Dizajn detskej izby pre dievča - 30 fotografií nápadov na dizajn interiéru

Ak sa v dome alebo v bytovom priestore vám umožní vybaviť samostatnú detskú izbu, mnohí sa snažia vykonať to s maximálnym komfortom a komfortom pre svoje deti. Takže môžete naučiť svoje dieťa disciplíne, zvýšiť pohodlie svojej zábavy. Čas nestojí na mieste, dieťa rastie, v dôsledku toho - dizajn miestnosti zmení. Mimoriadne zaujímavý je dizajn detskej izby pre dievča, ktorá prechádza mnohými zmenami v závislosti od veku dieťaťa.

Najväčší dôraz pri vytváraní usporiadania by sa mal klásť na jeho harmóniu. Tento indikátor má priamy vplyv na pohodlie miestnosti pre dieťa. Odporúča sa rozdeliť miestnosť do niekoľkých zón: pre rekreáciu, hry, prácu (po vyučovaní, čítanie kníh, záľuby). Pre účely zónovania miestnosti môžete použiť nábytok (napr. Skrine) alebo inštalovať špeciálne priečky. Ak je miestnosť malá, môžete použiť vizuálne efekty na zónovanie pomocou rôznych farieb sfarbenia alebo inštalácie nábytku v príslušnom poradí. Dokončenie musí nevyhnutne zahŕňať charakter dievčaťa, jej činnosť, obľúbené aktivity. Pre veľmi malé deti sú vhodné len materiály s veľmi ľahkou starostlivosťou.

Tipy, ktoré vám pomôžu splniť želania mladých princezien

Na internete nájdete množstvo fotografií rôznych detských dizajnov pre dievčatá.

Skôr ako si vyberiete svoju obľúbenú možnosť a začnete navrhovať, mali by ste sa dozvedieť viac o niektorých odporúčaniach:

 • Je tu stereotyp: miestnosť pre dievča musí byť zarámovaná do ružovej. Na neho by mal zabudnúť. Dieťa môže mať rád úplne iné odtiene alebo farby. Môžete dať prednosť svetlo žlté, neba modrá, fialová, mliečne odtiene. Budú vyzerať veľmi atraktívne.
 • Umožnite dieťaťu rozhodnúť sa pri zariaďovaní nábytku. Interiér je vytvorený práve pre preferencie dievčaťa. Nechajte dieťa vybrať si polohu postele, časť miestnosti pre hry a prácu.
 • Interiér by mal byť dojemný, elegantný, čo zodpovedá úplne odlišnému spôsobu myslenia dievčat v porovnaní s chlapcami. Budú mať radi krásne kompozície, vrátane kvetov, srdiečok, lukov, hviezd a iných dekoratívnych prvkov.
 • Veľká pozornosť by sa mala venovať osvetleniu. Najlepšou voľbou pre umiestnenie detskej izby je miestnosť s niekoľkými oknami. Ak je málo okien, mali by ste sa postarať o dobré umelé osvetlenie.

Baby room design 2-3 roky

Väčšina rodičov pripravuje škôlku pred pôrodom. Tieto izby majú často jedinečný dizajn. Vo veku 3 rokov sa deti učia svetu najaktívnejšie, všetko sa im zdá nové, každý detail priťahuje pozornosť.

Rodičia by mali pri vytváraní útulného kútika pre svoju dcéru zohľadniť mnohé faktory a nuansy:

 • Všetky dievčatá by mali byť ľahko dostupné.
 • Nábytok by mal byť bez ostrých rohov, musí byť bezpečný pre dieťa.
 • Nemali by ste si vybrať chytľavé farby, ich odtiene.
 • Všetky materiály použité na dekoráciu by mali byť šetrné k životnému prostrediu a prirodzené, nie sú schopné poškodiť zdravie dieťaťa.
 • Vylúčte rebríky, iné nebezpečné predmety.

Môžete použiť obrázky postáv z obľúbených dievčenských karikatúr, ozdobiť ich steny plagáty.

