Kúpeľňový dizajn 4 m2 - moderný interiér

Mnohí ľudia sú zastavení v malej oblasti svojej kúpeľne pre kardinálne transformácie. Komplexné opravy by sa však nemali vnímať ako tragédia, ale ako platforma pre tvorivosť, príležitosť realizovať všetky myšlienky a sny. Kompetentný dizajn 4 štvorcových metrov M vám umožní kombinovať štýl a funkčnosť, stačí dodržať niekoľko špecifických pravidiel dizajnu, čo vám umožní dosiahnuť, ak nie reálne, potom aspoň vizuálne rozšírenie priestoru: farba, osvetlenie. Po zdvíhaní potrebného vybavenia, štýlového príslušenstva, zohľadnení technických ťažkostí, využívaní možností konštruktívnej asociácie, pochopíte, že štyri štvorce nie sú tak malé, aby sa dosiahla moderná úroveň pohodlia.

Výber materiálov

Hlavná vec, ktorá začína s dizajnom kúpeľne - nástenné dekorácie. Použitý materiál musí mať jedinú dôležitú vlastnosť - odolnosť voči vlhkosti.

Zvážte populárne úpravy povrchových úprav z hľadiska finančných nákladov:

 • Farba odolná voči vlhkosti. Najviac rozpočtu, ale musíte vynaložiť na vyrovnanie povrchov, aby ste dosiahli dokonalú farbu. Matné textúry vyzerajú lepšie. Mnohé značky ponúkajú hotové farebné zbierky, ktoré sa najlepšie dopĺňajú.
 • Plastové panely. Výhodou je trvanlivosť; K dispozícii v rôznych farbách.
 • Keramická dlažba. Nízky koeficient absorpcie vlhkosti, úplná neprítomnosť žiarenia, žiarenie, trvanlivosť, elegantný vzhľad - neúplný zoznam výhod použitia. Pre návrh kombinovanej kúpeľne 4 štvorcových. m je ideálny, pretože dáva dostatok fantázie v cieli. Napríklad, drevo imitácia dlaždice s textilom, tehlová štruktúra.

 • Aglomerácii. Novinka, vynikajúca kvalita aj pre keramiku z hľadiska oderu a trvanlivosti. Jednotlivé kolekcie sú dostupné v doskách rôznych paliet a obsahujú záplaty mozaiky a aventurínu, čo zvyšuje náklady, ale rozširuje možnosti dizajnérskych riešení.
 • Mramor. Tento klasický materiál urobí kúpeľňu luxusnou a reprezentatívnou. Môže sa použiť na čiastočnú dekoráciu jednotlivých prvkov.

Moderné dizajnérske riešenia umožňujú kombinovať niekoľko typov povrchových úprav a zároveň šetriť peniaze. Hlavným pravidlom je bezpečnosť, pri dodržaní ktorej nepružná podlaha pomôže, čo sa zohľadňuje v hotových zbierkach keramiky.

Rozsah farieb

Bez ohľadu na to, ako banálne, ale pre kúpeľňu v 4 m2. Konštrukcia merača zahŕňa väčšinou svetlé odtiene. Milovníci jasných, kričiacich farieb (napr. Tmavo červená) budú mať čo do činenia s akcentmi na jemnom, vzdušnom pozadí, aby sa vaša kúpeľňa nezmenšila, ako je v skutočnosti.

Ale s pomocou chytľavých inklúzií, môžete dať individuálny štýl. Jasné okraje, obrazovky pomôžu oživiť monotónnosť. Použitie mozaiky, dokonca aj malých vložiek z nej, bude interiér veľmi expresívne.

Mozaiková priehradka (približne 1 m široká a 1,5 m vysoká), ktorá oddeľuje zónu umyvárne a toaletu, sa stane skutočnou dekoráciou. Pre priaznivcov zákazníckych riešení vynalezli porcelánové dlaždice s fotografickou tlačou. Jeden taký panel s panorámou mesta, voľne žijúcich živočíchov, môže urobiť kúpeľňu objemnejšou, pridať výhľady.

