprchovacieho zariadenia, okolie sú viac kontrastné v tóne alebo úplne nenasýtené vo farbe.

Svetlá belosť niekedy neharmonizuje s tlmenými odtieňmi drevených stien. V tomto prípade pomáhajte teplé odtiene bielej alebo studenej modrošedej, zelenej.

"Správny" kúpeľňový nábytok je vyrobený z kvalitne ošetreného poľa, IMF, drevotrieskovej dosky, ratanu. Vnútorné predmety by mali mať povrch odolný proti vlhkosti, dobre priliehajúce mechanizmy, systém upevnenia z kovu odolného voči korózii. Pri nákupe si pozorne preštudujte spoje, časti pre integritu. Otváranie, zatváranie zásuviek, dverí by nemalo spôsobiť ťažkosti.

    

Drevené umývadlo a vaňa

Vaňa, drevený drez zdobí každý interiér. Ak ich chcete vytvoriť, musíte mať určité zručnosti, skúsenosti. Tento typ potrubia sa vyrába ručne, viackrát sa spracúva impregnačnými a krycími zlúčeninami.

Drevené písmo sa zvyčajne inštaluje na špeciálne pódium. Chrómované, mosadzné mixéry, nohy z bronzu sú perfektne kombinované s drevom. Vnútro výrobku je starostlivo vyčistené, leštené, ošetrené lakom na vonkajšej strane. Formy a veľkosti závisia od štýlu miestnosti.

    

Osvetlenie

Svietidlá, ktoré dávajú veľa tepla vo vlhkých priestoroch, nefungujú na drevených povrchoch najlepším spôsobom. Výber svetelných systémov je ovplyvnený aj farbou a textúrou drevených povrchov.

Najlepšou voľbou by boli halogénové LED zariadenia so studeným svetlom. Ľahký povlak si vyžaduje jasnejšie osvetlenie. Rozptýlené svetlo sa s väčšou pravdepodobnosťou približuje k prísnemu tmavému drevu.

    

ventilácia

Odporúča sa zamyslieť sa nad ventilačným systémom ešte pred jeho vybudovaním. Pri kúpe ready-made domu alebo bytu, kde je ventilačný systém je prítomný, bude potrebné zabezpečiť nútenú výmenu vzduchu, prirodzené pre drevené domy nestačí. Ukazovateľom bude zamlžovanie sklenených a zrkadlových povrchov, vzhľad húb.

Aby nedochádzalo k takýmto následkom, výfukový komplex by mal byť navrhnutý pre konkrétnu oblasť, objem predpokladanej vlhkosti. Berú do úvahy aj prítomnosť sprchového kúta, či je kúpeľňa spojená alebo rozdelená.

    

Nápady dizajnu a štýly

Kúpeľňa obložená drevom môže byť vyrobená v mnohých štýloch. Je veľmi v duchu kúpeľov. Písmo v drevenej krabici, solárium a stôl z príbuzného materiálu sú v súlade s ľahkými stenami a veľkými oknami v drevených rámoch. Miestnosť je naplnená svetlom, ktoré sa uvoľňuje takmer ako pod holým nebom.

Závažnosť moderného štýlu zmierňujú drevené prvky. Svetlá podlaha je kombinovaná s tmavými drevenými stenami, priečkami.

Drsnosť a jednoduchosť rustikálne zdôrazňujú prírodné drevo. V miestnosti, kde sa nielen uvoľňuje voda, ale aj veľa drevených aróm, sa cíti najmä blízkosť prírodnej prírody.

Najčastejšie používaný ekologický štýl. Použitie environmentálnych materiálov svetlých farieb, prírodné príchute dekorácie výzva k pobytu v interiéri tak dlho, ako je to možné.

Veľkosť, pevnosť klasiky, harmónia, zdržanlivosť sú zdôraznené drahými materiálmi: pevným, prírodným kameňom, použitím zlata, hodvábu.

Funkčnosť modernosti poskytuje kombináciu dreva, skla, kovu. Moderný nábytok skrinky, doplnky tlmených tónov s kvetinovými ornamentami zvyšujú eleganciu interiéru.

    

záver

Kúpeľňa drevo už nie je luxus. Vďaka moderným technológiám jej usporiadanie nebude znamenať nadprirodzené úsilie. Hlavná vec je postarať sa o zodpovedajúcu hydroizoláciu, systém odstraňovania pary, nadmernú vlhkosť. Pohodlie, praktickosť nedáva nič na iné materiály. Sotva existuje štýlová alternatíva.

Zanechajte Svoj Komentár