Terénne úpravy pozemku pred domom

Krajinný dizajn sa objavil v dávnych dobách. Samozrejme, tento trend v umení nemal také meno. Ozdobenie územia obklopujúceho budovy začalo chrámovými komplexmi. Štruktúry postavené na uctievanie božstiev boli považované za osobitnú česť a snažili sa upokojiť členov panteónu, čím vytvorili jedinečnú krajinu okolo svätého miesta.

Ruže v krajinnom dizajne: typy a možnosti dekorácie

Ruža je najvýznamnejším účastníkom kvetinovej kytice a nádhernou záhradnou výzdobou dachy. V kvetinovej záhrade sa bezpodmienečne stáva dominantnou kráľovnou, ktorá bezohľadne potláča svojich susedov, bez ohľadu na to, aké sú krásne. História pestovania rastlín začína v starovekej Perzii pred viac ako 5000 rokmi.

Krajina dizajn pozemku 20 akrov

V poslednej dobe ľudia začali rýchlo opustiť dusivú "džungľu" megacities a rozvíjať nové územia mimo hranice mesta. Voľba v prospech vnútrozemia má mnoho výhod. Po prvé, môžete zabudnúť na povodne zhora, hlasné hádky medzi susedmi a opravy-disco hluk až do neskorých nočných hodín. Po druhé, vo svojom vlastnom majetku môže robiť záhradníctvo, záhradníctvo alebo chov domácich zvierat.

Bazén v vidieckom dome: interiér a exteriér

Malý alebo veľký vodný útvar na území súkromného domu je skvelý nápad, najmä v horúcich letných dňoch. Pred niekoľkými desaťročiami bol súkromný bazén predmetom nebývalého luxusu. V súčasnosti sa takéto „vodné nádrže“ často pripúšťajú do strednej triedy, pretože takéto zariadenia umožňujú nielen predvádzať priateľom svoje bohatstvo a blahobyt, ale aj tráviť čas so zdravotnými výhodami.

Ozdobná studňa na darovanie vlastnými rukami

Fanúšikovia dovolenky v vidieckom statku, záhradníci, začínajúci krajinári budú mať záujem naučiť sa, ako urobiť dekoratívnu studňu vo svojej letnej chate, ako ju ozdobiť. Takéto zariadenia existovali v každom dvore, boli plne funkčné. V súčasnej dobe je zásobovanie vodou dostupné takmer všade a studne s rôznorodou výzdobou sa stávajú pozoruhodným prvkom krajinného dizajnu miestnej oblasti, jej vrcholom.

Varianty krajinného dizajnu pozemku 15 akrov

Zlepšovanie pôdy je skutočné umenie. Aj keď sa termín „krajinná architektúra“ objavil len pred dvoma storočiami, ľudia sa angažovali v tisícročiach za návrh územia, ktoré je pripojené k domu. Krásne fontány, lavičky, živé ploty, stromy, oblúky a lucerny zušľachťujú vzhľad stránky. Krajinný dizajn vznikol na princípoch urbanistického plánovania a krajinného dizajnu.

Zvláštnosti vidieckeho štýlu v krajinnom dizajne

Detstvo. Aké združenia toto slovo spôsobuje? Vôňa čerstvo narezanej trávy a šťavnatých jabĺk, vôňa čerstvého mlieka, hranie s priateľmi, jemné ruky babičiek, letná dovolenka v obci. Vo veku technického pokroku a rýchleho tempa života existuje akútna túžba byť bližšie k prírode. Každý rok v dizajne existujú nové smery.

Dekoratívne vodopád: príklady a vlastné ruky

Vodopády vždy zaujali ľudí svojou krásou. Pozorovanie pohybu vody sa ukľudňuje, upokojuje a prispôsobuje filozofickým úvahám. V Japonsku, žiadna záhrada nemôže robiť bez tohto dekoratívneho prvku, a ako viete, ľudia na východe sú uznávanými estetmi a znalcami krásy. Dekoratívny vodopád môže byť nezávisle navrhnutý a inštalovaný vo vašej záhrade.

Štýly krajinného dizajnu a ich vlastnosti

Na predmestí sa nachádza osobitná sloboda tvorivosti - majiteľ si môže uvedomiť akúkoľvek myšlienku, postaviť vo svojom vlastnom priestore okolo domu. Niekedy sú také vlastnosti, kde sa zbierajú diapozitívy, fontány, sochy, altány, ale neexistuje žiadny holistický obraz, ktorý by zapamätal predmestský súbor.

Dizajn pozemku 8 akrov: schémy a dispozície

Dizajn krajiny s rozlohou 8 hektárov je zvyčajne dôverovaný profesionálmi, pretože majitelia čelia náročnej úlohe: umiestniť veľký počet budov na rozsiahle územie a vytvoriť jeden štylistický obraz. Okrem vlastných túžob je tiež potrebné spoliehať sa na požiadavky, ktoré štát kladie na vlastníkov súkromných lokalít.

Pred domom zhotovujeme predzáhradku: nápady do-it-yourself

Záhradnícke miesta pred obytnými budovami sa môžu robiť rôznymi spôsobmi. Napríklad, zasadiť malé kvety rámovanie dlhý chodník a veranda. A pred domom môžete vytvoriť nezvyčajný dizajn prednej záhrady, ktorý kombinuje veľké a malé kultúry, kombinované do samostatných ostrovov zelene. Môžete použiť na pestovanie rôznych kvetov, kríkov a okrasných tráv.

Plocha projektovej plochy 12 akrov

Štátny dom a pozemok, ktorý je k nemu pripojený, sa stávajú konečným snom obyvateľov mesta. Žiadni susedia, pevné parkovanie a konštantné obmedzenia. Tento malý osobný kútik dáva majiteľom jedinečnú príležitosť na vytvorenie vlastného „raja“ bývania, ktorý bude existovať podľa vlastných pravidiel.

Dekoratívne ploty +75 fotografií a príkladov

Registrácia prímestskej oblasti zahŕňa nielen ekologické usporiadanie funkčných oblastí, ale aj ich krásne oddelenie. Úloha podmienených hraníc dokonale zvláda dekoratívne oplotenie. Spolu s kvetinovými záhonmi a záhradnými chodníkmi vytvárajú úhľadnú a dobre upravenú kompozíciu. Ozdobný plot sa používa ako dekorácia na mieste, a funkcia plota vykonáva čisto symbolické.

Arbor design: ktorý pohľad si vyberie +75 fotografických nápadov

Zvyšok v vidieckom dome vždy zahŕňa stretnutia v prírode, ktoré sa stávajú pohodlnejšími, ak je na tento účel vybavený altánok. Malá menšia štruktúra sa nakoniec stane nepostrádateľným miestom pre rekreáciu, kde sa stretnú domáci a hostia. A voľný čas môže byť vykonávaný nielen na varenie kebabov alebo grilovanie, ale aj na pitie čaju alebo čítanie kníh pod šírym nebom.

Dekoratívny most pre záhradu +50 fotografií

Podľa tradície krajinného dizajnu je dekoratívny most vyrobený cez "suché" potoky a umelé rybníky. Takýto dizajn môže mať bizarné formy a môže vyzerať ako štandardný most v miniatúre. Voľba typu mosta a jeho výzdoba závisí od myšlienky dizajnu celej prímestskej oblasti. Druhy stavieb Inštalácia mosta na stavenisku je nielen estetická, ale aj praktická funkcia.

Kamene pre krajinotvorbu +50 foto príklady použitia

Ak chcete usporiadať letnú chatu bez dodatočných nákladov, obozretní majitelia používajú materiály po ruke. Niektorí ľudia majú šťastie: v oblasti hacienda sú kamene rôznych veľkostí. Ako realizovať existujúce bohatstvo? Využite prírodný potenciál, aby bola záhrada špeciálna, jedinečná, nezabudnuteľná.

Krajinotvorba lokality na svahu +50 fotografií

Dnes môže krajinotvorba lokality na svahu vyzerať nezvyčajne a dokonca báječne. Výškové rozdiely, kameň, kľukaté chodníky, terasy - to všetko len zdobí nerovný priestor. Vytvorenie osobnej krajiny na tejto pôde je potrebné vziať do úvahy zvláštnosti terénu. Vlastnosti nerovnomerného miesta Sklon lokality - to nie je zlozvyk, ale skvelý spôsob, ako vybaviť všetko skôr netriviálne.

Ihličnany v krajinovom dizajne dacha +75 fotografií

Veľmi často sa používajú nádherné a rozmanité ihličnany v krajinnom dizajne prímestskej oblasti. Помимо высокой декоративности, эти растения имеют существенное преимущество перед другими культурами. Они сохраняют привлекательность в продолжение всего года. Ухоженное и красиво подстриженное дерево станет гордостью и украшением дачного участка на несколько десятилетий.

Dekor do záhrady si urobte sami +75 foto

Záhrada alebo dacha v modernom zmysle nie je len zeleninovou záhradou, tkaním krajiny, kde rastú plodiny ovocia a bobuľovín, ako aj stromy, pre ktoré je potrebná neustála starostlivosť. Záhrada je miestom, kde môžete v prvom rade dobre oddychovať, snívať, tráviť čas s rodinou, s priateľmi. Aby ste sa cítili čo najpohodlnejšie, mali by ste dbať na to, aby výzdoba záhrady bola harmonická a spĺňala všetky pravidlá pouličného dizajnu.