Interiér zrubu - 30 dizajnových fotografií vo vnútri

Preč sú dni, keď fráza „interiér zrubu“ bola spojená so skromnou výzdobou zrubu, nízkymi stropmi a malými oknami. Moderný zrubový dom môže byť veľmi odlišný: obrovská chata, zdobená starými ruskými komorami, alebo elegantná veža modernistického štýlu zo začiatku 20. storočia, alebo konštruktivistický dom s viacúrovňovými terasami alebo veľkolepá stavba z dreva Post & Beam. Preto vnútrajšok domu log umožňuje veľa možností. Okrem toho nie je potrebné obmedziť sa na jeden štýl, ale môžete realizovať rôzne štýly interiéru dreveného domu v rôznych miestnostiach.

Zjednotia ich samotné zrubové steny, ktoré sú spojené so spoľahlivosťou, kvalitou, dlhou históriou ľudstva, so životom v súlade s prírodou. Ako prízvuk interiéru takéhoto domu sa vždy objavuje povzbudzujúca vôňa masívneho dreva, ktorá je v mestských výškových budovách neprístupná.

Ruský štýl drevený dom

Ruský štýl v interiéri domu loga neznamená hromadu ruských etnikov ako v obchodoch so suvenírmi s bábikami. Aj keď výrobky známeho remesiel - Gzhel, Khokhloma, čipka Vologda, odlievanie Kasli, filigrán - môžu byť prítomné ako potrebný dekor.

Základným konceptom ruského štýlu v interiéri zrubového domu je kachle lemované vysoko umeleckými dlažbami.

Vo všetkých miestnostiach dominuje masívne drevo, žiadne MDF alebo drevotrieskové dosky, žiadne plastové okná. Stoly, lavice, stoličky, kuchynský set, komody sú vyrobené z masívneho dreva. Ich povrchy nie sú natreté, textúra dreva je jasne viditeľná. Vstavané spotrebiče sú uzavreté fasádami.

Požadované konštrukčné prvky:

 • rôzne prírodné textílie, vrátane textílií s ručnou výšivkou: obrúsky, obrusy, posteľné prikrývky, uteráky, hrubé plátnové záclony, interiérové ​​závesy, textilné stropy;
 • Rôzne drevené rezbárske práce na nábytku, oknách a dverách, schodoch a iných konštrukciách;
 • Elegantné truhly a skrinky namiesto skriniek, komody, banketov;
 • kuchynský dizajn v dome denníka nevyhnutne zahŕňa veľký jedálenský stôl a široké lavice;
 • lampy sú vybrané vo forme svietidiel alebo sviečok;
 • tradičné príslušenstvo: samovar, kamenina, džbány, sudy, farebné koberce, kované výrobky.

Všeobecne platí, že priestory by mali byť ľahké a priestranné, bez spleti nábytku a vecí.

Škandinávsky štýl drevený dom

Interiér škandinávskeho zrubového domu sa vyznačuje množstvom svetla a priestoru - otvoreným plánom, vysokými oknami, širokými vchodmi, priľahlými miestnosťami. Primárne farby - svetlo: biela, krémová, modrá, svetlosivá, béžová, okrová, terakotová. Interiér je lakonický, praktický, bez zbytočných dekorácií, starožitných malieb alebo starožitností.

Hlavné črty škandinávskeho dizajnu:

 • okná bez veľkých záclon, len so svetelnými závesmi alebo žalúziami;
 • nábytok, podlahy - biely, alebo z ľahkého dreva;
 • postele a pohovky - skladacie, so zásuvkami;
 • svetlé farebné akcenty - šarlátová, bordová, žltá, zelená - vo forme malých inklúzií v čalúnení a vzoroch obloženia;
 • dekor obsahuje motívy severu a mora: ozdoby alebo keramické figúrky s rybami, jeleňom, vianočnými stromčekmi.

