Nápady na návrh haly v súkromnom dome

Každý dom má svoj vlastný jedinečný štýl a exkluzívny interiérový dizajn. Majiteľ zariadi izby podľa vašich predstáv, aby žil a cítil sa pohodlne. Na tento účel by ste mali vážne zvážiť návrh každého z nich, vrátane haly. Vstup do domu, majiteľ a jeho hostia vidieť sálu. Mal by stelesniť čistotu, pohodlie, krásu, teplo celého obydlia. Dizajn haly v súkromnom dome bude vždy v centre pozornosti, jeho objemy a počet poschodí nezáleží, takže musí byť riadne a štýlovo pripravený. K tomu musíte urobiť vysoko kvalitné steny, strop, podlaha, vybrať vhodný nábytok, osvetlenie a ornament. Farba je rôznorodá a môžete si vybrať svoje obľúbené kombinácie. V dvojpodlažných domoch je vždy schodisko. Najčastejšie je v hale, v tomto prípade je potrebné venovať jej pozornosť a urobiť z nej vhodnú súčasť dizajnu. Môže byť centrom celej miestnosti alebo nepozoruhodným, ale musí byť v kontraste s ostatnými prvkami interiéru. Najdôležitejšou vecou je vedieť, ako urobiť časť domu z haly tak, aby sa jednalo o priestranný, zdvorilý kútik.

Podlaha, stena, strop

Vhodnou podlahou je dlažba. To môže byť v podobe rôznych vzorov, ktoré si vybrali niekoľko kombinovaných odtieňov alebo monofónne. Tento materiál je trvanlivý, odolný a dá sa ľahko dať do poriadku po zasiahnutí špinou alebo vodou. Je vyrobený z prírodného kameňa alebo je obyčajný. Podlahu môžete stále prikryť linoleum alebo laminát. Musia byť vysoko kvalitné a spoľahlivé.

Steny haly v súkromnom dome sú vyrobené z niekoľkých druhov materiálov a to:

 • dlaždice;
 • tapety;
 • omietnuté;
 • Maľovať.

Doska na stenách vyzerá krásne a plní rovnakú funkciu ako na podlahe, chráni interiér pred nečistotami. Tapetový papier sa používa vinyl, tekutý, vodotesný. Dekoratívna omietka je najštýlovejšia a naj praktickejšia metóda dekorácie na stenu. Jej vzhľad dodáva sofistikovanosť a jedinečnosť celému interiéru. Ak sa vám páčia obyčajné steny, je tu iná možnosť maľovať.

Strop pre haly je rôznorodý, praktizujú sa všetky známe možnosti. Spôsob registrácie pre neho je maľovanie so špeciálnou farbou, bielenie, kryt s tapetou, dlaždice pre nich, zdobia omietky alebo urobiť stretch a visí názory. Najdôležitejšie je, že strop, steny a podlaha sú dobre kombinované.

bytové zariadenie

Nábytok je najrozmernejšia dekorácia pre dizajn. Pred jej voľbou je potrebné dobre merať priestor v priamom a obrazovom zmysle. Hala by mala byť priestranná a zároveň vybavená nábytkom. Na topánky a oblečenie potrebujete drevený šatník alebo pravidelnú, čo je najdôležitejšia jeho kapacita. Môže slúžiť ako miesto na uloženie rôznych vecí a mimosezónneho oblečenia. Je veľmi dôležité, aby niektoré dvere skrine mali zrkadlá. Vzhľadom k tomu, že sú nevyhnutnou súčasťou interiéru, je ich prítomnosť nevyhnutná v každej sále súkromného domu. Ak je dizajn skrine bez nich, môžete zavesiť na stenu krásne, veľké zrkadlo s dreveným rámom. Tiež pre chodbu je potrebná lavička, alebo knižnica pre topánky. Praktická možnosť výroby, je to z materiálov odolných voči vlhkosti, to znamená z kovu. Súčasťou dizajnu sú aj závesy na príslušenstvo. Vo veľkej miestnosti si môžete vytvoriť kútik na relaxáciu, usporiadať stoličky a malý konferenčný stolík. Tento typ haly je žiadaný. Neďaleko od dverí musíte položiť malú pohodlnú lavicu.

Pri výbere materiálov je potrebné vyzdvihnúť ich kvalitu a praktickosť.

schodisko

Veľký dom s minimálne dvoma podlažiami musí byť vybavený schodiskom. Je potrebné venovať osobitnú pozornosť jeho dizajnu. Koniec koncov, v dizajne haly v súkromnom dome, všetky jeho majestátnosť by mala byť rovnaká v štýle so zvyškom interiéru. Je iného typu, najznámejším je:

 • cievky;
 • priama;
 • S otočením.

Skrutka vyzerá ako špirála, zaberá menej miesta ako všetci ostatní. Priamo, je to najjednoduchší typ, ale s dobrým dizajnom a dekoráciou, nie je horší ako ostatným v kráse. Model s otočením zaberá viac priestoru v interiéri a vyzerá zaujímavo. Všetky schodiská majú za úlohu zdobiť sálu a presne zapadnúť do jej interiéru. To znamená, že povrchová úprava, farba, štýl, materiály, ich výroba, sa musia priblížiť k ostatným prvkom dekoru. Materiály na výrobu schodov musia byť trvanlivé, vysoko kvalitné, spoľahlivé. Vhodné možnosti:

 • Wood;
 • stone;
 • Kov.

Často schody z nich robia kombinované materiály. Pre halu bude kombinácia dreva a kameňa vyzerať najkrajšie. Zábradlia a zábradlia budú kombinované s nábytkom a schody sú zdobené kameňom, s podlahou.

Vhodné farby a osvetlenie

Správna voľba farebnej palety zohráva dôležitú úlohu v dizajne haly. Najlepšie je použiť odtiene rovnakej farby, od tmavej po svetlú. Budú dokonale spojené a budú vyzerať harmonicky v celom interiéri. Ak sú v ostatných izbách jasné farby, bude dobré ich pridať do dizajnu haly. Budú spájať všetky časti domu spoločne. Farbenie sa mení v závislosti od zvoleného štýlu a osobných preferencií majiteľa. Tienidlo podlahy by malo zodpovedať farbe stien a byť kombinované so stropom. Nábytok a ozdoby doplnia vzhľad haly v dome.

Hall potrebuje dobré osvetlenie, najmä ak je bez okien. K tomu je potrebné použiť viac svietidiel. Ich ideálna poloha je vedľa zrkadiel, so šatníkovou skriňou, nad schodmi a na strope. Pre jeho dizajn bude veľmi dôležité používať diódové pásky. Sú vybavené malými žiarovkami, ktoré nevytvárajú jasné svetlo. Ďalšou možnosťou stropu je luster. Ak sú vo vnútri haly okná, dobré osvetlenie dodá denné svetlo s malým počtom svietidiel.

Svetlo zvýrazňuje farby, takže je potrebné, aby nebol svetlý.

Dizajn v Provence, Classic, Modern

Sály súkromných domov potrebujú na výber štýl, ktorý im dodá krásny vzhľad. Klasický štýl sa vyznačuje rovnými čiarami, elegantným nábytkom, farbou, dekoráciami. Sála v tomto štýle má zaujímavý dizajn vďaka prítomnosti lustra, starožitného nábytku, ťažkých závesov na okná, vzorovaných vzorov zábradlí na schodoch a prísnych dekorácií.

Provence štýl vynikajúci, ale jednoduchý dizajn možnosť. Tento dizajn sa vyznačuje niektorými vlastnosťami a je:

 • Vidiek;
 • Téma na poli alebo na mori;
 • Pripomienka zvyšku.

Pohľad na halu v byte pritiahne každého k sebe, pretože to vyzerá ako priestor pre odpočinok. Farbenie je veľmi príjemné, pretože ide o farbu postele a jemné odtiene. Nábytok je vyrobený z dreva alebo môže byť prútený. V interiéri môže byť súčasne niekoľko prútených častí nábytku.

Vysoké technológie a výrobné materiály patria k modernej štylistike, sú krehké, neprirodzené. Sklenené a plastové prvky sú vyrobené zo strmých tvarov, s rohmi. V kombinácii s kovom sa získavajú kvalitné, moderné diely. Farebná schéma je veľmi výrazná, tj svetlé odtiene.

Moderný interiér haly v byte

Populárne štýly

klasickýProvencemoderný
klasickýArt DecoProvenceCacoecimorphamodernýpodkrovie
farbaOranžová, žltá, biela, béžová, hnedá, sivá.

Biela, béžová, hnedá, sivá, žltá, krémová.

Béžová, žltá, hnedá, oranžová, modrá.

Zelená, modrá, béžová, krémová.

Biela, čokoládová, béžová, krémová.

Biela, žltá, čokoládová.
nábytokLavička, skriňa alebo obyčajná komoda.Pohovka, stolička, stôl, komodaLavička, komoda, vešiak, šatníková skriňa, stolička.Šatníková skriňa, polica na topánky, pohovka, stôl.Komoda, skriňa, moderná stolička.Drevená truhla, malý šatník.
PaulParkety, dlažba.Dlaždice, parkety.Dlaždice, parkety.Parkety, laminát.Parkety, linoleum, dlažba.Parkety
stenyTapety, dekoratívne omietky, maľovanie.Biela tehla, dekoratívne omietky.Drsná omietka.Kameň, biele tehly, maľovanie.Tekuté tapety, dekoratívne omietky, maľovanie.Brick.
stropNapätie, pozastavené.Napätie, pozastavené.Maľovanie, bielenie.Napínač.Napínanie, maľovanie.Normálna maľba.

Ako vytvoriť svoj vlastný štýl

Keď nie je potreba alebo túžba obrátiť sa na dizajnéra, je to dôvod, prečo vytvoriť svoj jediný štýl haly vo vašom obľúbenom súkromnom dome. Aby ste to dosiahli, musíte mať veľkú túžbu a pamätať si štyri dôležité slová: kvalitu, farbu, priestor, praktickosť.

Len spoľahlivé materiály, z ktorých sa vyrábajú podlahy, stropy, steny, nábytok, dvere, schody z haly do druhého poschodia, budú váš domov zdobiť mnoho rokov. Vybrané farby na podlahy sú dôležité, pretože tmavé podlahy sú praktickejšou metódou. Vizuálne sa špina z ulice, ktorá na neho padne, stane neviditeľnou. Ak to nie je tak dôležité, môžete dať podlahe svetlý odtieň. Takéto podlahové krytiny zväčšia priestor. Mali by byť podobné so schodmi vo farbe, aj keď nie sú viditeľné v druhom poschodí.

Bude správne vybrať si praktický nábytok, aby bol nielen elegantný, ale aj pohodlný. Musí byť zariadený tak, aby bol priestor na pohyb. Dizajn haly vyžaduje zaujímavú chuť. Niekoľko nápadov:

 • Béžová, biela, hnedá, sivá, smotana;
 • Žltá, biela, oranžová, strieborná, hnedá, čierna;
 • Modrá, modrá, sivá, biela, béžová;
 • Bardo, ružová, biela, čokoláda.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár