Dizajn detskej izby pre heterosexuálne deti - najlepšie nápady na fotografické interiéry

Dizajn detskej izby pre dve deti rôzneho pohlavia je zaujímavým, ale starostlivým zamestnaním, ktoré si vyžaduje komplexný, kreatívny a praktický prístup. V obmedzenom priestore musíte organizovať zóny spánku, odpočinku, hier a tréningov, budete musieť vziať do úvahy želania každého malého člena rodiny, jeho psychológie a preferencií.
Spoločná miestnosť v prospech malých detí a tiež rodičov, ktorí sú spolu, deti sa učia hrať, zdieľať hračky, angažovať sa v spoločnej veci, ktorá sa v budúcnosti stane základom silných priateľstiev. Pozorovanie mladšieho dieťaťa pre seniorov prispieva k rýchlemu rozvoju užitočných zručností. Ak chcete vytvoriť organickú atmosféru v jednej miestnosti, kombinovať dve polovice do jedného celku - úloha je pomerne riešiteľná.

Kde začať

V prvom rade rozhodnite o myšlienke dizajnu, ktorý chcete vložiť do interiéru detskej izby. Prilákať profesionála značne uľahčí prácu, ale nie nevyhnutne. Pre deti je dôležitá jednoduchosť, pohodlie a prítomnosť prvkov, ktoré ich tešia. Moderné rozhodnutia o najnovších módnych trendoch, ktoré sú vyhradené pre budúcnosť, keď sa rozhodnete usadiť deti v rôznych izbách.
Zvážte, ktoré zóny môžete vytvoriť v dostupných metroch štvorcových, ktoré potrebujete. Deti by mali byť pohodlné. No, keď je vo vašom vlastnom priestore, je to radosť. Opýtajte sa detí, ako vidia svoju izbu, nezabudnite vziať do úvahy niečo vo fáze plánovania a premýšľať o detailoch budúcich opráv.

Správne zariadená izba zachráni rodičov pred nepokojnými „pomocníkmi“, vyložením skrine s odevmi a kuchynskými zásuvkami.

Deti sú potešené karikatúrami, rozprávkami, hračkami. Každé dieťa je človek. Prečo nie nakresliť niektoré oblasti s obrázkami vašich obľúbených postáv. Dizajn detskej izby pre dve deti rôzneho pohlavia môže byť tematicky zameraný: zoologická záhrada, džungľa, rozprávková krajina, detské ihrisko a mnoho ďalšieho, čo bude vyhovovať maličkým.

Rozdeľte priestor

Deti samotné obyčajne radi rozdeľujú spoločenskú miestnosť na polovice. Ako presne to bude robiť, priamo závisí od predstavivosti, priestoru miestnosti. Možnosti na označenie hraníc medzi zónou chlapca a dievčatom sú hojné.
Veľká časť detskej izby vám umožní realizovať akúkoľvek predstavu, nie obmedziť let fantázie. Priestor je možné krásne rozdeliť pomocou:

 • zaujímavý falshperegorodok;
 • asymetrické štruktúry blízko stien;
 • obrazovky, záclony;
 • usporiadanie nábytku v skupinách.

Miestnosť sa dá vizuálne rozlíšiť vďaka kombinácii dvoch farieb alebo odtieňov. Myšlienka postaviť rozprávkovú kresbu na steny určite poteší a deti ju budú s radosťou vnímať, zdôrazňujú spiace priestory syna a dcéry s doplnkami, ktoré charakterizujú ich záujmy. Tu sú vhodné bábiky, autá, mäkké hračky, všetko, čo poteší každého z detí.

Výzdoba stien, podlahy, strop v rôznych spôsoboch konečnej úpravy je vzácna, bez pomoci profesionála nie je vždy možné to urobiť správne. Úplné zdieľanie izby nie je potrebné. Postačuje poskytnúť individualite zónu spánku a odpočinku pomocou zaujímavej výzdoby, opustiť priestor spoločných hier. Nábytok vybrať jeden štýl pre harmonickú kombináciu. Dávajte prednosť bezpečným, bezpečným vzorom bez ostrých rohov.


