Dizajn predĺženej kuchyne - nápady na interiér

Konštrukcia miestnosti sa skladá z mnohých rôznych častí: výber materiálov pre návrh stien, podláh a stropov, funkčný a pohodlný nábytok, distribúcia svetla, použitie dôležitých techník, ktoré môžu dať miestnosti špeciálny štýl. Je dôležité využiť plný potenciál malého priestoru vrátane pracovných oblastí. Konštrukcia pretiahnutej kuchyne (12 m2 M., 8 a 15 m2 M.) Záleží na cieľoch, ktoré sleduje majiteľ bytu.

štýly

Odporúča sa stavať na zvolenom štýle, bude určovať základnú náladu miestnosti.

Medzi obľúbené možnosti dizajnu pre malú predĺženú kuchyňu patria:

 1. Klasický štýl nestratí svoj zvláštny šarm a popularitu. Tento typ dekorácie je schopný dať miestnosti eleganciu a pokojnú krásu.
 2. Minimalizmus. V tejto situácii stojí za to uvažovať o tom, či si vyberiete minimalizmus vážne, kvôli absencii excesov, sa dá predísť mnohým vážnym problémom: nedostatku priestoru (kvôli nedostatku veľkého množstva nábytku a dekorácií) a otázke umiestnenia pracovných priestorov (takéto oblasti sa skryjú v kombinácii s inými vnútornými predmetmi) ,
 3. Retro. V takomto prípade sa malý priestor stáva určitou výhodou. Štylizované objekty, aby kuchyňa útulné. V takejto miestnosti sú umiestnené len potrebné veci: sporák, chladnička, pracovné plochy a skrinky na riad. Dekoratívne prvky pomáhajú doplniť obraz: figúrky, maľby, hodiny.
 4. High-tech Výborné rozhodnutie pre tých, ktorí si zvykli spojiť rozumnú praktickosť a krásu. Charakteristické je použitie predmetov, ktoré kombinujú niekoľko funkcií (pracovný povrch s posuvnými skrinkami, posuvné stoly).
 5. Fusion. Jeden z najťažších štýlov. Je to určitá kombinácia niekoľkých štýlov, prevažujú pokojné nasýtené tóny, často použitie jasných detailov, ktoré sa zdajú byť pre mnohých ľudí na mieste. Zaobchádzanie s nuansami na vlastnú päsť je ťažké, odporúča sa kontaktovať špecialistov.


Štýl určuje smer, v ktorom budú prebiehať následné akcie v prospech výberu materiálov.

farba

Výber správneho farebného dizajnu môže vytvoriť efekt vizuálnej expanzie predĺženej kuchyne. Odborníci odporúčajú:

 1. Vyberte svetlé farby a odtiene. Vhodné biele, broskyňové, modré, zelené a ružové farby. Vytvoria potrebný efekt zväčšenia priestoru.
 2. Treba sa vyhnúť tmavým odtieňom a čiernej farbe, je to ten, kto má užitočný priestor, deprimuje psychiku. Odporúča sa použitie podobných odtieňov ako ďalšie podrobnosti.
 3. Aby sa zabezpečilo, že kuchynský priestor sa nezdá zbytočne sterilný, pridajte niekoľko jasných prvkov: farebnú chladničku, svetlé domáce spotrebiče, maľby, lampy, záclony. Je dôležité, aby ste to nepreháňali.

Pri registrácii podlahy alebo niektorých prvkov pracovných priestorov je povolené použitie tmavej farby.

materiály

Odporúča sa použitie prírodných materiálov (kameň, drevo), smie sa kombinovať s plastom, pokrývať špeciálnym lakom, mať oceľové alebo železné diely. Výber materiálu pre pracovné povrchy by mal byť založený na praktickosti (odolnosť voči vlhkosti, odolnosť voči mechanickému namáhaniu).


Pre dekoráciu na stenu sa odporúča zvoliť:

 1. Tapety. Odporúča sa zvoliť špeciálny umývateľný povrch. V tomto prípade sa tapeta nebude báť znečistenia a vlhkosti, čo možno považovať za nespornú výhodu.
 2. Plastové panely. Nie je odolný voči rôznym mechanickým poškodeniam, je jedinou nevýhodou, ktorá je kompenzovaná inými kvalitatívnymi vlastnosťami.
 3. Keramické platne. Jedna z najobľúbenejších možností. Jedinou nevýhodou je strata pôvodného vzhľadu po určitom čase.
 4. Maľovanie. Kvalitné maľby môžu vyriešiť najdôležitejšie otázky. Hlavná vec: udržať atmosféru pohodlia, aby sa zabránilo vzniku lacnosti.


