Vianočné ozdoby a hračky na Nový rok

Na novoročné sviatky sa tešia nielen deti, ale aj dospelí. Od začiatku decembra sú skladové regály plné farebných balónov, pozlátko, korálky a originálne luky. Vytvorené dekorácie môžu byť doplnené časťou duše s ručne vyrobenými hračkami z vianočného stromu. Urobte si pamätné čačky z akéhokoľvek dostupného materiálu. Môže to byť papier, látka, plast a ďalšie.

Príbeh vianočných hračiek

Vianočné ozdoby - základný atribút dovolenky. Majú dlhú cestu rozvoja, ktorá má zaujímavú históriu. Prvý začal zdobiť dom v predvečer nového roka obyvateľov európskych krajín. Potom používali konáre ihličnanov, ovocie. Ľudia sa nepokúšali propagovať svoje činy, pretože úrady túto tradíciu nepodporovali. Katolícka cirkev ju považovala za pohanské dedičstvo.

Klasické pravidlá na zdobenie hlavnej vianočnej krásy sa v priebehu času nezmenili. Iba vianočné ozdoby majú obrovský rozdiel. Predtým bol každý prvok jedlej dekorácie symbolický a mal určitý hlboký význam, väčšinou s náboženským podtextom. Sladké vafle pripomínali nekvasený chlieb používaný na spoločenstvo, jablká boli spojené so zakázaným ovocím.

Od polovice 18. storočia vianočné medové perníčky nahradili vianočné hračky, neurčito pripomínajúce moderné. Väčšina rodín ich vyrobila z vaječnej škrupiny, šišky, papiera, rôznych flitrov. Remeselníci začali vytvárať figúrky anjelov a rozprávkových postáv z naháňania a mosadze.

Prvé vianočné gule sa objavili v roku 1848 v Durínsku, meste Lausch. Išlo o ťažké výrobky zo skla. Hmotnosť bola daná oloveným povlakom použitým na vnútornej strane, aby sa vytvoril lesk. Farebné dekorácie boli veľmi drahé, obyčajní ľudia si ich nemohli dovoliť.

Po takmer 20 rokoch, v roku 1867, sa zmenila technológia vytvárania guličiek. Išlo o otvorenie plynárne. Zo sklenenej hmoty, privedenej na vysokú teplotu, sme dostali úhľadné tenkostenné výrobky. Plastový materiál umožňoval vyrábať hračky rôznych tvarov. Zrkadlový lesk dosiahnutý pridaním dusičnanu strieborného.

Až do začiatku dvadsiateho storočia bol Lausch jediným vývozcom vianočných ozdôb. Potom technológiu prijali iné krajiny vrátane kresťanských. Po udalostiach z roku 1917 pre sovietsky ľud sa zastavila oslava pohanského podujatia, zastavenie vydávania dekorácií. Až v roku 1935 boli titulky naplnené výzvami na výzdobu vianočného stromu len pre deti av roku 1937 novoročná krása dokonca ozdobila stĺpovú sieň Domu odborov.

V súlade s udalosťami príbehu sa zmenila sémantická záťaž a vzhľad hračiek. V 70. rokoch minulého storočia stratili vianočné hračky svoju individualitu. Výroba bola spustená. Farebné gule a postavy rovnakého typu zaplnili počítadlá. V XXI storočia, ručne vyrábané hračky sa stali módne.

Kužele - originálne a krásne ozdoby na vianočný stromček

Smrekové kužele možno považovať za druhý neoficiálny symbol Nového roka. Dostupný prírodný materiál vyžaruje príjemnú arómu, najmenšie ihličkany s ním môžu ľahko a bezpečne pracovať. Materiál môže byť použitý ako hlavný prvok pri vytváraní hračky na vianočný stromček a ako doplnok pre celú novoročnú kompozíciu. Šišky robia vtipné postavičky zvierat, kvety, domy, koše. Pre remeslá jednoducho pripojte druhotný materiál.

