Dizajnová miestnosť pre teenagera - chlapca (+35 fotografií)

Adolescentné obdobie je charakterizované komplexnými poruchami ľudskej osobnosti. Takmer prvýkrát si skutočne uvedomuje svoju individualitu, začína požadovať viac slobody. Všetky rodičovské nastavenia sa spochybňujú a revidujú. Aby sme sa uchýlili k rigidným metódam vzdelávania, rodičia sa vyzývajú, aby konali jemne. Ak chcete symbolicky rozšíriť hranice svojej slobody, môžete vytvoriť vhodný dizajn izby pre teenagera. Je tiež možné ho prilákať k účasti na výbere štýlu dizajnu, zároveň by však mal byť pripravený na prejavy mladistvého maximalizmu. Ďalej uvádzame niekoľko odporúčaní, ktoré vám pomôžu nájsť spoločný jazyk s vaším dieťaťom.

Správna návrhová miestnosť pre teenagera - to je ten istý problém, len nepriamo. Nie všetky deti vo veku od 12 do 17 rokov môžu nezávisle určiť svoje potreby, a preto potrebujú v tomto smere rodičovskú pomoc. A najdôležitejšia vec, ktorú je potrebné vziať do úvahy, je sekundárny význam menového aspektu. Tínedžer vyhodnotí konečný výsledok úplne inak. Preto, bez ohľadu na to, ako vyzerá rozloženie zostávajúcich miestností, by malo škôlka brať do úvahy jeho osobné záujmy. Je lepšie nasmerovať vlastné vyjadrenie dieťaťa k tvorivej rovine, ako umožniť, aby sa neskôr nemotivovaná agresia rozliala. Je dôležité pochopiť, že návrh miestnosti pre mládež môže byť založený na záľubách, koníčkoch, schopnostiach a nie len v súlade so všeobecne prijatým štýlom. Táto miestnosť by mala byť jeho osobným priestorom. Ďalej, rozdiely v dizajne pre chlapcov a dievčatá.

Voľba dizajnu škôlky pre mladého muža

Dôrazne sa odporúča odkazovať na jeho hobby, ak je to možné, aby sa vytvorila tematická miestnosť. To bude nielen získať rešpekt teenager, ale tiež mať pozitívny vplyv na rozvoj jeho schopností. Napríklad chlapec môže mať nasledujúce záujmy:

 • Počítačové hry, virtuálne programy;
 • Umenie (hudba, film, maľovanie);
 • Vojny, zbrane;
 • Aplikované, exaktné vedy (chémia, geometria, geografia);
 • Sports.

Posledná možnosť je najuniverzálnejšia. Bez ohľadu na zvolenú tému by mal byť v izbe teenagera k dispozícii športový kútik. Je dôležité určiť, čo presne zaujíma vaše dieťa. Zvyčajne je v nedohľadne, chlapci zriedka skryjú svoje koníčky.

Výber dospievajúcej miestnosti pre dievča

Podobná metóda platí aj tu. Najprv musíte počúvať názor dievčaťa pred kontaktovaním skúseného dizajnéra. Dokonca aj tí najlepší z nich nevedia s istotou, čo by bolo pre ňu najlepšie.

Moderný arzenál profesionálnych interiérových dizajnérov ponúka oveľa viac možností ako len ružové tapety alebo volánky na záclonách. Napríklad správne usporiadanie nábytku sa môže stať dôležitým prvkom dekoru. Našťastie výrobcovia ponúkajú najširší výber na trhu, ktorý zodpovedá rôznym koníčkom dieťaťa.

Vzhľadom k tomu, dievča by a priori mať veľa oblečenie, bude potrebovať originálne výrobky, ktoré umožňujú, aby oblečenie starostlivo. Minimálny súbor môže byť nasledovný:

 • Skrinky na šaty, vrchné ošatenie;
 • Police pod posteľou na uskladnenie obuvi;
 • Komody na spodnú bielizeň;
 • Toaletný stolík.