Je dobré, keď má dieťa osobné skrinky, komody, pracovný stôl, malý stôl, na ktorom budú chodiť na svoje podnikanie podľa veku: kresliť, hrať, robiť domáce úlohy. Miestnosť by mala byť dostatočne priestranná, vybaviť celý obvod nábytkom neprimeraným, deti milujú vonkajšie hry, ponechať im dostatok priestoru na to, aby sa mohli oklamať.

Zvážte poschodovú posteľ, aby ste ušetrili viac miesta, čo je užitočné pre oblasť zábavy.

Malá detská izba pre dve heterosexuálne deti nie je dôvodom na vynechanie tohto dôležitého bodu. Je krásne zariadiť malé, ale stále vlastné územie je celkom možné.
Nechajte deti zúčastniť sa na návrhu miestnosti. Vyberte dve malé plochy v polovici pre dcéru a syna, ktoré si dohodnú na mieste: umiestnia garáž s kamiónmi, autami, osídlia celú rodinu bábik.

Farebný dizajn dieťa

Maľovanie na opačných stenách s rôznymi farbami, najmä ružovou a modrou, je radikálna, mierne zastaraná možnosť. Nepoužívajte príliš svetlé a kontrastné odtiene. Atmosféra materskej školy znamená pre deti pokojnú a pohodlnú atmosféru. Nenechajte sa zavesiť na čisto ženskej a mužskej palete, ktorá časom začne obťažovať deti samotné. Neodporúča sa používať príliš tmavé možnosti orezania.


Už dlho nie je tajomstvom, farby prítomné v interiéri bývania ovplyvňujú osobu. Je tu módna, už nie nová veda - farebná terapia. O zdravotnom stave, správaní, mentálnych schopnostiach, spôsobe myslenia, o postoji k druhým vplýva na životné prostredie, jeho dominantnú paletu. Majte to na pamäti pri plánovaní opráv a vytváraní priestoru pre dvoch. Nebojte sa experimentovať, zamerajte sa na známe vlastnosti farieb:

červenásymbol sily, energie, deštrukcie
oranžovýšťastie
žltýstelesňuje slnko, zlato, zdravie
zelenáje to život, harmónia, eliminácia stresu
modrýpokojný, normalizuje spánok
modrýticho a múdrosť
nachovýkráľovská farba je považovaná za ťažkú, preto sa odporúča, aby sa im v interiéri uvádzali len niektoré detaily

Berúc do úvahy základné charakteristiky farieb, vyberte si niekoľko, ktoré sa dobre hodia na dekoráciu miestnosti Vašej dcéry a syna. Vytvorte veselú, svetlú a príjemnú atmosféru.

Správne rozdelenie priestoru

Zvláštnu pozornosť treba venovať územnému usporiadaniu miestnosti. Pohodlné a praktické usporiadanie miestnosti vyžaduje nasledujúce komponenty:

 1. miesta na spanie;
 2. študijný kútik;
 3. herný priestor;
 4. miesto pre osobné veci, oblečenie.

Musíte myslieť na umiestnenie s dvoma lôžkami. Zdravý spánok je dôležitý pre rastúce dieťa. Rekreačné zariadenia by mali byť umiestnené tak, aby bez ohľadu na to, či dve deti spia alebo len jeden, navzájom do seba nezasahovali. Snažte sa usporiadať pracovný priestor ďaleko od lôžok, potom staršie dieťa, robiť domáce úlohy, nebude rušiť mladší počas spánku. Pracovný stôl, jeden veľký alebo dva, umiestnený pred oknom, dobré prirodzené svetlo je dôležité pre zachovanie zraku. Postarajte sa o zdroje umelého osvetlenia, malé nočné lampy v blízkosti postelí, deti milujú zaspať s nimi.


Najobľúbenejšia je herná časť miestnosti. Ak vám ešte nenastane myšlienka usporiadania zábavnej zóny, nezabudnite na materské školy. Keď sa štvorcové metre príliš neobmedzujú, môžete sa pokúsiť zorganizovať miesto pre aktívne a mobilné hry, nainštalovať detský športový komplex, múr. Vlastné rohy pre príbehové hry, malé domy, stany s nepopísateľnou radosťou vnímajú deti, umožňujú vám odísť do dôchodku, cítiť sa ako majster vlastného fiktívneho sveta.