Majster triedy - anjeli z kužeľov

Pre remeslá budete potrebovať krásne hladké kužele, pásku, kúsky plsti a drevené, plastové gule. Aby sa zabránilo tomu, že prírodná báza stratí svoj tvar v dôsledku zmeny teploty, môže sa kužeľ znížiť na niekoľko sekúnd do nádoby s tesárskym tesnením. Po vysušení nestratí svoj tvar a bude vždy uzavretý. Nasledujúci workshop pomôže vytvoriť jednoduché anjelské figúrky:

 • Nakreslíme tvár na guličku s plsteným perom - bude to hlava;
 • Na pripravenú ranu pripevníme hlavu figúrky lepidlom PVA;
 • Vlasy môžu byť ťahané alebo tvorené z kúdele, umelej vlny, látky, suchej trávy a iných materiálov;
 • Vlasy prilepte alebo pritlačte viečkom z vrchu žaluďa;
 • Zväzujeme stuhu s lukom a upevníme ju dozadu. Pre lepšiu fixáciu môžete použiť plstený pás;
 • Ruky môžu byť vyrobené z hrubej tkaniny alebo drôtu.

    
    
    
    
    

Slané hračky z cesta

Ingrediencie pre základňu sú múka, soľ a voda. Vianočné hračky z prírodných zložiek sú veľmi jednoduché na výrobu, dajú sa dlhodobo skladovať. Obrázky môžu byť vytvorené pomocou formulárov pre cookies alebo jednoducho rezané nožom podľa náčrtu. Krásny reliéfny vzor sa získa s odtlačkom rôznych listov, vetvičiek, mincí. Farby, korálky, kamienky, prášky sú vhodné na ozdobenie originálnych závesných hračiek.

Farbenie remesiel niekoľkými spôsobmi - po vysušení a pri výrobe podkladu. V prvom prípade sa sfarbenie uskutoční s pomocou kvašu, akrylu, olejových farieb av druhej fáze budete musieť pridať farbivo do jedla vo fáze miesenia cesta.

Po úplnom vysušení sú novoročné remeslá zdobené akýmikoľvek prvkami (stuhy, gombíky, korálky, kamienky). Ak urobíte diery v strede hračiek, môžete vytvoriť svetlý, originálny girlandu.

Na zavesenie novoročnej hračky zo soľného cesta na vianočný stromček je potrebné v hornej časti prepichnúť dieru. Uľahčite to, kým sa výrobok zmrazí.

Lepenkové darčekové krabičky

Vytváranie krabíc pre darčekové balenie je obzvlášť dôležité v predvečer novoročných sviatkov. Ručné výrobky vyrobené z jednoduchých materiálov budú prekvapením prekvapením. Pre výrobu elegantných a funkčných krabíc akéhokoľvek dizajnu a veľkosti bude vyžadovať minimálne materiál: kartón, ihly, lepidlo, nožnice, dekoratívne prvky.

Skôr ako začnete, musíte pripraviť špeciálne šablóny na rezanie polotovarov. Obalová škatuľka môže mať akýkoľvek tvar, spôsob upevnenia veka a lepenie, valcovanie po stranách. Schéma môže byť zvýšená na ľubovoľnú veľkosť. Pre upevnenie častí krabice z hrubej lepenky je lepšie použiť lepidlo PVA alebo obojstrannú pásku.

Vianočné krabičky na darčeky, po vykonaní svojej hlavnej funkcie môžete ozdobiť symbol dovolenky. Položky vyrobené z lepenky sa vyrábajú vo forme snehových vločiek, vianočných stromčekov, cukroviniek. Stiahnite si šablónu z internetu, upravte veľkosť na papier. Potom prenesieme na základňu a rozrezáme pozdĺž bodkovanej čiary. My ohýbame miesta na to určené, prilepíme ich lepidlom a zostavíme krabicu. Na dekoráciu môžete použiť akýkoľvek dekoratívny materiál.

Lopta žaluďov

Novoročné sviatky - ideálny čas pre tvorivé večerné hodiny. Mnoho profesionálnych remeselníkov a len milovníci exkluzívnych vianočných hračiek radšej pracujú s prírodnými materiálmi. Bežné žaluďy urobia originálne a jednoduché vianočné ozdoby. Môžu byť zostavené do závesného zloženia, jednoducho natretím čiapok v zlatej farbe, alebo môžete vytvoriť krásny zmiešaný veniec s pridaním malých šišiek.