Princess room design 5-7 rokov

Dievčatá v tomto veku sú stále veľkými hračkami, ktoré sa snažia dozvedieť viac informácií o svete okolo nás, vyskúšať všetko na vlastnej skúsenosti. Stále potrebujú obrovské množstvo hračiek.

Rôzne domáce zvieratá, bábiky teraz vyžadujú nové doplnky, ako je doprava, byty a ďalšie. Ak chcete skladovať hračky, ktoré teraz nemajú dostatok miesta na policiach alebo v plastových boxoch, bude musieť kúpiť regály alebo samostatné skrinky. Deti v tomto veku sa už pripravujú na školskú dochádzku, čo znamená veľa rôznych vecí: knihy, písacie potreby, rôzne materiály pre remeselné práce.

Dizajn detskej izby pre dievča tohto veku by mal prispieť k túžbe preskúmať svet, ukázať lásku k tvorivosti, naučiť sa niečo nové. Niektoré prvky, ktoré boli prítomné v dizajne miestnosti pre deti do 3 rokov, by mali byť ponechané. Napríklad sa nemusíte zbaviť srdca, lukov, iných dekoratívnych predmetov. Pre farebný dizajn je lepšie zvoliť si lila, piesočnatú, jemne ružovú farbu. Je potrebné oživiť nudný interiér s niekoľkými jasnými prvkami, hlavná vec je nepreháňať.

Dizajn detskej izby 8-9 rokov

Tento vek je rovnaký ako v základnej škole. Väčšinu dizajnu izby, určenej pre dievčatá vo veku 5-7 rokov, možno ponechať nezmenenú. Ak nebolo miesto na prácu na domácej úlohe mladej školáčky, malo by sa to urobiť čo najrýchlejšie.

V tomto veku sú deti zaznamenávané rodičmi v rôznych športových sekciách, ako je kúpanie. Pre športového dieťaťa môže byť interiér vyzdobený v morskom štýle. Dôležitú úlohu v dizajne miestnosti bude hrať tapetu. Väčšinu času, okrem spánku, dieťa bude tráviť hodiny vo svojej izbe, farebná schéma má veľký význam.

Modrá farba upokojuje temperament, má priaznivý vplyv na schopnosť dievčaťa pracovať, napríklad kreslenie. Ak bolo rozhodnuté použiť morské tému, môžete pridať akvárium s rybami alebo na dno improvizované nádrže, budete môcť zdôrazniť štýl.

Jednoduchosť a pohodlie - potrebné konštrukčné prvky škôlky. Dieťa potrebuje priestor a let fantazie. Nadmerné množstvo príslušenstva, originálne veci obmedzia predstavivosť dieťaťa.

Izba dieťa vo veku 10-12 rokov

Tento vek je pre dievča označovaný niekoľkými udalosťami svojho života: vyštudovala v triede mladých v škole, oslávila svoje prvé výročie, začala vnímať svet okolo trochu inak. Teraz je Barbie venovaná menšia pozornosť, zo všetkého najviac, dospelí začínajú priťahovať dievča s ich návyky a vzorce správania. Snaží sa ich prijať.

Dieťa sa musí v tomto veku tvorivo rozvíjať. V miestnosti musíte vybrať kút kreativity. Dievča bude potrebovať hodinky pred ňou.

Hračky budú menšie, pre nich môžete vyhradiť priestor v samostatnom šatníku. Teraz by mal počítačový počítač s PC zapadnúť do vnútra detskej izby pre dievča. Ak chcete nahradiť malé a útulné lôžko, musíte si kúpiť priestrannejšiu pohovku alebo posteľ v klasickom štýle. Bude slúžiť dievčaťu, keď dosiahne dospievanie.

Nábytok by mal mať také vlastnosti ako praktickosť, priestrannosť a všestrannosť. Nesmieme zabúdať na vizuálnu príťažlivosť nábytku. Pre dekoratívny dizajn miestnosti môžete použiť nasledujúce prvky:

 • Ručne vyrobené koláže;
 • Rôzne plagáty s postavami z obľúbených karikatúr a dievčenských filmov;
 • Obrazy maľované najmenším umelcom;
 • Vankúše s jasným dizajnom.

