Dizajn domu - nápady a fotografické príklady

Navrhnite chaty vlastnými rukami: urobte rozprávku realitou. Čo možno urobiť, aby sme vyzdobili vidiecky dom a pozemok, ktorý k nemu prilieha, aby okoloidúci zložili krky a hostia, ktorí ho navštevujú, okamžite osvetlili myšlienku získania haciendy a usporiadali na nej rovnaký kút raja, pokoja a pohody, ako je ten váš? Vytvorenie domového dizajnu vlastnými rukami znamená rozprávanie vašej životnej histórie s prírodnými materiálmi, realizácia projektu s jasnou osobnosťou, sfarbeného obrovskými dojmami, obľúbenými príbehmi a radostným postojom k životu v krajine.

Pozeráme sa do domu alebo z domu

Najprv sa musíte rozhodnúť, čo je potrebné: zdobenie interiéru vidieckeho domu alebo zaujímavý dizajn celej lokality? Je potrebné zdôrazniť prvky dekoru, charakteristické pre vnútorný a vonkajší priestor, a potom rozhodnúť, ktorý z nich môže byť vytvorený ručne.

Ak interiér dekorácie položky domu nemôže byť príliš veľké, v podstate je to textilný dizajn, výzdoba stien a malé doplnky, ktoré sú akcenty priestorov, potom dach dekor môže byť rozdelený do veľkých, stredne veľké a veľmi malé - "zvýraznenie" v každom rohu na záhrade.

Veľké formy dekoráciepriemernýmalý
Záhradné budovy

Záhradné dekorácie

Tvorba zelených polí, alejí

Chodníky, príjazdové cesty

MAFY (altány, pergoly)

Záhradné posedenie

Záhony

Sudy, kontajnery

Alpské skaly, skalky

fontány

Použitie domácich potrieb ako kvetináčov pre kvitnúce rastliny

Krmítka, vtáčie domy, domy pre blahodarný hmyz

Stojí za to vyzdvihnúť celú oblasť, počnúc jej vlastnosťami (tvar, rozdelenie do zón, výškový rozdiel, prevládajúce vertikály, existujúce skupiny zelených plôch), berúc do úvahy pohľad z okna centrálnej miestnosti alebo obľúbenej miestnosti v dome na základe vlastných záľub a finančných možností.

Tipy od skúsenejších remeselníkov, kníh a workshopov pomôžu začiatočníkovi samo-umelému umelcovi a "pokročilí" dekoratéri by mali využiť výsledky svojich koníčkov na ozdobenie okolitého priestoru zo šrotových materiálov a naučiť sa niečo nové od skúsených ľudí.

Drevený dekor

Pre zdobenie chaty sú vhodné všetky časti stromu, začínajúc svojimi vetvami a končiac pňov so zvyškami koreňov. V rôznych prevedeniach sú drevené materiály podrobené rôznym úpravám: namáčanie, rezanie, pieskovanie, brúsenie, rozotieranie na dosky, zakrytie škvrnou na drevo, vyhĺbenie.

Opletená výzdoba. Pri jeho výrobe sa používajú špeciálne pripravené vŕbové alebo odrezkové vetvy listnatých stromov malého priemeru, ktoré sú vhodné pozdĺž dĺžky. Hlavným indikátorom použitého materiálu je flexibilita. Metóda tkania vytvára:

 • ploty, dvere do záhrady;
 • rámovanie vysokých postelí;
 • Koše a škatule, ako úložný priestor pre záhradné potreby;
 • veľkoobjemové kontajnery na vylodenie nádherne kvitnúcich letníkov;
 • záhradné sochy;
 • gule rôznych priemerov, ako prvok výzdoby striktných minimalistických záhrad, ktoré nahrádzajú kamenné.

Rada. Pri vytváraní lôžok a kontajnerov položte vnútrajšok predmetu geotextíliou alebo silnou lepenkou tak, aby sa zem nevyplavila z medzery.

Dekorácie s použitím prírodných foriem. V tomto variante sa použité kusy guľatiny s tupými a hrubými koreňmi používajú na výrobu záhradných lavičiek, kŕmidiel pre vtáky, základov detských domov v štýle ruských ľudových rozprávok a dizajnových ihrísk.

