Obývacia izba s dvoma oknami - 25 fotografií

Moderné chaty a nové budovy potešia rozmanitosť dispozícií, schopnosť potešiť chuť každého, najnáročnejšieho človeka, ktorý mu dáva centrálnu miestnosť domu, o ktorej vždy sníval. Pri návrhu dizajnu obývačky s dvoma oknami sa rieši zaujímavá úloha: ako harmonizovať priestor, urobiť z interiéru dobrú dekoráciu, pozadie života majiteľa.

Možné možnosti: vyberte si

Obývacia izba akéhokoľvek štýlu by mala byť plná svetla, vzduchu, tepla a pohodlia, takže každý, kto vstúpi, sa cíti uvoľnene a pokojne. Prenikanie svetla do domu poskytuje okenné systémy. Prítomnosť niekoľkých okien v hlavnej miestnosti dáva zvláštnu, radostnú náladu, keď je človek vo vnútri slnkom zaliateho priestoru a umožňuje ušetriť elektrinu.

Možnosti plánovania schôdzky:

 • jednostranné usporiadanie (štandardné usporiadanie, prechod cez susedné izby);
 • okenné otvory v protiľahlých stenách;
 • okno a sklenené okno v obývacej izbe vidieckej chaty;
 • okenné otvory v stenách kolmo na seba;
 • Rohové okenné konštrukcie;
 • sklenené steny obývacej izby chaty.

Každá z týchto možností má svoje vlastné vlastnosti, mali by byť zvážené podrobnejšie a nájsť správny krok, aby sa obývacia izba najlepšie miesto pre byt.

Rovnaké okná v rovnakej rovine

Obývacia izba, kde sú okenné otvory umiestnené symetricky na jednej stene oproti dverám, navrhuje použitie symetrie ako hlavnej myšlienky konštrukčného riešenia. Tu bude vhodný akýkoľvek štýl založený na symetrických detailoch a dizajnoch.

Anglická centrálna symetria. Centrum je mólo medzi 2 svetelnými otvormi, orámované ťažkými závesmi s lambrequins a pickups, malo by sa stať miestom príťažlivosti prichádzajúceho zraku. Krb zdobený poličkou na zbierky, veľké zrkadlo v luxusnom ráme, celovečerný predný portrét - hlavná vec je, že ozdobný predmet na centrálnej osi symetrie skutočne priťahuje pozornosť, organizuje priestor okolo neho.

Moderný interiér diktuje vziať mólo medzi dvoma okennými otvormi s objemovým prízvukom: sochárska inštalácia, dekoratívny svetelný panel. Rozmerná plochá lampa z perforovaného kovu sa stane prominentným umeleckým objektom high-tech štýlu dizajnu.

Aj na tomto mieste by bolo logické umiestnenie televízora. Samotné najnovšie high-tech panely sú analogické s Malevičovým čiernym námestím, ktoré svojou prítomnosťou predstavuje moderný interiér. Rámovanie televízneho zariadenia hliníkovým rámom a jeho zavesenie zo stropu sú skutočnými dekoračnými technikami.

Ak je obývacia izba využívaná ako oddychový priestor pre celú rodinu, nie ako sála na prijímanie hostí alebo na organizovanie hudobných večerov, kde je rušivé zariadenie nevhodné, prítomnosť televízora je funkčne potrebná. Ak svojím vzhľadom vypadne z celkovej koncepcie dizajnu, je ľahké ho ozdobiť posuvnými panelmi vyrobenými podľa štýlových rámov alebo skryť v plytkej skrinke s výklopnými dverami.

Francúzsky trend klasiky, Iná európska verzia interiérového usporiadania poskytuje sadu izieb. Okná sú na prednej strane a dvere sú veľmi blízko umiestnené na priľahlých stenách. Celý priestor tak zostáva stranou, je hlboký, mierne skrytý pred priamymi lúčmi jasného slnka, ktoré poskytujú dostatočné osvetlenie. Toto usporiadanie patrí k južnému smeru európskej architektúry, často sa nachádza v ruských palácoch - múzeách, navrhnutých hosťujúcimi architektmi, ktorí nasledovali zahraničné kánony.

V tejto verzii rozloženia sa hlavná činnosť v obývacej izbe odchyľuje od okenných štruktúr, ktoré majú obmedzenú funkciu osvetlenia a úlohu divadelnej opony, ktorá skrýva výhľad za oknom. Zozbierané francúzske markízy, ako aj zdržanlivé anglické náprotivky - to je len rám, a nie centrum zloženia miestnosti.

Dizajn nábytku francúzskej verzie predpokladá prítomnosť skupín elegantného čalúneného nábytku umiestneného pozdĺž pozdĺžnej steny oproti oknám. Obklopujú malé stoly so starostlivo vyrobenými kyticami. Obmedzený horizontálny povrch je určený na umiestnenie šálky na kávu, okuliarov, poznámkového bloku. Parketová podlaha sama o sebe je hodná výzdoba interiéru, alebo čiastočne pokrytá veľkým kobercom.

Krátke úseky stien pri vchodových dverách je možné používať pod krbom alebo sklzom, ktorý skrýva vstavaný televízor. Vynikajúcou technikou zdobenia je ozdobiť priestor nad vačkou zrkadlom: olovené viazanie, skosenie, bohatý starožitný rám sú dokonalými znakmi francúzskeho štýlu.

Dve okná na priľahlých stenách

Majitelia malých bytov, kde v obývacej miestnosti, ktorá vyžaduje multifunkčnosť, sú okenné otvory umiestnené na kolmých odlišných stenách dosť ďaleko od seba, ako konštrukčné riešenie, môžeme ponúknuť výber zón v každom okne. Tieto sektory, ktoré nesú inú sémantickú záťaž, umožnia uľahčiť koexistenciu ľudí, ktorí sú nútení byť v tom istom priestore, ale zapojiť sa do vlastného podnikania.

Miestnosť je rozdelená na dve nerovné časti priečnym priehľadným regálom (bez zadnej steny), ktorý je možné použiť z dvoch strán. Väčšina priestoru je venovaná tradičnej obývacej izbe:

 • miesto odpočinku pre celú rodinu;
 • zdieľanie filmov;
 • Hlučné a spoločenské hry;
 • veľké firemné večere.

Jednou z možností umiestnenia TV je namontovať ho na otočný stojan alebo držiak v strede stojana, potom bude k dispozícii na prezeranie v oboch zónach.

V druhej, menšej časti, ktorá obsahuje okno na dlhej strane, si môžete usporiadať štúdium alebo kútik pre hodiny. Funkčný nábytok - obchodné kreslo, pracovný stôl, počítačový stôl - všetky interiérové ​​položky budú ladiť s pracovnou náladou a tašková stolička, hodená pri vchode, umožní trochu rozptýlenia od podnikania, prečíta si zaujímavú knihu.

Majiteľmi apartmánov asistenta s obmedzenou veľkosťou, ktorí zachovávajú svet rodiny, budú slúchadlá. Tí, ktorí podporujú obľúbený tím a radi zapnú televízor v plnom rozsahu, tak nikoho, kto chce čítať knihu v tichosti alebo napísať plán úloh na zajtra.

Pri dokončovaní skromných bytov pre rodinu je lepšie dávať prednosť uvoľnenému štýlu, modernej klasike, uvoľnenému minimalizmu, ekologickej verzii. Odstránia vzhľad príliš objemných prepracovaných detailov, čím sa zredukuje už obmedzený priestor s ich jasným dekorom.

Zdieľanie obývacej izby do dvoch rôznych funkčných oblastí, je potrebné udržať ich v jednom štýle rozhodnutia, uplatňovať spoločné farebné spektrum. Vizuálne je možné separáciu zvýrazniť použitím svetlejších alebo nasýtených tónov z vybranej palety. Dobrým krokom bude zavedenie viditeľných dekoratívnych prvkov do obývačky a priestor skrinky by mal byť viac zdržanlivý. Dokonca aj záclony vyrobené z rovnakého materiálu alebo sprievodných tkanín sa môžu líšiť v strihu, čo tiež zdôrazňuje rozdielnu orientáciu častí tej istej miestnosti. Hlavnou vecou je použitie nenápadného dizajnu pre textilný dizajn okien, aby sa nezkombinovali svieže zložené záclony s možnosťou kancelárskych žalúzií.

Svetelné otvory na protiľahlých stenách

Možnosť "svetlo cez budovu" sa nachádza pri stavbe moderných vidieckych domov s prvkami kubizmu alebo zóna pre hostí sa nachádza na druhej úrovni kaštieľa s manzardovým zasklievacím systémom. S týmto usporiadaním tvorí opačná koncová stena od vchodu pozadie:

 • pre filmový alebo televízny komplex;
 • zbierky abstraktných malieb;
 • možnosti barového pultu.

Uprostred miestnosti sa používajú pohovky pre relaxačné hostí a stoly (časopis, pripojený) a viazanie naklonených rámov slúži ako grafické ťahy pre krajinu za oknom.

Pri koncipovaní obývacej izby so strešnými oknami na protiľahlých stenách a strešných úsekoch je potrebné vypočítať výšku a mierne zdvihnúť steny, na ktorých je systém krokiev upevnený. Ak nie je v dostatočnej vzdialenosti od podlahy (ak strecha začína priamo od nej), miestnosť bude môcť prechádzať len centrom, čo sťaží umiestnenie nábytku a rohy pod skosením zostanú nevyužité.

Pôvodným riešením projektu obývačky v prízemí je použitie francúzskych okien alebo posuvných priehľadných konštrukcií (typ komorových dverí). Takéto techniky umožnia otvoriť okná na terasy obklopujúce miestnosť z dvoch strán, vystúpiť na schody, „prenajať“ záhradu a oblohu vnútri.

Vzácna možnosť - dobré riešenie

Okenné okno a okno: spolu alebo od seba. V projektoch domov a bytov sú možnosti, kde je obývacia izba, okrem jedného svetelného otvoru, zdobená skleneným oknom, ktoré je mimo hlavného obvodu.

Ak sú otváranie okien a okienka v rovnakej rovine, komplikuje to úlohu projektanta, najmä ak sú rozmery miestnosti malé. Ak prerezávajú rôzne štruktúry stien, potom oblasť s oknom a centrom by mala byť venovaná funkcii komunikácie a jedáleň by mala byť vyňatá z okna. Pri prijímaní veľkého počtu hostí sa stôl zmení na bufetový stôl, zvyšok priestoru bude schopný ubytovať hostí. Tiež jedálenský stôl v okne Bay pomôže posunúť rozmery kuchyne miestnosti: nastavenie pravidlo "žiadna kuchyňa večera", hosteska dá si väčšiu slobodu pohybu pri varení.

Rohové okno. Moderné architekti často používajú techniku ​​rohového zasklenia. Obzvlášť zaujímavá je táto možnosť, keď sa otvor okna otvorí na úroveň podlahy a jeden roh rohového okna predstavuje dvere umožňujúce prístup na balkón.

Takéto projekty zahŕňajú umiestnenie skupín čalúneného nábytku so zadnou časťou k priesvitnej štruktúre, televízorom a iným vybavením v tienistej časti miestnosti, takže veľké objekty neblokujú výhľad z okna. Ak rohový rám okna má inú stánok (už jedno krídlo), stojí za to vyvážiť otvor umiestnením vysokého stojana na akvárium alebo zvýraznenej vertikálnej vodopádovej fontány v blízkosti menšej časti.

Zanechajte Svoj Komentár