Veľký dizajn kuchyne - 50 interiérových fotografií

Hlavným účelom použitia kuchyne - varenie. Proces zahŕňa uspokojenie gastronomických potrieb, umožňuje realizovať tvorivý potenciál prostredníctvom varenia. Ak chcete rýchlo variť jedlo, keď ste to urobili so všetkým komfortom, je potrebné racionálne vybaviť kuchyňu.
Dizajn veľkej kuchyne vám umožní používať moderné spotrebiče, zapustené do nábytku. Integrácia kávovaru, kombajnu, umývačky riadu, iných spotrebičov vám umožní používať kuchyňu so slušnou úrovňou pohodlia.
Tiež všetok sprievodný nábytok, ktorý je zostavený zo samostatných blokov, by mal byť použitý v zavesenom stave. Potom to bude vyzerať väčšie a priestor umožní rodinným príslušníkom obrátiť sa. Použite rohové modely na uloženie objemných predmetov.

Pravidlá zloženia

Hlavným pravidlom návrhu kuchynského zloženia je, že chladnička, drez, varná doska musí byť umiestnená v hornej zóne predĺženého trojuholníka, takže počas varenia sa nemusíte pohybovať niekoľkokrát viac kvôli potrebe používať všetky predmety naraz.

Dajte prednosť častiam, ktoré vám umožnia voľný prístup zo všetkých strán.

Tu je niekoľko tipov:

 • Zarovnajte všetky zariadenia podľa toho, či ste pravák alebo ľavák. Ak máte pravú ruku, potom predmety z chladničky na stôl by mali byť umiestnené zľava doprava. Ak je ľavák, resp. Opak.
 • Ak chcete nastaviť pohodlie, ako aj v mene vyhýbania sa zraneniam chrbta alebo kolien, povrch pracovnej plochy stola o 14 centimetrov nižšie ako rameno, ohnuté v lakte pod uhlom deväťdesiat stupňov.
 • Urobte si pohodlné bývanie v kuchyni s nasledujúcimi prvkami: stolička s možnosťou nastavenia, doska s posuvným prvkom, stolová doska s možnosťou skladania.
 • Nastavte polohu skriniek na výšku osoby, ktorá ich bude väčšinu času používať.

 • Pracovný povrch uzavrite. Postarajte sa o pevnosť.
 • Na ochranu vzduchu pred zamiešaním zápachu nad sporák nainštalujte kapotu, riadne vetranie av prípade potreby ďalšie prvky, ktoré umožnia, aby vzduch „chodil“ voľne.
 • Zvážte umiestnenie tabuľky. Vzhľadom k tomu, že zaberá veľa miesta, premýšľajte o jeho umiestnení v inej miestnosti. Ak ho chcete umiestniť priamo do kuchyne, umiestnite ho aspoň jeden a pol metra od skriniek, aby ste umožnili voľný pohyb.
 • Rozdeľte miestnosť na dve časti - pracovnú a jedálenskú časť.
 • Ak chcete nainštalovať čítač barov, nastavte presne na stojaciu osobu. Používa sa počas raňajok. Môžete tiež nainštalovať model s možnosťou nastavenia výšky, aby sa zabezpečila správna úroveň pohodlia pre hostí.

Aké materiály použiť?

Zoznam materiálov pre výrobu a konečnú úpravu kuchynského nábytku je pomerne široký. Fasáda môže byť vyrobená z drevených materiálov alebo kovu. Dosky z hliníka, drevotriesky, mramoru, žuly, laminátu, keramiky a iných materiálov.


Ak sa chystáte používať kovové predmety, potom si uvedomte, že sú aspoň trvanlivé, ale majú vysoké riziko poškriabania. Použitie laminátu oslabí ranu do peňaženky, nedáva pocit prirodzeného materiálu. Prírodný kameň dodá atmosféru spoľahlivosti, vysokej estetiky, ale bude mať nepríjemné stopy rôznych kvapalín. Pri použití umelého kameňa sa znižuje riziko poškodenia a ak sa vyskytnú chyby, môžu sa ľahko odstrániť.


21. storočie sa vyznačuje opustením materiálov ako plast a laminát. Stále viac sa používa drevo, dlaždice alebo kovy. S pomocou týchto materiálov vyzerá skôr ako elitná reštaurácia, ktorá má príjemnejšiu atmosféru na jedenie.

Trendové aspekty dizajnu

Charakteristické konštrukčné prvky by mali plne odrážať charakter. Na tento účel sa objavujú nové trendy, ktoré dávajú kuchynskej kultúre určitú úroveň funkcionalizmu. Jedným z trendových aspektov je inštalácia zaobleného nábytku.

