Návrh chodby v súkromnom dome - usporiadanie a fotografické nápady

Chodba - prvá izba súkromnej chaty, súkromné ​​územie, ktoré vstupuje z ulice. Z jeho správneho usporiadania, pohodlia, atraktívnosti interiéru je celkový dojem z obytného priestoru. Pokiaľ ide o racionálne, funkčné, kvalitatívne premyslený dizajn chodby v súkromnom dome, je tak útulný a pohodlný, že je v ňom pre hostí a hostí.

Technické vlastnosti návrhu a dizajnu chodby

 1. Pri navrhovaní vstupného priestoru je potrebné zabezpečiť spoľahlivý systém podlahového vykurovania. Dokonca aj keď osobný školník vymaže príjazdovú cestu denne, odstráni sneh alebo listy a z garáže sa obyvatelia okamžite dostanú do obydlia, obchádzajúc verandu, pouličné topánky absorbujú najmenšie čiastočky vody. Vďaka teplej podlahe sa okamžite vyparia, ale dlho schnú pri normálnej izbovej teplote.
  Pre podlahy je lepšie použiť obkladačky (porcelánový kameň) s vysokou odolnosťou proti opotrebeniu a pošmyknutiu. Pamätajte, že vstupný priestor je miesto s jedným z najvyšších koeficientov terénu, zažíva neustály vplyv agresívneho prostredia (nečistoty, piesok, prach, sneh, dažďová voda).
 2. Okrem osvetľovacieho systému, horného a bočného osvetlenia umiestnite pod spínač bežnú elektrickú zásuvku. Verte mi, neustále hľadajte najbližší zdroj energie pre vysávač, ktorý tu nebol pôvodne navrhnutý, alebo vás čoskoro unaví používanie zariadenia cez predlžovací kábel. Zaručuje sa podráždenie z domácich nepríjemností.
 3. Zdobenie stien chodby závisí od materiálu, z ktorého je vidiecky dom zložený. Ak je zostavený z pevných polien, potom je lepšie vykonať rúhanie a zločin s niečím podobným prírodnej kráse, dizajn chodby je lepšie vykonávať vo vhodnom štýle, dodatočne zušľachtiť štruktúru stromu ochranným zasklením. Keď tehly boli použité pri stavbe vonkajších múrov, blokov, zarámované technológie, a chodba mohla byť omietnuté, maľované, pokryté tapetou, zdobené drevenými panelmi. Ale predovšetkým, dokončovacie materiály by mali byť praktické. Drevené panely, maľované pod hlavnou farbou stien alebo naopak - možnosť vhodná pre rodinu s deťmi. Po pripojení detských kresieb k povrchu je ľahké usporiadať skutočnú výstavu, budúci hostia budú mať skvelý dôvod začať príjemnú konverzáciu.
 4. Pri objednávke šatníka je lepšie uprednostniť individuálny projekt, naplnenie celej steny stavbou. Vešiaky na odevy (najmä keď sú obyvatelia pomerne veľké osoby) zaberajú viac miesta v hĺbke ako 60 centimetrov podľa noriem. Okrem toho, posuvné dvere zmenšujú interiér skrine, čo znižuje jej kapacitu. Ďalší decimeter vnútorného priestoru trochu zužuje priechodnú časť chodby, ale zabezpečí voľné umiestnenie vecí.
 5. Prvou etapou navrhovania interiéru chodby je rozdelenie vstupného priestoru na dve časti: technologickú predsieň a samotnú vstupnú halu. Takýto krok diktuje život v krajine s chladným podnebím, takže predsieň (aspoň dvojité dvere so vzduchovou medzerou medzi plátnami) je absolútnou nevyhnutnosťou.

V predsieni často chodia technické priestory - špajza, kotolňa, garáž. Jeho ďalšou úlohou je blokovať cestu v obytných miestnostiach k veľmi nepríjemnému zápachu motorového vozidla, znížiť hlukové účinky plynového kotla, vodného čerpadla a filtračného zariadenia.

