Izba pre dospievajúce dievča - nápady na dizajn (20 fotografií)

Vaše dieťa sa rozrástlo, je čas obrátiť ružové dieťa malej princeznej do útulnej miestnosti pre dospievajúce dievča. Obdobie dospievania je ťažké štádium, dochádza k závažnej fyziologickej reštrukturalizácii tela a pomaly sa vytvára psychická stabilita. Je takmer nemožné potešiť dievča tohto veku (12-14 rokov), dnes sa im páči, zajtra ďalšie, tak sa snažte ísť okolo "podvodné útesy". Keď diskutujete o dizajne dospievajúcej miestnosti pre dievča, pokúste sa vyhnúť sa hotovým riešeniam, pozvite svoju dcéru do dialógu, aby sa teenager mohol stať hlavným projektantom projektu.

Výber štýlu je kľúčovým krokom

Pozrite si časopisy v interiéri, vyberte si svoje obľúbené ilustrácie, identifikujte finančné možnosti, vytvorte plán práce. Podľa vašej postavy a koníčkov, skúste zaujať svoju dcéru v eklekticizme, minimalizme, country štýle alebo chebbi-chic. Možno, že dieťa rád cestuje, chce ozdobiť priestor s detailmi interiéru pripomínajúcimi Grécko, Španielsko, škandinávske krajiny? Vytvorenie dospievajúceho interiéru je skvelá hra, príležitosť pre rodinných príslušníkov, aby sa lepšie spoznali. Je lepšie upadnúť do pochmúrnej vážnosti, zaobchádzať s procesom humorom. Projektovanie miestnosti pre dospievajúce dievča spolu je zábavné a zaujímavé. Riešenie tohto problému, nie je potrebné striktne dodržiavať štýl kánony, je dôležitejšie, aby si miestnosť, kde sa vaše dievča bude pohodlné výučby, relaxačné, hovoriť s matkou a jej priateľmi.

Vyhnite sa zložitým dekorom, "televízia" dizajn: zverejnené interiérových projektov berú do úvahy záujmy iných detí. Prilepte tapety na stenu pre maľovanie. Dcéra chce zelené, fialové, oranžové steny? Súhlasiť. Nech je výber odtieňov divoký - vzhľad mladistvého je veľmi odlišný od videnia dospelého. Možno, že jasná farba praskne lepšie vyjadruje vnútorný stav.

Ak dieťa nemá rád farbu, použite metódu Tom Sawyer. Pokryte podlahu, okno s fóliou, prilepte stropnú stenu a podlahový sokel širokou krycou páskou. Pozvite spoločnosť priateľov na svoju dcéru, podajte im farebné plechovky, valce, ochranný odev, zatvorte dvere. Miestnosť bude premenená o niekoľko hodín. Občerstvenie po požadovanej práci.

Zonálne rozdelenie miestnosti

Urobiť si životný priestor pre dospievajúce dievča je skôr psychologickou výzvou ako dizajnérska fantázia. Rodičia sa budú musieť ovládať znalosťami psychológie adolescentov a navrhnúť interiér izby dospelej dcéry.

Rozdeľte miestnosť do zón: bdelosť, tréningy, odpočinok. Dajte do stredu miestnosti, oblasti v blízkosti okna pod aktívnym priestorom, poskytnúť súkromný charakter do rohu spánku

Pozorne premýšľajte o projekte osvetlenia. Je potrebné naplánovať aspoň tri skupiny zápasov:

 • Najlepším hráčom;
 • pracovný;
 • nočné.

Nadzemné osvetlenie je vhodnejšie na vydávanie stropných svietidiel, plochých odtieňov. Objemový luster je možný pri vytváraní interiéru určitého štýlu (klasický, Provence, moderný).

Starostlivo vypočítať nastavenia zabezpečenia: tanec, hranie, gymnastické cvičenia, snaží sa odstrániť sveter (najmä ak vaša dcéra vyrástla a výška stropu zostáva rovnaká) môže spôsobiť luster na jeseň: strop bude rozbité, dieťa bude vystrašený, zranený.

Ako zdroj svetla v pracovnej oblasti je lepšie používať stolné lampy na konzolách. Také svietidlo poskytuje dostatočne silné osvetlenie, môže sa pohybovať tam a späť a je výškovo nastaviteľné. Svietidlá tohto typu sa jednoducho vyberajú, berúc do úvahy štýl miestnosti.

Osvetlenie nočnej plochy nie je nočné svetlo pre malé dievčatko, ktoré sa bojí tmy. Vyžaduje úplnú jasnú lampu, ktorá vám umožní čítať knihy, kontrolovať časopisy, robiť denníky. Spínacie tlačidlo sa nachádza vo vzdialenosti 40-50 cm.

Hlavné položky nábytku

Hlavným pravidlom dizajnu interiéru detí, bez ohľadu na vek, nie je neporiadok priestoru. Deti sa musia voľne pohybovať, preto sem ukladajte len potrebné predmety.

Poskytujte pohodlné pracovisko v blízkosti zdroja prirodzeného svetla. Ak je tréningový stôl priľahlý k pozdĺžnej stene, dávajte pozor, aby slnečné svetlo padalo na ľavej strane. Transparentné jednonohé majstrovské dielo dizajnu vyzerá atraktívne, ale horšie ako funkčnosť stola. Roll-out alebo stacionárne stĺpiky, uzamykateľné zásuvky sú schopné ukladať školské drobnosti, diáre, málo „sekretiki“.

Zvážte dĺžku natiahnutého ramena pri stole, naplánujte otvorené police alebo regály s dverami. Odtiaľ je ľahké získať učebnicu, potrebný zápisník, mapu obrysu a exponáty zbierok a športových ocenení budú perfektne umiestnené.

