Kúpeľňa so sprchovacím kútom

Plánovaná oprava kúpeľne sa často mení na rekonštrukciu. V snahe vytvoriť pohodlie, rozšíriť využiteľnú plochu, modernizovať situáciu, mnohé odpadky zo štandardného veľkoplošného kúpeľňového modelu v prospech ergonomickejšieho dizajnu. Obzvlášť dôležitá je otázka kúpeľňového dizajnu so sprchou pre malé priestory.

Ak chcete vybrať krásny, funkčný model je polovica bitky. Harmonicky zapadajú do voľného priestoru, aby vytvorili organický kúpeľňový dizajn - to nie je ľahká úloha. Sprchová kabína môže zohrávať kľúčovú úlohu v interiéri alebo sa stane jednoduchým doplnkom akéhokoľvek dizajnu.

Prečo preferovať sprchu

Prítomnosť sprchy je predpokladom každej kúpeľne. Je ťažké si predstaviť opak. Majitelia apartmánov uprednostňujú namiesto štandardných kúpeľní plnohodnotné sprchy.

Nie bez účelu existuje trend popularity týchto technických prostriedkov, pretože sa vyznačujú množstvom významných výhod:

 • Účinnosť vodných postupov. V prítomnosti klasickej misy je sprchovací kút prítomný, ktorý sa používa častejšie v kúpeľni. Tu je závislosť priamo úmerná časovým nákladom. Niekedy každodenný zmätok výrazne obmedzuje trvanie liečby vodou. Vezmite si sprchu oveľa rýchlejšie.
 • Šetrenie vodných zdrojov. Použitie sprchy výrazne znižuje náklady na vodu. Kabína sa nemusí vyplniť veľkým množstvom vody. Tlak výsledného zdroja je regulovaný podľa potreby. Trvanie procesu prania je malé.
 • Zvýšenie použiteľného priestoru. Sprchový kút je darom pre malú kúpeľňu. Použitie kompaktných modelov vám umožňuje výrazne ušetriť miesto.
 • Bezpečné používanie. Použitie protisklzových povlakov na vaničke sprchovej vaničky vám umožňuje hovoriť o minimalizovaní rizika poranenia pri ošetrovaní vodou.
 • Funkčnosť. Najnovší vývoj vám umožní vybrať si z rôznych ponúkaných modelov. Vybavenie kabín všetkými doplnkovými funkciami uspokojí potreby najnáročnejšieho zákazníka.
 • Estetika. Výrobcovia sa starajú o vzhľad sprchy. Ergonomický, originálny dizajn vám umožní vytvoriť jedinečné prostredie, ktoré bude obsahovať zaujímavé nápady na dizajn.

Sprchová kabína, ktorá má pomerne vážny súbor pozitívnych vlastností, vyžaduje starostlivú údržbu. Reliéfne povrchy, spoje vyžadujú pravidelné čistenie, inak estetika dizajnu rýchlo stratí želanú príťažlivosť.

Sprchové kúty

Príprava na opravu kúpeľne s inštaláciou sprchovacieho kúta, v prvom rade je potrebné nájsť model, ktorý spĺňa požiadavky. Výber je veľký, vyžaduje seriózny prístup, dôkladnú štúdiu užitočných vlastností.

Akýkoľvek sprchovací kút je dizajn, ktorý obmedzuje miesto umývania. Modely sa zvyčajne delia na otvorené, uzavreté.

Otvorené sprchy

Takýto model sa často označuje ako sprchovací kút. Je vybavená bočnými stenami, ale nemá vlastnú základňu, zadné panely. Namontovaný model priamo na steny, strop kúpeľne, ktorá sa stane jeho pokračovaním. Otvorená sprcha je ekonomická, zvyčajne má len tie najnutnejšie funkcie, žiadne kudrlinky.

Inštalácia takéhoto modelu si vyžaduje prípravné činnosti. Povinné podmienky sú vodotesné, vyrovnanie hlavných povrchov kúpeľne: podlahy, steny, strop.

Potreba dodatočných činností je spojená s vytvorením tesnosti budúceho sprchovacieho kúta. Práce sa vykonávajú s vysokou presnosťou. Dokonca aj zanedbateľná medzera môže pravidelne rušiť majiteľa únikom, akumuláciou vody mimo sprchovacieho priestoru. V neprítomnosti vysoko kvalitnej hydroizolácie je plná problémov so susedmi.