Dobre sa hodí aj k inštalácii bez závesných skríň, ako aj skríň s odľahčenými zásuvkami a uzávermi na dverách.


Je možné otvoriť fasády jedným dotykom ruky, nohy (aj také) a zatváranie sa vykonáva automaticky stlačením. Na týchto fasádach nenájdete klasické pero, kde je pravidelný slot. Často majú fasády kontrastné povrchy - to dáva jedinečný štýl.


Nižšie bloky musia byť položené na vysoké nohy - to môže dať nejakú ľahkosť. Pokúste sa utopiť základňu. Dobrým riešením by bolo aj zavesenie veľkých blokov, aby nohy mali extra priestorové pohodlie.


Jedným z najnovších trendov je kombinácia obývačky a kuchyne. Používa sa aj v klasickom interiéri veľkej kuchyne. To je odôvodnené, ak sa obávate miešania pachov v obývacej izbe a máte dobrú cirkuláciu vzduchu. Aby sa zabránilo zápachu v obývacej izbe, nainštalujte priehľadnú, sadrokartónovú alebo drevenú priečku. Skutočná plocha zostane rovnaká, ale oddelenie pomôže vyriešiť problémy s arómami z varenia.

Ak chcete dať dizajnu veľký klasický štýl kuchyne, stojí za to urobiť zaujatosť smerom k strane krajiny.

Dizajn je podporený vitrážou, panelmi a ďalšími prvkami.
Ak chcete vytvoriť izbu vo veľkej kuchyni, aby bola ešte viac bezplatná, použite transformovateľný nábytok. Medzi nimi: rôzne stoly s flip-up, zvýšenie pracovnej plochy pri okne, usporiadanie otvárania okien s policami. Funkčnosť pridáva rôzne systémy skladovania výrobkov na strop, stôl alebo organizované výklenky.


Postarajte sa o dostatočný počet miest, pretože v posledných rokoch je centrálnym miestom pre rodinu a spoločnosť. Teraz tam môžete variť, ohriať jedlo, len piť čaj s priateľmi alebo komunikovať výlučne.


Tam je tiež priamočiary trend. Horáky sú usporiadané v priamke, drez získava horizontálne tvary a varné plochy a iné nástroje sú umiestnené pod sklopnými viečkami. Televízor je tiež zabudovaný v niektorých skrinkách a kohútik je ukrytý v stene. Základným princípom, ktorý funguje v oblasti dizajnu je, že čím je kuchyňa menšia, je to obyčajnejšia.

farby

V prvom rade stojí za to pripomenúť, že náš mozog automaticky odmieta špinavé a kyslé farby. To je dôvod, prečo by ste nemali robiť výber farieb v prospech šedo-hnedej, jasne zelenej alebo ružovej. To všetko vytvorí pocit nejakej jedovatej atmosféry.


Lepšie vnímame prirodzené farby. Vytvárajú príjemnejšiu atmosféru a pomáhajú zlepšovať chuť k jedlu. Drevené tóny sú veľmi vhodné. Taktiež mozog dokonale vníma jednoduché farby - kávu s mliekom, béžovú, smotanovú atď. Biela farba je tiež dobrá, ale akékoľvek chyby na nej budú okamžite zobrazené.


Stojí za to sa postarať o dobré osvetlenie nad pracovným priestorom a miestom výkonu. Nedostatok prirodzeného svetla nás robí letargickým a jeho nadbytok nás veľmi rýchlo rozbije. Mäkké, rozptýlené svetlo je to, čo potrebujete pre dizajn veľkej kuchyne.

Kuchyňa Feng Shui

Módne "Feng Shui" naznačuje, že interiér ovplyvňuje materiálny stav rodiny žijúcej v tomto dome. Či to budete dodržiavať alebo nie, je len vašou voľbou. Niekoľko tipov:

 • vybrať nie strihové oči (žltá, oranžová farba);
 • vyhnite sa tmavomodrým a podobným bohatým tónom;
 • kombinovať drevo s kovom;
 • poskytnúť dobré ožarovanie;
 • udržiavať počítače v poriadku;
 • zbaviť sa otvorených políc a ostrých predmetov;
 • izolovať miesto, kde budete jesť z obývačky;
 • nekombinujú proces jedenia s niečím iným (sledovanie televízie, rozprávanie atď.);
 • Vyhnite sa rohový nábytok a ťažké závesy.

Tieto tipy nie sú poslednou možnosťou, ale mnohé z nich sú celkom logické, testované v priebehu rokov a pomerne užitočné v praktickej aplikácii.

Zanechajte Svoj Komentár