Kanadský štýl drevený dom

Technológia stavieb z domu Post & Beam je v súčasnosti veľmi obľúbená (čítaj „stĺp a nosník“, vzpera a nosník). Prišla k nám z Kanady, kde sa týmto spôsobom stavia väčšina domov z guľatiny, ale táto technológia je všeobecne známa už od stredoveku v Európe ako rúbené domy.

Takéto domy majú pevný rám z masívnych zvislých guľatín, horizontálnych nosníkov, diagonálnych vzpier. Horizontálne, krátke, hrubé guľatiny sú umiestnené medzi zvislými stĺpikmi, ale vo všeobecnosti tieto medzery môžu byť vyplnené akýmkoľvek spôsobom - napríklad pomocou tyče, plochých panelov z rôznych materiálov alebo vytvorením celej steny okna.

To otvára obrovské možnosti pre rôzne možnosti architektúry budov, ako aj metódy dokončovania.

Výhody technológie Post & Beam oproti tradičnému rámcu:

 • menej stavebných nákladov;
 • nižšie náklady na prevádzku domu, vyššia energetická účinnosť;
 • rýchla erekcia;
 • žiadne zmrštenie, deformácia schodov, podlahy, strechy;
 • estetická príťažlivosť, rôznorodá architektúra.

Zrubové domy môžu byť kruhové alebo 8-uhlové, s komplexnými strechami, vnútornými balkónmi, arkýřovými oknami, terasami. Jednou z najpozoruhodnejších možností je, že rám spočíva na obrovskom vertikálnom guľatine s priemerom jedného metra, ktorý stojí v strede rozsiahlej haly s vysokými stropmi.

V interiéri zrubového domu sú vhodné všetky prírodné materiály - drevo, kameň, sklo, kovaný kov, ekologická tkanina.

Provence

Dizajn zrubu v štýle Provence je udržiavaný v pastelových farbách a atmosféra je spojená s pestrým pestrým trávnikom južného Francúzska, letným horúčavami, sviežimi vinicami a nešťastným vidieckym životom. Okná na strop nechať v maximálnej výške svetla, živé a sušené kvety sú umiestnené všade, najnovšie domáce spotrebiče sú priľahlé k staromódny nábytok zdedil po babičke.

Charakteristické vlastnosti štýlu Provence:

 • maľovanie stien a stropov - krémová, béžová, bledozelená, levandulová, bledá citrónová; dvere a okná sú zvyčajne biele;
 • na podlahe - textúrovaná doska, terakotová dlažba;
 • nábytok je jednoduchý, s hrubými siluetami, niekedy umelo starými, opotrebovanými; postele s kovanými hlavami;
 • rôzny prútený nábytok;
 • množstvo prírodných textílií z bavlny, chintzu, ľanu - obrúsky, záclony, obrusy, malé vankúše, záclony;
 • kvetinová ozdoba na čalúnení nábytku, keramických riadov, kvetináčov, dekorácie na stenu;
 • povinné kované predmety - lustre, svietniky, svietniky, zrkadlové rámy, nástenné police, rošty na krbe.

Provensálsky štýl sa vyznačuje množstvom doplnkov - rôznymi policami, lemovanými malými elegantnými maličkosťami, fotografiami, kresbami, zarámovanými maľbami, čipkovými obrúskami, prútenými vázami, košíkami, hrncami, ozdobnými taniermi, figúrkami atď.

Country hudba

Interiér domu z okrúhleho loga vidieckeho štýlu je hrubá jednoduchosť bez ozdôb, kvalitných umelo vyrobených výrobkov z prírodných materiálov, mierny neporiadok, nedostatok jasných akcentov. V centre obývacej izby musí byť krb - kameň alebo tehla, v extrémnych prípadoch, elektrické. Podlahové krytiny - borovicové dosky, pieskovec, bridlicové obklady alebo laminát, imitujúce prírodné materiály.

