Dizajn kuchyne v domoch série p44t s arkýřovým oknom

Po mnoho rokov bolo arkýřové okno považované za výsadu výhradne súkromného domu, čím sa vytvorila atmosféra rozširovania priestoru a nájdenia domova v určitej výške. V poslednom čase, v čase zvýšenej popularity eklektických názorov vo svete konštrukcie a dizajnu, sa arkýřové okno v kuchynskom dizajne stalo neoddeliteľnou súčasťou väčšiny rodinných domov radu p44t, ktoré majú niekoľko poschodí a sú považované za výškové budovy. Tento trend bol vyzdvihnutý v 80. rokoch, keď začali v kuchyni objednávať domy s arkýřovým oknom.


Vyššie uvedené rozhodnutie viedlo k tomu, že projekcia sa objavila v kuchyni v apartmánoch, čím sa vytvoril ďalší priestor. Priestor nemal špecifický účel, objavilo sa toľko variácií použitia. Varianty boli spojené s najväčšou racionalizáciou miestnosti, čím vznikol štýlový dizajn a pohodlný tieň. Uvažujme, aké kroky by sme mali podniknúť smerom k racionalizácii kuchyne s arkýřovým oknom p44t a ventilačným potrubím.

Na čo je to zálivkové okno?

Praktické využitie arkýřového okna nie je pre mnohých ľudí jasné. Aby sme pochopili podstatu tohto konštrukčného prvku, stojí za to zvážiť jeho potrebu.
Po prvé, Bay okno pomáha rozšíriť využiteľnú plochu bytu. Napriek malej ploche sa mnohé veci stávajú pohodlnejšími, pretože je tu roh, ktorý môže byť vyplnený určitými objektmi.


Po druhé, arkýřové okno v domoch série n 44 sa spravidla nachádza vedľa okien. Tým sa zvyšuje úroveň slnečného žiarenia v miestnostiach, čím sa prispieva k pozitívnemu vplyvu na zdravie ľudí žijúcich v tomto byte, a dáva priestor dodatočným jasným farbám. Zároveň to v mnohých situáciách rieši problém s osvetlením.


Okrem pragmatických výhod, arkýřové okno zlepšuje fasádu budovy. Mnohí mohli pozorovať, ako vyzerá exteriér budovy, keď rozloženie zahŕňa prítomnosť arkierového okna.
Po štvrté, teraz má priestor fantázie ďalší detail, ktorý sa dá otočiť v potrebnom smere, aby sa interiéru dodal jedinečný vzhľad.


Vo výškových budovách, ktoré poskytujú arkýřové okno v kuchyni, je k dispozícii približná veľkosť kuchyne - 13-15 m2 / m. Okno Bay má tvar lichobežníka. Existujú však rôzne možnosti tvaru tohto prvku: trojuholníkové, obdĺžnikové, oválne a iné variácie. To znamená, že tu si môžete vybrať v smere zlepšenia interiéru. Pri plánovaní kuchyne v dome série p44t je potrebné brať do úvahy špeciálny tvar výčnelku, pretože musíte zvoliť špeciálny tvar a účel okna.


Teória dizajnu obsahuje dve základné možnosti dizajnu pre kuchyňu s arkýřovým oknom p44t.
Prvou možnosťou je použitie arkýřového okna ako samostatnej zóny, ktorá vyzerá ako balkón, a má schopnosť oddeliť sa od hlavnej miestnosti s obrazovkou, oblúkom, barom a inými predmetmi pre domácnosť.

Druhá možnosť zahŕňa použitie arkýřového okna priamo ako súčasť kuchyne. Zásuvková časť hrá úlohu dodatočného prvku miestnosti, je potrebné navrhnúť interiér z okna namiesto varnej plochy.

Možnosti dizajnu

Všestrannosť arkýřového okna vám umožňuje aplikovať maximálnu fantáziu, ale nie každý má chuť to urobiť. Zvážte základné možnosti pre interiérový dizajn kuchyne, ktoré sa používajú vo väčšine domácností.
Tento priestor môže byť použitý ako pracovný priestor s umývadlom alebo na varenie. Môžete nainštalovať headset, ktorý úplne vyplní stenu. Pred oknom je nainštalovať umývadlo. Vďaka tomu bude varenie a umývanie riadu príjemným procesom bez ohľadu na situáciu.

Využívanie tohto miesta ako jedálenského kúta je spoločné. Kuchynský set v takomto prípade by mal byť usporiadaný lineárne v dvoch radoch, aby to vyzeralo ako písmeno "G". Voľné miesto je možné naplniť súpravou na večeru, ktorá zahŕňa riad, servírovací set a ďalšie tematické prvky. Ozdobte priestor záclonami vhodnej farby. Dbajte na to, aby tvar stola v miestnosti zodpovedal geometrickému tvaru okna.
Zaujímavou možnosťou by bolo zariadiť rekreačnú oblasť. To výrazne obohatí interiér kuchyne. Podobný postup sa vykonáva pomocou malej pohovky alebo stoličiek, ktoré stoja vôľa konferenčného stolíka. V zámockom okne kuchyne p44t, pohovka ležadlo vyzerá dobre. Malý konferenčný stolík je pre neho ideálny. V skutočnosti vytvoríte spoločenskú zónu, v ktorej budete každé ráno držať čaj.


Taktiež je možné zabezpečiť vytvorenie pracoviska alebo miesto realizácie hobby. K tomu je potrebné nainštalovať sklopný stôl, stoličku a nastaviť počítač. Môžete tam umiestniť dokumenty, zápisníky a rôzne kancelárske potreby. Samozrejme existuje aj miesto na šálku kávy alebo čaju.


V poslednom čase sa stala populárnou inkarnácia v tomto priestore zimnej záhrady. To umožňuje prítomnosť zvýšenej teploty, dostatočnej vlhkosti a dobrého slnečného žiarenia. Pomáha rastlinám normálne existovať. Rôzne návrhy pomôžu stelesniť. Môžete nainštalovať veľké množstvo políc, kde sa zmestí obrovské množstvo rastlín.
Ak ste medzi vyššie uvedenými možnosťami nenašli žiadnu možnosť, ale chcete použiť arkierové okno, môžete ho nechať prázdne. Mimochodom, niekedy budete určite potrebovať tento priestor. Napríklad v zime budete môcť inštalovať vianočný stromček a dať darčeky pre blízkych. Ak chcete vytvoriť priestor, použite záves.


Dôležitým aspektom pri výbere cesty na použitie arkýřového okna je typ kuchyne, ktorý uprednostňujete - kuchyňa s jedálňou alebo kuchyňa v kombinácii s obývacou izbou. Prvá možnosť zahŕňa separačnú zónu. To možno vykonať pomocou barového pultu, klenutého otvoru, úzkeho regálu alebo samotného jedálenského priestoru. Dbajte na to, aby ste urobili priečky do výšky jedného a pol metra. Toto riešenie je potrebné, aby priestor, ktorý je mimo arkýřového okna, mal všetko v poriadku so slnečným žiarením. Druhý prípad naznačuje, že musíte vybrať potrebný nábytok do kuchyne, aby zodpovedal zloženiu obývacej izby.

Tipy pre dizajn

Hlavným pravidlom je, že táto miestnosť má vynikajúce osvetlenie vďaka prídavným oknám. To umožňuje používať akékoľvek farebné schémy. Pre sfarbenie miestnosti existujú dve hlavné možnosti:

  • ľahké a neutrálne tóny, ktoré nespôsobujú obavy, ale len pokojní obyvatelia domu (vhodnejšie pre rekreačné oblasti);
  • výrazné kontrasty vytvorené ako katalyzátor (vhodnejšie pre pracovnú oblasť);

Zvážte pridanie špeciálnych textúr alebo vzorov na steny ako špecifické akcenty.


Nezabudnite sa zapojiť do zdobenia okenných otvorov. Pamätajte, že dekorácia okna bude definovať rôzne závesy, ktoré môžete neskôr použiť. Premýšľajte o tom, čo je bližšie k vám: rolety alebo štandardné, klasické rímske rolety, záclony do kaviarní, záclony, francúzske modely alebo iné. Je tu možnosť kombinovať možnosti opony. Pamätajte však, že tkanina by sa mala používať ľahká a priesvitná, aby sa nezhoršilo ožarovanie, ktoré sa vytvára vďaka dodatočným otvorom v okne.

Pozdĺž dĺžky zálivového okna môžete pretiahnuť odkvap. Neumiestňujte v blízkosti sporáka (ak ste pripravili varnú zónu v zálivovom okne) ľahko horľavé materiály, inak to môže mať negatívne dôsledky.
Interiér kuchyne s arkýřovým oknom, ako ste si už všimli, má univerzálny komponent. Môžete si vybrať, ktorý cieľ bude mať tento priestor, a zariadiť ho tak, aby bola zaistená maximálna úroveň pohodlia.

Zanechajte Svoj Komentár