Aby bola platforma malá, nemá zmysel. Tu je potrebné umiestniť nástenné skrine (je lepšie použiť celú výšku stien: to vytvára viac užitočného objemu, prach sa na vrchu skrine neskladá), kde sa odporúča skladovať záhradné topánky, topánky, gumové čižmy, plstené topánky, sezónne oblečenie používané pri práci na záhradnom pozemku. Dokonca aj po krátkej prechádzke záhradou zostávajú na podrážkach kúsky zeme, piesku a stebla trávy. Je lepšie nechať túto topánku vo vestibule, aby sa nečistota nedostala do čistého domu.

Veľkosť chodby a jej obsah

Užitočný objem koridoru plánuje architektonický projekt, hlavná výzdoba interiéru závisí od želania zákazníka, finančných možností a nasledujúcich faktorov:

 1. Aký je štýl domu: poľovnícka chata, prísna sklenená kocka, gotický hrad alebo luxusná mramorová vila? Podľa zvoleného smeru štýlu sa vstupný priestor vyplní zodpovedajúcimi kusmi nábytku, načrtne sa počet použitých detailov interiéru.
 2. Periodicita návštev: je dom určený na trvalý pobyt, týždenné návštevy, veľmi zriedkavé príchody? Ak sa majitelia zaujímajú len o letnú sezónu, nie je potrebné plánovať uzavreté umiestnenie zimného oblečenia, môžete sa dostať s otvorenými vešiakmi.
 3. Koľko ľudí žije, aké sú ich individuálne charakteristiky, kto sú vlastníci - solídny manželský pár okolo 50 alebo mladá rodina, kde je päť detí? Pre veľkú rodinu je žiaduce predvídať značný počet veľkokapacitných skladovacích priestorov, pretože malá skriňa nemôže skrývať desať trvalo používaných súprav vrchného ošatenia.

Existujú prípady, keď rodina získa (zdedí) hotovú stavbu, kde rozmery chodby nemožno zmeniť. Potom je potrebné použiť techniky zdobenia, ktoré umožňujú identifikovať výhody miestnosti a zamaskovať nevýhody.

Malá stiesnená chodbaVeľká nepríjemná chodba
 • Použite zrkadlá (umiestnite ich oproti sebe, aby ste vytvorili ilúziu zrkadlového enfilade - priestor sa bude pohybovať od seba, začne sa javiť väčší)
 • Plán pre malé predmety skrinky plytké hĺbky, a pre topánky - vertikálne zaťaženie systému, vybavené sklopné dvere
 • Poskytnite jasné svetlé svetlo (tlmené svetlo zmenšuje veľkosť miestnosti). Správne navrhnuté osvetlenie je dôležitou súčasťou úspešného dizajnu.
 • Umiestnite uzavreté police (medziposchodia) väčšej hĺbky okolo obvodu horných stien ako iné skladovacie systémy. Nevážia priestor, dizajn je oveľa vyšší ako línia ľudského oka.
 • Zvýraznite akýkoľvek roh miestnosti a tam položte stoličku. Vizuálne, bude to tech-through priestor útulný, zatiaľ čo sedenie je pohodlnejšie nosiť.
 • Poskytnite horizontálne povrchy (zrkadlové konzoly, samostatné stoly), kde môžete dať tašku, hádzať rukavice, dať kľúče, potom ich nemusíte hľadať ráno pred odchodom do práce
 • Originálny držiak umeleckých diel sa môže stať centrálnym umeleckým objektom, okolo ktorého je postavený interiér. Keď si túto položku objednáte od talentovaného majstra, môžete získať skutočné umelecké dielo.

Typy dispozície chodby - ako ich poraziť

Nočná mora interiérového dizajnéra je predsieň, kde vedie množstvo dverí. Pokiaľ ide o súkromné ​​bývanie, je to zriedkavé, ale existujú ojedinelé prípady. Ako prekonať vážny problém zlepšením celkového dojmu zle naplánovanej miestnosti s návrhárskymi nástrojmi? V snahe o zníženie počtu krídel dverí ponechajte tam, kde je to možné, otvorené otvory zdobené rovnakým lemom ako ostatné vnútorné dvere. Steny medzi nimi umiestnite zrkadlá alebo zatvorené police až na strop. Vzhľadom na optické vplyvy sa miestnosť javí ako objemnejšia a prítomnosť významného počtu úložných systémov dodá funkčnosť.

Dizajn chodby hraničiacej s kuchyňou alebo presťahovaním sa do nej nie je najlepšou voľbou pre plánovanie súkromného domu, as pouličná špina, ktorá je prítomná v tej istej miestnosti (dokonca aj fanatickí čističi ju majú) okamžite prejde tam, kde sa pripravuje jedlo. Z hľadiska hygieny a hygieny - porušenie všetkých možných noriem.

Vstupná hala, predsieň haly - centrum domu, kde sa ostatné miestnosti zbiehajú v lúčoch, je vyhotovená ako abstrakt obrazu, ktorý hosť uvidí, pričom urobí ďalší krok. Použiť rovnaké dekorácie pre dve miestnosti, dekorácie materiály, farby, použitie rovnakej podlahové krytiny, vytvára ilúziu prúdenia z jedného priestoru do druhého. S cieľom zdôrazniť dôležitosť haly, križovatky všetkých domácich ciest ju doplňte zaujímavými detailmi (maľby, stropné svietidlá, lampy, parketové panely, koberec).

Chodba, kde je okno - vzácnosť. Je to individuálna výstavba, ktorá poskytuje takúto príležitosť pre plánovanie, hlavnou vecou je urobiť potrebné rozhodnutie pri rozvoji projektu sami. Okná môžu rámovať dvere, byť nad dverami, cez steny. Prítomnosť svetelného otvoru - plus rodinný rozpočet: môžete mierne znížiť spotrebu elektrickej energie pomocou prirodzeného osvetlenia. Dekoratívne živé rastliny budú zdobiť široké parapety alebo špeciálne police, aby sa v miestnosti radostné, teplé, útulné.

Aký štýl si vybrať pre chodbu?

Pochopenie rôznorodosti štýlov možno nazývať pomocou profesionálneho interiérového dizajnéra, prezeraním špecializovaných časopisov, televíznych programov, analýzou praktických rád priateľov, ktorí si vybudovali svoju „pevnosť“, alebo sledovaním ich vnútorných inštinktov. Napríklad je dosť realistické, aby boli tieto nápady stelesnené:

 1. Brutálna drevená chodba v poľovníckom štýle je vhodná pre drevený dom: kované svietidlá, masívne lavičky, truhlice, viditeľné uzávery, hrubá koža, morené leštené drevo, podlahy z hrubých drevených blokov (imitácia pri pripojení vody alebo elektrickej podlahy).
 2. Taliansky klasický štýl: podlaha z mramorových dosiek alebo porcelánová kamenina, obnovujúci prírodný kameň, ľahké omietnuté steny, zrkadlá, ktoré rozširujú priestor, prinesú ju bližšie k námestiu, použitie stĺpov, širokých stropných ríms. Na podlahe je možné usporiadať centrálne orientovaný symetrický vzor, ​​komplexnú mozaiku, ktorá prináša atmosféru pravého rímskeho átria.

Pozor: je obzvlášť dôležité zabezpečiť bohaté osvetlenie, ktoré vyplní priestor, ako analóg svetlého talianskeho slnečného svetla.

 1. Moderný štýl: jednoduché línie, tiché formy nábytku, nedostatok ozdôb, prepracované prvky, ktoré bránia čisteniu, neutrálne farby povrchových materiálov, uzavreté skrine, jasne definované zrkadlá, grafické lampy.

Chodba: tajomstvo feng shui

Feng Shui - čínska doktrína zlepšovania domova, prilákanie pozitívnej životnej energie, udržiavanie rodinného šťastia, udržiavanie materiálneho blahobytu odporúča odmietnutie umiestniť zrkadlo na chodbe oproti predným dverám. To vyplýva zo skutočnosti, že priaznivá energia, ktorá sa dostáva do haly, sa okamžite odráža od hladkého povrchu a zanecháva späť, bez toho, aby ste sa zdržiavali vo vašom obydlí. Verte tomuto princípu alebo nie - každý sa rozhodne sám za seba, ale čo ak to funguje? Z toho istého dôvodu by nemali byť predné dvere zoradené so schodiskom vedúcim do horných poschodí. Pri navrhovaní chaty ju trochu posuňte nabok alebo ju otočte inak, potom pozitívna energia prestane bežať vyššie a bude môcť naplniť nižšie miestnosti ako prvé.

      

Zanechajte Svoj Komentár