Dôležitým kusom nábytku je šatníková skriňa, šatníková skriňa, vysoká šatníková skriňa, kde môžete zavesiť oblečenie. V blízkosti potrebujete veľké zrkadlo. Dospievajúce dievča vo veku 12-15 rokov platí veľa času na jej vzhľad, je dôležité vziať to do úvahy pri plánovaní návrhu miestnosti budúcej dievčatá. V prítomnosti priestranné, pohodlné skladovanie, je ľahšie dohodnúť sa na implementácii pravidla "Veci nie sú roll na stoličke alebo posteli, sú umiestnené v skrini."

Uistite sa, že poskytnúť plnú posteľ v spálni, vyhnúť sa možnosti rozkladací pohovka. Uľahčite život svojej dcére: moderné deti sú veľmi unavené (školské hodiny, cvičenia, hudba, umelecké triedy), takže sú často fyzicky neschopné rozoznať posteľ.

Voľba záľuby dievčat vo veku 12-14 rokov diktuje umiestnenie ďalšieho zariadenia, ktoré môže uľahčiť premietaný priestor:

 • móda, jej vlastný vzhľad (pre väčšinu dospievajúcich dievčat) - toaletný stolík (všetci dospelí sú úplne proti nemu, ale objaví sa dekoratívna kozmetika, lak, šperky, nech sa nachádzajú v krabiciach);
 • šport, fitness - kútik pre cvičenia, ranné cvičenia, kurzy jogy;
 • hĺbkové štúdium biológie, chémie - zväčšený pracovný povrch (experimenty, herbáre, kresby);
 • hudba je hudobný nástroj, stojan (poznámky, záznamy, disky);
 • maľba - stojan, regály komplexného objemu (farby, štetce, papier, albumy obrazových reprodukcií).

Ako potešiť teenagera?

Okrem hlavného celkového nábytku, zdobenie izba dospievajúce dievča 13-15 rokov v modernom štýle, je možné použiť niektoré zdobenie zistí, že bude interiér viac funkčné, zdôrazniť rešpekt dospelých pre ich nový životnosť dcéry.

 • Korková (magnetická) doska, kde je vhodné pripojiť potrebné kúsky papiera, drobné tóny, obrázky, rozvrh lekcií, všetky druhy drobností alebo povrch natretý čiernou bridlicovou farbou. Mal by byť umiestnený v blízkosti pracovnej plochy, mierne posunutý líniu pohľadu.
 • Nedostatok ťažkých viacvrstvových závesov. Otváranie okien je lepšie kresliť svetelné závesy, nesúce len estetickú hodnotu. Funkcia zatemnenia bude dokonale vykonaná roletami, dieťa jednoducho vytvorí efekt zatvorenia pred zvedavými očami, len potiahnite šnúru reťazového mechanizmu.
 • Keď idete do spoločnosti dievčat, mali by ste poskytnúť veľké množstvo miest, kde môžete zostať. Použite vrecká na fazuľu, objemové ozdobné vankúše (mäkké veci po zhromaždeniach sa dajú ľahko vložiť do špajze), vhodné sú polstrované stoličky, úzka hrudník čalúnená mäkkým materiálom - skutočný poklad dievčaťa "poklady".
 • Umiestnite skladací stôl do blízkosti hlavy postele. Ľahká konštrukcia je užitočná, keď potrebujete dať knihu, telefón, dať pohár mlieka, tanier cookies alebo hviezdne nočné svetlo.
 • Ponúknuť zavesiť mimo dverí značky "cesta je zadarmo" a "tehla". Vaša dcéra je takmer vyrastaná, má právo na vlastný voľný čas, individuálne hodiny. Neporušujte hranice rodičovskej kontroly detí. Nech teenager aspoň čiastočne ovláda svoj svet, cíti súhlas dospelých, aby vzali do úvahy jeho náladu.

Stenu ponechajte voľnú

Nechajte jednu stenu miestnosti zadarmo, aby dievča vo veku 12 - 14 rokov zvážilo dizajn podľa svojich vlastných preferencií. Nechajte ho zavesiť plagáty, plagáty, plagáty, autorské fotografie (ak má rád okamihy reálneho života), kresby, koláže, ktoré odhaľujú individualitu teenagera. Čestná rada, športové vyznamenania, harmonogram úspechov, geografická mapa s vlajkami označujúcimi cesty rodinnej dovolenky a možno aj vysnívaná cesta sú ozveny vnútorného sveta dospievajúcej osoby, príležitosť pre rodičov začať zaujímavý rozhovor zameraný na udržanie potrebného emocionálneho kontaktu s tínedžerom.

Objednajte si výtlačky veľkoformátových fotografií, modulárne obrázky, fotografické zájazdy, zaujímavé rodinné výlety.

Prázdna stena dáva obrovský rozsah predstavivosti, dáva vznik neobmedzeným fantáziám. Dobrým spôsobom, ako posilniť integritu rodiny, spôsob návrhu, ktorý berie do úvahy vedomú túžbu rodičov lepšie spoznať svoje vlastné dieťa, je ponúknuť svojej 16-ročnej dcére, aby si na vlastnú päsť vymaľovala stenu. Obraz obrazne vyjadruje myšlienky, ktoré vzrušujú adolescenta, poskytnú príležitosť na zlepšenie rodinného porozumenia. Nech ho nakresliť, pozvať priateľov. Radosť, ktorá inšpiruje deti, keď majú pocit, že sú tvorcami, je nevyjadriteľná. Bonus za rodičovskú odvahu dievča dostane výrazný nárast postavenia v očiach rovesníkov!

Zanechajte Svoj Komentár