Malá spoločenská miestnosť neznamená inštaláciu osobnej chýše na hračky pre každé dieťa, skúste si vybrať miesto na samote. Prispôsobte si čisté obrazovky, nie príliš objemné záclony, ktoré sa odstránia, posunú, vrátia miestnosť do pôvodného vzhľadu.

Obzvlášť dôležité je územné členenie jednotlivých území s významným rozdielom vo veku. Nákup poschodovej postele vám umožní zväčšiť priestor, ktorý je k dispozícii. Ale najprv zistiť, kto chce spať a kde. Keď sa všetci dohodli, rozhodnite sa pre podobný nábytok na spanie, inak sa nedá vyhnúť sporom, výkrikom. Transformácia pohovky, skladacie stoličky pomôžu uvoľniť trochu priestoru. Je zaujímavé pozrieť sa na postele inštalované na špeciálnych pódiách, kde sú umiestnené boxy s vecami, skladované hračky.

Materské materiály

Pri výbere textilných výrobkov, pamätajte, že zdravie dieťaťa je na prvom mieste, dávajte prednosť ekologickým materiálom, praktické použitie, ľahko sa čistí.
Záclony, prikrývky, posteľná bielizeň dopĺňajú holistickú atmosféru a vytvárajú náladu. Pre dieťa nie je tak dôležitá kvalita tkaniny, koľko výtlačkov a vzorov. Vyberte si zaujímavé možnosti pre škôlku, ktoré zodpovedajú fiktívnemu dizajnu. Najvýhodnejšie sú bavlna, ľan a polyester. Zlikvidujte syntetické tkaniny, najmä v podstielke. Vyhnite sa bohaté šperky, flitre, kamienky, strapce.


Ak chcete ozdobiť detské záclony, použite svetlé spony, aplikácie so suchým zipsom, reflexné prvky. Tkaniny s obrazom fantastických postáv, obrázkov z obľúbených kreslených seriálov vytvárajú skutočne veľkolepé herné prostredie. Kombinácia rôznych farieb, textúr vyzerá neobvykle a štýlovo. Zvážte vlastnosti farieb, ktoré ovplyvňujú charakter a správanie. Dávajte prednosť jemným, teplým odtieňom a riedte ich svetlými prvkami, dekorom a aplikáciami.


Venujte pozornosť koberec, ktorý bude prítomný aspoň v hracom priestore. Deti milujú plaziť sa, sedieť na podlahe, obklopené horou hračiek. Koberec ležal teplý, mäkký, nekĺzavý, nemal by jazdiť po podlahe. Môžete zdôrazniť osobný priestor vašej dcéry a syna tým, že umiestnite malé nočné koberčeky od seba k sebe. Výrobky z vlny, ľanu, bavlny, bambusu, hodvábu majú najlepšie vlastnosti:

 • líšia sa vysokou trvanlivosťou a trvanlivosťou;
 • majú elastickú hromadu;
 • šetrné k životnému prostrediu a bezpečné;
 • udržujte v teple.

Syntetické koberce majú tiež výhody:

 • antistatická impregnácia odolná voči nečistotám;
 • relatívne nízka cena;
 • jednoduchosť čistenia;
 • veľký výber farieb a vzorov.

Ako deti vyrastú, naučia sa byť upratané, bude sa opakovať čistenie a čistenie, uistite sa, že koberec je ľahko obnovený do pôvodného vzhľadu. Podobné požiadavky sa kladú na nábytok, z ktorého je potrebné umyť stopy farby, fixky, hliny a lepidla. Príliš vysoká hromada bude slúžiť ako odľahlé miesto na uskladnenie malých úlomkov a častí hračiek.
Prvé roky života deti absorbujú všetky okolité informácie ako špongia. Vytvorte fascinujúci svet plný farebných postáv, hrdinov vašich obľúbených animovaných seriálov, báječných zvierat a vtákov. Bez ohľadu na oblasť detskej izby, dostupné financie, zariadiť útulnú atmosféru, kde deti budú radi tráviť čas, pod mocou všetkých rodičov.

Zanechajte Svoj Komentár