Množstvo techník založených na farebnej forme urobí z „mokrého pásma“ vizuálne priestrannejšie, dodá harmóniu:

 • vertikálne dekoratívne vzory stien;
 • horizontálne usporiadanie obdĺžnikových obkladačiek;
 • farba stien je o niekoľko tónov ľahšia ako podlaha;
 • rozložených dlaždíc, šikmo uhasených.

Správne zvolená farebná kombinácia pomáha miestnosti pohodlnejšie. A hoci prioritou je klasická biela, modrá, béžová, na zvýšenie tonality, používajú sa kombinácie fialovej a fialovej, ružovej a svetlozelenej, citrónovej a čokoládovej. Považuje sa za relevantný azurový tón s fialovými zvýrazneniami.

osvetlenie

Konštrukcia kúpeľne 4 m2 projekt sily opustiť jediný zdroj svetla v strede, inak rohy zostanú v tieni. Okrem zlepšenia vizualizácie je potrebné zohľadniť potreby rodinných príslušníkov. Po diverzifikácii scenára osvetlenia je možné vytvoriť atmosféru, ktorá zodpovedá nálade a úlohám.

Mäkké, tlmené svetlo vo večerných hodinách vytvorí atmosféru pokoja pri ošetrení vodou. Drezová zóna vyžaduje alternatívne osvetlenie, nie oslepujúce oko. Na dosiahnutie optimálneho osvetlenia sú lampy umiestnené symetricky na každej strane zrkadla. Neodporúča sa inštalovať lampy so studeným svetlom - ideálne sú biele svetelné zdroje v rozsahu 4300-5000 K.

Tip: Všetky lampy je možné rozdeliť do skupín. Schopnosť zapnúť zariadenia v závislosti od potreby je pohodlná a finančne ekonomická.

Zodpovedajúce osvetlenie je úspešne udržiavané zrkadlami. Ak nechcete namáhať veľké množstvo zrkadiel, potom plne zrkadlová stena alebo strop je najúčinnejší a moderný spôsob, ako zlepšiť priestor. Tam je špeciálny zrkadlo dlaždice, že návrhári radi používajú na zvýšenie svetla. Jeho nevýhoda je veľmi krehká a veľmi ťažko sa čistí. Ďalšou zaujímavou neštandardnou verziou je výmena konvenčných dverí za posuvnú priečku vnútorným zrkadlovým povrchom.


Odvážnym, ale veľmi účinným krokom bude použitie dekoratívneho osvetlenia. Osvetlenie soklov a nábytku bolo možné vďaka vzhľadu LED pásov, ktorých použitie nemá veľký vplyv na rozpočet.

Sprcha: Klady a zápory

Je dosť problematické, aby sa samotná vaňa vložila do interiéru. Niektoré rohy môžu zostať nevyužité, spadajú do všeobecného systému. Z dostupných úprav môžete zvážiť zakúpenie rohového alebo neštandardného skoseného tvaru, ktorý vám umožní vytvoriť priestor pre práčku alebo skriňu.

A môžete urobiť zásadné rozhodnutie nahradiť ho sprchovým kútom s vlastnými výhodami:

 • Kompaktnosť. Pre kombinovanú kúpeľňu otvára možnosť kompaktného usporiadania potrebných predmetov: doplnkovej skrinky, práčky.
 • Funkčnosť. Dokonca aj low-end modely môžu kombinovať mnoho ďalších s hlavnou funkciou, navyše dostanete užitočné zariadenia a funkcie, ktoré pravidelná kúpeľ je zbavený: dažďová sprcha, rádio, mobilná komunikácia, parný kúpeľ, aromaterapia funkcia, infračervené kúrenie, chromoterapia.
 • Prítomnosť niekoľkých modelov hlbokej palety 30-45 cm Ak má rodina malé deti, je to veľmi praktické. Ak chcete ľahko prekonať vysokú stranu, môžete pripojiť vonkajší krok.

Jediný negatívny - nedostatok schopnosti ľahnúť si, ako v normálnom kúpeli. Moderné sprchy sú schopné zmeniť interiér kúpeľne bez ohľadu na to, či je v kombinácii s WC alebo nie. Rôzne formy vám umožňujú vybrať si to pravé pre vás.

Sprchový kút

Optimálne rozmery (dĺžka * šírka), cm

obdĺžnikový90*70, 100*80
námestie80*80, 90*90, 100*100
Asymetrický roh s hladkým obrysom110*80, 110*85
Rohový polyhedr80*80, 100*85
Rohový "štvrťkruh"80*80, 90*90, 95*95, 98*98
polkruhový80*80, 90*90, 95*95
kolo90*110

Sprchová kabína s matným sklom je v starostlivosti oveľa nenáročnejšia, pri prevádzke sa nevyskytuje vodný kameň.

Veľkosť záleží

Princíp minimalizmu je vítaný v interiérových riešeniach malej kúpeľne a je lepšie, ak sa dotýka všetkých aspektov, od klampiarstva až po dekor. Mal by byť zapojený každý meter štvorcový priestoru. Existuje niekoľko osvedčených riešení, ktoré ponechávajú dostatok miesta pre pohodlné používanie.


Aby nedošlo k zničeniu jednoty štýlu, tam je recepcia - za dverami kabinetu zdvojovač (podobne ako skrinka pod umývadlom) je umiestnenie práčky. Teraz sú tu také kompaktné umývadlá, ktoré sa pod nimi dajú ľahko prikryť, a nie je nutné kupovať stroj s vertikálnym zaťažením bielizne (aj keď táto možnosť je dôležitá aj pri šetrení miesta pri otváraní nakladacích dvierok).

WC s inštaláciou vyzerá veľmi elegantne, nevážia priestor. Tento prístup ušetrí priestor; sklopná konštrukcia záchodovej misy, zvyšok nábytku uľahčí zložitosť čistenia. Priestor pod kúpeľňou je možné odlepiť pomocou prídavnej skrinky na skladovanie chemikálií v domácnosti. Ak chcete tráviť priestor ekonomicky, vyberte si inštalatérske práce a nábytok v miniatúrnom formáte. Počet dekorácií by mal byť tiež minimalizovaný - stačí nechať detaily, ktoré môžu efektívne zdôrazniť individualitu.

Nonbanálny dekor

Ak je interiér bez dekoratívnych prvkov, situácia sa stáva nudnou a monotónnou a svetskou. Bude to naozaj potešenie byť v krásnej kúpeľni s objektmi a doplnkami, ktoré sú harmonické vo farbe a štýle.


Eko-štýl: používajú sa tráva-zelené prvky (zelené uteráky, mydlá v podobe kvetov). Rôzne koberčeky, príjemné a užitočné, zdôrazňujú tento štýl: koberec z prírodných kamienkov alebo koberec pomocou prírodných rastlín. Minimalizmus: asketické doplnky z kovových, strieborných farieb, luxusne kombinované so snehovo bielym inštalatérom.

Záclony - to je minulé storočie, namiesto toho visí krásna tkanina so špeciálnou impregnáciou. Čisté hromady uterákov na otvorenej polici sú spojené s kúpeľmi.
Objavili sa oceľové batérie s farebnými gombíkmi; z rôznych navrhovaných odtieňov si môžete vybrať ten, ktorý bude podporovať základný tón alebo hrať na kontraste. Príslušenstvo zo žltého kovu (mydlová miska, kovový kôš na uteráky) dodá lesk a dokonale sa skombinuje s monochromatickými povrchmi studených odtieňov, to sú malé veci, ktoré dávajú osobitnú náladu: prútené koše na prádlo; sviečky; rastliny, ktoré milujú vysokú vlhkosť.