Napriek množstvu oblečenia a ostatného dámskeho príslušenstva nestojí za preťaženie priestoru miestnosti.

Výber dizajnu škôlky pre dvoch tínedžerov

Docela náročná úloha, pretože je potrebné zachovať rovnováhu, určitú rovnováhu. Je potrebné, aby sa adolescenti navzájom nezasahovali, ale zároveň si zachovali silnú väzbu.

Ak to priestor dovolí, tento efekt možno dosiahnuť kombináciou funkčných oblastí:

 • Poschodová posteľ je považovaná za klasickú, ktorá umožňuje kombinovať priestor na spanie;
 • Dlhý stôl môže byť pracovným priestorom pre oboch;
 • Je jednoduchšie, než sa zbaviť skrine, kde môžete poskytnúť spravodlivé oddelenie;
 • Spoločná rekreačná oblasť, rovnaký hudobný kútik alebo boxovací vak.

Možno urobiť jeden záver: je mimoriadne nežiaduce vytvoriť situáciu, keď sa jeden z nich môže cítiť zbavený.

Parita musí byť zachovaná vo všetkom, najmä ak sú deti dvojčatá.

Hračky hračky, ale rovnaký nábytok súbor bude musieť byť rozdelené rovnako. Aj keď hovoríme o dizajne miestnosti dospievajúceho chlapca. Zľava bude iba v tom, že miestnosť môže byť usporiadaná do jednej témy. Samozrejme, berúc do úvahy názory a chute každého z tínedžerov. Príkladom je futbal. Kluci môžu milovať súperiace tímy, ale loptové a všeobecné turnaje ich kombinujú. Ale toto je, ak budete mať šťastie, pretože chlapci sa môžu zapojiť do rôznych športov.

Ak sú deti rôzneho pohlavia, potom je to nevyhnutné. Aby sa predišlo tvrdému rozdeleniu, dizajn miestnosti pre dvoch tínedžerov môže byť kombinovaný s jedným spoločným štýlom. Ale skôr, ako pristúpite k štýlu dizajnu, mali by ste stručne predstaviť vekové akcenty.

Interiér v závislosti od veku

12-13 rokov

Dieťa si začína uvedomovať svoju vlastnú individualitu, ale je dosť pravdepodobné, že už mal nejaký koníček. V tomto prípade nemôžete váhať, musíte to čo najúplnejšie vyjadriť v interiéri miestnosti pre teenagera.

Možno raz raz bude hlasovať vďaka svojim rodičom na slávnostnom odovzdávaní cien, ak kreatívna vášeň vyrastie v niečo viac. Je to neuveriteľne chladné, keď človek začne robiť to, čo sa mu páči od raného veku. Čím skôr to bude zaznamenané, tým vážnejšie budú výsledky.

Vo veku 14 - 15 rokov

Keďže chlapci sa už rozhodli na tému záľuby alebo záľuby, je to obrat idolov. Inštinktívne hľadajú vzor. So zameraním na model svojho správania sa môžu správať rovnako ako so svojimi priateľmi.

Vo veku 15 rokov sú deti často v adolescentných „gangoch“, záujmových spoločenstvách, preto je žiaduce zabezpečiť možnosť priateľských stretnutí. Za týmto účelom môže byť dizajn izby pre teenagerov usporiadaný s mäkkými obláčkami alebo farebnými vankúšmi, ktoré zaberajú oveľa menej miesta ako stoličky.

Vo veku 16-17 rokov

V tomto veku už mohol dospievajúci dosiahnuť určité výsledky. Cíti sa ako nezávislá osoba a môže hodnotiť svoje úspechy zvonku. Najlepšia rada pre rodičov je pustiť opraty a nechať ich vybrať si vlastný štýl. Zobraziť viac dôvery.