Dizajn je najjednoduchší, takže súbor funkcií je veľmi obmedzený. Inštalácia otvorenej sprchovacej kabíny je vyrobená výhradne v rohu miestnosti, alebo vo výklenku. Taký model kabíny je možné inštalovať priamo na podlahu kúpeľne. Úspora miesta, zabezpečené finančné prostriedky.

Otvorený sprchovací kút vybavený priehľadnými vnútornými dverami môže výrazne uvoľniť priestor a vytvoriť efekt ľahkosti, beztiaže a elegancie. Účinnosť používania, vizuálny priestor je dôležitý pre obmedzené priestory.

Neprítomnosť palety vyžaduje vysoko kvalitnú hydroizoláciu, odvodňovací systém zariadenia. Tieto akcie "jedia" niekoľko centimetrov výšky miestnosti. Osobitná pozornosť by sa mala venovať výberu dlaždíc na podlahe. Najvýhodnejšie sú protišmykové možnosti.

Rebrík je lepšie vykonávať z vysoko kvalitnej nehrdzavejúcej ocele, takže vydrží dlhšie.

Zatvorené sprchy

Uzavretá kabína alebo sprchovací kút je samostatná konštrukcia s vlastnými stenami, podlahou, stropom. Funkčnosť, vlastnosti zaručujúce tesnosť modelu. Sprchové boxy sú vyrobené z rôznych materiálov, líšia sa veľkosťou, tvarom, dostupnosťou ďalších funkcií.

Palety v kabíne sa líšia v hĺbke (3-45 cm), sú vyrobené z:

 • akryl;
 • Liatina;
 • Staňte sa;
 • Keramiky.

Najobľúbenejšie sú akrylátové palety. Sú ľahké, trvanlivé, udržujú teplo, nestrácajú svoju farbu. Prítomnosť kovového rámu poskytuje tuhosť. Škrabance, iné drobné chyby v prevádzke sú jednoducho opravené špeciálnou pastou.

Liatina je ťažká, ale dobre udržiava teplo. Oceľ vytvára veľa hluku z prúdu tečúcej vody. Obe verzie sú smaltované, čo je nadmerne citlivé na mechanické poškodenie: triesky, škrabance. Keramika je hygienická, vyžaduje minimálnu starostlivosť. Povrch za studena, krehkosť výrazne zhoršuje vlastnosti.

Steny, dvere sú vyrobené z nárazuvzdorného skla, akryl. Otvorený posuvným, sklopným spôsobom. Konštrukcie valčekových koľajníc sú kompaktné, majú vysokú tesnosť. Výkyvné dvere vyžadujú viac priestoru.

Ďalšie funkcie uzavreté sprchy

Ďalšia funkcia vám umožňuje získať množstvo významných výhod:

 • whirlpool;
 • aromaterapia;
 • kúpeľa;
 • Tropický dážď;
 • Kontrastná sprcha;
 • chromoterapia;
 • ventilácia;
 • Ovládanie hlasom, telefón, rádio;
 • Osvetlenie, zrkadlá, police, dávkovače, sedadlá, zábradlia atď.

Najžiadanejšia je hydromasážna funkcia. Elastické trysky vody dodávané tryskami, podporujú relaxáciu, zlepšujú krvný obeh, metabolizmus, pomáhajú v boji proti obezite, celulitíde. V období exacerbácie chronických patológií je potrebná opatrnosť u hypertenzných pacientov s rakovinou.

Hydro masáž je rozdelená na vertikálnu, horizontálnu. Zásobovanie vodou sa vykonáva špeciálnymi tryskami. Je tu možnosť regulovať tlak prúdov, vzduchu. Počet trysiek, schopnosť regulácie povedie o kvalite hydromasážnych postupov. Možnosť otáčania, nastavovanie hlavy, smer, dostupnosť vysokokvalitných filtrov musí byť vždy objasnená pri nákupe.

Funkcia kúpeľa sa dosiahne vytvorením vysokej vlhkosti pri relatívne nízkej teplote vody. Parogenerátor rozdeľuje najmenšie častice pomocou ventilátora a vytvára mikroklímu v kúpeli. Funkcia funguje len s určitým tlakom v potrubí.

