Škandinávsky štýl kúpeľňa: interiér nápady

V posledných rokoch, škandinávsky štýl získal špeciálnu popularitu medzi interiérového dizajnu. Ľudia sú unavení z hromadenia nezmyselných vecí a snažia sa vybaviť svoje domovy potrebným minimom. V žiadnom prípade to neovplyvňuje kvalitu života a voľné miesto je príjemné na pohľad s elegantnou jednoduchosťou. Hoci táto cesta nie je najjednoduchšia a vyžaduje dobrú chuť a zmysel pre proporcie. Kúpeľňa v škandinávskom štýle nie je ľahké namaľovať biele steny a na podlahu hodiť drevenú podložku. Toto je premyslieť každú maličkosť, aby sa vytvoril celkový obraz.
Majitelia malých priestorov majú dva spôsoby: vyplniť svoj byt do očných buliev a manévrovať medzi nekonečnými ložiskami vecí, alebo aby čo najviac využili malé množstvo predmetov a nechali svetlo a priestor v ich životoch. Malá kúpeľňa v škandinávskom štýle nielenže vyzerá krásne a módne, ale rozširuje priestor aj pomocou vizuálnych "trikov" a použitia multifunkčného nábytku.

Hlavné vlastnosti škandinávskeho štýlu

 • svetlé farby s kontrastnými detailmi;
 • množstvo prírodných materiálov;
 • mnoho línií a geometrie;
 • nedostatok zložitých, objemných častí;
 • veľké okná a dostatok prirodzeného svetla;
 • pohodlný nábytok a inštalatérske práce;
 • uprednostňovanie jedinečných predmetov a vyšívania.

Práca s farbou

Sme zvyknutí na zdobenie kúpeľne v bielej a modrej farbe, čo je zrejme spôsobené tým, že toto miesto je spojené s čistotou. Škandinávsky štýl v interiéri kúpeľne nie je v rozpore s touto tradíciou. Hlavná farba dizajnu je biela, je to kľúčové pozadie, ktoré pomáha zväčšovať priestor. Samozrejme, že by ste nemali robiť všetko v jednej farbe, aby sa v miestnosti nevyskytovala nemocničná miestnosť. Biela farba sa riedi inými farbami prírodného odtieňa: šedá, modrá, zelená. Môžete tiež použiť teplé farby: červená, žltá a ďalšie, ale v menšom množstve a musia byť zadané veľmi opatrne, aby nevyzerali ako smiešne škvrny.
Miestnosť by mala vyzerať ako krajina za oknom vo vzdialenej zasneženej krajine. Použitie prirodzených farieb nevytvorí okázalý kontrast, ale prirodzené a prirodzené, akoby ste sa pozreli z okna a všimli si nekonečné zasnežené polia so sivou oblohou, hnedými stromami a modrou vodou.

výzdoba

Škandinávsky štýl zahŕňa použitie prírodných materiálov v dizajne miestnosti. Ale drevo a kameň sú veľmi drahé investície, a strom má zlý kontakt s vodou, takže drevo nie je najlepším riešením. Ale kameň je tu viac ako miesto, a ak existuje takáto príležitosť, odvážne ho používa v dekore.
Škandinávsky štýl nie je slepý rešpekt k tradíciám, ale predovšetkým pohodlie a funkčnosť. Tak neváhajte a využite rôzne úspechy budovania.
Materiály použité na dokončenie kúpeľne musia byť najprv vodotesné a ľahko tolerovať teplotné extrémy. Po prvé, vyberte si povlak, ktorý vyhovuje vášmu cenovému rozpätiu a bude mať vyššie uvedené vlastnosti. Môže to byť omietka, laminát alebo omietka odolná voči vlhkosti. Moderné materiály často napodobňujú drevené a kamenné povrchy. Pokúste sa nájsť niečo podobné a využite ho na dekoráciu. Mimoriadne pôsobivá je kombinácia rôznych typov textúr.

sanitárna technika

Hlavná vec v mieste na kúpanie je iné inštalatérske práce. Aj tu pokračuje štýl minimalizmu. Vaňa, WC a umývadlo - to je všetko, čo stojí za to obmedziť. Mali by byť malé, jednoduché a prísne. V ideálnom prípade zmeňte kúpeľ v sprche. Rýchlejšie, pohodlnejšie a zaberá málo miesta. V zásade venujte pozornosť rôznym ergonomickým novinkám. To je v súlade s konceptom škandinávskeho štýlu a robí miestnosť pohodlnou. Inštalatérstvo by si malo zvoliť tradičnú bielu farbu.