Pre charakteristiku krajiny:

 • objemný objemný nábytok, ktorý nemá nový vzhľad (starý alebo obnovený); kožené sedačky a kreslá sú prípustné;
 • luster z masívneho kovaného železa;
 • množstvo textílií z matovania, ľanovej priadze, bavlny, chintz - záclony, obrusy, posteľné prikrývky uložené na jednej palete;
 • Nástenné police s rozmiestnenými košom, hrnce, vázy, figúrky, fotografie;
 • množstvo ručne vyrobených - nezávisle pletených lavičiek, stoličiek, ručne tkaných prikrývok a obrúskov, vlnených výrobkov, vyrezávaných drevených plastík, originálnych remesiel vyrobených z hliny, z guľatiny, atď.

rusticus

Rustikálny štýl je akousi country hudbou, len hrubšou, neistou a brutálnou. V rustikálnom dizajne zrubu si veci zachovávajú svoj pôvodný stav s minimom spracovania. Samozrejme tu vládnu prírodné materiály - textúrované drevo a divoký kameň v ich prirodzenej kráse.

Nábytok a dvere sú masívne, vyrobené z pevných dosiek a majú neistý vzhľad, akoby boli rýchlo vyradené z toho, čo bolo užitočné. Nohy stoličiek a stolov sú vyrobené z pokrútených záclon. Kľučky, pánty, ozdobné dosky, ostatné kovové kovanie - hrubé polodrahokamy ručne kované.

Výzdoba je veľa remesiel z konárov a starých guľatiny s kôrou: vešiaky, tienidlá, rámy na zrkadlá, schodiskové lišty. Kované lampy a rošty, zvieracie kože na podlahe, stojany na pne, veľké prútené koše, kamenné dosky, silné stropné trámy, ošetrené sekerou, dobre zapadajú do štýlu.

Kachle alebo krb je z tehál alebo obložené hrubým kameňom.

Všeobecne platí, že rustikálne je čisto mužský štýl nábytku, domov bojovníkov a poľovníkov, kde všetky druhy roztomilé ženské čačky bude na mieste.

horská chata

Chata je alpský typ krajiny, útulný vidiecky dom na horách. To však neznamená, že štýl chaty je vhodný len pre horskú provinciu - teraz je obľúbený všade vo svete, vrátane miest.

Aj v tomto priestore dominujú nespracované drevo a kameň, hrubé tkaniny a koža. Žiadne lesklé, leštené, leštené povrchy. Jednoduchý veľkoplošný polostarový nábytok, drevený alebo keramický dekor, panely a tapisérie na stenách, kompozície suchých hôr a kvetov, prírodné kvety v drevených vanách. Všade sú koberce alebo čiapky vyrobené z falošných koží, pletené koberce s jednoduchým ornamentom.

Podlahy sú pokryté nenatretými pevnými doskami. V kuchyni av kúpeľni sú podlahy pokryté kameňom alebo dlažbou napodobňujúcou kameň; niekedy namontované "teplé podlahy". Impozantný krb zdobený divokým kameňom alebo drevom. Tiež kameň môže byť prebudovaná časť stien, napríklad okolo dverí. Stropné nosníky sú povinné strop - skutočné alebo dekoratívne.

Celkovú paletu chaty tvoria teplé drevené, hnedé, terakotové, okrové tóny s kontrastmi bielej a šedo-modrej.

Moderný interiér v drevenom dome z guľatiny môže byť dosť rôznorodý. Okrem toho kreativita dizajnérov sa neobmedzuje len na uvedené štýly - interiérový dizajn dreveného domu z guľatiny môže obsahovať prvky klasicizmu, modernosti, fúzie a iných štýlov, nezvyčajné kontrasty, originálne moderné riešenia.

Sú spojené jednou vec - odmietnutie plastov a ďalších "chémia", preferencie pre prírodné materiály, všeobecný trend eko-štýl. Bez ohľadu na interiér, človek v drevenom dome sa vždy cíti pohodlne a sebaisto: takéto domy sú priateľské k ľuďom, majú dlhú históriu - naši predkovia v nich žili. Je dobré, že sa táto tradícia oživuje.

Zanechajte Svoj Komentár