Dizajnéri čoraz viac používajú dekor, ktorý je typický pre zdobenie obytných oblastí. Kytica kvetov na polici alebo za umývadlom je čerstvé, štýlové riešenie. Považuje sa za dobrú formu doplnku dizajnu nábytkom - špeciálnou stoličkou, stoličkou s vysokým chrbtom. Veľký význam sa kladie na príslušenstvo a zariadenia, ktoré sú potrebné na reakciu na zvolený štýl. Žeriavy, rukoväte skríň, vešiaky, háčiky, mydlá by mali tvoriť pocit dobre upraveného, ​​pohodlného a bezchybného dizajnu. Je potrebné usilovať sa o súlad medzi dekoratívnymi prvkami a celkovým dizajnom.

Módne trendy

Každý rok sú v dizajne kombinovanej kúpeľne stále viac a viac inšpirujúce inovácie - hlavnou ozdobou sa stáva vodoinštalácia. V hi-tech štýle, je to konsignačná miska umývadla, namontovaná na konzolovej pracovnej doske, schopná prilákať všetku pozornosť. Z nových produktov možno spomenúť transparentné puzdro a konzolovú dosku, ktorá dodá interiéru malú veľkosť extra ľahkosti. Robotická toaleta s bidetom - ďalšia zaujímavá novinka. Takáto inovatívna inštalácia šetrí priestor a stáva sa štýlovým centrom miestnosti pre osobnú hygienu.


Pevne zaujal pozíciu šedej farby, čo potvrdzujú aj nové kolekcie dlaždíc. Zamatovo sivá farba harmonicky kontrastuje s komplexnými odtieňmi (fialová, terakotová, smaragdová, jantárová).
Kombinácia čiernych dlaždíc s kremeňom - ​​obľúbený dizajn. Podlaha a spodná časť stien v čiernej farbe, strop a horná časť stien sú biele. Možné sú aj iné kombinácie bielej a čiernej farby, zriedené drevenými alebo imitujúcimi materiálmi z dreva - hit roku 2017. Táto technika je vhodná pre návrh kúpeľne 4 m2, vizuálne zvyšuje výšku stropov.


Z nových výrobkov stojí za zmienku stenu 3D-dlaždice, vďaka hre svetla a tieňa dáva povrch reliéf a hĺbku. Samonivelačná podlaha s mnohými verziami od prebublávajúcej morskej vody až po kvetinovú lúku sa rozšírila.

Technické nuansy

Pri plánovaní pripravovanej opravy je potrebné vopred vytvoriť technický projekt, najmä ak plány zahŕňajú presun vodovodného potrubia s výmenou vodovodného a kanalizačného potrubia. V počiatočnom štádiu je dôležité zvážiť všetky aspekty, aby sa počas procesu opravy nevyskytovala v nepríjemnej situácii.

V kúpeľni je jednoduchšie vybrať dizajn pre určité technické podmienky a nie naopak. Mali by ste zvážiť ventilačný systém, najmä pri výbere inštalácie sprchového kúta s uzavretým vrchom. Ak je vaňa, ozdobná obrazovka zatvorí komunikáciu. Inštalatérstvo je ukryté za panelom, čo umožňuje prístup k auditu, čím nie je porušený jednotný štýl miestnosti. Pri inštalácii toalety dodržiavajte predpisy: vzdialenosť od steny by mala byť najmenej 15-25 cm.

Sen úspech

Premýšľať nad projektom projektu, hlavná vec, na ktorú treba dávať pozor, je počet členov rodiny a individuálne potreby každého z nich, pretože viac ako jedna izba v dome, s výnimkou kuchyne, nenesie toľko funkčného zaťaženia ako kombinovaná kúpeľňa.
Napriek pomerne minimalistickej veľkosti 4m2 sa nemusíte vzdať ďalšej skrinky alebo umývadla vďaka poradenstvu dizajnérov, podporovaných praxou. Moderné riešenia nielenže vytvoria štýlovú izbu, ale zmenia aj kúpeľňu na útulný obytný priestor a objekt hrdosti.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár