Béžová farba, jej odtiene a kombinácie

Tvorba interiérov sa čoraz viac zakladá na tendencii pristupovať k pokojnejším, neutrálnejším tónom. V podstate sa pozoruje v štýloch, s použitím prírodných materiálov svetlých odtieňov, kde sa často dáva prednosť béžovej. Moderný človek potrebuje pohodlné, útulné miesto každý deň, dobre, ak je toto miesto doma, s jeho stelesnením domáceho prostredia rovnováhy a harmónie.

Interiér priestorov, ticho nám hovorí o zvláštnostiach charakteru majiteľa, jeho životnej pozície, vnútorného sveta. Dôvodom rastúcej popularity béžovej farby, jej odtieňov, je všestrannosť, ktorá sa používa v akomkoľvek interiéri s použitím širokej škály štýlov. Nezabudnite na klasiku, je v tomto štýle, že pokojné odtiene sú zdrojom nových trendov.

Rozmanitosť farieb

Aby ste dosiahli súlad so svojím vnútorným svetom, boli v tejto alebo tej miestnosti, musíte striktne dodržiavať určité pravidlá najprijateľnejšej kombinácie béžovej farby v interiéri. Dom ako jediný organizmus, ktorý zjednocuje všetky miestnosti, ktoré sa líšia v špecifických črtách, predstavuje jednu spoločnú tendenciu, ako jediný harmonický, samostatný, integrálny systém.

Na reprezentáciu rôznorodej škály základných farieb, ako aj možnosti ich kombinácie, stačí analyzovať údaje z tabuľky, kde je jasne viditeľná, nielen rôznorodosť farieb, ale aj ich pravidelný účinok na ľudské telo. Je nemožné nevšimnúť si, že všetci prezrádzajú interiér v béžových tónoch.

Nástenné dekorácie

Chcel som si všimnúť dôležitosť zdobenia stien ako hlavného, ​​hlavného pozadia, relatívne jasnejších a sýtejších farieb.

Zvážte možnú kombináciu základnej palety béžových tapiet:

 • kombinácia s čiernou môže mierne spôsobiť smútok a nudu, ak je dôraz na steny agresívny, aby mal charakter;
 • kombinácia so zlatom bude vyzerať jednoduchšie a dôkladnejšie, typická pre štylizáciu pod klasikou;
 • kombinácia s hnedou, charakteristická pre zvýraznenie niekoľkých stien;
 • v kombinácii so sivými farbami vyžadujú pridanie ďalších odtieňov, jasných farieb;
 • kombinácia s modrou je prijateľná pre každú miestnosť podľa hodnoty, nadmerné presýtenie farbami môže výrazne ochladiť miestnosť.

Pri výbere béžovej tapety, mali by ste zvážiť všetky druhy rozdielov, najmä dizajn izieb s rôznymi tematickými významy. Dobrým príkladom by boli tapety pre sálu alebo obývaciu izbu, ktoré nesú oslavu a dynamiku, kde budú vhodné motívy so vzormi.

Ale znakom béžových stien do kuchyne bude nedostatok otupenosti a nudy, pretože na to je potrebné, aby v pevnej úľave viac nasýtené a kontrastné vložky, ako variant vynikajúcej kombinácie s jasnými závesmi. Prísne a zdržanlivé tapety zdôrazní funkčnú jednoduchosť chodby alebo kúpeľne.

Vlastnosti spálne

Komfort, harmónia a pohodlie prinášajú béžové tóny a v spálni môžu bezpochyby naplniť svoju priamu sféru vplyvu na osobu, jednoduchosť a všestrannosť nosičov dekorácií by mala byť najmenej narušená.

Je to spálňa, ktorá môže byť vyrobená monochromaticky, alebo alternatívne, zriedená svetlými vložkami, a aby sa zabránilo monotónnosti a monotónnosti, môžete pridať obrázok.

Nemenej dôležité v dizajne spálne je farba nábytku, ktorý by tiež nemal porušovať pokojnú atmosféru odpočinku. Ak bude interiér dosť masívny, tmavý a bohatý, jednoducho sa nedá harmonicky kombinovať. Ľahké a niekedy biele tóny zjemňujú a dodávajú do interiéru najjemnejšie hrozienka, upokojujúcu citlivosť. Záclony môžu byť ponúkané v akejkoľvek farbe, jedinou vlastnosťou môže byť rezonancia s interiérom.

Registrácia škôlky

Hlavným znakom dizajnu detskej izby, v béžovej farbe, bude prípustná monotónnosť, pretože keď je dieťa stále veľmi malé a hlavným plánom miestnosti pre drobky je pokoj a upokojenie, absolútny pokoj a zdravý spánok.

Vzory sa tiež môžu uskutočňovať a úplne kombinovať s obrazom rozprávkových postáv, kreslených postáv, floristiky a priestorových motívov.

Kuchynská výzdoba

V kuchyni sa príliš svetlé steny znečistia, prítomnosť pary a vlhkosti bude mať deštruktívny účinok na obklady stien.

Steny v béžových tónoch môžu a mali by byť kombinované s jasnými a bohatými farbami, ktoré im dodajú sviežu a živú atmosféru. Vo vlastnostiach kombinácie môžete kombinovať svetlo zelenú, modrú alebo ružovú.

Ak chcete vyvážiť farby, musíte nastaviť celkový tón kuchyne nasýtenejším spôsobom.

Dekorácia obývacej izby

Rôzne dekorácie šikovne dopĺňajú béžové pozadie obývačky. V tomto prípade môžete použiť tapetu ako obrázok, jasné akcenty, flitre, vložky, kvetinové aranžmá, holistický obraz je prepracovaná slávnosť, svetlé dekoračné prvky, bodové kompozície, rôzne prvky.

Pokiaľ ide o tón béžových stien, priamy vzor pochádza z veľkosti miestnosti: pre relatívne malú miestnosť sú vhodné iba svetlé odtiene, tmavé sila vynúti a robí ho bolestivým a ponurým.


Pri vytváraní miestnosti je dôležité si uvedomiť, že bez ohľadu na to, aká je miestnosť, obývacia izba alebo spálňa, deti alebo kuchyňa, v béžových odtieňoch to bude dosť dobré, pretože táto farba ovplyvňuje osobu s určitou magickou silou, najdôležitejšou vecou je, že to nebude výnimkou. každá izba.

Interiér bude nudný, v skutočnosti monotónny, ak absolútna béžová nie je kombinovaná, pretože cítiť túto mágiu je možné len prostredníctvom správnej kombinácie odtieňov. Je teda možné poznamenať, že béžová, spolu s radom odtieňov nie je úplne jednoduchá a nudná, pretože sa pôvodne vytvoril falošný dojem.

Ak sa uchýlime k malej histórii, mali by sme si uvedomiť, že samotné slovo "béžová" má svoj pôvod v rôznych nenatretých bavlnach. V skutočnosti môže byť táto farba pripisovaná prirodzenej farbe a je možné rozlíšiť nasledujúce podtóny: červená, žltá, zelená, oranžová, ružová. Možnosti variácií béžového odtieňa, od svetlého smotanového tónu, po, v skutočnosti hnedé.

Táto farba sa môže líšiť od svetlohnedej po piesočnatú, alebo od farby karamelu, sivej. Jeho neutralita sa prejavuje v tom, že to nie je ani studený ani teplý tieň, a ako už bolo povedané, prináša do vnútra druh náklonnosti.

Tento odtieň je charakteristický pre všetky tradičné štýly, má tendenciu objavovať sa vo všetkých nových trendoch a prejavoch. Ako táto kompozícia, ako výsledok, bude vyzerať, závisí na vlastnostiach osvetlenia a architektúry.

Je samozrejme potrebné dodržiavať hlavné body:

 • kombinovať použitie s kovmi, vynikajúcim príkladom by bolo zlato, meď, bronz;
 • vytvoriť svetlé akcenty na samostatných prvkoch, zaujímavú lampu, originálny dekorovaný obraz, rovnaký neobvyklý koberec so zložitým vzorom. Akýkoľvek kontrast dokonale zapadne do kompletného obrazu, vďaka čomu je hranie béžovej farby oveľa atraktívnejšie.

Po správnom analyzovaní toho, ako bude béžová farba vyzerať v interiéri, môžeme v interiéri vytýčiť nasledujúce výhody odtieňa:

 1. Vlastné rozšírenie reálneho priestoru, zdroj dodatočnej farby a sviežosti.
 2. Univerzálnosť používaná vo všetkých typoch priestorov vyhovuje prakticky všetkému.
 3. Vynikajúci výsledok pre dovolenku s rozptýlením od rušného každodenného života.
 4. Variant béžového nábytku dokonale zapadne do akejkoľvek predtým vytvorenej tematickej oblasti, čo zaručuje presnú kombináciu s akoukoľvek farbou steny.
 5. Ak hovoríme o béžových doplnkoch, potom už existuje nadmerná živosť, ktorú možno pomocou týchto detailov zriediť.
 6. Je to cenovo dostupné na trhu stavebných materiálov, čo umožní, aby ste sa príliš nemuseli starať o potrebu nahradiť jeden z prvkov, alebo pridať k existujúcim detailom.

Aké farby sú kombinované

Primárna farbaKombinácia s kvetmiNie je kompatibilný s farbamiMá vplyvKombinácia s béžovou
šedáModrá, ružová, žltá, modrá, fialová, červená, čiernaOranžovo zelenáMiestnosť sa stáva ponurá, nudná, smutná+
orgovánGaštan, šedá, svetlo fialováČierna, hnedá, žltá, oranžová, červená.Magické, nezrozumiteľné, skryté, tajomné+
nachovýŽltá, oranžová, zlatá, svetlozelená.Červená, hnedá, sivá, tmavo zelenáUpokojenie a pokoj, múdrosť a stabilita.+
ružovýHnedá, sivá, bordováŽltá, oranžová, čiernaRomantika a tajomstvo+
hnedýZlatá, béžová, sivá, ružová, žltáGaštan, bordó, lilaSpôsobuje depresívny depresívny stav, s dlhým pobytom+
modrýČervená, šedá, bordová, zlatáHnedá, fialová, zelenáTrochu nie útulná izba, zima+
modrýSvetlo fialová, modrá, červená, oranžováZlatá, bordová, žltáNie je to útulnosť, chlad, prenikavá ostrosť+
zelenáČervená, žltá, bordová, žltá, oranžováModrá, fialová, siváMierne relaxačné pôsobenie+
žltýSivá, fialová, hnedá, zelená, čiernaModrá, fialová, bordová, čiernaUmelé nasýtenie slnka+
červenáModrá, sivá, zelená, zlatá, žltá, čiernaHnedá, gaštanová, fialováVzrušuje emocionálne plnenie. +
bielaVšetky obsahujú všetky farebné spektráNieZmysel pre nadmorskú výšku sa vzťahuje na chlad+
čiernaČervená, sivá, biela, žltá, zelenáRužová, fialová, béžováTajomstvo miestnosti a podmienené kontrakcie.+

Zanechajte Svoj Komentár