Kúpeľňa v béžových tónoch: funkcie, foto

Kúpeľňový dizajn v béžových tónoch je univerzálna možnosť, ktorá vám umožní vizuálne rozšíriť malú miestnosť, získať víťazné zázemie pre svetlé doplnky, využiť obrovskú paletu rôznych odtieňov tejto bohatej farby a získať interiér, ktorý vyhovuje najnáročnejšej chuti.

Béžová vyzerá skvele v monochromatickej kúpeľni, kde sa používajú len jej odtiene rôznej sýtosti. Dokonale kombinuje béžovú farbu s inými farbami, či už v dosahu alebo v kontraste. Okrem toho, béžová odkazuje na teplé farby, čo znamená, že kúpeľňa bude útulný a ako by osvetlené slnkom.

Expozícia u ľudí

Béžová farba v kúpeľni upokojuje, upokojuje, pomáha vyrovnať sa so stresom. Miestnosť, udržovaná v béžových odtieňoch, vám umožní relaxovať, zabudnúť na úzkosť. Nálada sa zlepšuje, tlak je vyrovnaný, zdravotný stav sa stáva stabilnejším.

Zvyčajne túto farbu uprednostňujú tí, ktorí oceňujú pohodlie rodiny, majú dobrý vkus a nemajú sklon k riskantným experimentom. Toto je farba klasického interiéru.

kombinácie

Dizajn béžovej kúpeľne môže byť vyrobený v jednej farbe, ale v rôznych odtieňoch. Interiéry sú zvyčajne zariadené v klasickom štýle.

 • Pridanie bielej až béžovej umožňuje rozšíriť miestnosť a urobiť ju ľahšou a priestrannejšou.
 • Kombináciou béžovej farby s bielou alebo tmavosivou farbou môžete získať zaujímavé riešenia, napríklad tmavšie podlahy a svetlý strop s béžovými stenami vytvoria pocit, že miestnosť je o niečo vyššia ako v skutočnosti.
 • Modrá je skvelý spoločník pre mnoho farieb. Kúpeľňa v béžových farbách sa zmení na vzdušnú miestnosť naplnenú sviežosťou, pri zachovaní tepla. Kombináciu modrej a béžovej možno použiť v klasickom štýle, ako aj v mori.
 • Vyzerá to dobre duet béžová s šedou, najmä ak je nasýtený. Kontrast teplých béžových tónov s chladom šedej dodá interiéru dynamiku.
 • S béžovou, odtiene ružovej (broskyne, ruže, fuchsie) a červenej (šarlátovej, karmínovej) tiež dobre vyzerajú.
 • V prevedení béžová kúpeľňa je lepšie robiť bez modro-zelené tóny. Tieto sýte farby vytvárajú drsný a drsný kontrast s jemnou béžovou farbou a vyzerajú okázalo.
 • Bege je celkom prijateľné kombinovať s čiernou, vytvára určitú náladu a dáva grafický charakter. V tomto prípade sa béžová farba používa ako pozadie a čierna ako akcentová farba. Napríklad, čierne inštalatérske práce na pozadí svetlých béžových stien vyzerajú veľmi štýlovo a pôsobivo.
 • Brown dokonale dopĺňa béžovú farbu v kúpeľni, tento pár je vhodný pre akýkoľvek štýl, ale najmä pre ekologický. Prírodné tóny, blízko pri sebe, upokojujú nervy a vytvárajú pocit čistoty a blízkosti k prírode.

výzdoba

Na výzdobu kúpeľne sa najčastejšie používa dlažba. Najviac zastúpené na trhu sú dlaždice béžových odtieňov, ako aj tie, ktoré sú s nimi dobre kombinované.

Béžová dlažba vyzerá veľmi dôstojne, zdržanlivo a zároveň elegantne. Ona sa nenudí, čo je dôležité, pretože opravy v kúpeľni sú drahé a nerobia tak často. Pri zdobení kúpeľne v béžových farbách sa obklady často kombinujú s prírodným kameňom alebo jeho imitáciou, drevom a dokonca aj tapetou.

Pri výbere dlaždice nezabudnite, že existujú „malé triky“, ktoré pomôžu zlepšiť váš interiér:

 • Ak je dlaždica béžová, nemali by ste použiť bielu škárovaciu hmotu na utesnenie škár dlaždíc. Kúpiť zmes smotanového tónu, alebo slonoviny.
 • S béžovými stenami môže byť podlaha tiež béžová a nemali by ste sa báť skutočnosti, že je príliš svetlá - kvapky vody budú sotva znateľné, čo je dôležité pre vlhkú miestnosť.
 • Pomocou dlaždíc rôznych odtieňov rovnakej farby môžete vytvoriť mozaikový efekt. Šírenie symetrického vzoru je voliteľné, „umelecká neporiadok“ dodá kúpeľni originalitu a šarm.
 • Ak je kúpeľňa malá, použite viac ľahkých dlaždíc, aby sa miestnosť zdala priestranná. Veľká kúpeľňa môže byť obložená v tmavých odtieňoch.

nábytok

Konštrukcia béžovej kúpeľne zahŕňa použitie dreveného nábytku, bude to vyzerať prirodzene a nebude vstupovať do nesúladu so zvyškom dizajnu. Nábytok môže byť buď svetlý alebo tmavý. Svetlé drevo vyzerá proti tmavým stenám dobre, tmavé naopak kontrastuje so svetlými béžovými dlaždicami.

Dvere môžu byť drevené a nenatreté, alebo pokryté farbou vo svetlých odtieňoch béžovej farby. Biele dvere sú tiež povolené. Vyzerá dobre v béžovej kúpeľni a bielom nábytku. Ak sa pri dekorácii používa prírodný kameň, napríklad na podlahy, môže byť nábytok sklenený s kovovými prvkami a bude vyzerať organicky v high-tech štýle.

sanitárna technika

Návrhári sa neodporúča používať béžové inštalatérske práce v kúpeľni, nevyzerá to veľmi reprezentatívne. Uprednostňuje sa biela, čierna alebo farba prírodného mramoru. Všeobecne platí, že sanitárne predmety z kameňa a mramoru môžu ozdobiť akúkoľvek kúpeľňu, ale v béžovej farbe vyzerajú obzvlášť elegantne.

príslušenstvo

Hlavná časť príslušenstva môže byť béžová a líšiť sa iba saturáciou tónu z výzdoby miestnosti. Drevené doplnky vyzerajú dobre, najmä v ekologickom štýle.

Záclony, uteráky, župany môžu byť biele, ružové, broskyňové alebo iné - je dôležité, aby boli dobre kombinované so základným tónom interiéru. Možno si môžete vybrať iba jednu farbu, ktorá bude vyzerať nerentabilná - je žltá.

Zanechajte Svoj Komentár