Dieťa dizajn pre chlapca a dievča - v tej istej miestnosti

Keď metrov štvorcových ukladajú obmedzenia na pridelenie oddelených miestností heterosexuálnym deťom, zdá sa, že problém je neriešiteľný. Ako sa úplne vyrovnať s osobnosťami v jednej miestnosti tak, aby nedochádzalo ku konfliktu záujmov, ale len dobrá nálada a rozprávková atmosféra? Ak vaše deti budú zdieľať jeden priestor, musíte starostlivo zvážiť budúci dizajn detskej izby pre chlapca a dievča. Je celkom možné vytvoriť malý svet, kde nebudú len spať, učiť sa, ale aj hrať, snívať, stretávať sa s priateľmi. Ak to chcete urobiť, stačí poznať základy zónovania, ekonomické rozloženie oblasti, harmonické zavedenie túžob malých vlastníkov v budúcej škôlke.

Stanovisko budúcich majiteľov

Pred začatím akéhokoľvek plánovania sa porozprávajte s deťmi o tom, čo sa stane v budúcej spoločnej miestnosti. Dokonca aj veľmi malé deti už majú svoj vkus, preferencie, obľúbené farby, kreslené postavičky, ktoré by mali byť zohľadnené v počiatočnej fáze plánovania, takže vo finále nie je sklamanie. Zabezpečenie pohodlného pobytu v detskej izbe sa najlepšie odráža v budúcom živote syna a dcéry.

Existujú zjavné výhody v tom, že žijeme spolu: brat a sestra sa lepšie spolu navzájom stretávajú, ich vzťah sa posilní, nebudú osamelí. Byť spolu pomôžu učiť sa poriadku, disciplíne, cítiť príslušnosť k určitému pohlaviu.

Opýtajte sa, ako si predstavujú miestnosť: jasne rozdelená na dve polovice alebo viac neutrálna so spoločnými priestormi. Urobte si záujem vopred, aby ste mohli prispôsobiť svoje vlastné plány.

Správne zónovanie

Detská izba vykonáva rôzne funkcie: posteľ, úložný priestor, kancelária, ihrisko. Ich jednotné, rozumné rozloženie je obzvlášť dôležité, keď chlapec a dievča žijú spolu.

Niektorí interní odborníci odporúčajú vybrať spoločnú miestnosť pre najväčšiu miestnosť v dome, s rozlohou najmenej 20 metrov štvorcových. m. Pomocou riadneho zónovania sa maximálny úžitok získava z menšej plochy bez narušenia estetiky miestnosti.


V zónovaní pomôže:

 • Trvalý priečok (na sadrokartónu). Nachádza sa kolmo k jednej zo stien bude poskytovať územné plánovanie, poskytne možnosť usporiadať hračky, knihy, zberateľské predmety.
 • Skrinky, police. Nevýhoda spôsobu je určitá ťažkopádna.
 • Obývacia stena. Pre staršie deti bude alternatívou k zvieratám veľké akvárium s rybami a korytnačkami.
 • Vitráže, sklenené tvárnice. Možnosť pre školákov.
 • Obrazovka. V prípade potreby vytvorí jasné ohraničenie (obdobie spánku).
 • Split Level Poloha. Pódium je dobrým riešením - skrytým uložením vecí.
 • Záclony. Použitie malých prístreškov dá deťom pocit vlastného osobného priestoru.

Smer štýlu

Po prvé, sú určené potrebami, zonálnosťou a potom vyberú vhodný štýl, ktorý je pre vaše nápady optimálny.

Medzi najrozličnejšími riešeniami patria nasledujúce štýly s vlastnými výhodami a nevýhodami:

 • Classic. Výhody: odolnosť, univerzálnosť, pohodlie, pohodlný nábytok, väčšinou vyrobený z prírodných materiálov. Ideálne pre staršie deti, ale štýl vytvára detaily: keď pridáte dekor, najmladší bude zaujímavý, pohodlný.
 • Ethno. Originálne, neštandardné. Hlavnou výhodou sú prírodné materiály (drevo, ratan, bambus). Možnosť je prijateľná, ak sú deti skutočne závislé na svete zvierat, exotických krajinách. Použitie aplikácií so zvieratami a vtákmi sa dá ľahko doplniť maľovanými dielami mladých prírodovedcov.
 • Modern. Všestranný, vhodný pre bábätká a tínedžerov, vďaka jasným farbám, kreatívne vybavenému priestoru. Vždy zábavné, vzrušujúce vďaka nábytku, ktorý možno rýchlo presunúť, zmeniť. Zariaďuje rodičom - minimálnu výbavu, nedostatok dodatočných nákladov na registráciu.
 • High-tech Nové smerovanie získava na popularite. Štýl má chlad, zdržanlivosť. Je to však vhodné pre školákov, najmä ak si mladšia generácia nedokáže predstaviť život bez počítača, herných konzol.
 • Dodržiavanie určitého predmetu.

Tematický dizajn - všetko je možné

Hlavnou nevýhodou tematického dizajnu je vek syna a dcéry. Deti rastú rýchlo, chute sa menia ešte rýchlejšie. Mladší žiaci sa môžu stať v rozpakoch niektorými „maličkosťami“ v interiéri. Potom miestnosť neprinesie toľko radosti, radosti, ako pred pár rokmi, keď navštívili materskú školu. Ale ak mladšia generácia neprekročí školský prah na niekoľko ďalších rokov, vekový rozdiel je minimálny (najmä po veku, dvojčatá), môžete nechať svoju fantáziu túlať sa, pretože hlavnou vecou pre najmenších sú hry.

Dizajn môžete vykonávať vo všeobecných predmetoch bez toho, aby ste vykonávali silné oddelenie podľa pohlavia. Štandardným rodovo neutrálnym riešením je použitie tém: rozprávkový zámok, cirkus, džungle, zoologická záhrada. Stojí za zváženie možnosť použitia vašich obľúbených kreslených postavičiek. Medzi mnohými postavami sú tie, ktoré umožňujú zónovanie podľa pohlavia (Mickey a Minnie Mouse; smeshariki - Sovunya a Nyusha pre dievčatá, Krosh a Hedgehog - pre chlapcov). Je možné vytvoriť niečo spoločné, napríklad na základe Disneyho Medvedíka Pú. Budete musieť vykonať pomocou umeleckej maľby stien alebo objednať tapetu.

Vaše deti sú pre dizajnérov? Lego-štýl je skvelý spôsob, ako pre malé miestnosti; Má veľkú funkčnosť vďaka konštrukčným prvkom, dostupnosti skladovacích systémov. Svetlé pozadie (dokonca biele) povrchov, nábytok bude vizuálne zväčšovať priestor a význam bude spadať na svetlé dekoratívne prvky a textílie v rozpoznateľnom štýle ikonického dizajnéra.

Ak sú deti dosť energické, milujú fyzickú aktivitu, nasmerujú svoju energiu správnym smerom - vytvorte si doma športové centrum. Rôzne švédske múry, mini lezecké steny, šmýkačky - východiskový bod v dizajne miestnosti, ktorá už niekoľko rokov nie je nudná.

Farebný roztok

Pokiaľ ide o projekt dizajnu pre heterosexuálne deti, mali by ste počúvať názor nielen dizajnérov, ale aj psychológov.

Vizuálne vnímanie má vplyv na rozvoj. Primárne farby:

 • Žlto. Zvyšuje náladu. Podporuje zvýšenú duševnú bdelosť.
 • Modro. Malé množstvo - upokojujúci účinok. Nadmerná ponuka spôsobuje depresiu.
 • Zelene. Eliminuje negatívne emócie, uvoľňuje, zlepšuje zrak.
 • Modro. Pozitívny vplyv na zdravie, ale je schopný rozptýliť koncentráciu pozornosti (ideálna pre hru).
 • Red. Stimuluje aktivitu. Je vhodný pre pasívne deti, prebytok - spôsobuje agresiu.
 • Orange. Veľmi prospešné pre nezrelú psychiku.
 • Ružová. Povzbudzuje, vytvára pocit pohodlia.
 • Peach. Inšpiruje optimizmus, dáva pocit bezpečia.

Najlepšie je použiť neutrálne steny, svetlé odtiene - béžové, mliečne, biele a už vnútorne naplnené - jasnejšie, nasýtené, neumožňujúce prebytok, ale nabíjanie s dobrou náladou. Neodporúča sa prítomnosť hnedých, tmavo modrých, fialových, tmavosivých, čiernych odtieňov - depresívny účinok na psychiku.

Nenechajte sa držať klasickej distribúcie farieb: ružovej pre dievčatá, modré pre chlapcov, najmä preto, že nie sú vždy ich obľúbené farby.

Existujú techniky založené na hre kontrastov: žlto-modré, oranžovo-zelené odtiene, vždy riedené pokojne. Niekedy chlapec a dievča majú rovnakú farbu. To zjednodušuje úlohu - stačí označiť osobné zóny pomocou dekoru.

Nemali by ste robiť svetlé podlahy, aby nespôsobovali nepríjemné atypické farby povrchu pod nohami. Najlepšie pokrytie budú svetlé béžové odtiene. Na steny sa hodia horizontálne vzory - vizuálne rozšíriť priestor; vertikálne - vizuálne zdvihnite strop vyššie, čo je dôležité pri dvojúrovňovom kotvisku.

Šetri priestor: nábytok

Nielen vizuálne rozšírenie priestoru, ale aj skutočné úspory - naliehavý problém pri spolužití dvoch detí. Moderný nábytok šetrí drahocenný priestor. Tiering je jedným z najúčinnejších spôsobov.

Výhody zakúpenia poschodovej postele:

 1. Vhodné aj pre malú spálňu 9-10 m2.
 2. Prítomnosť ďalších úložných častí pre mnohé modely.

Aby sme sa vyhli možným sporom medzi bratom a sestrou o držanie druhého poschodia - prediskutujte tento problém vopred; navrhnúť riešenie (špecifický harmonogram). Možnosť - objednajte si dve lôžka, ktoré sa nachádzajú na druhom poschodí. S takýmto podkrovným usporiadaním bude priestor miestnosti využitý aj v iných oblastiach: práca, hra. Aby sa znížilo riziko zranenia, mnohé modely sú vybavené špeciálnymi bočnicami, zábradlím, niekedy odnímateľným. V druhom poschodí by malo byť dosť miesta, aby vzdialenosť od stropu umožňovala pohodlne sedieť. Musíme zvážiť ventilačný systém - môže byť príliš dusno na spanie.

Alternatíva: kreslo, rozkladacia pohovka. V takýchto modeloch môže byť priestor pre plný spánok dosť veľký a keď sa počas dňa zloží, urobte si minimum. Možnosť: vyťahovanie lôžok z pod pódia, na ktorom sa nachádza študijná a kreatívna zóna. Táto metóda, na rozdiel od vznikajúcej, nám umožní nestrácať nočné časy, aby sme si dali posteľnú bielizeň.

Deti nie sú povinné, ako školáci, samostatné miesto. Skladacia pracovná doska pripojená k skrinke alebo inému povrchu sa môže použiť len v prípade potreby. Ak však syn alebo dcéra už chodí do školy, nestojí za to sporenie na pracovisku, pretože pre druhé dieťa skôr alebo neskôr príde 1. september. Možnosť - použitie spoločnej pultu, ktorá sa nachádza pri okne, delená priečkou, konzola. Pokiaľ ide o ukladanie vecí, rohová skrinka pomôže. Pod hračky si krásne boxy. Deti sa im budú páčiť, pretože sú svetlé, zaujímavé a budete ich oveľa ľahšie čistiť.

To je dôležité: osvetlenie

Nielen pohodlie, ale aj zdravie syna a dcéry závisí od správne zvoleného osvetlenia. Ak nie je možné splniť podmienku pre vytvorenie najprirodzenejšieho svetelného režimu (na východe, juhovýchod), pomôže vám komplexnejšia osvetľovacia schéma. Jeden stropný luster nestačí, najmä keď sú dve deti. To bude trvať ďalšie: smerové (jasné svetlo vľavo pre pracovnú plochu) a noc (tlmené nočné svetlo pre každé dieťa v oblasti postele, ktorá sa ľahko zapína v prípade potreby).

Pri svetelnom dizajne bude dôležitým aspektom eliminácia kontrastu medzi svetlom a tieňom, aby sa nebrzdili oči. Z toho istého dôvodu by povrchy nábytku a iných predmetov nemali dávať silný pohľad. Všetky lampy musia jednoznačne minimalizovať riziko rozdelenia počas vonkajších hier brata a sestry. Halogénové špendlíky sú nielen štýlovým riešením, ale aj bezpečným riešením. Neodporúča sa používať fluorescenčné a žiarovky súčasne. To bude vyzerať veľmi originálne osvetlenie výklenky, rímsy, strop. Najdôležitejším pravidlom, keď deti žijú spolu, by nemalo zasahovať do používania ďalšieho osvetlenia iné dieťa.

Príbeh pokračuje: dekor

Vyzdvihnutie dizajnu pre chlapca a dievča je vyzdvihnuté v interiéri, pretože je to on, kto pomôže vyjadriť individualitu každého jednotlivca, zvýšiť pocit jeho vlastného osobného priestoru. Dekorácia spolu s deťmi umožní kreatívnejší prístup k procesu, dodá veľa príjemných chvíľ. Pre detskú izbu, zdobenie spočíva vo výbere plagátov, obrazov, stolových doplnkov, neštandardných vankúšov, originálnej posteľnej bielizne. Najlepšie dekoratívne prvky budú vaše obľúbené hračky. Prítomnosť dostatočného počtu políc, otvorených políc, najmä v rohoch, okolo okna, denných otvorov, vám umožní kombinovať biznis s radosťou - používanie plôch na maximum a schopnosť neopustiť svoje obľúbené zbierky, knihy.

Nezabudnite na zrkadlo pre malú princeznú. Jeho prítomnosť na vnútornom povrchu dvierok skrine, je možné aj do jeho plného rozsahu, neovplyvní interiér, ale dodá veľa príjemných minút budúcej móde. Skryté zrkadlá zvýšia celkovú bezpečnosť. Ak to veľkosť dovolí, môžete dať malý toaletný stolík, kde si dievča udrží mnoho pokladov. Unikátnu atmosféru vytvoria tvorivé diela, remeslá, certifikáty, medaily umiestnené na stenách - to je najdôležitejší a najvýznamnejší dekor.

Zvýšená pozornosť sa venuje výberu záclon, pretože sú okrem dekoračnej funkcie:

 • zabezpečujú dobré osvetlenie denného svetla;
 • spoľahlivo strážia spánok v noci.

Ale štandardná kombinácia hrubých záclon a tylu nie je vždy vhodná. Výstupom budú rolety, žalúzie. Pri výbere materiálu je lepšie dať prednosť bavlne pre mäkkosť, šetrnosť k životnému prostrediu. Špeciálne doplnky pre dekoráciu okien (držiaky, pelety) môžu podporiť a dokonca vylepšiť tému interiéru. Pomocou viacúrovňových roliet môžete získať ďalší zaujímavý prízvuk.


Nenechajte sa uniesť s kobercom na podlahe. To nepochybne dodá pohodlie, ale množstvo prachu v najlepšom prípade neovplyvní zdravotný stav. Obmedzte sa na malé, ale originálne nočné koberce.

bezpečnosť

Zabezpečenie úplnej bezpečnosti je kľúčové. Najprv musíte eliminovať riziko zranenia, pretože dve deti v tej istej miestnosti ho priamo zvyšujú. Zaoblené tvary nábytku, absencia skla, zrkadlové povrchy, bezpečné schody, najmä v prítomnosti malého dieťaťa - základ pri výbere interiéru.

Má zmysel používať drahšie, ale špeciálne určené pre detské izby, certifikované materiály, ktoré neobsahujú fenol, formaldehyd, styrén. Na steny vhodné papierové tapety, vodou riediteľné farby. Z novej podlahy - korok. Jeho výhodou nie je len šetrnosť k životnému prostrediu, ale aj vysoká odolnosť voči mechanickému poškodeniu.

Po oprave, počkajte nejaký čas, než usadiť deti. Všetky zariadenia a vybavenie by mali byť čo najpohodlnejšie z hľadiska starostlivosti a čistenia. Ak deti dosiahnu školský vek alebo sú k nej blízko, pracovný priestor by sa mal starostlivo premyslieť. Modely školského nábytku (stôl, stoličky) so schopnosťou nastaviť výšku nôh budú vždy zodpovedať rastu. Pri výbere lôžok nezabudnite na kvalitný ortopedický matrac. Zvýšená zodpovednosť za bezpečnosť urobí priestor detskej izby pohodlným a zároveň príjemným.

Výsledok - detské sny

Môže sa zdať, že návrh spoločnej detskej izby pre chlapca a dievča je oveľa komplikovanejší a neuskutočniteľný ako samostatný. Obmedzenie oblasti samozrejme zanecháva svoju značku. Vždy sa budete musieť držať pravidla "nič extra". Keď sa však všetky ťažkosti ľahko vyriešia pomocou moderných interiérových riešení, vaše deti získajú jedinečný vývojový priestor s vlastným osobným územím, preniknutým teplom a starostlivosťou o rodičov.

Pozrite si video: Jeep Compass MultiJet test - Maroš ČABÁK (Apríl 2020).

Zanechajte Svoj Komentár