Veľká pozornosť pri registrácii by mala brať do úvahy povahu dieťaťa:

intelektuálnePre tých, ktorí milujú čítať, učiť sa o svete pri čítaní literatúry. Dieťa bude milovať široké kreslo s krásnou lampou inštalovanou v jej byte.
Malá princeznáPre očarujúce dámy. Budú radi vintage nohy nábytku, sady svetlých farieb, rôzne vzory a ďalšie prvky.
aktivistaPre nepokojnú a športovú dcéru. Neexistuje miesto pre dojemné, sladké veci. Takmer všetky prvky by mali byť pripomenuté športu.

Detský teenager (13-15 rokov)

Toto vekové obdobie je najťažšie. Teraz sú dievčatá veľmi náročné a vrtošivé, pri vytváraní dizajnu detí budú rodičia musieť vziať do úvahy všetky želania svojich detí. Dospievajúce dievča sa bude aktívne podieľať na diskusii o interiéri svojho zboru, s jej názorom bude potrebné uvažovať. Predtým používaná očarujúca ružová farba už nie je vhodná pre návrh miestnosti.

Tínedžer preferuje v rokoch 2017 a 2018 korály, béžové, mäty alebo len červené farby. Takéto farebné riešenia môžu zdôrazniť zonálnosť miestnosti. Prvá zóna by mala byť vybavená pohodlným pracovným stolom s prenosným počítačom, potrebným na vykonávanie domácich úloh, tvorivých predmetov a stoličky. Druhá zóna by mala byť zabezpečená pre rekreáciu a voľný čas. Dievčatá milujú pozvať priateľov na návštevu, zdieľať s nimi tajomstvo, hrať. Zóna bude slúžiť ako recepcia.

Pre miestnosti s obmedzenou veľkosťou sa odporúča namiesto rozkladacej pohovky použiť rozkladaciu pohovku, vymeniť stoličky za malé stoličky alebo použiť ploché vankúše. Medzi povinné prvky dizajnu dieťaťa pre dospievajúce dievča patria:

 • Regály alebo police na CD;
 • Toaletný stolík;
 • Šatník pre dievčatá šatník s dobrou kapacitou.

Časom môžete vďaka modulárnemu nábytku priniesť do interiéru škôlky novinku. Účinok sa dosahuje preusporiadaním na miestach.

Dievčatá v tomto veku majú tendenciu byť skutočnými majstrami svojho priestoru. Na dverách do ich izby by mal byť nainštalovaný zámok. Takže dieťa sa začína vnímať ako dospelejšie, zmysluplné, rozvíja svoju individualitu.

Nemôžete zanedbávať individuálne kvality teenagera, jeho záľuby a temperament v dizajne škôlky. Dievča s pokojným charakterom ocení diskrétny interiér, kde sa nachádza malý šatník pre obľúbené knihy, stôl pre remeselné práce. Dieťa, ktoré sa zaujíma o všetko nové, poteší miestnosť s 3D tapetou, strop v niekoľkých úrovniach (napr. Podhľad) a rôzne módne doplnky. Miestnosť so zozbieranými jasnými farbami, rôznymi odtlačkami a závesmi pritiahne pozornosť módy.

Dispozícia priestoru pri vytváraní škôlky

Vo veľkom byte je ľahké urobiť kútik pre dieťa. So správnym prístupom to možno urobiť v malom byte. Ak miestnosť nie je pridelená s veľkými rozmermi, musíte pristúpiť k návrhu detskej izby pre dieťa racionálne. Malo by sa uprednostniť nadrozmerný, priestranný nábytok. Voľný priestor by mal byť rozdelený tak, aby tam bolo miesto pre hry a voľný čas.

Správny výber nábytku a ďalších prvkov vizuálne zväčší veľkosť miestnosti. Veľmi účinným príjmom je inštalácia skrine, ktorej dvere sú obrovské zrkadlo. Ak je plocha škôlky od 20 do 30 m2, je dostatok priestoru pre každú zónu, aby mala dostatok priestoru. Zóny v štýle a farebnom prevedení sú určené vekom dievčaťa. Posteľ môže byť vložená do rohu, aby sa oplotila obrazovka, po prijatí zóny na spanie. Všeobecne platí, že dizajn detskej izby závisí od preferencií rodičov a samotného dieťaťa. Hlavnou vecou je získať optimálnu úroveň osvetlenia.

Základné pravidlá návrhu a závery

Ak chcete ozdobiť interiér detskej izby pre dievča, môžete si vybrať ktorékoľvek z mnohých štýlových a farebných riešení. Voľba závisí od vkusu rodičov a preferencií dieťaťa. Jeho najdôležitejšie vlastnosti sú pohodlie, harmónia, bezpečnosť. Na tento účel je potrebné vybrať iba kvalitné materiály pre dekoráciu, bezpečný a spoľahlivý nábytok. Potom bude priestor čo najpohodlnejšie vybavený a spôsobí len pozitívne dojmy a emócie dieťaťa.

Pozrime sa na hlavné pravidlá, ktoré sú užitočné pri vytváraní detskej izby:

 1. Osvetlenie - najdôležitejší prvok škôlky. Počas dňa môže stačiť niekoľko veľkých okien, ktoré prenikajú do slnečného svetla. V noci potrebujete kvalitné umelé osvetlenie. Pre každú oblasť miestnosti odporúčame inštalovať samostatné svietidlo.
 2. Miestnosť pre dievča slúži ako takmer plnohodnotný domov, musí byť všetko, čo potrebujete. Preto by sa mala venovať osobitná pozornosť zónovaniu miestnosti - podmienečne oddelenému nábytkom alebo priečkami. Je potrebné prideliť aspoň 3 hlavné priestory, z ktorých prvý je určený na prácu, druhý - priestor na spanie, tretí - pre voľný čas a hry. Ak dievča už používa make-up, budete potrebovať toaletný stolík. Dospievajúce dievčatá vyžadujú šatník v miestnosti.
 3. Posteľ, inštalovaný v detskej izbe, by mal byť pohodlný a pohodlný. Detské kosti rastú a vyvíjajú sa veľmi rýchlo, do postele sa odporúča ortopedický matrac.
 4. Deti pre dievčatá by nemali byť ohromení rôznymi zariadeniami. Dobrou alternatívou je vhodne vybavený priestor pre hry.
 5. Pri výbere nábytku venujte pozornosť priestranným kompaktným modelom. Niektoré kusy nábytku sú multifunkčné. Pohovka alebo posteľ môže mať výklenok na uloženie rôznych predmetov. Starať sa o zdravie dieťaťa, získať vysoko kvalitný nábytok, ktorý neobsahuje nebezpečné prvky: ostré rohy, drsné povrchy. Materiály pre jeho výrobu - len šetrné k životnému prostrediu a bezpečné.
 6. Vylúčte podlahový koberec z dizajnu detskej izby, hromadí veľa prachu.
 7. Pri plánovaní miestnosti by sa mal riadiť chuťou a preferenciami dieťaťa, pretože v tejto miestnosti bude žiť ona. Pre pohodlný pobyt v detskej izbe je jej interiér povinný zdôrazniť individualitu dieťaťa. Veľmi dôležitým detailom je dekor. Na stenách, môžete držať špeciálne tapety s rôznymi dekoratívnymi prvkami: hviezdy, srdce, luky. Mnohí z nich sú schopní žiariť v tme. Vyzerá to veľkolepé a zaujme dieťa.
 8. Pri vytváraní štýlu dizajnu škôlky by ste sa mali spoliehať na svoju vlastnú a detskú fantáziu. Ak by boli dekoratívne prvky vytvorené spoločne alebo len samotným dieťaťom, bude schopná pocítiť svoj vlastný význam, pretože ona sama sa podieľala na tvorbe miestnosti.
 9. Odporúča sa často vetrať miestnosť, budete potrebovať zvlhčovač. Rodičia by často mali mokré čistenie. Nahromadený prach je škodlivý pre zdravie dieťaťa.

Mať svoj vlastný priestor zdôrazňuje individualitu dieťaťa. Rodičia by sa ho mali naučiť rešpektovať: pred vstupom do miestnosti klope na dvere. Pocíti milenku svojho územia, zachová čistotu a poriadok.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár