Ako urobiť bábiku vlastnými rukami

Dospelí zabudli na detské sny. Najmä dievčatá, ktoré v detstve predstavovali svoju idealizovanú budúcnosť. Niekto sníval o kráse, speve, krásnych veciach, iní predstavili svoj dospelý život v hojnosti, obklopený šťastnými deťmi, s pozorným manželom vo veľkom jasnom dome. Ale všetci snívali o svojom dome hračiek, ktorý im umožní realizovať ich plány.

Recept na studený porcelán si urobte sami

Porcelán je samostatný poddruh keramiky. Materiál sa získava vypaľovaním pri vysokých teplotách ílov rôznych druhov (najmä kaolínu) s prídavkom živca, kremeňa a iných nečistôt (v závislosti od receptúry). Hotový výrobok bielej farby sa ukáže byť pevný, nedovolí, aby voda pretekala, vytvára špeciálny prsteň pri poklepaní.

Ako urobiť parochňu pre deti vlastnými rukami

Wigwam je domovom indiánov, skupiny domorodých obyvateľov Severnej a Južnej Ameriky. Je to jeden zo symbolov minulej éry týchto kontinentov a života vo voľnej prírode. Indický stan sa často nachádza vo filmoch, karikatúrach a animovaných seriáloch v úlohe krásnej scenérie. V takýchto záujmoch nie je nič zvláštne.

Ako šiť zásteru do kuchyne vlastnými rukami

Každý človek vo svojom živote narazil na taký prvok oblečenia ako zásteru. Je oblečený vo vzdelávacích inštitúciách, napríklad počas tvorivej práce v materskej škole, počas vyučovacej hodiny v škole. Deti dostávajú za úlohu vyrábať takéto výrobky a často sa obracajú na svojich rodičov s otázkou, ako šiť zásteru, a niekedy pre nich všetci robia všetku prácu.

DIY remeslá

Hodnota domácich kusov je ťažké preceňovať. Ak sa rozhliadnete okolo seba, potom všetko, čo obklopuje osobu, bolo vynájdené a urobené niekým, kto spočiatku v jednej kópii. Výroba rôznych malých výrobkov ručne sa môže vykonávať v každom veku. Для работы используются различные подручные материалы: бумага, картон, ткань, пластилин, вата.

Ako urobiť krabicu vlastnými rukami

Rakva je malý štvorcový, obdĺžnikový, oválny, okrúhly alebo akýkoľvek iný tvarovaný box, v ktorom sa uchovávajú peniaze, šperky a všetky druhy malých predmetov. Výrobok je vyrobený z dreva, kartónu, plastu, ozdobený vložkou s látkou, papierom, kúskami rozbitého skla, kamienkami. Box s vlastnými rukami je originálnym nápadom na darček pre akúkoľvek dovolenku.

DIY ručne vyrobené obrúsky

Jednoduché papierové obrúsky sa môžu používať nielen ako štandardný atribút jedálenského stola, ale aj ako cenovo dostupná surovina na výrobu originálnych remesiel. Univerzálny materiál vhodný na vytvorenie vlastného dekoru alebo častí jednej veľkej myšlienky. Remeslá z obrúskov vyžadujú minimálne finančné investície.

Remeslá z kameňov a morských kamienkov

Tvorba rôznych kompozícií, dekor z prírodných materiálov nevyžaduje špeciálne zručnosti alebo schopnosti: na to stačí použiť jednoduché a podrobné pokyny. Nižšie sme opísali, ako urobiť rôzne kamenné remeslá. To môže byť ako jednoduché obrazy a aplikácie, rovnako ako neobvyklé postavy, výrobky na zdobenie stien a nábytku.

Dom pre deti to urobte sami

Kto z nás nesníval v detstve nášho vlastného domu, v ktorom sa môžete schovať, hrať s priateľmi alebo len spať? Túžba detí mať svoju malú „norku“ je často taká veľká, že sa snažia postaviť obydlie sami z akéhokoľvek dostupného materiálu. Používajú sa posteľné prikrývky, staré záclony, kartónové krabice, dosky, preglejky a dokonca aj pena.

Ako urobiť hrniec z betónu vlastnými rukami

Vonkajšia dekoratívna váza dokonale zdôrazňuje zloženie architektonického súboru verejného využitia a môže sa stať neoddeliteľnou súčasťou krajinného dizajnu vidieckeho domu, letnej chaty. Výrobky, ktoré sú v mnohých krajinách široko rozšírené v 18-19 storočí, sú stále populárne.

Topiary to urobte sami pre začiatočníkov

Topiary ("strom šťastia") - populárny dekoratívny ornament. Jeho história siaha do tisícok rokov a začala sa zvyčajným rezaním kríkov. Predpokladá sa, že topiary prináša šťastie majiteľom domu. Niektorí rozoznávajú strom s mincami a bankovkami, aby prilákali finančný úspech. Umelý strom je univerzálny dekoratívny prvok, ktorý je relevantný v každom interiéri počas celého roka a najmä počas prázdnin.

Slávnostný girlanda vlastnými rukami

Dôležitým atribútom dovolenky je jeho kvalitná dekorácia. Декорации выполняются в соответствии с тематикой праздника, но их вид, форма, размер зависят лишь от фантазии оформителя.Garland vlastnými rukami pre konkrétnu oslavu je vyrobený z tkaniny a papiera, recyklovaných materiálov a prírodných materiálov, potravín a elektrických spotrebičov.

DIY Fabric DIY kvety

Textilná výzdoba je nielen štýlová a originálna, ale aj veľmi jednoduchá, aj pre neskúsených ihličiek. Je možné vyrobiť objemové, ploché kvety z akejkoľvek tkaniny. Sú plne schopné nahradiť živé rastliny, ktoré nie sú vždy schopné tolerovať teplotné rozdiely, pominuteľnosť času. Umelé ruže, tulipány, chryzantémy sa konali vo vysokej úcte kedykoľvek v histórii.

Maľovanie obloženie vnútri domu: krásne nápady

Podšívka - jeden z najobľúbenejších dokončovacích materiálov. Ekologický stavebný prvok z masívu. Pre pohodlnejšie použitie majú dosky drážky a hroty. Používajú sa na výzdobu interiérov, obklady fasád budov. Na dodanie požadovanej textúry môže byť použitá farba pomocou zmesí farieb.

Ako si vyrobiť vázu vlastnými rukami

Plavidlá, ktoré sa objavili v staroveku, boli predtým používané na praktické účely. Skladovali rôzne kvapaliny, produkty. Predtým používané predmety domácnosti sa postupne zmenili na prvok výzdoby, ktorý zdobí interiér mnohých izieb. В оформлении ваз главное - не роспись и не материал, из которого они созданы (тоже важный факт), а их неповторимая, оригинальная форма.

Remeslá z obilnín a semien

Pre výrobu jednoduchých a zároveň krásnych originálnych figúr, aplikácií, môžete použiť rôzne prírodné materiály. Najneobvyklejšie remeslá sa získavajú zo semien ovocia a rôznych listnatých stromov. Tiež, chladné remeslá môžu byť vyrobené z obilnín, ktoré možno nájsť v kuchyni všetkých hostesiek.

Rezbárstvo pre začiatočníkov

Rezbárstvo je druh dekoratívneho a úžitkového umenia, ktoré v jednom čase získalo širokú a špeciálnu popularitu na území moderného Ruska. Prakticky v každom regióne krajiny sa vytvorili ich tradície vyrezávania ozdôb, vzorov, postáv ľudí a zvierat na drevených povrchoch.

Vianočné ozdoby a hračky na Nový rok

Na novoročné sviatky sa tešia nielen deti, ale aj dospelí. Od začiatku decembra sú skladové regály plné farebných balónov, pozlátko, korálky a originálne luky. Vytvorené dekorácie môžu byť doplnené časťou duše s ručne vyrobenými hračkami z vianočného stromu. Urobte si pamätné čačky z akéhokoľvek dostupného materiálu.

Nový rok Topiary vlastnými rukami: domáce dekorácie na dovolenku

V predvečer sviatkov Nového roka, mnohí začnú vyzdvihnúť slávnostnú výzdobu. Niektoré sú obmedzené na vianočný stromček s loptičkami a vencom na dverách. Pre iných je to vynikajúci dôvod na to, aby stelesňovali svoje odvážne nápady a fantázie pri vytváraní šperkov vlastnými rukami. Výrobky, ktoré patria do kategórie ručne vyrábaných, môžu byť vyrobené výlučne "pre seba" a sú vhodné pre úlohu darček pre priateľov a príbuzných.