Je dôležité, aby ste pri nákupe komponentov nemali byť originálni. Bežné vodovodné batérie a vodovodné batérie z brúseného kovu dokonale dopĺňajú snehovo biele inštalácie.

Výber nábytku

Na nábytok v kúpeľni v škandinávskom štýle môže byť docela ušetriť. Zvlášť, pokiaľ ide o dokončovanie štandardné malé kombinované kúpeľne, ktorá je charakteristická pre naše apartmány. Brodenie do miesta kúpania nabok nie je najlepšia voľba sokle nekonečných skriniek. Dobrým riešením je vstavaná skriňa. Alebo niekoľko jednoduchých políc. Maximálna ľahká skriňa z IKEA.
Bude lepšie, ak je povrch nábytku lesklý, aby odrážal svetlo. A podľa farieb si vyberieme niečo, čo je vo všeobecnom tóne svetlom.
Pokiaľ ide o materiály, škandinávsky štýl, samozrejme, miluje drevo. Ale opäť, vysoké náklady a vlhkosť nepriaznivé pre strom sa odporúča opustiť v prospech niečoho viac nenáročného. Z prírodných prvkov možno odporučiť iba prútený kôš na bielizeň a stoličku (ak to priestor dovoľuje) z podobného materiálu.

Výber zrkadla

Zrkadlo je nepostrádateľným prvkom každej kúpeľne. Pre škandinávsky štýl je najlepšie zvoliť správnu formu zrkadiel, štvorcových alebo obdĺžnikových. Zrkadlo by malo pokračovať v tradícii rovných línií. Rám tohto prvku dekorácie by mal byť nenápadný a jednoduchý, vyrobený z ľahkého dreva alebo plastu, alebo je lepšie robiť bez neho.
Ak to dovolí priestor, použite niekoľko zrkadlových povrchov. Vyzerá dobre na zrkadle plnej dĺžky. Takže vizuálne zväčšujeme priestor malej miestnosti.

osvetlenie

Kľúčovou vlastnosťou škandinávskeho štýlu je veľa svetla. V škandinávskych krajinách Európy je bežnou vecou, ​​keď je kúpeľňa vybavená oknom, ale je to zriedka vidieť. Pretože "svetlo" bude musieť dostať umelé svetlá. Je to dosť ťažká úloha, nie preťaženie priestoru, ale poskytnutie dostatočného množstva svetla.

Po prvé, používame vstavané reflektory. Dávajú veľa svetla, ale nepreťažujú priestor. Nie je zlé pridávať do stropných svietidiel niekoľko nástenných modelov prísnej formy. Je zaujímavé použiť sklenené lampy, ktoré budú lámať svetlo a šíriť nenápadnú jemnú žiaru. Svietidlá budú spolupracovať so zrkadlovým povrchom a zväčšovať priestor.
Dôležité rady, skúste použiť žiarovky s teplým svetlom, pretože studený môže spôsobiť, že miestnosť bude vyzerať príliš prísne.

Podrobnosti a detaily interiéru

 1. Minimum vecí
  Na dekoráciu by nemali byť náhodné veci. Minimálne diely a väčšinou užitočné príslušenstvo.
 2. Jednoduché tvary
  Škandinávci dávajú prednosť jednoduchosti. Preto by všetky časti mali mať najjednoduchšiu formu bez akýchkoľvek ďalších detailov.
 3. Ručne
  Takéto interiéry sú zvyčajne zdobené ručne vyrobenými remeslami. Alebo nákup vecí v tomto štýle. Napríklad pletené koberce alebo kôš na prádlo. Ale najlepšie je urobiť nezávislé úsilie a vytvoriť jedinečnú vec.
 4. Využívanie vnútroštátnych vzorov
  V kúpeľni je potrebné starostlivo používať vzory, aby nedošlo k preťaženiu priestoru, ale morské a národné motívy sú typické pre škandinávsky štýl. Môžete maľovať také monogramované uteráky, aby ste zachovali celkový štýl.

Škandinávsky štýl je prevahou jednoduchosti a pohodlia nad luxusom a nadmernosťou. Vzhľadom k svojej jednoduchosti a pohode, tento štýl nevyzerá skromný alebo chudobný. Je vhodný pre každého a môže byť použitý v každej miestnosti. Vďaka rôznym technológiám je možné tento štýl reprodukovať v rôznych cenových kategóriách, a to ako v rozpočte, tak v apartmánoch najvyššej triedy. Takýto dekor aj pri použití najdrahších materiálov nebude vyzerať úprimne bohatý a nevhodný.

Zanechajte Svoj Komentár