DIY dekorácie dverí

Ako človek oblečený a každá obytná oblasť je posudzovaná dverami. Preto, niekedy s cieľom aktualizovať dizajn miestnosti nie je nutné vykonávať drahé opravy, ale môžete urobiť originálne dekorácie dverí vlastnými rukami.

Dvere plnia dve doplnkové funkcie: po prvé, obmedzujú a oddeľujú priestory jednej miestnosti od druhej, a po druhé sú prvkami celkového interiéru priľahlých miestností alebo dokonca celého bytu, ktoré tvoria vizuálny a funkčný priestor miestností, ktoré sú limitované dverami. Výzdoba dverí však môže byť vykonaná nielen estetickou obnovou obytného priestoru, ale aj banálnymi dôvodmi, ako sú škrabance alebo praskliny, ako aj štiepanie na plátne. V týchto prípadoch môže byť hlavným účelom zdobenia skryť rôzne chyby krídla dverí, ale to môže byť príležitosť na aktualizáciu dizajnu celého bytu.

Takže, tam je obrovské množstvo spôsobov, ako urobiť výzdobu vnútorných dverí s vlastnými rukami, rovnako ako výzdoba predných dverí, a najjednoduchšie a najviac prístupné z nich sú spojené s zdobenie dverí panely s tapetou.

Vložíme tapetu dverí

Aby sa takáto dekorácia urobila, dvere sa používajú na papieri aj na inom základe, ako aj na tkaniny a rôzne typy tekutých tapiet. Akýkoľvek spôsob aktualizácie dverí pomocou zdobenia zahŕňa prípravu krídla dverí pre tento postup. Zdobenie vnútorných dverí nie je výnimkou z tohto pravidla. V procese prípravy na zdobenie sa nielen zbavia predchádzajúceho náteru, čo umožňuje identifikovať, ale aj odstrániť predtým skryté chyby výrobku.

Príprava na dekoráciu dverí je nasledovná:

 1. Pri odstraňovaní starej farby. K tomu, s pomocou budovy sušič vlasov, musíte zahriať starú farbu a škrabať ho z plátna špachtľou.
 2. Pri ukončení s tmelom, zistené chyby, ako aj odstránenie nezrovnalostí. Potom je potrebné všetky problémové oblasti vyrovnať s tmelom musí byť ošetrené jemnozrnným brúsnym papierom.
 3. Pri prenášaní tmelu celý povrch plátna. To umožňuje nielen vyrovnanie celého povrchu, ale aj upevnenie jednotlivých prvkov, čo je veľmi dôležité najmä pre rámové plátna. Po nanesení tmelu, ako aj jeho vysušení na ňom, môžete opäť chodiť jemným brúsnym papierom.
 4. V základnom nátere.

Voľba tapety a ako ich prilepiť, napríklad, aplikovať buď rovnaký typ alebo výplň lepenie s rôznymi typmi tapiet závisí na individuálnych preferenciách, kto to urobí sám. V tomto procese, hlavná vec je vybrať najvhodnejšie lepidlo na tie alebo iné typy tapiet, a tiež ju riediť presne podľa pokynov pripojených k nemu. Okrem toho je potrebné sa uistiť, že na povrchu, ktorý je rozmazaný lepidlom, nie sú chýbajúce časti, a tiež je potrebné starostlivo vyhladiť tapetu len prilepené vlhkou handričkou alebo valčekom, aby nedošlo k tvorbe vrások a vzduchových bublín.

Pri sušení lepených povrchov je potrebné zabrániť prievanu. V opačnom prípade všetka práca takejto dekorácie dverí pôjde dole do kanalizácie.

Vytvorenie predných dverí okolo vencov

Dvere dekor s tapetou a látkou

Pôvodne vyzerá dekor textilné tapety, rovnako ako pomocou fotografie tapety. Avšak pri procese zdobenia dverí textíliami, okrem štandardnej predbežnej prípravy krídla dverí opísanej vyššie, je potrebné vziať do úvahy stupeň zmrštenia tkaniny. K tomu musíte testovať tkaninu, zmerať akýkoľvek malý kúsok a namočiť ju vodou, aby ste počkali, až uschne. Po tomto, opäť zmerať jeho veľkosť a porovnať získať výsledok zmrštenie. Okrem toho, ak je stupeň zmrštenia tkaniny vysoký, mal by byť celý zmáčaný a ponechaný vyschnúť a potom môže začať proces lepenia.

Treba poznamenať, že je možné použiť ako spojitú tkaninu, tak jej fragmenty rôznych textúr, ako aj rôzne farby. Teraz táto technika zdobenia dverí a iných povrchov je pomerne široko používaný profesionálnymi dizajnérmi, ktorí to nazývajú "patchwork".

Zdobenie dverí tekutým tapety

Tekutá tapeta je dobrá, pretože sú univerzálne, to znamená, že môžu pokryť úplne akýkoľvek povrch a zároveň vytvoriť veľmi originálne a rozmanité kompozície, ako aj vzory. Majú však výrazné nevýhody - obávajú sa vlhkosti (čo znamená, že sa nemôžu použiť na zdobenie kúpeľa a na zdobenie kuchynských dvierok), žiaľ, sú krátkodobé.

Aby bolo možné dekoráciu urobiť vlastnou rukou, budete potrebovať nasledujúce materiály a nástroje:

 • vyberiete si dekoračnú zmes v suchej alebo zriedenej forme;
 • niekoľko rozmerových typov špachtle;
 • takzvaná násypná pištoľ, ktorá je zariadením na aplikáciu kvapalných zmesí;
 • valec;
 • zvolenú farbu;
 • číry lak.