Celé klobúky z žaluďov budú užitočné na vytvorenie zaujímavej vianočnej gule v modernom ekologickom štýle. Takýto článok ho psychicky prenesie do húštiny zimného lesa a robí z vás veru v skutočný zázrak. Základom hračky bude penový kus. Takúto položku si môžete kúpiť v každom remeselnom obchode.

Pripravené jadro hnedej a lepiacej čiapky namaľujeme na chvost. Vyplňte priestor čo najbližšie. Miesto jedného dutého prvku bude mať upevnenie háčika z drôtu. Hračku môžete ozdobiť pomocou silikátového lepidla a flitrov, krásnych korálkov vo vnútri čiapok, stuh.

Textilné hračky

Vianočné textilné hračky nielen ozdobia strom v vidieckom štýle, ale naplnia aj interiér teplom a slávnostnou náladou. Tematické remeslá môžu byť zoskupené v zložení alebo vytvoriť jedno exkluzívne kópie. Každá tkanina je vhodná na vytváranie textilných majstrovských diel, ale vhodnejšie sú materiály, ktoré zachovávajú tvar hračky (plsť, fleece). Môžete tiež použiť akrylovú alebo bavlnenú priadzu. Ak chcete vytvoriť také výrobky budú vyžadovať minimálne pletenie zručnosti. Ak takýto talent vôbec neexistuje, môžete z vlákien vytvoriť krásne husté snímky ľubovoľného tvaru.

Z priadze

Tieto vianočné hračky sú naozaj domáce. Môžu byť ploché alebo hromadné. Krásne vyzerajú ploché výrobky na základe prsteňa. Za týmto účelom namontujte narezaný okraj plastového pohára a hrubej priadze. Ak chcete, môžete v strede umiestniť akýkoľvek vianočný obrázok. Ak máte skúsenosti háčkovanie, základňa nemôže byť použitý. Aby sa veci udržali vo forme, potrebujú len škrob.

Plochá priadza môže byť vyrobená z vianočných stromčekov. Po prvé, pletené niekoľko zelených štvorcov rôznych veľkostí. Preložte jeden z rohov každej časti na polovicu a upevnite ho tlačidlom. Získali sa nádherné trojuholníky. Potom sú všetky výrobky upevnené vo forme vianočného stromu a šité pletené alebo textilné nohavice hnedej farby.

Hromadné gule sa ľahšie plieskajú na piatich pletacích ihliach, podľa vzoru ponožky. Ročník gule s žakárové vzory vyzerajú veľmi kreatívne. Môžete tiež vytvoriť exkluzívnu hračku z nití pomocou háčika v technike striedania počtu slučiek. Plnivom môže byť bavlna, syntetický zimovník, akákoľvek tkanina.

Z plsti

Pružný, plastový materiál môže slúžiť ako základ pre akékoľvek remeslá, vrátane vianočných hračiek. Farebné cítil mäkký a príjemný na dotyk. Výrobky z nej nemajú premlčanie. Vždy zostanú svetlé, jedinečné a módne. Môžete vytvoriť skutočný vrchol, symbol nového roka, bez toho, aby ste mali šijacie zručnosti a skúsenosti so vzormi.

Najjednoduchšie vianočné hračky sú ploché. Jedná sa o obyčajné vyrezávané figúrky, zdobené na jednej alebo dvoch stranách. Pomocou značky sa vzor prenesie na plsť, vystrihne sa. Môžete si urobiť krásny vianočný stromček, tvár akéhokoľvek zvieraťa, napríklad prasa. Reverzná strana pre spevnené lepenky.

Ak potrebujete objem vianočný stromček hračku, potom dve polotovary sú vyrezané naraz podľa šablóny. Potom sú kúsky celku ozdobené a spojené nitkami. Použite nasledujúcich niekoľko švov:

 • "Basting". Najjednoduchší šev. Medzi stehy sú medzery. Používa sa na pripojenie malých častí pozdĺž rezu;
 • "Zadná ihla." Stehy sa ukázali ako rovnocenné, krásne;
 • "Montáž". Používa sa na spájanie sypkých, prelamovaných hračiek. Uskutočňuje sa technikou "dopredu ihly", ale so silným napätím vlákna;
 • "Nad hranou." Spoľahlivo fixuje reznú líniu, zabraňuje výstupu jednotlivých chlpov. Stehy sú v rovnakej uhle;
 • "Slučka". Praktické neviditeľné slučky idú pozdĺž okraja rezu.