Aromaterapia rozdeľuje príjemnú vôňu po obvode stánku. Tropický dážď rozptyľuje najmenšie kvapky vody, čo pomáha zmierniť stres. Kontrastná sprcha sa strieda s horúcimi, studenými prúdmi, ktoré poskytujú odľahčenie od stresu, popúšťajú telo. Chromoterapia odstraňuje vodu s LED svetlom. Vnímanie farieb pomáha zlepšiť telo.

Rôzne ďalšie užitočné funkcie sú vyberané podľa osobných potrieb. Mnohé vlastnosti uzavretej sprchy majitelia jednoducho nepoužívajú, preto je lepšie zvoliť si vopred potrebný set.

Rozmanitosť možností vytvára potrebu dodávky elektriny. Je lepšie prideliť samostatný riadok s povinným uzemnením.

Malá kúpeľňa so sprchovacím kútom

Priestor, ktorý je k dispozícii, ovplyvňuje dizajn kúpeľne so sprchovacím kútom. Možno, že obmedzený priestor bude znamenať úplné odmietnutie štandardnej kúpeľne, alebo nahradenie kompaktnejším modelom.

Pre skromnejšie izby je vhodnejšie zvoliť sprchové kúty. Ukazuje sa, že šetrí veľa miesta, je možné ubytovať klasickú kúpeľňu a WC. Otvorená sprcha je inštalovaná v uhlovom priestore, ktorý je zvyčajne málo zapojený. Ak je kúpeľňa v kombinácii, možno rozloženie priestoru bude lepšie.

Prítomnosť výklenku vhodnej veľkosti umožňuje umiestniť uzavretý kompaktný model. Rozhodujúcim faktorom bude možnosť sumarizácie potrebných komunikácií. Mali by ste venovať pozornosť modelu s posuvnými dverami.

Preferované sú transparentné verzie kabín, alebo natreté vo svetlých farbách. Takže priestor bude vyzerať menej zaťažený, svetlé odtiene dodajú objem. Paleta je lepšie zvoliť strednú hĺbku. Je schopný zvládnuť svoju hlavnú funkciu, nezaťažuje interiér.

Zdobenie malej kúpeľne je lepšie nosiť ľahké materiály. Kombinácia tmavšej podlahy, dolného okraja stien a veľmi ľahkej strednej časti, horných okrajov oddelených nízko kontrastným okrajom je klasickým dizajnovým modelom malého priestoru.

Prítomnosť zrkadla - podmienka. Reflexné povrchy sú schopné rozšíriť priestor. Dokonca aj strop môže byť zrkadlený, ale je lepšie dať prednosť filmu, pretože nenesie nebezpečenstvo.

Ak odmietnete klasický kúpeľ je ťažké, a chcete mať sprchu, môžete si vybrať niečo medzi tým: kúpeľňa vybavená panelmi pre sprchu. Vyzerá to ako pravidelná kabína. Môžete tiež vybaviť svoju kúpeľňu utesnenými obrazovkami na koľajniciach.

Priestranná kúpeľňa so sprchovacím kútom

Vlastniť kolosálny priestor vám umožní urobiť informovaný výber. Plne sa zamerajte na dizajn sprchovacieho kúta, interiéru kúpeľne.

Tu nemusíte obetovať potrebné prvky pohodlnej kúpeľne na umiestnenie multifunkčnej kabíny. Často sa však vo veľkej kúpeľni nachádza aj sprchovací kút. Toto miesto je pohodlné, poskytuje najlepšiu ergonómiu. Racionálne využitie priestoru vždy dáva veľa ďalších funkcií.

Možnosť získania samostatného monobloku je významnou výhodou priestrannej kúpeľne. Samostatná sprcha má niekoľko významných výhod. Široká škála ďalších funkcií je schopná diverzifikovať vodné procedúry, navyše sa postarať o krásu a zdravie.

Výber priestranného sprchovacieho kúta, je potrebné myslieť nielen na racionálnosť použitia, ale aj na vhodné umiestnenie v interiéri kúpeľne. Prítomnosť neobmedzeného priestoru umožňuje umiestniť blok nielen v rohu, ale aj po obvode steny alebo dokonca v strede.

