Veľký dizajn obývacej izby - 50 interiérových nápadov

Obývacia izba je najväčšia izba v každom dome. Trávime väčšinu času, prijímame hostí, trávime večery s našimi rodinami. Dizajn veľkej obývačky v dome naznačuje, že je potrebné brať do úvahy množstvo nuansy. Je potrebné pristupovať k výberu dizajnu zodpovedne, pretože v miestnosti je značný peňažný odpad. Tu je potrebné zvoliť koberce, nábytok, vybavenie a ďalšie prvky pohodlia. Je potrebné si ich vybrať so špeciálnou starostlivosťou. Tým sa podrobnosti o obývacej časti časti jedného obrazu. Obývacia izba pozostáva z tisícov prvkov. Celkom sa vytvára dizajn. Subjekty musia plne zapadnúť do celkového štýlu a komunikovať. Zvážte nasledujúce položky: podlahy, čalúnený nábytok, stôl, štýl izby, farba, osvetlenie miestnosti, materiály. V miestnosti je dostatok samostatných doplnkových prvkov. Vyššie uvedené sú základné.

Podlahové krytiny

Dôležitou súčasťou tejto miestnosti sú podlahy. Na vytvorenie pohodlia a tepla sa odporúča, aby bola veľká obývacia izba pokrytá kobercami. Treba mať na pamäti, že v obývacej izbe trávite veľa času. V súlade s tým sa koberce svetlých farieb často znečistia, čo bude vyžadovať pravidelné čistenie kobercov. Majte na pamäti, že je ľahké všimnúť si akékoľvek škvrny na obyčajných kobercoch. Koberce so vzormi skryjú chyby.
Ak nie ste milovníkom koberca alebo nechcete robiť pravidelné čistenie kobercov, položte linoleum. Organicky sa zmestí do obývačky a uľahčí čistenie podlahy.

Ožarovanie obývacej izby

Miestnosť by mala mať vynikajúce slnečné žiarenie. Slnečné svetlo podporuje dobré zdravie. To umožňuje osobe, aby bol celý deň. Pre zaistenie pohodlia je potrebné inštalovať prvky, ktoré pomáhajú regulovať úroveň samotného svetla - záclony, záclony, rolety.
Záclony / záclony vám umožnia kontrolovať úroveň denného svetla a vytvoriť večernú atmosféru. Z výberu záleží na pocite pohodlia v obývacej izbe. Urobte výber na základe osobných preferencií.


Žalúzie sú užitočné na obmedzenie viditeľnosti miestnosti z ulice a na udržanie toku svetla. Farebná schéma nezohráva osobitnú úlohu, odporúča sa kúpiť žalúzie tiché tóny, ktoré nevytvárajú atmosféru úzkosti.

Hlavný kus nábytku

Hlavným predmetom obývacej izby je pohovka, ktorá je zvolená v závislosti od celkového štýlu miestnosti. Môže sa použiť na spanie, sledovanie televízie, kolektívne stretnutia, iné účely. Je lepšie si vybrať pohovku s podrúčkami. Podrúčky sa používajú ako vankúše, podpery na ruky alebo stojan. Vyberte si čalúnenie a pohovku sami. Zvážte alergické vlastnosti členov rodiny. Existujú prírodné plnivá, ktoré spôsobujú alergické reakcie.


Je lepšie umiestniť pohovku pred krbom alebo TV, aby ste mali pocit pohodlia rodiny. Pohovky vyzerajú dobre spolu so stoličkami alebo stoličkami. Kreslá dopĺňajú celkový obraz a poskytujú hosťom možnosť sedieť, aby sa cítili pohodlne.
Na stenu nedávajte čalúnený nábytok. Toto je skôr staré riešenie, ktoré má teraz zaujímavé alternatívy. Dobrou možnosťou je vybudovať kruh komunikácie z čalúneného nábytku. Teraz si rodina alebo hostia môžu sadnúť tak, aby boli schopní udržiavať očný kontakt.

Obývacia izba stôl

Stôl v obývacej izbe by nemal byť veľký. Existujú dve hlavné variácie:

  • malý konferenčný stolík;
  • tabuľku, aby ste mohli písať.

V závislosti od potreby použitia a potreby voľby. Prvá možnosť je ideálna, ak obývaciu izbu nepoužívate ako jedáleň. Stôl bude slúžiť ako stojan na drobné predmety pre domácnosť. Druhá možnosť je vhodná pre rodiny, ktoré radšej jedia v obývacej izbe a radi organizujú večierok v klasickom formáte.
Bez ohľadu na zvolenú možnosť by tabuľka mala zodpovedať celkovému štýlu a nemala by zaberať väčšinu miestnosti. Je lepšie umiestniť stôl v blízkosti čalúneného nábytku (konferenčný stolík) alebo v strede obývacej izby (jedáleň).

Štýl obývacej izby

Pri výbere štýlu tejto miestnosti je potrebné vziať do úvahy, že klasický štýl a priori implikuje prítomnosť veľkých prvkov, ktoré nezodpovedajú úrovni komfortu, ktorý moderné dizajnové štýly môžu poskytnúť. Slávnostná atmosféra prospieva spoločnému vzhľadu obývačky, avšak móda je nepredvídateľná vec a teraz si vyberá praktickosť. Praktickým riešením je štýl minimalizmu, ktorý predpokladá prítomnosť mimoriadne dôležitých prvkov dekoru, čo najviac skrytých pred ľudským okom. Štýl miestnosti vám umožní cítiť slobodu a poriadok prevládajúci v dome.


Nezastavujte, eklekticizmus je tiež v móde. Klasická slávnosť zdobeného interiéru v kombinácii s princípmi minimalizmu otvára nové možnosti dizajnérskeho sveta. Kombinujte drevený nábytok s kovovými policami, požičiavajte si prvky podkrovného bytu, pripojte klasické zdroje osvetlenia. Tým sa otvoria nové možnosti pre interiér veľkej obývacej izby. Nepokúšajte sa sledovať nejaký štýl, vybavte obývaciu izbu okom, ako je to.

Rozsah farieb

Najlepším riešením farebnej schémy pre obývaciu izbu bude výber plytkých teplých farieb. Vytvoria potrebnú atmosféru pohodlia. Výberom bielej alebo sivej riskujete vniknutie miestnosti s príliš chladnou atmosférou, ktorá spôsobuje väčšinu ľudí nepohodlie. Ak sa obávate, že nemôžete zvoliť teplý tón tak, aby sa dobre hodil bez vytvárania tmavých zón, vyberte neutrálne tóny. Béžová farba vám neumožní chybne vypočítať s celkovou náladou v miestnosti a ľahko sa použiť ako pozadie, ktoré sa dá zmeniť pomocou rôznych dekoratívnych prvkov. Prítomnosť obrazov, lámp a ďalších doplnkových predmetov vytvorí potrebný pocit bytia v obývacej izbe. Nevyberajte svetlé farby, pretože nemôžete zmeniť náladu miestnosti pomocou vyššie uvedených prvkov. Pod vplyvom jasného pozadia strácajú svoj význam.

Osvetlenie miestnosti

Okrem prirodzeného osvetlenia miestnosti, pretože obývacia izba slúži ako hlavné miesto stráveného času, je potrebné zabezpečiť dostatočnú úroveň osvetlenia. Ak chcete dať obývacia izba možnosť transformovať z slávnostnej dovolenkovej sály do útulnej rodinnej miestnosti, musíte okrem hlavného veľkého lustra, ktorý osvetľuje celú miestnosť, pridať niekoľko svietidiel a stojacích lampičiek. Pomôžu vytvoriť atmosféru pohodlia a poskytnú relaxáciu. Svietidlá by mali byť umiestnené v rôznych častiach miestnosti, aby bolo možné nastaviť osvetlenie lokálne.
Populárne sú halogénové žiarovky, ktoré sú vsadené do zaveseného stropu. Úroveň svetla je nastaviteľná a neprítomnosť projekcií svetelných zdrojov vytvára vizuálnu expanziu voľného priestoru.

materiály

Materiály používané pri výrobe nábytku a čalúnenia miestnosti sú veľmi odlišné. Najviac rozpočtových možností je použitie drevotrieskových dosiek a MDF ako základ. Najlepšou voľbou s vyššou cenou je MDF - materiál je trvanlivý a šetrný k životnému prostrediu. Pri výrobe stolov sa používa sklo, vďaka ktorému sa získajú štýlové konferenčné stolíky.


Najdrahšou možnosťou je prírodné drevo. Podľa mnohých je to najelegantnejší spôsob, ako ozdobiť obývaciu izbu. Vytvára neuveriteľnú atmosféru pohodlia a odľahlosti od hlučného mesta a je celkom teplá. Prírodné čalúnenie dreva je zvyčajne sprevádzané nábytkom z prírodného dreva, ktorý je pokrytý kožou alebo syntetickou tkaninou.


Kov je často používaný ako hlavný materiál pre obývaciu izbu. Používa sa v mnohých moderných štýloch a univerzálny pri výbere odtieňov.


Dodržujte vyššie uvedené odporúčania. Urobia pohodlnú a atraktívnu obývaciu izbu pre ľudí. Choďte do dizajnu miestnosti s usilovnosťou a predstavivosťou. To určite pomôže realizovať celý tvorivý impulz na vytvorenie miestnosti snov. Po zvážení vyššie uvedených konštrukčných prvkov si môžete byť istí, že teraz je interiér obývačky úplne na vás.

Zanechajte Svoj Komentár