Ponožky snehuliak

Dekoratívne ručne vyrábané hračky sú vždy originálne. Sú ako nič iné, vhodné na dar, pretože sú vyrobené s dušou. Jednoduchá jednoduchá možnosť - snehuliak z ponožiek. Pre výrobu remesiel bude potrebovať jeden pletený, bavlnené ponožky, niekoľko gombíkov, špendlíky, 1 kg ryže.

Ponožka by mala byť rozrezaná na dve časti v oblasti päty. Horná polovica bude slúžiť ako základ pre remeslá, spodná časť bude použitá na výzdobu. Zakrútenie sochoru zvrtneme a pevne ho pritiahneme jedným koncom závitu. Skryť uzol a vrátiť ponožku na prednú stranu. Naplňte hračku ryžou, kým nedosiahne požadovaný tvar, ale zachová si plasticitu. Vytvárame pravé telo a zviazame horný okraj. Hlavný snehuliak by mal byť niť.

Teraz zostáva ozdobiť a ozdobiť kilogram prázdny. Čelo je možné kresliť perom alebo vyšívaným perličkou. Kus farebnej látky vo forme šatky zakryje vlákna na krku. Zvyšok ponožky bude klobúk. Telo je zdobené farebnými gombíkmi.

Snehová vločka a hviezdy z nití

Štýlové vianočné vločky a hviezdy sa získavajú z priadze a lepidla. Vytvorenie takýchto vianočných ozdôb nebude trvať dlhšie ako pol hodiny. Ak chcete vytvoriť vianočné ozdoby s ostrými rohmi budete potrebovať špeciálny stroj alebo improvizované rezbárstvo karafiátov.

Nakreslite hviezdu alebo snehovú vločku na dosku. Potom sme si dali na jedlo film tak, že hračka nelepí, a ideme v nechtoch v rohoch obrázku. Ďalším krokom je oddeliť časť vlákna od gule a prikryť ju lepidlom. Bez čakania na zatvrdnutie materiálu je potrebné ho rýchlo zabaliť na rám. Na niektorých miestach by sa mali vytvoriť uzly tak, aby sa hračka po vysušení nerozpadla. Centrálny vzor snehových vločiek alebo hviezd môže vytvoriť ktokoľvek. Po 12 hodinách je plavidlo úplne vytvrdené, z lepidla nezostane žiadne lepidlo.

Bavlnené gule

Z obyčajných vlnených nití si môžete vytvoriť guľaté sieťové hračky pre nový rok. Na prácu budete potrebovať malé balóny, niť a lepidlo PVA. Nafúknite guľu vhodnej veľkosti a nasaďte jej chvost na koniec závitu. Vychádzajúc z tej istej hrany, pevne a v ľubovoľnom poradí. Nite z priadze by nemali byť blízko pri sebe.

Potom sa polotovar položí do misky so zmesou vody a lepidla a otáča sa, až kým nie sú všetky textilné prvky dobre nasiaknuté. Sušenie bude trvať najmenej 24 hodín. Po dni prepichnite balón a vytiahnite ho cez medzeru. Hotové loptičky môžu byť zdobené flitrami, korálkami, luky.

Tvorba lopty v technike kinusayg

Umelecký žáner tvorby obrazov a iných produktov vznikol v Japonsku na základe úsporných opatrení. Hlavnou úlohou kinusayga bolo zbaviť sa starých kimónov. Moderné šijacie ženy používajú takúto dekoračnú techniku ​​na vytvorenie dizajnérskych vianočných ozdôb.

Ak chcete ozdobiť loptu pomocou kinusayg techniky, budete potrebovať okrúhle peny prázdne, podobné klapky rôznych farieb, dekoratívne cop a korálky na dekoráciu. Najprv označte základňu do štyroch lalokov. Potom na miestach bodkovanej čiary urobte plytké rezy. Okraje chlopní budú umiestnené v týchto štrbinách.

Pripravené obdĺžniky z tkaniny by sa mali aplikovať na plátky plocho a skryť ich hrany v drážkach. Tlačným materiálom môže byť akýkoľvek plochý predmet. Po návrhu všetkých sektorov, môžete pokračovať na zdobenie. Skryjeme švy pod páskou alebo prameňom, pričom obalíme diagonálne okolo materiálu. Zo zvyškov šnúry tvorí slučku.

Hračky z gombíkov

Originálna scenéria gombíkov doplní vianočnú tému. Môžete urobiť remeslá absolútne akýkoľvek tvar, ale je lepšie začať s jednoduchým vianočný stromček. Pre prácu budete potrebovať viacfarebné gombíky ľubovoľnej veľkosti, list lepenky. Prvky môžu byť upevnené lepiacou pištoľou alebo šijacími kolíkmi.

Papier zložíme do kužeľa a upevníme hrany obrobku páskou. Spodná časť je hladká a stabilná. Teraz náhodne rozdeľte tlačidlá na povrchu budúceho vianočného stromu, počnúc najväčšími. Malé tlačidlá sa nachádzajú vo zvyšných priestoroch. Remeslá zdobia korálky, luky. Vianočnú hračku si môžete dať do lobby alebo do detskej izby.

Použitie žiarovky na výzdobu vianočného stromu

Vytváranie originálnych hračiek z odpadového materiálu, ako sú fúkané žiarovky, má mnoho výhod. Je to výrazná úspora na tradičných dekoráciách, schopnosť vytvoriť originálny dizajn pre novoročné krásy. Jednoducho maľte žiarovku v akejkoľvek farbe alebo vytvorte zaujímavé vianočné stromčeky.

Snehuliak z žiarovky

Základom snehuliaka bude jednoduchá žiarovka. Pred použitím sa musí natrieť bielou farbou. Je lepšie použiť kúsok špongie alebo peny, aby ste sa vyhli zvyšným pruhom a nerovným ťahom. Aby bol náter hustší, musí byť náter znovu aplikovaný. Vyrábame klobúk z kusu pleteniny. Na dekoráciu môžete použiť pompon alebo len svetlú stuhu.

Oči a nos môžu byť vyrezané z lepenky vhodnej farby alebo použiť akýkoľvek vhodný materiál. Telo je zdobené gombíkmi alebo iným dekorom. Ruky môžu byť vyrobené z priadze, bavlnené špirály, vetvičky. Ktorýkoľvek z prvkov musí byť pripevnený lepiacou pištoľou. Ak chcete premeniť snehuliaka na kožušinovú hračku, musíte urobiť záves. Je potrebné, aby ste do korálok prilepili krásnu šnúru a upevnili ju v strede viečka.

Snehová guľa hračka

Tradičný vianočný dar Európanov sa dá urobiť vlastnými rukami. Snehová guľa zložená po kúsku zo šrotových materiálov prinesie radosť, vieru v zázraky pre dospelých a deti. Základom hračky môže byť akákoľvek nádoba s pevne zaskrutkovaným uzáverom. Výplň bude vyžadovať jednoduchú vodu a niekoľko kvapiek glycerínu.

Pred prácou by malo prísť s kompozíciou. Môžu to byť jednotlivé hračky od opatrovateľov, výrobky z tkaniny, plastov a iných drobností. Na vnútornú stranu veka prilepte vodotesné lepidlo a nalejte ho zmesou vody a glycerínu. Potom zaspávame iskry a dobre krútime kryt. Čím viac nemrznúcej zmesi, tým pomalšie bude pomyselný sneh klesať na dno nádoby. Konečným náterom je ošetrenie spoja lepidlom.

Kovové výrobky umiestnené v kvapalnom riziku hrdzavenia. Поэтому перед использованием их следует обработать бесцветным лаком.

Декупаж на лампочках

Стеклянные елочные игрушки всегда считались особенно красивыми и индивидуальными. На полках современных магазинов их практически не встретишь. Такие изделия постепенно вытеснили более практичные и однотипные пластиковые аналоги. Takéto hračky možno našťastie vyrobiť nezávisle od improvizovaných prostriedkov. Stará sklenená žiarovka je na tento účel ideálna.

Technika decoupage bude vyžadovať špeciálnu obrúsku s obrázkom, fotografiu na tenkom hárku, hudobné pásy, kúsky novín alebo iných papierových prvkov. Najprv je potrebné utrieť svetlo alkoholom a vymaľovať ho v ľubovoľnej farbe. Po úplnom vysušení obrobku vyrezáme nákresy z vložky a prilepíme ich k žiarovke. Hrany by mali byť dobre narovnané a vyrovnané suchým uterákom. Môžete pridať lesk a chrániť náter pred vonkajšími faktormi tenkou vrstvou bezfarebného laku.

Môžete ozdobiť nedôležité kovové základne s farbou, fóliou, krásnymi stuhami. Lano, na ktoré bude hračka zavesená, je upevnené v hornej časti žiarovky, a to niekoľkonásobným zabalením základne.

    

Kreslíme tváre a obliekame čiapky na lampy

Najlepšia myšlienka ozdobiť neatraktívnu základňu lampy je skryť ju pod čiapku zvoleného hrdinu. Ak chcete vytvoriť jednoduché a originálne postavy, budete potrebovať viacfarebné farby, malú tkaninu a dekor vo forme korálkov, korálkov, stuh.

Je lepšie maľovať pozadie kusom penovej gumy opatrnými pohybmi, aby nedošlo k narušeniu jasu farby a nezanechali škvrny. Pre čisté línie jemného štetca. Môžete tiež doplniť obraz hrdinov prvky z hliny alebo faux vlny. To môže byť fúzy Santa Clausa, rany plachej dámy a tak ďalej. Čiapka môže byť vyrobená z akéhokoľvek materiálu. Tenké tkaniny sú vhodnejšie na predškrobovanie alebo na výrobu lepenky.

Citrusové šperky

Vianočné remeslá z pomarančov a mandarínky vytvoria v dome skutočnú dovolenku. Citrusové plody sa dajú ľahko nájsť kedykoľvek v priebehu roka, s radosťou s nimi pracovať. Robia čarovnú výzdobu, ktorá naplní dom úžasnými novoročnými arómami. Môžete pridať trochu oranžovej farby tým, že jeden z nasledujúcich remesiel na vianočný stromček: t

 1. Voňavé gule. V šupke čerstvého pomaranča by mal preraziť otvory s špízom a dať tam vetvičky karafiátov. Otvory môžu byť chaotické alebo vytvárať zložité vzory. Takáto kreatívna lopta bude vyzerať skvele na vianočnom strome, predných dverách, na kuchynskej skrini;
 2. Oranžové girlandy. Prostredníctvom ovocia je potrebné navliecť kovový drôt a otáčať jeho konce v tvare slimáka. Na jednom konci uviazame krásnu stuhu a zavesíme na vianočný stromček. Môžete zanechať svoj prirodzený vzhľad alebo strihané špirálové pruhy, akékoľvek vzory;
 3. Prívesky z kôry. Vyrezávaný pomocou frézy na cukrovinky možno použiť ako ozdobu na vianočný stromček;
 4. Zlatý veniec. Hlavným detailom sú plátky pomaranča. Môžu byť jednoducho pripevnené k drôtu alebo smrekové vetvy vopred.

Perníkové ozdoby a sušienky

Jedlé dekorácie sa začali objavovať na stromoch stále menej a menej. Ale niektoré moderné dizajnové štýly stále akceptujú túto metódu dovolenkového dizajnu. Môžete oživiť nádhernú tradíciu zavesením na vianočný stromček chutné vianočné stromčeky a snehové vločky z cookies.

V Novom roku, Vianoce zvyčajne pripravujú perník a drobivé cookies. Recept na varenie je veľmi jednoduchý, stačí mať špeciálne kučeravé tvary. Musíte tiež pamätať na potrebu otvorov v hornej časti hračky.

Možnosti dizajnu jedlé múky dekorácie obrovské množstvo. Nezmeneným pravidlom je prítomnosť viacfarebnej glazúry. Súbory cookie môžete zavesiť na vianočný stromček ako samostatné hračky alebo z nich vytvoriť girlandy.

Papierové hračky

Ručne vyrobené vianočné ozdoby sú hodnotené oveľa viac ako plastové guľôčky. Proces ich výroby dáva veľa pozitívnych emócií, zvyšuje očakávanie dovolenky. Cenovo najjednoduchším a najjednoduchším materiálom pre vianočné hračky je papier. Môžete si vytvoriť skutočné majstrovské dielo z najnepozoruhodnejších, na prvý pohľad kus. Práca nevyžaduje špeciálne zručnosti. Všetko, čo potrebujete, je predstavivosť, trpezlivosť a niektoré improvizované prostriedky.


    

Majstrovská trieda "papierové hrče"

Na každom vianočnom strome by mali byť prítomné šišky. Papierové remeslá tejto formy budú veľmi užitočné. Môžete si vyrobiť hračku niekoľkými spôsobmi. Ak to chcete urobiť, musíte sa riadiť odporúčaniami nasledujúcich workshopov:

 • Špirálový náraz bez základne. Práca bude vyžadovať niekoľko viacfarebných hárkov kartónu a podrobnú schému prevodov (môžete tlačiť z webovej stránky vyšívania). Podrobnosti vystrihnuté z kartónu. To by malo ukázať 16 prvkov so zubami a kruhom. Lepidlo prilepte na okrúhlu základňu, ktorá kombinuje farby. Zbierame remeslá. Každý prvok by mal ísť do drážok pre predchádzajúci.
 • Kužeľ na základni s trojuholníkovými váhami. Ako rám môžete použiť penovú alebo papierovú formu. V hornej časti lepíme kruh. Zatiaľ čo obrobok zaschne, pokračujte vo výrobe váh. Urobíme ich v modulárnej origami technike. Vystrihnite štvorčeky z farebného papiera - 2 cm, ohnite na stredné dva konce. Teraz všetky prvky v kruhu zapadli do okrúhlych vrchov.
 • Kužeľový náraz na základni. Na zachovanie tvaru hračky potrebujete rám v tvare vajca. Urobiť to bude podobným typom ako predchádzajúca možnosť, ale použijeme kruhy, nie trojuholníky. Vystrihnite 150 okrúhlych prvkov. Ideálnou voľbou je urobiť z nich dierovačku s vhodným priemerom. Vloženie formulára do šachovnicového vzoru.

    
    

Plstené vlnené hračky

Plstenie vlny je jednoduché a vzrušujúce. Objemové údaje sú ľahké a mäkké. To bude vyžadovať kúsky čalúneného polyesteru, pradienka vlnenej priadze. Nováčik jewomen je lepšie dávať prednosť jednoduchým formám vianočných hračiek.

Obrobok odrežte na 2 kópie (srdiečka, kruhy). Položky musia mať priemer dvakrát väčší ako požadovaná hračka. Pomocou ihly zostavíme obrys okolo vonkajšieho okraja (ako olepenie), ponecháme niť bez, bez uzlov. Výsledný vak je vyplnený polstrovacím polyesterom, dotiahnite a kravatu. Detaily inej formy môžu byť jednoducho prešité.

Teraz musí byť obrobok pokrytý vlnou. Pretiahneme pramene a navieme ich na základňu v rôznych smeroch. Musia byť upevnené ihlou na plstenie, aby sa nevytvorili plešaté miesta. Zostáva to najjednoduchšie. Budúce hračky umiestnime do kapronovej pančuchy a pošleme ju do práčky do štandardného režimu prania. Po vysušení dostaneme čisté kúsky. Môžete ozdobiť korálky, cop, luky a iné roztomilé drobnosti.

záver

Tradícia obliekania novoročného stromu s celou rodinou bola vynájdená z nejakého dôvodu. V tomto okamihu každé dieťa a dospelý cíti svoju potrebu a prospech. Pamätné hračky vyrobené ručne, nielen slúžia ako originálny dekor, ale aj pripomínajú šťastné chvíle. Praktické ozdoby na vianočný stromček je možné skladovať mnoho rokov a prechádzať z generácie na generáciu.

Zanechajte Svoj Komentár