Podlahy odporúčame pokryť keramickou dlažbou, laminátom alebo linoleom. Vyberte si povrchy, ktoré sa ľahko čistia.

osvetlenie

Osvetlenie môže poskytnúť okolitému priestoru potrebný objem. Takéto užitočné nápady môžete zvýrazniť:

 1. Využitie viacchodového osvetlenia. Použitie vstavaných lámp môže vyriešiť mnoho rôznych ťažkostí. Zvýraznite hlavné pracovné oblasti.
 2. Odporúčané umiestnenie niekoľkých svietidiel na strop. Odporúča sa, aby sa neuvádzali do jedného radu, táto chyba môže viesť k vytvoreniu dodatočného efektu zbytočne úzkeho priestoru.
 3. Pri použití veľkého počtu svietidiel je povolená prítomnosť reflexných povrchov, čo poskytne miestnosti dodatočný priestor.
 4. Neprekážajte prieniku prirodzeného svetla, použite svetlé transparentné závesy.


V pracovných priestoroch sa odporúča použiť dodatočné svetelné zdroje.

nábytok

Stojí za to venovať pozornosť výberu kuchyne, ako aj ostatnému nábytku. Je dôležité, aký materiál sa rozhodnete použiť, ako aj umiestnenie hlavných položiek, aby ste získali čo najviac praktických výhod.


Výber kuchynskej súpravy:

 1. Zmerajte veľkosť kuchyne a náhlavnej súpravy vopred. Hlavná chyba môže byť považovaná za hotový headset spotrebuje príliš veľa miesta, vyberte si najpraktickejšie modely. Najlepšou možnosťou by bolo použitie náhlavnej súpravy vyrobenej špeciálne pre kuchyňu.
 2. Vysoké skrinky sú povolené. Môžete ich využiť vo svoj prospech: pre vizuálne zväčšenie priestoru použite skrinky s priehľadnými dverami. Použitie otvorených políc je povolené.
 3. Použite skrinky s dverami, ktoré sa otvárajú vertikálne. V tomto prípade sa nemusíte obávať výskytu traumatických situácií.


Je potrebné vziať do úvahy potrebu jedálenského priestoru. Malý priestor apartmánu zabezpečuje dostupnosť jedálne len v kuchyni, takže by ste sa o to mali postarať vopred:

 1. Použite skladacie stoly alebo stoličky. To poskytne pohodlie, taká zóna sa ľahko premiestni alebo odstráni.
 2. Je povolené kombinovať pracovné a jedálenské priestory. V tomto prípade sa pracovný povrch stáva stolom, na ktorom môžete jesť.
 3. Odporúča sa použiť malý obdĺžnikový stôl (pomerne úzky a podlhovastý). S jeho pomocou je vytvorené plnohodnotné jedáleň.
 4. Môžete použiť nezvyčajné možnosti: kúpte zasúvací stôl alebo barový pult.


Pri plánovaní úzkej kuchyne je potrebné uchýliť sa k dôležitým trikom, ktoré pomôžu zjednodušiť ďalšie využitie priestoru kuchyne.

Ako ušetriť miesto?

Keď sa objaví podobná otázka, mali by ste sa pozrieť na jednoduché triky:

 1. Použite výsuvné dosky.
 2. Predĺžený prah môže pôsobiť ako pracovný povrch. V niektorých prípadoch môže slúžiť ako jedálenský stôl.
 3. Zásuvky hrajú veľkú úlohu.
 4. Kombinovať viac zón.
 5. Používajte lesklé povrchy, ktoré odrážajú svetlo. Táto technika pomôže opticky rozšíriť priestor.
 6. Viacúrovňové a bodové osvetlenie bude užitočné, ak cieľom bolo vytvoriť efekt vizuálnej expanzie miestnosti. Navyše, s dostatočným osvetlením pracovný priestor je oveľa pohodlnejšie robiť prácu.
 7. Neodporúča sa používať ťažké tkaniny a tmavé farby, stávajú sa zákernými pohltiteľmi užitočnej kuchyne.
 8. Dostatočný počet zásuviek a políc pomôže vyhnúť sa nájdeniu drobností na viditeľných plochách. To pomôže vyhnúť sa pocitu zmätku.
 9. Ak má izba balkón, mali by ste ju zariadiť v štýle kuchyne. Mali by ste premýšľať o kombinácii balkóna s izbou, takéto rozhodnutie bude veľmi užitočné: pridajte skutočnú oblasť, na ktorú môžete dať pomerne rozmerný stôl alebo pohovku.


Tieto techniky vytvoria požadovaný efekt a umožnia vám využiť priestor úzkej kuchyne v plnej sile.


Pri plánovaní malej kuchyne venujte dostatočnú pozornosť umiestneniu nábytku a výberu farieb - tieto faktory sa stávajú rozhodujúcimi. Ak máte akékoľvek problémy, obráťte sa na odborníka.

Zanechajte Svoj Komentár