Veľká časť kúpeľne vám umožňuje voľne usporiadať všetky prvky. Tu je lepšie uchýliť sa k rozdeleniu priestoru medzi zónami. Na vymedzenie miesta vodných procedúr, skladovanie zásob, kúpeľne, kúpeľne. Veľké priestory umožňujú pohodlne sa ubytovať na gauči, kresle.

Vlastnosti dizajnu kúpeľne so sprchovacím kútom

Dobrá vnútorná kúpeľňa so sprchovacím kútom je jednoduchšie vytvorená pre majiteľov významnej podlahovej plochy. V každom prípade je potrebné zamyslieť sa nad všetkými možnými možnosťami, vykonávať merania, výpočty. Vypracovanie projektu výrazne zjednoduší úlohu.

Možné je aj racionálne využitie malého priestoru a zároveň harmonické umiestnenie sprchového kúta do interiéru. Je potrebné vopred sa pozrieť na existujúce možnosti, dizajn, špecifikovať veľkosť, možnosť inštalácie.

Rozhodnite sa, ktoré položky budú v miestnosti, ich konfiguračné umiestnenie. Koniec koncov, sprcha v každom prípade trvá dosť miesta. K dispozícii by mal byť pohodlný prístup k umývadlu, práčke, skrini, WC. Dôležitá je aj prítomnosť a umiestnenie kotla, ohrievača uterákov.

Autonómne modely vyžadujú viac miesta, sú ťažšie sa zmestia do interiéru. Je potrebné detailne premyslieť dizajn, porovnať vzhľad monobloku so zamýšľaným obrazom miestnosti. Takéto modely, s neúspešným prístupom, vyzerajú trochu hlúpe proti všeobecnému pozadiu. Ako kozmická loď uprostred čistého poľa.

Prefabrikované modely, ktoré znamenajú neprítomnosť zadnej steny kabíny - sú nahradené stacionárnym, kachľovým spôsobom, ktorý je do interiéru oveľa jednoduchšie. Ak je kabína transparentná, vyzerá organicky s akýmkoľvek dizajnom. Farebný rám je ťažšie zachovať celkovú tému kúpeľňového dizajnu so sprchovacím kútom. Budeme sa musieť pokúsiť vyzdvihnúť dokončovacie materiály tak, aby zodpovedali alebo sme si vybrali univerzálne.

Povrchová úprava, oprava, dizajn

Pri výbere štýlu kúpeľne je potrebné určiť hlavnú úlohu - pokojnú relaxáciu alebo dobíjanie energiou. Priestor môže byť svetlý, pokojný, klasický alebo svetlý, dynamický. Pri výbere štýlu je lepšie riadiť sa modernými trendmi, pretože sprchovací kút je čerstvý a je oveľa ťažšie ho poraziť klasickým dizajnom. Minimalizmus, hi-tech, moderne dokonale kombinovaný s malými priestormi. Vo veľkom priestore môžete stelesniť podkrovie, klasické alebo dokonca barokové.

Komunikácia je lepšie schovať sa v stene, a ak je kúpeľňa v kombinácii - znížiť na všeobecné pole. Krabica je vyrobená zo sadrokartónu a zanecháva okno so žalúziou. Skriňa s komunikáciou môže byť dekorovaná pripojením do spoločnej vnútornej linky. Vytvorením regálových výklenkov na krabici môžete ďalej vyriešiť problém ukladania malých predmetov.

Voľba inštalatérskych netradičných tvarov a farieb dodá priestoru originality. Hlavná vec, ktorú si vybral neštandardný, zapadá do celkového dizajnu. Kombinácia keramických dlaždíc a mozaiky môže osviežiť interiér. Dokončovacie materiály môžu byť akékoľvek, hlavná vec, že ​​spĺňajú požiadavky na odolnosť proti vlhkosti, hygienu.

Sprcha nie je luxus, ale nutnosť. Kúpeľňa vybavená sprchovacím kútom, je schopná byť funkčná, krásna, splniť všetky moderné požiadavky. Rôzne modely nájdu svoje útočisko v priestore akejkoľvek oblasti, všetkých druhov dizajnu. Prítomnosť sprchovacieho kúta v kúpeľni vám uľahčí život a uľahčí vám starostlivosť.

Zanechajte Svoj Komentár