Dizajn kuchyne v lila farbách: funkcie, fotografie

Lila farba použitá na dekoráciu a výzdobu kuchyne pomáha vytvoriť štýlový a originálny interiér z obyčajného interiéru. Lila kuchyne bude skvelým miestom na obed a socializácia s rodinou. Pri výbere odtieňa sa odporúča uprednostniť obmedzenie svetlých farieb, ak máte malú kuchynku. Ak je dostatočne priestranný, potom budú robiť bohatšie odtiene.

Aký štýl zdobiť kuchyne v lila tóny?

Lila farba je bohatá na mnoho zaujímavých odtieňov, čo ju robí vhodnou pre najrôznejšie štýl v dizajne: od klasiky až po moderné štýly (minimalizmus, hi-tech). Existuje mnoho interiérových riešení, v ktorých lila farba je hlavná dopĺňa štýl a robí to kompletné.

 • Minimalizmus je jedným z najvhodnejších štýlov pre realizáciu kuchyne v lila farbách. Dôslednosť geometrických detailov, absencia zbytočnej, jednoduchosti, jednoduchosti a funkčnosti umožňujú tejto farbe plne odhaliť.
 • Hi-tech štýl pre kuchyňu fialovej farby bude vyzerať veľmi hlboko a nejednoznačne. Táto farba bude dokonale kombinovaná s oceľovými prvkami domácich spotrebičov, ktoré sú charakteristickým znakom tohto štýlu.
 • Art Deco bude ďalšou veľkou variáciou použitia lila s odtieňmi v kuchyni. V tomto prípade, čierny lesk, sklenené povrchy a možno aj saténový lila pomôže zdôrazniť.
 • Provensálsky a vidiecky štýl čiastočnej aplikácie lila farebných odtieňov prispeje k tomu, aby bol interiér radostnejší a zaujímavejší.

Kombinácia lila s inými farbami

Interiér kuchyne lila farba neznamená nadmerné použitie len jednu farbu, je to skôr zložité a bohaté, čo bude klásť veľký tlak na vnímanie. Odporúča sa kombinovať túto farbu s inými odtieňmi. Najlepšie zo všetkých lila odhalí kombinácie s nasledujúcimi farbami a ich odtieňmi:

 • Fialové a iné odtiene rovnakého rozsahu. Úspešné prevedenie hry odtiene používané vo výzdobe stropu, stien a fasády nábytku robí interiér dômyselnejším a štýlovým. V tomto prípade je dôležité harmonicky vykonávať prechod farieb a zachovať rovnováhu tonality, ktorá vám umožní vytvoriť extrémne elegantný dizajn fialovej kuchyne.
 • Čierna a biela. Táto kombinácia je klasická pre minimalizmus: nasýtenie lila je započaté snehovo-bielou a čierny rám dodáva závažnosť a rafinovanosť. V tejto kombinácii musíte zvoliť dominantný tón a poraziť ho tak, aby ste sa vyhli frázam.
 • Gray. Najušľachtilejší pár vám umožní urobiť jednoduchý interiér štýlovým a sofistikovaným. Neviditeľná hrana leží medzi fantastickými excesmi a vynikajúcou chuťou v kombinácii popolavého šedého odtieňa alebo farby ocele s lila.
 • Zelene. Kombinácia s týmto tónom dodá interiéru sviežosť, ako aj priestor a vzduch. Zelená je bohatá na rôzne odtiene - mäta, vápno, olivy. Správna kombinácia správne vybraných odtieňov urobí z kuchyne v lila tónoch ešte modernejšie, elegantnejšie a rafinovanejšie.
 • Žlto. Dobre kombinované s lilac budú teplé a mäkké odtiene žltej farby, ktoré dokážu vyrovnať sýtosť farieb.

Odporúčania pre dokončenie kuchyne v lila tóny

Lilac je považovaný za ťažký, takže pre dekoráciu je lepšie používať tie najjednoduchšie farby a textúry, aby nedošlo k preťaženiu interiéru. Odporúča sa dávať pozor na neutrálne tóny bielej, hnedej, béžovej, zlatej. Sú vhodné pre všetky povrchy miestnosti.

 • Podlaha v interiéri kuchyne lila farba by nemala vyniknúť, ale len tieň. Ako materiál vhodný porcelán, vodotesný laminát, dlažba alebo linoleum hlavne monochromatický typ svetlých odtieňov.
 • Strop môže byť lila, pridať ho, môžete použiť viacúrovňový strop. V prípade potreby rozšírenia priestoru stojí za to dodať dodatočné osvetlenie stropu, vďaka ktorému bude miestnosť viac svetlá. Strop môže byť tiež zdobený vzorom alebo maľovaný lila farbou. Táto technika je typická pre štýl Provence.
 • Steny v dizajne kuchyne môžu byť vyrobené lila s rôznymi možnosťami. Dnes je tu veľký výber tapiet a dlaždíc. Pre klientov s náročnejšími požiadavkami existuje mnoho variantov sklenených záster.

Na dosiahnutie správnej organizácie priestoru a zónovania v dizajne lila kuchyne sa odporúča používať nie jednu farbu, ale niekoľko tonalít.

Interiér kuchyne lila farba môže byť nazývaný skôr nezvyčajné a originálne ako univerzálne. Lilac sa môže stať odrazom nálady a postoja, preto je to požehnanie pre znalcov neštandardných riešení. Spája v sebe stimuly pre pohyb a pokoj.

Zanechajte Svoj Komentár