Pre zdobenie tekutými tapetami, štandardné prípravné práce majú mierne odlišný vzhľad, pokiaľ ide o poťahovanie krídla dverí základným náterom na báze alkydu a bielym olejovým tmelom.

Príprava zmesi tapiet na dekoráciu

Samotný proces dekorácie dverí spočíva v riedení zmesi tapiet teplou vodou, pričom sa musí dôkladne premiešať - to sa dá urobiť absolútne ručne. Po štvrťhodine by sa zmes mala znova premiešať, ale teraz pridaním farby podľa vášho výberu. A čo sa týka sýtosti farby zmesi, čím viac farby sa pridáva, tým viac je farba nasýtená. Napríklad pri miernych tónoch stačí zriediť jednu odmerku odmernej fľaše na päť litrov zmesi. Na realizáciu myšlienky farebného zloženia pri zdobení je potrebné riediť zmesi s rôznymi farbami v rôznych nádobách.

Pri práci s zmesami tapiet treba poznamenať, že ich návod na použitie poukazuje na potrebu 12 hodín pred podaním infúzie.

Aby sa zmes mohla aplikovať, musíte ju zobrať v malých porciách na stierku a aplikovať na povrch vyhladzovania a natiahnutia do strán. V procese nanášania zmesi na dvere musíte zabezpečiť zhodu s výkresmi a že jej vrstva musí mať rovnakú hrúbku. Na dodanie reliéfneho povrchu môžete použiť valec s textúrou. Po vyschnutí dekoru a trvá až tri dni, budete musieť zakryť s jasným lakom.

Výhodou práce so zmesami je to, že ak sa prvá verzia dekorácie dverí nepáčila, ako sa hovorí, prvá palacinka sa stala, potom sa môže náter ľahko opláchnuť teplou vodou a potom znovu aplikovať.

Ako ozdobiť dvere zrkadlom

Pokiaľ ide o použitie zrkadiel na zdobenie, táto metóda je primárne uprednostňovaná v malých a tmavých miestnostiach, pretože umožňuje vizuálne zväčšiť priestor v miestnosti a pridať jej svetlo.

Klasické zrkadlá používané na dekoráciu sú problematické vzhľadom na to, že sa nedajú prispôsobiť rozmerom samotných dverí a ich jednotlivých prvkov. Takzvané akrylové panely s amalgámovým povrchom, ktoré sú v skutočnosti veľmi reálnym zrkadlovým povrchom, sú na to ideálne vhodné. Plastové zrkadlá sa navyše dajú ľahko strihať, vyrábajú sa v širokej škále farebných odtieňov, ktoré vám pomôžu ľahko realizovať najodvážnejšie originálne nápady, ako aj návrhy. Nemôžu byť rozbité, sú ľahké, dobre pripojené k akémukoľvek povrchu, ale majú jednu nevýhodu - vysokú cenu.

Ale ako sa hovorí, dobrá vec a priori nemôže byť lacná, takže pre vysokú kvalitu, praktickosť, estetika musí platiť draho. Avšak, pokiaľ ide o akrylové zrkadlá - to je rozumná cena.

Pre montáž týchto zrkadiel na samotné krídlo dverí, ako aj na zadnú stranu akrylátu je potrebné použiť špeciálny základný penetračný náter a na upevnenie prvkov rezaného alebo pevného zrkadla môžete použiť obojstrannú lepiacu pásku alebo lepidlo.

Dvere zdobíme v štýle vintage

Tento štýl zahŕňa implementáciu produktov umelého starnutia a vecí, ktoré by mali kontrastovať s brilanciou ich individuálnych dekoratívnych častí pre väčšiu kultivovanosť a sofistikovanosť. Pravidlom je, že výrobky zdobené v retro štýle sú druhom dekoratívneho umenia, a preto sú exkluzívne, to znamená, že žiadne iné veci nie sú podobné.

Pre dekoráciu dverí v retro štýle, pomocou tzv. Decoupage techniky, musíte mať napríklad:

 1. Akryl, zvyčajne biely.
 2. Rôzne valce ako aj kefy.
 3. Brúsny papier s hrubým povlakom.
 4. Akékoľvek montážne lepidlo.
 5. Okrem montážneho lepidla a lepidla PVA.
 6. Papier staré noviny, rovnako ako staré noty.
 7. Bageta čierna alebo iná tmavá farba.
 8. Čistý lak

Aby bolo možné maľovať dvere pod dekoračnou technikou, musia byť dvere odstránené z hál a umiestnené vodorovne. Potom musíte odstrániť starú farbu a možno ju brúsiť hrubým brúsnym papierom.


Algoritmus Decoupage môže vyzerať takto:

 1. Nanáša sa tenká vrstva bielej farby. A to sa robí širokým štetcom v jednom smere.
 2. Po vysušení je farba vyleštená do stavu "starého" hrubého brúsneho papiera.
 3. Potom začnú zdobiť centrálnu časť alebo jej obložené časti plátna po roztrhnutí starých novín, ako aj v hudobných zápisníkoch na náhodných kúskoch papiera a náhodne ich položia na miesta krídla dverí namazané lepidlom. Je možné hladký papier, obe ruky a valček. A potom môžete aplikovať dve vrstvy transparentného lepidla.
 4. Obvodový papierový dekor s montážnou lepiacou pastou čiernou alebo inou tmavou farbou.

Zdobené decoupage dverami môže byť ozdobené akýmikoľvek inými dekoratívnymi prvkami, od čipiek, rôznych lukov až po farebné stuhy.

Originálny dekor si môžete sami vyrobiť inými spôsobmi, s použitím domáceho materiálu, prepojením vlastnej predstavivosti ako nezvládnuteľnej, ako aj realizáciou myšlienok vašich blízkych.

Zanechajte Svoj Komentár