Štýl izby

Klasický štýl

Je považované za jedno z najúspešnejších rozhodnutí, ak je teenager dievča. V rámci tohto štýlu sa môžu dobre objaviť ekonomické schopnosti budúceho chovateľovi krbu. Je pravda, že rodičia by mali vedieť, že okrem pozorovania symetrie tento dekor predpokladá prítomnosť drahých tkanín a iných luxusných predmetov.

avantgarda

Je to druh antitéz k klasike, čo znamená, že symetria sa rozpadá v prospech jedného alebo iného geometrického tvaru. Neštandardné usporiadanie a funkčnosť miestnosti vytvárajú dizajn modernej izby pre dospievajúceho chlapca. Dynamický efekt, viditeľná expresivita, odvážny štýl - to je živým dôkazom. Emocionálna zložka takéhoto vnútra umožňuje mladému človeku byť v súlade s jeho „vlnou“, jeho vlastným vnímaním sveta. Záľuby dieťaťa nezáleží, je ľahké prispôsobiť ho dizajnu.

Americký štýl

Charakteristické vlastnosti štýlu sú:

 • funkčné zjednotenie zón;
 • impozantné rozmery súpravy nábytku;
 • použitie alebo napodobňovanie drahých materiálov;
 • bodové osvetlenie.

Možno konštatovať, že tento štýl má určité podobnosti s klasikou. Ak ju chcete použiť, potrebujete dosť svetlý priestor. Vhodné pre oboch dospievajúcich.

minimalizmus

Obsahuje nejaký prvok vzdelávania, keď sa teenager od detstva učí oceňovať to, čo má, a nevyhadzuje svoj osobný priestor zbytočnými predmetmi. Okrem toho sa zdá, že čistenie takýchto priestorov je veľmi jednoduché, rýchle. Čo vyzerá ako nepopierateľná dôstojnosť s chlapom.

Zaručuje tiež dodatočnú bezpečnosť, pretože čím menšie sú uhly a vyčnievajúce časti, tým menšie je riziko zranenia. Pre koncert hudobnej skupiny alebo vystúpenie vášho obľúbeného tímu môže dieťa vyprovokovať k ľahkomyseľným činom.

High-tech

Predchádzajúci štýl je považovaný za predchodcu hi-tech, ktorý sa stavia ako ovocie práce autorov sci-fi. Patria medzi ne priestorové motívy, populárne vedecké témy, stavba lodí. Hladká textúra, funkčnosť kovových výrobkov, používanie studených farieb - všetko by malo vytvoriť mladistvého, aby ovládol nové výšky, aby modeloval technológiu svojej budúcnosti. Nemali by sa vyskytnúť žiadne problémy s čistením škôlky.

Hi-tech - perfektný interiér izby chlapec.

podkrovie

Priamy dedič priemyselného štýlu, loft je najpraktickejšou možnosťou pre návrh detskej izby. Je to spôsobené nedostatočnou potrebou dodržiavania jednotného usporiadania: povolené je použitie nábytku zmiešanej veľkosti, nezvyčajné doplnky a improvizácia s farbou povrchovej úpravy. Fidget chlapci tento štýl vám umožní ukázať svoju bezohľadnú povahu naplno. Rodičia môžu len spomenúť na zmysel pre proporcie, rovnako ako skutočnosť, že tento dizajn bude vyžadovať veľa priestoru.

Námorný štýl

Biele a modré farby, drevené výrobky, kovové kovanie - všetko by malo pripomínať more. Závesy môžete usporiadať vo forme plachiet a podlahovú krytinu - pod palubu. Ideálne pre zasnežených tínedžerov, ktorí sú v láske s geografiou so zahraničnými cestami od detstva.

gýč

Povolené len v prípade, že dieťa má tvorivé schopnosti. Pretože bez nezvyčajného pohľadu na veci, špecifickej predstavivosti, bude ťažké zdôvodniť zjavnú zlú chuť alebo prítomnosť kyslej farby. Neexistujú prakticky žiadne pravidlá. Presnejšie povedané, existuje jedna vec: porušenie všetkých pravidiel.

Konštrukcionizmus

Je vhodnejší pre tých, ktorí začali vyrastať skôr, snažia sa obnoviť poriadok a pragmaticky zhodnotiť budúcnosť. Perfekcionisti sa nachádzajú rovnako medzi chlapcami a dievčatami. Zástupkyne napríklad môžu racionálne pristupovať k problematike skladovania a neskôr sa vráti k názoru, že dcéra sa stane hlavným účtovníkom. Chlapec ocení priestrannosť asymetrickej miestnosti.

Funkcie dokončovania

farba

Nie sú tu žiadne tvrdé a rýchle pravidlá, pretože dieťa už vyrastalo a roztomilé zvieratá na stenách už nie sú relevantné. Mal by sa zamerať výlučne na osobnosť tínedžera. Nie je potrebné trvať na praktickej béžovej, ak rastie tvorivo. Naopak, kyslé tóny môžu byť zdrojom pokojného napätia pre pokojné dieťa. Kompromis môže byť jedna výrazná stena so zvyškom neutrálnej farby. Chlapci sú odporúčané tmavé farby podšívka, tlmené, matný. Dievča je zvláštnejšie jemné, vanilkové tóny.

tapeta

Pri výbere textúry tapety, mali by ste zvážiť budúce umiestnenie na nich z obľúbených plagátov detí. Preto bude veľký ornament obťažovať dieťa, je lepšie používať jednoduché farby. V ideálnom prípade, keď umelec vyrastie, schopný maľovať steny na vlastnú päsť. A bez ohľadu na to, s ceruzkou alebo cez graffiti. Rodičia môžu odporučiť svetlé tapety so správnym dejom.

strop

Nie sú tu žiadne zásadné momenty okrem štýlu high-tech (kde je možné usporiadať hviezdnu oblohu). Pravidelné vápno, sadrokartón alebo zavesené stropy majú rovnakú šancu. Môžete navigovať do výšky miestnosti a osvetliť.

Paul

Podobne bude závisieť od štýlu. Buď je to paluba (námorná téma), alebo len parkety, ak je klasika. A možno dokončovacie keramické obklady, ak hi-tech. Športovci budú najlepší koberec. Jediným želaním je vyhrievanie podlahy.

osvetlenie

Mladá generácia potrebuje veľa prirodzeného svetla. Umelé osvetlenie je žiaduce, aby sa bod pre každú funkčnú oblasť. Ďalej vymedzujú priestor. Dievčatá sú vhodnejšou voľbou s krásnym lustrom s kvetinovými motívmi.

Nábytok a dekor

Vlastnými atribútmi dekorácie môžu byť rôzne ocenenia, obľúbené plagáty, domáce výrobky mladých dizajnérov, hudobné nástroje.

Existuje mnoho požiadaviek na detský nábytok. Po prvé, nemalo by to byť veľa, minimálny súbor. Nemala by vrhať priestor a obmedziť pohyb tínedžera. Po druhé - maximálna funkčnosť všetkých výrobkov. Ak štýl neznamená tmavé drevo, potom je lepšie zamerať sa na svetlé odtiene prírodného dreva. Príslušenstvo akékoľvek.

Lôžko by malo byť nevyhnutne pohodlné a ergonomické, možno s ortopedickým matracom, pretože dieťa stále rastie. Pre dievčatá sa hodí posteľ na pódium, so zásuvkami na oblečenie. Transformers sofa je lepšie nepoužívať vôbec.

Ďalej, pre zberateľské zbierky je lepšie zabezpečiť police pripevnené k stenám. Tá istá polica môže byť usporiadaná nad stolom. Stolička musí byť výškovo nastaviteľná.

záver

Premyslený prístup k dizajnu škôlky sa zameriava na záujmy teenagera. Preto neexistujú žiadne požiadavky na konštrukciu železa. Tam sú niektoré priania: viac priestoru, svetla, menej nábytku, ďalšie detaily. Je tiež žiaduce použiť pozitívne farby, aj keď dieťa patrí do subkultúry je pripravený. Hlavnou požiadavkou na niekoľko nábytku - jeho funkčnosť. Čo sa týka cieľa, všetko bude závisieť od štýlu, ktorý ste si vybrali spoločne.

Zanechajte Svoj Komentár