Ak chcete vytvoriť kvetina dievča vo vnútri pahýľ je vybratý, takže niekoľko centimetrov vonkajšej vrstvy, vrstva drenáže a pôdy zmesi sú položené vo výklenku, potom kvitnúce kvitnúce rastliny sú zasadené. Aby sa posilnil účinok prirodzenosti, v niektorých prípadoch je reliéfna kôra stromu ponechaná nedotknutá, a z rastlín, ktoré si vyberú, dlhovlnnú, napríklad žerucha.

Drevený dekor

Pokryté škvrnou alebo farbou pre exteriérové ​​drevo, dosky a bary sú povolené na lavičkách, malé záhradné formy, ako sú altány, oblúky, pergoly a prístrešky pre hrozno.

Špeciálne remeselné spracovanie si vyžiada vytvorenie mierne nakloneného vozíka pre rastliny a dekoratívne tekvice, z ktorých sa na zemi vylievajú kvitnúce petúnie alebo tekvicové "lucerny" s jasným vodopádom.

Hádzanie malého mosta cez malý potok, ako zaujímavý prízvuk romantického kúta záhrady, umožňuje stáť a pozerať sa na tečúcu vodu - jeden z troch javov, ktoré možno podľa múdrych mužov pozorovať donekonečna.

Začiatočníci doma remeselníci môžu začať robiť záhradné dekorácie s položkami, ktoré vyžadujú menej úsilia, času a zručnosti pri spracovaní dreva.

 1. Doska rámov kvetinových nádob vyrobených z akýchkoľvek plastových, cínových alebo smaltovaných kontajnerov odstráni nekonzistentnosť zo záhrady a prenesie celý dekor do jedného menovateľa štýlu.
 2. Využitie drevených paliet, ktoré zostali z veľkého staveniska, vyčistí priestor sutín, zmení ho na záhradné stoly, lavičky, stoličky, kompostovacie boxy alebo sadbový stôl pri chate na záhradné náradie, na ktorom sa záhradník môže pohodlne ponoriť a znovu nasadiť. rastlín.
 3. Najjednoduchší spôsob, ako ozdobiť záhradné prvky stromom, je vytvoriť popruhy z textúrovaných lán a drevených lamiel (strihanie obkladačiek dverí požadovanej dĺžky sa dobre hodí), takže plastové sudy na zber dažďovej vody nie sú cudzím predmetom, ktorý by ste chceli odniesť z očí, ale plnohodnotným účastníkom zdobenia.

Domy pre domáce zvieratá: dekorácie a použitie v rovnakom čase

Spolu s ľuďmi v lete sa tí, ktorí chodia po štyroch nohách, presunú do dachy. Dostať "na bezplatný chlieb", odmietajú byť neustále v dome, a vyžadujú voľný rozsah. Tiež, ak majitelia majú určitú odvahu alebo túžbu jesť šetrné k životnému prostrediu, prírodné produkty, vrstvy, kačice alebo králiky môžu objaviť v domácej farme.

Pre jednoradovú konštrukciu kurníku alebo psieho domu, ktorý sa okrem praktického využitia môže stať aj hodnou výzdobou ekonomickej časti letného domu, zaberie oveľa viac zručností a voľného času. Za to však stojí radosť, ktorú majster dostáva z obdivu iných ľudí a uvedomenie si úrovne vlastného majstrovstva.

Projekty moderných budov pre domáce zvieratá sú hrady, chaty, kúty a veže v miniatúre, skrývajúce sa za krásnou fasádou plnohodnotných izieb pre pohodlné bývanie pre tých, ktorí strážia, kŕmia a zmierňujú nervové napätie rodinných príslušníkov. V takýchto domoch, v rôznych štýloch, vyzerá zaujímavo mať plochú trávnatú strechu, okná s maľovanými okenicami, dekoratívny balkón na štíte, alebo vyrezávané stĺpiky, ktoré podporujú búdu nad terasami pre každého domáceho maznáčika.

Dráhy z kameňa a betónu

Materiály so zvýšenou pevnosťou - kameň a betón, ktoré môžu mať akúkoľvek formu, sú vhodné na vytvorenie dekoratívnych prvkov krajiny rôznych veľkostí.

Horizontálna planárna výzdoba nastáva obložením miesta chodníkmi, nástupišťami a príjazdovými cestami. Ak sa pozriete na haciendu zhora, správne línie tratí by mali byť tkané do jednoduchého, ale harmonického vzoru. V malých chatkách sa neodporúča, aby sa trasa rovnala alebo s ostrými zatáčkami.

Možnosti trasy pre osobnú produkciu:

 • betón (pevné odlievanie, tvorba jednotlivých blokov odlievaním cínu);
 • kameň so štrkovým rámom (kamene sa ukladajú na hustú základňu, štrk sa balí do medzery s hutnením);
 • kameň s rámom trávnika (trávnatá tráva je zasadená na prízemnej vrstve okolo hlavných plochých kameňov, ktorá je rezaná spolu s trávnikmi);
 • štrk (v lôžku traťového štrku sa leje);
 • kamenné bloky (žulové bloky alebo betónové analógy starého pouličného muriva);
 • štrkovitá (veľká kamienková sada na hrane je vtlačená do cementovej zmesi s bodkovaným vzorom).

Výberom materiálov vo farbe a tvare, zmiešaním rôznych techník, zmenou smeru inštalácie, môže skutočný umelec vytvoriť stopy, ktoré sa nedajú opakovať. Reťaz ciest, usporiadaný podľa želaní majiteľov, spájajúcich rôzne časti záhrady, organizuje priestor, vymedzuje ho do zón a nevyzerá ako susedné chaty.

Rada. Pri vykopávkach na prípravu lôžka záhradnej cesty po položení obrubníkov položte na dno drážky geotextíliu s vysokou hustotou (používanú na cestnú dlažbu) so zariadením na stenách. Nedovolí, aby základňa išla do zeme (vrstvy piesku a štrku) a zabránila klíčeniu burín. Až potom vykonajte plnenie a pokládku predného materiálu dráhy.

Malé betónové formy

Plastový betón môže byť použitý na vytvorenie drobných dekoratívnych prvkov, ktoré môžu preniknúť do pokojného toku prímestského života a oživiť monotónnosť vzdialených zelených rohov.

Hlavná vec v procese: výber kvalitnej zmesi, presnosť pri odlievaní, odstránenie vnútorných vzduchových bublín a starostlivé následné spracovanie, vrátane zdobenia rôznymi materiálmi, ak pán nemá rád svoju vlastnú konkrétnu farbu.

Z betónu si môžete urobiť originálne dekorácie na letnú chatu:

 • základňa fontány alebo malý vodopád;
 • záhradné stoly a „večné“ stoličky, zdobené kamennou, kachľovou, fajansovou mozaikou;
 • slnečné hodiny na stojane;
 • birdbaths;
 • Umelé kamene s machom pestovaným v drážkach, rozchodník.

Vyzerá to veľmi zaujímavá misa na vtáčiu vodu, odlievaná z betónu, kde forma slúžila ako list lopúcha alebo rebarbory. Kombinácia prírodného vzoru listových žíl s technologickým materiálom úspešne zdobí chalupu v modernom štýle.

Hlavnou úlohou každého majiteľa je, aby bol jeho pozemok atraktívny, pohodlný na bývanie. Dokonca aj v prírode nie je všetko dokonalé a keď človek zasiahne, vykonáva stavebné práce a narúša harmóniu, vyžaduje sa dekorácia.

Je potrebné skryť nejakú zónu v miestnej oblasti a zdôrazniť najúspešnejšiu perspektívu alebo útulný kútik, aby sa divákovi prezentovala tak, aby neprechádzal žiadnymi prostriedkami. Aplikovaním usilovnosti, trpezlivosti a tiež nejakého úsilia môžete vlastnými rukami premeniť obyčajnú letnú chatu na rozprávkový svet.

Zanechajte Svoj Komentár